reklam
Sayfa 159 - Toplam 187 İlkİlk ... 59109149157158159160161169 ... SonSon
Bulunan 2.371 den 2.385 - Toplam 2792
Ağaç Şeklinde Aç1363Beğeni

ÖYP 2015 Alımları Ne Zaman Olur?

ÖYP 2015- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Forumunda ÖYP 2015 Alımları Ne Zaman Olur? Konusunu İncelemektesiniz

Hocalarım 2015- 2016 eğitim öğretim yılı için yüksek lisans için kyk burs ve kredi başvuruları ...

 1. #2371
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  05-2014
  Mesaj
  13
  Hocalarım 2015- 2016 eğitim öğretim yılı için yüksek lisans için kyk burs ve kredi başvuruları geçmedi değil mi? Gecmedi deyin lütfeen :/

  D2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 2. #2372
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  09-2014
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  229
  Alıntı mühendistubaa Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocalarım 2015- 2016 eğitim öğretim yılı için yüksek lisans için kyk burs ve kredi başvuruları geçmedi değil mi? Gecmedi deyin lütfeen :/

  D2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  Ekim ayında başvurular başlayacakmış

  | BURS VE KREDİ BAŞVURULARI EKİM AYINDA

 3. #2373
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2015
  Mesaj
  32
  Aslında cevabını araştırmıştım ama bir sorum vardı. Belki daha net bilgisi olan çıkar.

  Tecil bozdursam ve Aralık ayında askeri görevimi yapıyor olursam, ÖYP için tercih yapabilir miyim?

 4. #2374
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2015
  Mesaj
  22
  Alıntı purpura Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Aslında cevabını araştırmıştım ama bir sorum vardı. Belki daha net bilgisi olan çıkar.

  Tecil bozdursam ve Aralık ayında askeri görevimi yapıyor olursam, ÖYP için tercih yapabilir miyim?


  hocam kesin emin değilim ama askerde olmanız tercih yapmanıza değil kayıt yapmanıza engel olur düşüncesindeyim.

 5. #2375
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2014
  Nerden
  eskişehir
  Mesaj
  24
  Alıntı qpuro Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  @serhatdilatzr

  Temmuz alımları ile Aralık alımlarını birleştirdiler bu sene. Seneye ne olur bilemeyiz ama öyle Ocak Şubat gibi başka alım olmaz. Zaten seneye ÖYP'nin olup olmayacağı da belli değil.
  Teşekkür ederim hocam peki birleştirmeleri daha fazla kişi cagirilacak demektir herhalde sonuçta felsefe Bölümü temmuzda 5-6 kışı araliktada bazen 8-9 kişilik kadro acıyor taban puan 83 oluyor benim şu an 73 cagirilma ihtimalim hakkında ne düşünürsünüz acaba fikrinizi almak isterim Çok teşekkür ederim

 6. #2376
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  115
  Alıntı erenk Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Peki Nazmi hocam size ve diğer arkadaşlarıma kritik bir soru,

  Bu adamlar, kadro taleplerini sadece güz dönemi için topladı. Ancak görünen o ki 2015 yılında tek bir atama olacak. Bu durumda;
  1. Yeniden üniversitelerden kadro toplanıp onlar üzerinden mi işlem yapılır?
  2. Haziranda toplanan kadrolar 2 ile mi çarpılır?
  3. Yeniden üniversitelerden kadro toplanıp, Haziran da toplanan kadrolar ile mi birleştirilir?
  4. Haziranda toplanan kadrolar + kafalarına göre kadro mı açarlar ?

  Saygılar
  Varmı bir fikri olan?

 7. #2377
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2014
  Mesaj
  973
  Alıntı serhatdilatzr Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Teşekkür ederim hocam peki birleştirmeleri daha fazla kişi cagirilacak demektir herhalde sonuçta felsefe Bölümü temmuzda 5-6 kışı araliktada bazen 8-9 kişilik kadro acıyor taban puan 83 oluyor benim şu an 73 cagirilma ihtimalim hakkında ne düşünürsünüz acaba fikrinizi almak isterim Çok teşekkür ederim
  Hocam alan sınavı olacak size o yüzden puanlar hakkında herhangi bir çıkarımda bulunamıyoruz. TIP ve İlahiyata baktığımızda taban puanların 10-15 puan düştüğünü görüyoruz ama bu demek değildir ki Felsefe'de de düşecek bu şekilde. Sen ümidini kaybetme, derslerini tekrar et güzelce giy takımını git alan sınavına mülakata. En azından elinden gelenin en iyisini yap ki sonra aklında acabalar kalmasın.

 8. #2378
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2015
  Mesaj
  22
  Alıntı erenk Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Varmı bir fikri olan?


  benim fikrim;

  1. yeniden üniversitelerden kadro toplanır
  2. haziranda toplanan kadrolar 2 ile çarpılmaz , her dönem ihtiyaçlar farklı oluyor çünkü
  3. Birleştirme olacağını düşünmüyorum , öyp devam ederse temmuz alımları sınav sebebiyle aralığa aralık alımları da haziran-temmuza kayabilir
  4. kafalarına göre kadro açacaklarını sanmıyorum ama yeğen sayısına göre kadro sayılarında değişiklik olabilir

 9. #2379
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  341
  Alıntı yasinokka Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam yargı alan sınavı getirildiği için yürütmeyi durdurma vereceğine kesinlikle inanmıyorum.Tek bir sebepten verebilir o da alan sınavının alındığı kararla aynı kararda yanlış bilgilendirme yapan adaylar ile başvuru yapıp da başlamayan adaylar eşit tutularak bir nevi dolandırıcılığın önü açılmıştır.O nedenle gelecek bir yürütmeyi durdurma kararı alan sınavlarının da iptaline yol açar mı o konuda benim bilgim yok hukukçu arkadaşlara sormak lazım.Alan sınavına mahkeme torpil vs. şüphesiyle yaklaşmaz ve daha kaliteli personel seçileceğini düşünür.Kaldırılacak olsa bu devletin en önemli kurumları hazine müsteşarlığı ,tubitak, merkez bankası gibi kurumlar da kpss ve yds barajından sonra kendi sınavlarını yapıyolar hatta çoğu kurum sadece sözlü yapıyor.Bunu bile iptal etmiyorlar.Sanki torpil yapıldığının,yapılmaya açık olduğunun kimse farkında değil mi? Ama ne yazık ki mahkeme "Alan sınavı getirmişler torpile açık bir sistem." diye düşünerek hareket etmez.
  Hocam haklısınız. Bizler kamuoyunun diliyle konuşuyor, bir hukukçu gözüyle duruma bakamıyoruz. Fakat şunu da anlamalısınız; bizler davaya kendi açımızdan, mağduriyet olarak, kadrolaşma olarak görüyor ve değerlendiriyoruz. Haklıyız da! Ama durum, Eğitim-Sen Sendikası açısında bu şekilde değil. Onların Danıştay 8. Dairede 1. Öncelikle Görülmekte olunan 2015/7248 dosya numaralı davasının gerekçeleri, hukuki mevzuatlara uygundur, şüpheniz olmasın.

  Kaldı ki, madem sıradan bir insan gözüyle bakıyor ve değerlendiriyoruz, Eğitim-Sen'in ÖYP'de yapılan diğer usulsüzlüklere ve değişimlere, en bariz örneği puanlama sisteminin kadrolarla birlikte değişmesine, neden dava açmayı tercih etmediğini düşünebiliriz. Orada da bir haksızlık, orada da bir mağduriyet durumu söz konusuydu. Fakat, onların da yükümlülükleri var. Ve hukuki mevzuatlara uymadan bu davanın altına giremezler. Yani demem o ki, kazanabileceklerini düşünmüyor olsalar, bu kadar üzerine gitmez, dava açmaz ya da siteleri üzerinden olası mağduriyetleri dahi belirten beyanatlarda bulunmazlardı.

  Bizler aptal umudu ile işlerlikten düşen ve güçler ayrılığını reddederek son sürat tek elde toplanan bir yönetim anlayışına, hukukun mevcudiyetini kaybetmeye yüz tuttuğu karanlık zamanları yaşayarak ses çıkarmayı amaçlayan zavallılarız. Bu sebeple umut beslemek ne kadar mümkün, orası elbette tartışmaya açık. Ama ben koyun akılsızlığını yaşamaktansa, aptal umudu ile aklımı kullanmayı ve bu duruma karşı sonuna kadar mücadele etmeyi tercih ederim.

  Ne yapabiliriz ki?

  Orası bir devlet kurumu. Şeffaflık, aleniyet ilkelerine göre hareket etmek zorunda. Onlar bize hizmet etmek için varlar, bizler onların dayatmalarına boyun eğmek, keyfiliklerine karşı sus pus olmak zorunda değiliz. En basit olarak, hukuksal süreçlere girmeden, davalarda hakkımızı aramadan da, oturduğumuz bilgisayar ekranları başından da onlara bu cehennemin nasıl yaşanacağını gösterebiliriz. Bu konuda imdadımıza, her ne kadar patlat bir teker olsa dahi ve ne yazık ki o da elden gidecek olsa dahi, halen işlerlikte olan bir anayasamız ve bu anayasanın sağladığı haklarımız var: "4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu"

  MADDE 16. — Açıklanması hâlinde Devletin emniyetine, dış ilişkilerine, millî savunmasına ve millî güvenliğine açıkça zarar verecek ve niteliği itibarıyla Devlet sırrı olan gizlilik dereceli bilgi veya belgeler, bilgi edinme hakkı kapsamı dışındadır.
  Ülkenin ekonomik çıkarlarına ilişkin bilgi veya belgeler
  MADDE 17. — Açıklanması ya da zamanından önce açıklanması hâlinde, ülkenin ekonomik çıkarlarına zarar verecek veya haksız rekabet ve kazanca sebep olacak bilgi veya belgeler, bu Kanun kapsamı dışındadır.


  YÖK'ün kendi sitesi üzerinden de doldurabileceğiniz tek bir dilekçe ile onları ellerindeki tüm belgeleri tarafınızla paylaşmaya zorlayabilirsiniz. Yalnızca ve yalnızca yukarıdaki iki madde gerekçesi ile sizlerin başvurularını reddedebilirler. Gerisini de siz tahmin edin. Bu alan sınavı maskaralığı ve açıktan yürütülen hukuksuz, usulsüz adam kayırma, kadrolaşma girişimine karşı ses çıkarmak bizlerin elinde. Adamların üstünde gram kamuoyu baskısı olmadığı için bu kadar rahat top koşturuyorlar her yerde. Sizlerin de hakkınız var. Geleceğinizin çalınmasına ses çıkarmayacak, bu kadar kolay pes mi edeceksiniz? Dilekçe yollarım, fişlenirim... Şimdiden bu durumlara, bu haksızlıklara ses çıkarmazsanız, yarın, öbür gün sokakta can güvenliğiniz olmadan yürüyemeyeceksiniz bile. Ah; pardon! Ne yarını, ne öbür günü, şu anda öyle!

 10. #2380
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  07-2015
  Mesaj
  598
  Şimdi Arkadaşlar yargı nın ne karar vereceğini elbette bilemeyiz ama şu yanlışı düzeltmek gerek. Kpss deki alan sınavı uygulaması yıllardır olan bir uygulama, hem sözlü hem yazılı yada sadece bunlardan birisi oluyor. Adaylar bunu biiliyor kimse aa nereden çıktı bu alan sınavı demiyor. Torpil var yok girmiyorum o kısıma. Öyp de ise alan sınavı olabilir buna engel yok. Ama altyapısı oluşturulmadan son saniye ben yaptım oldu denilerek ki onu bile yapamadılar, burası benim çöplüğüm burada benim borum öter anlayışı işi bozuyor. Mahkemenin bu durumu göze alarak bir karar vermesi kamu vicdanını gözetmesi gerekir diye düşünüyorum. Yoksa alan sınavı yapılmaz diye bir kaide yok ama en azından bu alımlar son merkezi sistem alımları denilip aralıkta alan sınavı getireceğiz deselerdi (bunu diyebilmek için 5 yaş zeka seviyesine sahip olmak yeterli) bugün kimse mağdur olmayacaktı. Mahkemeden umutluyum ama süreç nasıl işleyecek ne olacak bekleyip göreceğiz.

 11. #2381
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2015
  Mesaj
  78
  Alıntı bus.adm Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Şimdi Arkadaşlar yargı nın ne karar vereceğini elbette bilemeyiz ama şu yanlışı düzeltmek gerek. Kpss deki alan sınavı uygulaması yıllardır olan bir uygulama, hem sözlü hem yazılı yada sadece bunlardan birisi oluyor. Adaylar bunu biiliyor kimse aa nereden çıktı bu alan sınavı demiyor. Torpil var yok girmiyorum o kısıma. Öyp de ise alan sınavı olabilir buna engel yok. Ama altyapısı oluşturulmadan son saniye ben yaptım oldu denilerek ki onu bile yapamadılar, burası benim çöplüğüm burada benim borum öter anlayışı işi bozuyor. Mahkemenin bu durumu göze alarak bir karar vermesi kamu vicdanını gözetmesi gerekir diye düşünüyorum. Yoksa alan sınavı yapılmaz diye bir kaide yok ama en azından bu alımlar son merkezi sistem alımları denilip aralıkta alan sınavı getireceğiz deselerdi (bunu diyebilmek için 5 yaş zeka seviyesine sahip olmak yeterli) bugün kimse mağdur olmayacaktı. Mahkemeden umutluyum ama süreç nasıl işleyecek ne olacak bekleyip göreceğiz.
  Hocam inş. sizin dediğiniz gibi olur.Bana kalırsa sonbahar YDS ve ALES puanlarının bile kullanılabilecek olması büyük bir haksızlık olur.
  Hasanimo bunu beğendi.

 12. #2382
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  07-2015
  Mesaj
  598
  Alıntı yasinokka Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam inş. sizin dediğiniz gibi olur.Bana kalırsa sonbahar YDS ve ALES puanlarının bile kullanılabilecek olması büyük bir haksızlık olur.
  Tamamen kendi düşüncem. Diyelim ki mahkeme reddetti. Sanırım burda itiraz süreci devreye girecek. Hukukçu değilim işleyiş nasıl olur bilmiyorum. Yök alan sınavı yapmıyorum dese bile bizi hemen ekim kasımda atamayacaktır sanırım. O yüzden YDS ve Ales puanları devreye girer. Haksızlık olur mu bilmiyorum çünkü bu sınavlar herkese açık ve merkezi. Ama mesela ben eylül yds sine kayıt yaptırmadım çünkü eylüle kadar bu işler hallolur diye düşünüyordum sonuç ortada. Ales e ilk gün başvuracağım. Ales te 22 Kasımda umarım YÖK alan sınavı olmayan bizim bölümleri Aralıkta Ales puanlarımızı kullandıracak şekilde yerleştirir. Puan artırtmak için bir fırsat. Nasıl olsa en yüksek puanı kullanacağımız için bizler için bir şans.
  hsnhylmz bunu beğendi.

 13. #2383
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2015
  Mesaj
  2
  Değerli arkadaşlar, bildiğiniz üzere kadro ilanlarının çoğu yüksek lisans öğrencisi ya da mezunu olmak şartı ile açılıyor. Bu eylülde yüksek lisansa başlayacak arkadaşlar da aralıktaki öyp'de tercih yapabileceklerse eğer atıyorum 1000 kişi yerine 2000 kişi ile yarışıyor olacağız öyle mi?
  hsnhylmz bunu beğendi.

 14. #2384
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  631
  Alıntı 13laze Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Değerli arkadaşlar, bildiğiniz üzere kadro ilanlarının çoğu yüksek lisans öğrencisi ya da mezunu olmak şartı ile açılıyor. Bu eylülde yüksek lisansa başlayacak arkadaşlar da aralıktaki öyp'de tercih yapabileceklerse eğer atıyorum 1000 kişi yerine 2000 kişi ile yarışıyor olacağız öyle mi?
  Şartlar açıklanınca göreceğiz hocam. Şu an hiçbir şey belli değil bu konuda. Tahminden öteye geçemiyoruz Yök yüzünden.
  …biz çayın yalnızlığa iyi gelen tarafını da severiz…

 15. #2385
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  07-2015
  Mesaj
  598
  Alıntı 13laze Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Değerli arkadaşlar, bildiğiniz üzere kadro ilanlarının çoğu yüksek lisans öğrencisi ya da mezunu olmak şartı ile açılıyor. Bu eylülde yüksek lisansa başlayacak arkadaşlar da aralıktaki öyp'de tercih yapabileceklerse eğer atıyorum 1000 kişi yerine 2000 kişi ile yarışıyor olacağız öyle mi?
  hocam bu dedğiniz cari alımlarda öyle. Öyp de ise çoğunluk lisans mezunu olmak yeterli idi eski senelerde. Son tıp ve İlahiyatta ise bütün ilanlarda lisans mezunu olmak yetiyordu. Yani yarışa herkes katılabilecek. Bu yeni bir durum değil.


       

Benzer Konular

 1. 2014 Aralık ÖYP Alımları Ne Zaman Yapılır?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan ishma-el
  Cevap: 2531
  Son Mesaj: 01-10-2015, 21:36
 2. Istanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2014-2015 Güz Yarıyılı Lisansüstü Alımları
  Yüksek Lisans ve Doktora İlanları 2014-2015 Sonbahar Dönemi forum içinde, yazan ergunes
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 20-07-2014, 00:39
 3. İkinci alımlar ne zaman olur?
  ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan şaka
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 02-08-2012, 23:32
 4. Ylsy 2012 alımları ne zaman olur?
  YLSY - 2012 Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Bursu forum içinde, yazan gulmus
  Cevap: 15
  Son Mesaj: 14-06-2012, 15:36
 5. 2011 ÖYP Alımları Ne Zaman Başlayacak?
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan aysunb
  Cevap: 41
  Son Mesaj: 27-05-2011, 10:55

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git