reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 11 - Toplam 19 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon
Bulunan 151 den 165 - Toplam 284

Doktora İçin Dil Şartı 50 Olacak mı?

Doktora Eğitimi Forumunda Doktora İçin Dil Şartı 50 Olacak mı? Konusunu İncelemektesiniz

burada bi olumsuzluk var ama. o da şu. bu program açılma kriterlerinin revizesi. yani anlaşılan ...

 1. #151
  Akademik Forum
  Misafir
  burada bi olumsuzluk var ama. o da şu. bu program açılma kriterlerinin revizesi. yani anlaşılan kabul edilme kriterleri değişmiyor. yani hayaller suya düştü. olmicak. yazık yaaa

 2. #152
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  16.863
  Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  burada bi olumsuzluk var ama. o da şu. bu program açılma kriterlerinin revizesi. yani anlaşılan kabul edilme kriterleri değişmiyor. yani hayaller suya düştü. olmicak. yazık yaaa
  Hocam siz görüşlerinizi yazın yine de değerlendirsinler.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 3. #153
  Akademik Forum
  Misafir
  Nazmi hocam yazdım yazdım.. Bide hocam bunları bilen birileri vardır aslında yaaa. Nasıl öğrenebilirz ki. Gerçekten öğrensek burda paylaşmayın derler. Iki ucu....

 4. #154
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  57
  Doktora ve yüksek lisans açma kriterleri diyo. Kabul kriterleri ayrı mı sunulacak acaba?

 5. #155
  Akademik Forum
  Misafir
  Arkadaşlar yıl sonuna kadar puanın düşeceği söyleniyordu bu konuda bir çalışma yada girişim varmı?Yıl sonunada çok zaman kalmadı.

 6. #156
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2014
  Mesaj
  15
  Ben de dil puanıyla ilgili görüş bildirdim ama sonuç ne olur bilinmez ,bir de diğer arkadaşımızın da belirttiği gibi aralık ayında kesin düşecek deniliyordu bununla ilgili herhangi bir gelişme hiç mi yok hocam (((

 7. #157
  Akademik Forum
  Misafir
  Kesinlikle düşecek.

 8. #158
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  02-2014
  Mesaj
  7
  Aralık ayında düşecek deniyor ama bu algı yönetimi sanırım. Hiçbir yetkili bu konuda açıklama yapmadı. Kaldı ki yök kendi dil sınavımızı kendimiz yaparız ultimatomu verdiği halde ortada akademik dil sınavı yokken barajın düşmesi zor gibi görünüyor. Sivassm nickli arkadaş kuyuya bir taş attı fakat daha sonra kendisi kampanya başlatılmalı dediği için inandırıcılığını kaybetti. Dil puanı 50'ye düşsün ama bu umut aşılayarak değil, somut adım atılarak yapılmalı bence.

 9. #159
  Akademik Forum
  Misafir

  yok

  valla dil puanim 56.doktorada bana yetmiyor

 10. #160
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  2
  Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Kesinlikle düşecek.
  Öncelikle iyi geceler diliyorum. Böyle kesin konuşmaları birşeye dayandırmak gerektiği kanısındayım. Mevcut bir çalışma varsa destek olalım. Eğer yoksa bir çalışma başlatmak için de; bu işlerin usulünü bilmeyen birisi olarak söylüyorum bir şeyler yapalım. Ancak "Kesinlikle düşecek" oldukça iddialı oluyor. Eğer temenni ya da kanaat ise lütfen belirtelim bunu cümlelerimizin sonunda ya da başında. Zira Doktora eğitimi için burada bu konuyu değerlendiren arkadaşlarında takdir edeceği gibi. Bilimde esas kaynaktır ve bütün iddiaları bir kaynağa dayandırmak zorundayız. Üstelik kaynağı da belirtmek zorundayız. Bilimde esas budur. Umarım söylediğiniz şekilde olur diye temennimi de belirtmek istiyorum. Saygılarımla.

 11. #161
  Akademik Forum
  Misafir
  arkadaşlar herhangi bir yere yazılı müracaat yaptık mı. "tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış" olmasın. bu forumu açan ilk yazmaya başlayan arkadaşım sana sesleniyorum. bize yol göster brişeyler yapalım.

 12. #162
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  03-2014
  Nerden
  Britain
  Mesaj
  369
  düşünüyorum düşünüyorum 55 neden 50 ye düşürülsün aklıma tek bir sebep dahi gelmiyor,55 neden 60 65 e çıkarılsın sebep o kadar çok ki,ki doğrusu da bu..doktora düzeyine gelmiş yardoçluk yapacak bir insana 55 ingilizce yakışmıyor..fransız alman italyan lise mezunu vatandaşlar bile bizim yardoçlardan doçlardan iyi ingilizce konuşuyor bundan utanmıyor musunuz,ben çok utanıyorum..ülkede bir geriye dönme çabası var buna akademik camiyada destek olursa yandık,55 50 olsun değil bizlerin ileriye bakıp 60 65 70 olsun dememiz lazım,gelişmek istiyorsak?bunun sorumluları da belli,
  daha 1960 ları 70 leri geçelim 90 larda bile üniversite okuyana bir saygı vardı,sayılı kişiydi bunlar,babası terzi olan terzilik yapıyor kuyumcu olan kuyumculuk yapıyordu,fakat ne olduysa 2000den sonra herkesi üniversiteli yapıp kapının önüne salma politikası benimsendi ve okulu biten yl ve doktoraya saldırıp şartların düşmesini talep eder oldu, biz üniversitelere zaten kolay girdik yl de doktora da öyle olmalı anlayışı çok yanlış,şimdi bu işte buna benziyor,herkes doktora yapmak zorunda mı bu ülkede?bırakalım da bari o zor çıkılan bir zirve olsun genç arkadaşlara..bu kadar kolaya alışmasınlar...bu işi gönülden isteyen genç arkadaşlar dişini tırnağına takıyor 2-3 işi aynı anda götürüyorlar hem alesi hem yds yi hem makaleyi tezi bile sıkıştıran var araya..bu insanlar bu kadar çabalarken bir kesimin 50 50 50 diye diretmesi pek adil değil..
  Merve, makrizi, dtcf_fts ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

 13. #163
  prof.dr.a.tokat
  Misafir
  kimse kusura bakmasın, ama o YDS'den 55 alamayan da doktora yapmasın,
  yüksek lisans mezunu olarak önüne baksın. bazen "buraya kadarmış" demekte fayda var.

 14. #164
  Akademik Forum
  Misafir
  Sizin bilimsel başarılarınız nedir kardeşim.Ne demek herkes doktora yapmak zorunda değil.Üniversiteler ve bilim sizin tekelinizde değil.Dünyada bilimsel kalite açısından nerdesiniz.Kaliteden bahsedenlere bak.Siz önce değerlendirmelerinizi araştırmaya dayandırın.Oturun biraz araştırın.Evet bu ülkede isteyen herkes doktora yapabilir ve yapmalıdır.Bilimde diğer ülkeleri yakalayacaksak eğer bu iş 3-5 akademisyene bırakılamaz.Hem üniversitelerde hem özel sektörde doktoralı birçok insana ihtiyacımız var.İş edinmekle doktora yapmayı, akademik eğitimi birbirine karıştırmak bize yakışmıyor.Ayrıca geçmiş yıllarda osym nin yaptığı yabancı dil sınavları sınav sistemi değiştikten sonra yapılanlara göre daha basitti ve yılda 4 sınav vardı.Bunu untutarak yorum yapıyorsunuz.OSYM YDS sınavına istisnasız herkesi aynı kategoride sokarak ve sınavı haddinden fazla zorlaştırarak birçok insanı mağdur etmiştir.Bu mağduriyet YÖK'ün hazırladığı raporlarda mevcuttur.Lütfen okuyun.Hatayı tamamen bu alanda gayret gösterenlerde aramak kolaycılıktır önyargılı bakıyorsunuz.Ülkemiz Avrupa ve Amerika ülkelerine göre 1/3, bazılarına göre 1/4, 1/5 oranında yıllık doktora mezunu verirken doktora yapma şartlarını zorlaştıralım yoksa kalitemiz düşer demek nedemektir!Kaldıki biz artık geçmişte yaşamıyoruz ve yaşamayacağız.Yurt dışında özellikle gelişmiş ülkelerde kendi halkının eğitimini bizim ülkemiz kadar kısıtlayan başka bir ülke yoktur.Doktoraya girişte bile matematik Türkçe (Ales) sorusu soran bir ülkeyiz.
  Kalitenin ne olduğunu bilmeden bahsedenlere, geçmişte yaşayanlara ve gelişmiş ülkelere özenip ah keşke diyenlere, bilime ve bilim adamına veya adayına dar gömlek giydirilemez.Bilim gerçeklere dayanır temelsiz yorumlara değil. Saygılarımla.
  makrizi ve kirpi bunu beğendiler.

 15. #165
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  57
  Doktoraya başvurmak için hiç kimseden izin almak zorunda değiliz. Durum öyle bir hale getirildi ki 55 yukarısı alan kral, aşağı puan alan kaderine boyun eğsin. Ne 100 almakla Einstein olunur ne de 50 alan yerinde sayar. Evet kendimi dil konusunda yeterli görüyorum. 55 puan almasam da.....Saygılar..


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Ilan şartı sağlanmadığı halde yapılan tercihler sonucu yanan kadroların akıbeti ne olacak?
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan la littérature
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 06-11-2014, 19:09
 2. 50/d Araştırma görevlisi İçin Başka üniversitede Doktora Şartı ?
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan Dunyaboard
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 13-02-2014, 08:50
 3. Yrd. Doç İçin 12 Yıl şartı Uygulanıyor mu ?
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan anaveisfoties
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 03-01-2014, 20:13
 4. Beslenme ve Diyetetik İçin ÖYP ile Atandım, Şimdi Ne Olacak?
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan cala
  Cevap: 11
  Son Mesaj: 14-12-2013, 02:21
 5. ÖYP'de Doktora İçin Ortalama Şartı
  Doktora Eğitimi forum içinde, yazan math_sev
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 15-12-2012, 12:11

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git