reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 21 İlkİlk 123412 ... SonSon
Bulunan 16 den 30 - Toplam 303

ÖYP Zorunlu Hizmetlerinde Değişiklik Yapıldı!

ÖYP Hakkında Genel Bilgiler Forumunda ÖYP Zorunlu Hizmetlerinde Değişiklik Yapıldı! Konusunu İncelemektesiniz

tugbalevent Demiş ki: eş durumundan faydalanabilmek için eşin hangi kriterlerde olması gerekli? yani illa devlet ...


  1. #16
    Editör
    Üyelik Tarihi
    03-2012
    Mesaj
    2.042
    Alıntı tugbalevent Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    eş durumundan faydalanabilmek için eşin hangi kriterlerde olması gerekli? yani illa devlet memurumu yoksa esnaf da olabiliyormu?
    Alıntı Ink Bottle Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    En temel kriter bir devlet kurumunda çalışıyor olmasıdır.
    Alıntı Travel Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Şimdi aklıma takılan birkaç soru var. 35. madde ile görevlendirildiğimiz üniversitede devam etmek için, aynı şehirde yaşayan eşimizin memur olarak mı çalışması gerekiyor, yoksa sigortalı herhangi bir işte çalışması yeterli midir? Diğer sorum eş durumu tam olarak nasıl işliyor yani 35. madde ile görevlendirilmemiz bittikten sonra asıl kadromuzun olduğu üniversite eşiniz buraya gelsin gibi bir şey diyebilir mi? Talepler tam olarak nasıl işliyor, ben eşimin yaşadığı şehirde yaşamak istiyorum ya da eşim benim yaşadığım yere gelsin gibi bir istekte mi bulunuluyor?
    Hocam eş durumunda artık memur olma zorunluluğu kalktı. Belli bir gün sigortası yatmış ise eş durumundan tayin yapılabiliyor.
    Son düzenleyen Sercan, 14-11-2014 saat 15:32.
    Travel, qpuro ve Ink Bottle bunu beğendiler.

  2. #17
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    05-2014
    Mesaj
    44
    Alıntı srcnyldz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hocam eş durumunda artık memur olma zorunluluğu kalktı. Belli bir gün sigortası yatmış ise eş durumundan tayin yapılabiliyor.
    Teşekkür ederim. Peki talep nasıl olacak, yani kimin kimin yanına gideceğine nasıl karar verilecek? Özelde çalışan eşin yanına gidilmesi mi gerekecek?

  3. #18
    Editör
    Üyelik Tarihi
    03-2012
    Mesaj
    2.042
    Alıntı Travel Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Teşekkür ederim. Peki talep nasıl olacak, yani kimin kimin yanına gideceğine nasıl karar verilecek? Özelde çalışan eşin yanına gidilmesi mi gerekecek?
    Hangi şehrin önceliğe ihtiyacı varsa orada buluşulacak. Eskiden rütbeye bakılırdı, rütbesi düşük olan, yükseğin yanına gelirdi. Şimdi şehrin ihtiyacına bakılıyor.

  4. #19
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    06-2011
    Mesaj
    168
    ben 50 d liyim ve 35. madde hakkımı kullanmamıştım, şu an 35. madde istesem bu beni de kapsar değil mi? çünkü eşim başka şehirde memur ama akademisyen değil
    Hadi beni güldür biraz...

  5. #20
    Editör
    Üyelik Tarihi
    03-2012
    Mesaj
    2.042
    Alıntı taluyka Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ben 50 d liyim ve 35. madde hakkımı kullanmamıştım, şu an 35. madde istesem bu beni de kapsar değil mi? çünkü eşim başka şehirde memur ama akademisyen değil
    Hocam benim cevabıma göre mi sordunuz? Benim cevabım malesef akademik personel için geçerli değil. Yani siz akademik personelseniz ve eşiniz normal devlet memuru ise, eşiniz kriterleri yerine getirmiş ise sizin yanınıza gelebilir. Siz onun yanına geçemezsiniz. Eğer ikinizde 657'li olsaydınız kimin kimin yanına geçeceği yukarıdaki yazdığıma göre belli olacaktı.

    Düzeltme: İlgili madde kabul olmuş Zorunlu hizmeti olanlar için iyi bir haber.
    Son düzenleyen Sercan, 14-11-2014 saat 17:02.
    taluyka bunu beğendi.

  6. #21
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.052
    Alıntı taluyka Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ben 50 d liyim ve 35. madde hakkımı kullanmamıştım, şu an 35. madde istesem bu beni de kapsar değil mi? çünkü eşim başka şehirde memur ama akademisyen değil
    50/d için normalde 35. madde yapılmaz ama yapılmışsa tabiki sizi de kapsar bu sadece zorunlu hizmeti olanlar için devir işlemi.
    _EMİR_ ve Sercan bunu beğendiler.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  7. #22
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    05-2014
    Mesaj
    44
    Alıntı srcnyldz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hangi şehrin önceliğe ihtiyacı varsa orada buluşulacak. Eskiden rütbeye bakılırdı, rütbesi düşük olan, yükseğin yanına gelirdi. Şimdi şehrin ihtiyacına bakılıyor.
    Şehrin ihtiyacı da çok göreceli bir durum. Muhtemelen şehirler arasında doğu batı şeklinde bir ayrım yapılacaktır. Örnek bir senaryo; eşim başka şehirde özel sektörde çalışıyor, benim yanıma gelirse muhtemelen işsiz kalacak çünkü çalıştığı alanla ilgili herhangi bir iş sahası yok. Bu durumda ayrı kalmaya mahkumuz ya da işini gücünü bırakmak zorunda mı kalacak?

  8. #23
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    34
    peki eş durumundan eşimizin olduğu üniversiteye gidip zorunlu hizmeti orada tamamlamak istedik üniversitenin hayır biz istemiyoruz yeterli sayıda elemanımız var deme durumu var mı? yani bu durum üniversitelerin inisiyatifinde mi?
    zorunlu hizmet bitince de aynı yerde kalmak istesek bu mümkün mü?

  9. #24
    Editör
    Üyelik Tarihi
    03-2012
    Mesaj
    2.042
    Alıntı Travel Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Şehrin ihtiyacı da çok göreceli bir durum. Muhtemelen şehirler arasında doğu batı şeklinde bir ayrım yapılacaktır. Örnek bir senaryo; eşim başka şehirde özel sektörde çalışıyor, benim yanıma gelirse muhtemelen işsiz kalacak çünkü çalıştığı alanla ilgili herhangi bir iş sahası yok. Bu durumda ayrı kalmaya mahkumuz ya da işini gücünü bırakmak zorunda mı kalacak?
    Hocam bu durumda memur olan eş, özel sektörde çalışan eşin yanına gelebilir sanırım. Zaten bana göre ilgili yönetmelik bu yüzden değişti. Aile düzeninin bozulmaması için. Yeni yönetmeliği bir okuyun isterseniz.

  10. #25
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    06-2011
    Mesaj
    168
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    50/d için normalde 35. madde yapılmaz ama yapılmışsa tabiki sizi de kapsar bu sadece zorunlu hizmeti olanlar için devir işlemi.
    tam anlayamadım? 50 d olan araştırma görevlileri doktora yaptıkları üniversiteye 35. madde ile görevlendirilebiliyorlar, normalde böyle bir şey yapılmaz demişsiniz, zaten böyle bir uygulama yok mu? bir de benim eşim vergi müfettişi benim çalıştığım küçük bir şehir o burada (büyük mükelleflerle ilgilendiği için ) görev yapamıyor, benim büyük şehre gitme olanağım olacak bu durumda değil mi??
    Hadi beni güldür biraz...

  11. #26
    Akademik Forum
    Misafir
    Elleri değmişken ylsy başvuru yaş sınırını öyp gibi 35'e çekseler keşke büyüklerimiz...

  12. #27
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    07-2012
    Mesaj
    96
    Arkadaşlar selamlar, öncelikle bu olumlu gelişmenin hepimize hayırlı olmasını dilerim.
    Benim de sorum var:
    #Eğer zorunlu hizmet yükümlülüğü olan araştırma görevlisinin eşi devlet memuruysa ve memur eşi Öyp 35.madde ile lisansüstü eğitimi aldığı üniversitenin olduğu şehirde çalışıyorsa (söz gelimi öğretmen) bu durumda lisansüstü eğitimi biten araştırma görevlisi zorunlu hizmet görevini Öyp kadrosu bulunan üniversitede değildi, lisansüstü eğitimini aldığı üniversitede tamamlayabilir mi?

    Bununla ilgili kıstas nedir?

    Somutlaştırma:
    Öyp araştırma görevlisinin kadrosu Siirt'te olsun.
    Öyp li 35. Madde ile Konya da SÜ de lisansüstü eğitimi alıyor.
    Eşi öğretmen ve Konya'da lisansüstü boyunca görevini yapıyor.
    Öyp linin lisansüstü süreci tamamlandı,olay zorunlu hizmet aşamasına geldi.
    Bu sırada Öyp li zorunlu hizmetini eş durumundan ötürü Konya SÜ de tamamlayabilir mi?
    Bunun kıstası nedir?
    There is always something to do.

  13. #28
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Nerden
    ankara
    Mesaj
    8
    peki ikiside öyp li ise eş durumu nasıl yapılacak? örneklerin hepsi birinin devlet memuru olması ya da özel sektörde olması şeklinde. ikisi de öyp li araştırma görevlisi ise nasıl bir kriter uygulanacak??

  14. #29
    Editör
    Üyelik Tarihi
    03-2012
    Mesaj
    2.042
    Alıntı GemiCy Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar selamlar, öncelikle bu olumlu gelişmenin hepimize hayırlı olmasını dilerim.
    Benim de sorum var:
    #Eğer zorunlu hizmet yükümlülüğü olan araştırma görevlisinin eşi devlet memuruysa ve memur eşi Öyp 35.madde ile lisansüstü eğitimi aldığı üniversitenin olduğu şehirde çalışıyorsa (söz gelimi öğretmen) bu durumda lisansüstü eğitimi biten araştırma görevlisi zorunlu hizmet görevini Öyp kadrosu bulunan üniversitede değildi, lisansüstü eğitimini aldığı üniversitede tamamlayabilir mi?

    Bununla ilgili kıstas nedir?

    Somutlaştırma:
    Öyp araştırma görevlisinin kadrosu Siirt'te olsun.
    Öyp li 35. Madde ile Konya da SÜ de lisansüstü eğitimi alıyor.
    Eşi öğretmen ve Konya'da lisansüstü boyunca görevini yapıyor.
    Öyp linin lisansüstü süreci tamamlandı,olay zorunlu hizmet aşamasına geldi.
    Bu sırada Öyp li zorunlu hizmetini eş durumundan ötürü Konya SÜ de tamamlayabilir mi?
    Bunun kıstası nedir?
    Alıntı aysegül Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    peki ikiside öyp li ise eş durumu nasıl yapılacak? örneklerin hepsi birinin devlet memuru olması ya da özel sektörde olması şeklinde. ikisi de öyp li araştırma görevlisi ise nasıl bir kriter uygulanacak??
    Hocam ilgili madde çok havada şuanda. Yani sizin belirttiğiniz şekilde işlemesi gerekiyor zaten mantık olarak, ancak karşı taraftan (eşten) hiç bahsedilmemiş yada ben göremedim. Yani sizin yukarıda bahsettiğiniz durumda eşiniz öğretmen olduğu için siirt'te de gelebilir sizinle birlikte. Ayrıca değişen eş tayin yönetmeliğinde eşin belli bir gün kesintisiz sigorta girişi varsa eş tayini yapılabilir diyor. Böyle olunca eşiniz nerede çalışıyorsa, diyelim ki memleketiniz, oradaki üniversiteye bile geçme şansı doğabilir.

  15. #30
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.052
    Arkadaşlar eş durumu bir yönetmelik ile belirlenip çözülecektir, bu madde (çok çok tesadüfen de olsa) 2547'ye eklenmiştir zaten tutanakları okuyanlar görür asıl istenen bu değildi şans eseri eklendi o yüzden biraz bekleyin açıklığa kavuşur. Ayrıca madde yalnız başına sadece senedin başka bir üniversiteye ya da farklı bir devlet kurumuna devredilebileceğinin imkanını anlatıyor yani muvafakat yolu ile yapılabilecek bir durum bu, bir tarafın sınavla kazanması gerekecek tekrardan, yani eş nakli şu anda yok.
    _EMİR_, Sercan ve csaltundag bunu beğendiler.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. e-YDS yapıldı mı?
    YDS - Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı forum içinde, yazan Uadevadam
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 08-09-2014, 20:59
  2. YLSY 2013 Basın Açıklaması Yapıldı
    YLSY - 2013 Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Bursu forum içinde, yazan globalerol
    Cevap: 10
    Son Mesaj: 23-07-2013, 19:30
  3. Türkiye Bursları’na 51 Bin Başvuru Yapıldı
    Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 08-06-2013, 23:46
  4. YÖK Yasa Taslağı İçin Son Çalıştay Yapıldı
    Anasayfa Haberleri forum içinde, yazan Nazmi
    Cevap: 10
    Son Mesaj: 16-04-2013, 11:15
  5. 19 Üniversiteye Rektör Ataması Yapıldı
    Güncel Eğitim Haberleri forum içinde, yazan Nazmi
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 08-07-2012, 22:17

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git