reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 5 - Toplam 57 İlkİlk ... 345671555 ... SonSon
Bulunan 61 den 75 - Toplam 853

35. Madde Senetleri İptali ve Açılan Dava Örnekleri

Akademik Personel ve Özlük Hakları Forumunda 35. Madde Senetleri İptali ve Açılan Dava Örnekleri Konusunu İncelemektesiniz

Akademik misafir arkadaş! Memleket işsizlikten kırılıyor iken acaba hangi akil insan ben yüksek lisansımı doktoramı ...


 1. #61
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2014
  Mesaj
  75
  Akademik misafir arkadaş! Memleket işsizlikten kırılıyor iken acaba hangi akil insan ben yüksek lisansımı doktoramı bitirdim ama artik canım istemiyor deyip akademiden ayrılacak. Her şeyden önce yl-doktora için minimum 6 yılınızı harcıyorsunuz, yeterlik belasiyla boğuşuyorsunuz. İmkansizliklar içinde çabalayıp tez yazıyorsunuz. bu kadar emekten sonra öyle kolayca çekip gitmek için intihalci olmak gerekir ki onların da gitmesi akademi adına büyük bir güzellik olurdu.
  _EMİR_, mimarilker ve csaltundag bunu beğendiler.

 2. #62
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Mesaj
  1.409
  Alıntı edimvar Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam peki yök ten dilekçeye ne zaman cevap gelebilir? bir yasal süresi var mı? bu yasal süre içerisinde cevap vermezlerse ne olacak?
  Hocam merhaba. Normalde 15 gün içerisinde cevap verilmesi beklenir. Ancak 60 günlük süre bulunmaktadır. Bu 60 günlük sürede cevap verilmezse zımnen ret olmuş olur zamanaşımı olur. Bu süre geçtikten sonra ise bizim 60 günlük dava açma süremiz başlar.
  edimvar, mimarilker ve csaltundag bunu beğendiler.

 3. #63
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Nerden
  cosmos
  Mesaj
  226
  emir hocam ve bu leş gibi haksızlık kokan süreçte emek veren tüm değerli hocalarım

  hepınize tesekkurler...

  bu surecte ben de destek verıyorum ve ankaradayım... yapabılecegım bırseyler varsa seve seve...
  edimvar, _EMİR_, mimarilker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
  h'aykırı'yorum

 4. #64
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2010
  Nerden
  Eskişehir
  Mesaj
  221
  Hocam, birçok araştırma görevlisi özellikle de ÖYP liler ve 35.madde ile gelenler hayatlarının ipotek altına alındıklarını düşünüyor. Umarım gelişmeler hızlı ve olumlu gelişir. Emin olun, bu portalda o kadar kişi olmasa da bu gelişmeden birçok kişinin haberi var ve gelişecek olan haberi bekliyorlar.
  _EMİR_, arslanmath, mimarilker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

 5. #65
  Akademik Forum
  Misafir
  Merhaba arkadaşlar, ben Uludağ Üniversitesi'nde ÖYP'li değil başka bir mağduriyet formu olan 50dliyim. Yalnız biz 50d liler kadar ÖYPli arkadaşların da zor durumda olduğunun farkındayım. Sizlerle aynı durumda olan arkadaşlarım da var. İşbirliği yapmamız, dayanışmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu çalışmalarla ilgili herhangi bir biçimde yardımımız dokunabilirse memnuniyetle çabalarız. Çok ciddi mağduriyet yaşayan arkadaşlar tanıyorum onların hikayeleri belki işe yarayabilir. Bir ucundan tutmak istiyoruz. Haber bekliyoruz... Herkese kolaylıklar dilerim.
  _EMİR_ ve csaltundag bunu beğendiler.

 6. #66
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  04-2012
  Mesaj
  2
  Alıntı _EMİR_ Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Size 39. madde için senet imzalatmış da olabilirler. Siz 35 için senet imzaladınız mı peki?

  - - - Güncellendi - - -

  Arkadaşlar şimdi avukatla tekrar görüştüm bize Görevlendirmesi çıkmış fakat henüz senet imzalamamış senet imzalama aşamasında biri lazım. Görevlendirileceği üniversite aynı ya da yakın bir şehirde olabilen bir arkadaş da olabilir. Amacımız seneti imzalamamak için dava açmak. Bunu yapabilirsek çok daha kolay olur işimiz. Diğer senet imzalayan arkadaşların senetlerinin iptal edilmesinde de bize emsal karar olur. İşimiz kolaylaşır.

  - - - Güncellendi - - -

  Arkadaşlar kimse yok mu bu durumda olan?

  Merhaba arkadaşlar,
  Öyp'li arkadaşıma bu mesajları gösterdim ve ondan aldığım cevap şöyle oldu, o üye olana kadar aktarmak isterim:
  "3 yıl önce ÖYP ile Bingöl'e atandım. Uludağ Üniversitesinde yüksek lisansımı bitirerek henüz doktoraya başladım. Yüksek lisans için senet imzalamıştım fakat doktora senetleri henüz gelmedi, yani imza atmadım. Durumum uygunsa yardımcı olmak isterim, zira bırakmayı çok uzun zamandır düşünüyordum. Bu borcun altına girme fikri giderek zorlaşıyor. Bireysel dava açmayı planlıyorum fakat uygunsa sizlerle hareket etmek isterim. Cevap bekliyorum."
  _EMİR_ ve csaltundag bunu beğendiler.

 7. #67
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Mesaj
  1.409
  Arkadaşlar ben YÖK e gönderdiğim dilekçe hakkında YÖK'le görüştüm onlar cevap vermeyeceklerini söylediler. Bu nedenle bu cevap vermeme süresini beklememiz gerekiyor. Bu süre bittikten sonra dava açabiliriz. Bu konuda da sizi bilgilendirmiş oluyum. Bu işler biraz yavaş devam eder ancak bizler için sonucu çok önemli. Biliyorsunuz davalar hemen sonuçlanmıyor ama sabırla devam edeceğiz çalışacağız. Davayı kazandığımızda da senet imzalayanlar da dahil olmak üzere bu mahkeme kararından faydalanacaklar. Yardımlarını esirgemeyen destek olan hocalarıma da çok çok teşekkür ederim.
  mimarilker ve csaltundag bunu beğendiler.

 8. #68
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2014
  Mesaj
  63
  Alıntı _EMİR_ Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  YÖK'e dilekçe verdik ve bu dilekçeye verilecek cevaptan sonra Danıştay'a dava açılacak. Danıştay süreci için şu kadar sürer diyemem ancak ortalama 1 yıl diyelim.
  Hocam mesajı attığınız gün mü (28.12.2014) vermiştiniz dilekçeyi? Şu durumda herhangi bir girişimde bulunabilmek için Şubat sonuna kadar beklemede miyiz?
  _EMİR_ ve mimarilker bunu beğendiler.

 9. #69
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Mesaj
  1.409
  Alıntı csaltundag Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam mesajı attığınız gün mü (28.12.2014) vermiştiniz dilekçeyi? Şu durumda herhangi bir girişimde bulunabilmek için Şubat sonuna kadar beklemede miyiz?
  Hocam 26 aralıkta dilekçe teslim edilmiş onun belgesi var zaten. Cevap vermeyecek olurlarsa şubat sonu dava açacağız şu an son durum bunu gösteriyor.
  mimarilker ve csaltundag bunu beğendiler.

 10. #70
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  282
  benim de bir sorum olacak ben de yükseği 35.maddeyle görevlendirildiğim üniversitede bitirdim. doktoraya da aynı yerde devam edebilir diye yök onay verdi. şimdi doktora için ayrı bir senet yapmam isteniyor. Kefil de bulamıyorum. senet vermezsem nasıl bir yaptırımla karşılaşırım. görevlendirmem iptal mı olur yoksa kadro ile ilişiğim mi kesilir? bilgisi olan arkadaşlar var mı?
  GÜNEŞ TOPLA BENİM İÇİN

 11. #71
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  11-2014
  Mesaj
  103
  özellikle @_EMİR_ hocam başta olmak üzere bu davanın peşinde olan tüm hocalarımı kutlarım. Yazışmaları geç gördüm, çok yakında aranıza katılacak biri olarak elimden geldiği kadarıyla maddi manevi her türlü desteği vermeye hazırım hocalarım. ÖYP kapsamında 8 senedir Teknik Hizmet sınıfında görev yapmakta olduğum memurluktan (muvaffakat ya da olmazsa istifa yoluyla) ayrılacağım. Evli, bir çocuk babası ve eşi henüz çalışmayan biri olarak bu yükümlülük en çok baş ağrıtan konu benim için. Umarım bir an evvel çözülür diye düşünüyorum.

  Ayrıca siz tecrübeli hocalarım daha iyi bilir ama 20000 belki daha fazla ÖYP li vardır diye düşünerekten herkesin bütçesinin elverdiği ölçüde (aylık 20 - 30 -50 - 100 her neyse) forum editorleri hocalarımın önderliğinde bir ÖYP fonu oluşturabilsek ve sıkıntıya düşen arkadaşlara / bu tür harcamalara ayırabilsek çok iyi olabilir diye de düşünüyorum. (tabi altyapısı sağlam olmak koşuluyla)
  _EMİR_ bunu beğendi.

 12. #72
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  282
  bir gelişme var mı arkadaşlar
  GÜNEŞ TOPLA BENİM İÇİN

 13. #73
  Akademik Forum
  Misafir
  hocam dava açılma sürecinde bilgi verirseniz maddi olarak yardım edebiliriz,tüm öyp lileri ilgilendiren çok ama çok önemli bir konu,daha özgür senet mobbigine maruz kalmaksızın bir bilim icra edebilmek için bu şart.

 14. #74
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Mesaj
  118
  Ben de maddi-manevi elimden geleni yaparım.Bu konuyu daha fazla gündeme getirelim.

 15. #75
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2014
  Mesaj
  75
  Arkadaşlar 35. Madde davalarını danıştay artık aleyhimize sonuçlandırıyormuş. Siz zorunlu hizmeti bilerek imza atıyorsunuz çünkü dediler.. bu seneti yapmamanın da imkanı yokmuş. Velhasılı herkese geçmiş olsun. Artık dava belki avrupa insan hakları mahkemesine kadar götüren biri çıkarsa lehte sonuçlanır ki o da zorunlu hizmetten muaf kılmaz bizi. Bir de meclisin kanun teklifi olarak kabul etmesi seçeneği var bu seçenek de imkansızdan az imkanlı.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. ÖYP 35. Madde ve 39. Madde Dilekçe Örnekleri
  ÖYP Yönetmelikleri forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 311
  Son Mesaj: 24-04-2016, 10:20
 2. 35.Madde İptali ve Geri Dönme
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan celik58
  Cevap: 45
  Son Mesaj: 28-05-2015, 15:52
 3. 35. Madde ile atanmada imzalanan Taahhüt ve Kefalet Senedinin İptali
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan Osman32
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 16-12-2014, 01:04
 4. 35. Madde İle Görevlendirme Talebi İle İlgili Emsal Dava
  ÖYP Lisansüstü Eğitim Üniversiteleri forum içinde, yazan erenyl
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 24-09-2013, 18:21
 5. SBS’nin İptali İçin Dava Açıldı
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 17-07-2013, 10:46

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git