Sayfa 2 - Toplam 3 İlkİlk 123 SonSon
Bulunan 11 den 20 - Toplam 23

Akademik Zamdan Akademik Uzmanlar Faydalanacak mı?

Uzman Forumunda Akademik Zamdan Akademik Uzmanlar Faydalanacak mı? Konusunu İncelemektesiniz

mteor Demiş ki: Merhaba, Bu günlerde haberlerde sıkça bahsedelin hatta araştırma görevlileri için %35 olacagından ...


 1. #11
  nura
  Misafir
  Alıntı mteor Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Merhaba,
  Bu günlerde haberlerde sıkça bahsedelin hatta araştırma görevlileri için %35 olacagından bahsedilen zamdan akademik uzman kadroları faydalanacak mı? Faydalanacaksa ne ölçüde faydalanacak? Bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim. Kimi haberlerde uzmanların faydalanmayacağı geçiyor. Kimi haberlerde uzmanlardan hiç bahsedilmiyor.
  arkadaşlar dün geceden beri twitterdayız. Oradan sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Tüm kadrolarda sagolsunlar destek veriyorlar. Lütfen sizlerde katılın
  #akademikuzmanazam

 2. #12
  Nura
  Misafir
  arkadaşlar dün geceden beri twitterdayız. Oradan sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Tüm kadrolarda sagolsunlar destek veriyorlar. Lütfen sizlerde katılın
  #akademikuzmanazam

 3. #13
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  17.053
  Arkadaşlar! Akademik Uzmanlar #akademikzam Tasarısında Yer Almalıdır, Uzman Arkadaşlarımıza #akademikuzmanazam Hashtag'i İle Destek Verelim!
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 4. #14
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  02-2012
  Mesaj
  129
  Alıntı Yalnızgezen Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  BİMER'in sayfası açılmıyor
  e-devlet üzerinden ulaşabilirsiniz.
  Sapere Aude!

 5. #15
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2014
  Mesaj
  5
  Sayın Vekilim,

  Bilindiği üzere 14/10/2014 tarihli Bakanlar Kurulundan gelen 31853594-101-1043-4120 Yasa Tasarısında Akademik Kadrodaki çalışanlara Yükseköğretim Tazminatı ve Akademik Teşvik verilmesi öngörülmüştür. Fakat 11/10/1983 tarihli 2914 sayılı kanuna eklenmesi öngörülmüş maddelerde 2547 sayılı kanunun 33. maddesinde belirtilmiş olan Öğretim Yardımcıları grubundaki Araştırma görevlileri yer alırken Devlet üniversitelerinde aynı statüde istihdam edilen 3500 adet Uzman, Çevirici ve Eğitim ve Öğretim Planlayıcısı yer alamamaktadır. Buda eşitsizlik ortaya çıkarmakta ilgili yasaya aykırı bir durum ortaya koymaktadır. Unutulmamalıdır ki Akademik Uzmanlarda Araştırma Görevlileri ile aynı maaşı almaktadır ve aynı sosyal haklara sahiptirler. Eğitim, kadroya atanma kriterleri olarak da aynı şartları sağlayarak üniversitelere alınmaktadırlar. Gerek Sayın Başbakanın "Tüm Akademik kadrolara verilecek" diye belirttiği bu Tazminat ve Teşvik dolayısı ile gerekse üniversitelerde uygulanmakta olan kanunlardaki durum göz önünde bulundurularak ilgili grupta çalışan bizlerinde bu kanun tasarısına eklenmelerini talep ediyorum.

  Gereğini arz ederim.

  - - - Güncellendi - - -

  Plan Bütçe Komisyonu Üyeleri Mailleri
  recaiberber@tbmm.gov.tr, sureyyasadi.bilgic@tbmm.gov.tr, vedat.demiroz@tbmm.gov.tr, ilknur.denizli@tbmm.gov.tr, mehmetsukru.erdinc@tbmm.gov.tr, ekrem.celebi@tbmm.gov.tr, badak@tbmm.gov.tr, huseyin.sahin@tbmm.gov.tr, cahit.bagci@tbmm.gov.tr, mehmet.yuksel@tbmm.gov.tr, cengiz.yavilioglu@tbmm.gov.tr, salih.koca@tbmm.gov.tr, anejatkocer@tbmm.gov.tr, feramuz.ustun@tbmm.gov.tr, ahmet.arslan@tbmm.gov.tr, muzaffer.bastopcu@tbmm.gov.tr, mustafa.baloglu@tbmm.gov.tr, mustafa.sahin5@tbmm.gov.tr, ugur.aydemir@tbmm.gov.tr, aliboga@tbmm.gov.tr, abdulkerim.gok@tbmm.gov.tr, ertugrul.soysal@tbmm.gov.tr, ozcan.ulupinar@tbmm.gov.tr, izzet.cetin@tbmm.gov.tr, bulent.kusoglu@tbmm.gov.tr, adnan.keskin@tbmm.gov.tr, aydinayaydin@tbmm.gov.tr, muslim.sari@tbmm.gov.tr, bihlun.tamayligil@tbmm.gov.tr, rahmiaskin.tureli@tbmm.gov.tr, musa.cam@tbmm.gov.tr, vahap.secer@tbmm.gov.tr, mehmet.gunal@tbmm.gov.tr, sumer.oral@tbmm.gov.tr, erkan.akcay@tbmm.gov.tr, adil.zozani@gmail.com, ihsan.barutcu@tbmm.gov.tr, hasip.kaplan@tbmm.gov.tr

  - - - Güncellendi - - -

  Bu maili yayalım arkadaşlar...

 6. #16
  Akademik Forum
  Misafir
  Öncelikle bu konuda biz uzmanlara destek veren bütün arkadaşlarıma ve tabi site yetkililerine teşekkürler ediyorum. doktorasını bitirmek üzere olan bir uzmanım. ösym'nin görev konusunda bizlere karşı olan tutumu aslında insanların gözündeki yerimizi çok net gösteriyordu. bu zam meselesiyle de gelinen nokta iyice canımızı yaktı diye düşünüyorum. biz bu zam yapılmadan da bir şekilde yaşıyorduk. mevzu gerçekten paradan çok uzak. ne olduğumuzu anlamak istiyorum açıkçası. memur değil akademik değil?? uzman kim öyleyse.. kadronun adı konulsun lütfen. ikinci sınıf akademisyen hissiyatı beni ve birçok arkadaşımı üzüyor.

 7. #17
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  03-2012
  Mesaj
  4
  Merhaba Arkadaşlar,MHP Konya milletvekili Mustafa Kalaycı' nın akademik zam konusunda uzmanların da yer aldığı kanun teklifi bugün meclise sunulmuştur. ilgili teklife aşağıdaki linkte ulaşabilirsiniz.

  http://web.tbmm.gov.tr/gelenkagitlar...ler/344282.pdf
  Nazmi bunu beğendi.

 8. #18
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  02-2012
  Mesaj
  129
  Alıntı kaneko_128 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Merhaba Arkadaşlar,MHP Konya milletvekili Mustafa Kalaycı' nın akademik zam konusunda uzmanların da yer aldığı kanun teklifi bugün meclise sunulmuştur. ilgili teklife aşağıdaki linkte ulaşabilirsiniz.

  http://web.tbmm.gov.tr/gelenkagitlar...ler/344282.pdf
  Hocam bu durum uzmanların da yararlanabileceği anlamına geliyor mu? yoksa bu bir teklif mi?
  Sapere Aude!

 9. #19
  Akademik Forum
  Misafir
  Alıntı byzgl Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam bu durum uzmanların da yararlanabileceği anlamına geliyor mu? yoksa bu bir teklif mi?
  Bu bir teklif fakat kabul edilmemesi için bir neden yok, siyasi olaylar araya girmezse. -ki girmemeli-
  Bir de şu var, "yayımı izleyen ayın on beşinde yürürlüğe girer" maddesi, "yayımı tarihinde yürürlüğe girer" olarak değiştirilmiş.
  Bu sanırım (fark konusunda) iyiye işaret.

 10. #20
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  133
  Alıntı canear Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar merhaba,

  Uzmanlara maaş zam mı yok!! Aha bu kadar açık söylüyorum. Tasarıda uzmanları almamışlar tıpkı ösym GÖREV hiyerarşi sırasında dışarı attıkları gibi! O zaman bu kadroya nasıl 2547'ye göre adam alıyorsun? Git 657'ye tabi kıl. Zaten nerede saçma sapan memur işleri var yaptırıyorlar,bildiğin çaycıdan berbat konuma getirdiler yaa!! Ya arkadaş bu kadar basit bir şeyi nasıl düzeltmekten acizler bu adamlar, hangi evrende yaşıyor arkadaş bu adamlar? Lise mezunu al o zaman bu kadroya, neden gidip yüksek lisanslı adam alyorsun? Ösym görevi verme, herşeyden mahrum kıl, zam verme o zaman kadroyu kaldır kardeşim üniversitede!!! hepsini de öğretim görevlisi ya da okutman yap!!! Bu ne basiretsizlik, bu ne düşüncesizlik ya? normal kurumda uzman tepededir, burada en altta!!! KALDIRIN O ZAMAN UZMANLIĞI ÜNİVERSİTEDEN YA DA LİSE MEZUNU ADAM ALIN!!! YETER YAAA!!!
  Hocam öncelikle zam konusunda ve diğer konularda haklısınız.
  Ar gör - uzman - öğr gör. bizim zaten çaycılardan farkımız yok ki hocam. Dekan olacak şahsiyet solundan kalkıyor o hafta doktora izinlerimizi kaldırıyor "yapyaın etmeyin bu hafta sınav var" diyoruz dinletemiyoruz.
  Zam mam umrumda değil şu derebeyliklere bir son verseydiler and olsun maaş yerine bursa bile razı olurdum. şikayet edecek yer de yok. Ne biçim yasal düzenleme yapılmışsa istedği mobbingi yapıyorlar.
  Ha dekan ve rektörlerden bir iki dişli tanıdığı olanlara mobbing uygulanmıyor tabi %70'i bu şekilde alındığından sanırım o ysalar da değişmez gibi görünüyor. Biraz konu dışı oldu ama zamdan çok ben bu konulardan şikayetçiyim. MAddi olarak zaten batığım işten ayrılacağım için zamdan da yararlanamayacağım.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. PTE Akademik
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan esatenis
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 26-07-2014, 04:14
 2. ÖYP Akademik Takvimi
  ÖYP 2014- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan fzt_m
  Cevap: 8
  Son Mesaj: 25-06-2014, 18:34
 3. Uzmanlar: Hatalı Sorular Nasıl Tespit Edilecek?
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 9
  Son Mesaj: 17-05-2013, 22:00
 4. Akademik Is Ilani
  Öğretim Üyesi forum içinde, yazan TGC
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 17-05-2013, 03:13
 5. ÖYP ve Akademik Başarısızlık
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan monopol
  Cevap: 11
  Son Mesaj: 07-11-2011, 10:21

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git