reklam
Sayfa 104 - Toplam 187 İlkİlk ... 45494102103104105106114154 ... SonSon
Bulunan 1.546 den 1.560 - Toplam 2792
Ağaç Şeklinde Aç1363Beğeni

ÖYP 2015 Alımları Ne Zaman Olur?

ÖYP 2015- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Forumunda ÖYP 2015 Alımları Ne Zaman Olur? Konusunu İncelemektesiniz

Hayır.. İnsanlar buna göre plan yapıyor.. Belki askere bile bu yüzden gidemiyorlar aradan çıkarmak için. ...

 1. #1546
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2015
  Mesaj
  32
  Hayır.. İnsanlar buna göre plan yapıyor..
  Belki askere bile bu yüzden gidemiyorlar aradan çıkarmak için.
  Belki özel sektörde iş aramıyorlar, konsantre olamıyorlar.
  Bu nasıl bir sorumsuzluk. Hiç bir açıklama yapılmadan hem de aylardır.

  Hadi bizler sakin insanlarız.. Bu süreci bekleyen bir manyak çıkacak bir gün. Kimmiş mülakat getiren kurul, kimmiş bu başkan, akademisyenler bu işte parmağı olanlar.. deyip psikopatça işler yapacak.
  MrvK bunu beğendi.

 2. #1547
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2015
  Mesaj
  100
  Alıntı kuramci Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  YÖK 12 eylüle kadar savunma yapacak. 12 eylülden sonra tam olarak ne zaman çıkar bilmiyorum ama yürütmeyi durdurma kararı ya verilecek ya da reddedilecek. Eylül sonunu bulur herhalde.
  Oradan Yürütmeyi durdurma kararı çıkamaz hocam, şayet çıkarsa yüzlerce kuruma emsal olur bunu herhangi bir mahkemenin vereceğine ihtimal dahi vermiyorum.

 3. #1548
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  678
  Alıntı Divergespective Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Oradan Yürütmeyi durdurma kararı çıkamaz hocam, şayet çıkarsa yüzlerce kuruma emsal olur bunu herhangi bir mahkemenin vereceğine ihtimal dahi vermiyorum.
  Ben de çıkacağını sanmıyorum. Bütün cari ilanlarda ve hatta kpss A grubu kurumlarda alan sınavı yapılıyor, bir hukuksuzluk olsa en başta onlar kaldırılırdı. Çok umutlu olmayıp alan sınavını kabullenmek lazım artık. Çünkü elimizden bir şey gelmiyor ve kendimizi yıpratıyoruz.

 4. #1549
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  04-2015
  Mesaj
  434
  Alıntı Hakan Özyılmaz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Sonuçta mustafa safran hoca bana attığı mailde '' arkadaşlarına duyur, 4 ağustosta toplanacağız'' demişti. buradan bir sonuç çıkacağını düşündüğü için demiştir muhtemel bunu.

  şayet açıklama yapılmazsa, yine bir mail bombardımanına tutalım hocayı, az buz yeni bilgiler edinme ihtimali doğar.
  Ben attım hocaya mail içeriği de atayım hatta;
  Merhaba hocam,
  Dün ÖYP komisyonunun bir toplantı yaptığı ve bu toplantı sonucu bugün üniversitelerden alan sınavı hakkında görüş isteyen bir faks çekmişsiniz YÖK olarak. Aldığımız bir bilgiye göre öncelikle mühendisliklere uygulanacak bu alan sınavı. Merak ettiğim ise tüm mühendisliklere aynı sınavın uygulanıp uygulanamayacağı çünkü takdir edersiniz ki aynı fakültede farklı onlarca bölüm var ve alanları birbirinden tamamen farklı. Bu sınav için nasıl bir uygulama yapmayı planlıyorsunuz. Buna göre alan sınavına çalışacağım kendi adıma.

  İyi günler dilerim,
  Pınar Çölkesen.

  Mühendislik olduğum için özellikle bu alan sınavının ortak olup olmayacağı hakkında bilgi istedim ama genel olarak buna verirse bir cevap eğer bütün alanları ilgilendirecek bir cevap olaraktır.

 5. #1550
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  341
  @kuramci @Divergespective

  Dava yalnızca alan sınavı usülsüzlüklerini kapsamıyor. Detayları için EĞİTİM SEN - YÖK’ÜN ÖYP USUL VE ESASLARINDA YAPTIĞI AKIL ALMAZ VE HUKUK TANIMAZ DEĞİŞİKLİKLERİNE KARŞI YARGIYA GİDİYORUZ! okuyunuz...

  Ve bir hukuçunun yorumunu almadan kesin bir yargı elde etmek imkansız. Fakat negatif yaklaşmanız da doğru değil. Eğitim Sen'in kazandığı diğer davaları inceleyiniz. Çok daha azından çok daha fazlasını kazanan bir Sendika. Ve hakkımızı arayan yegane mercii orası. Ben yürütmeyi durdurma kararının çıkacağına daha fazla inanç besliyorum. Yök'ün henüz savunmasını sunmaması da bunu gösteriyor. Onların da dava ile ilgili ciddi çekinceleri var. Ve ÖYP süreci için gösterilebilecek 5 yıllık YÖK, 7 yıllık DPT emsalleri var. Bu dava kaybedilecek olursa yargının doğru kefede yer alamayacak kadar baskı altında olması ile alakalı olur. Eğitim Sen Genel Örgütlenme ve Yükseköğretim Sekreteri İsmail Sağdıç'ın verdiği bilgi de ayrıca yargı sürecinin yegane izlenen yol olmadığı, TBMM'de de girişimlerinin olduğu vurgulandı. Son bir not daha düşmek istiyorum. Benim önerim artık mail geldi, içeriden bilgi aldım vs gibisinden hiç bir açıklamaya inanarak kendinizi umutsuzluğa sürüklemeyin. Mücadele etmek istiyorsanız, haklarınızın gasp edilmesine meslek hayatına atılmadan dur demek niyetinde iseniz, sırası şimdidir. Eğer ki YÖK üniversitelerden bilgi alacaksa, elinizi taşın altına koyun da herkes kendi bölüm hocalarına bu alan sınavının istenmediğini, usulsüzlükleri ve kadrolaşma girişiminin engellenmesi gerektiğini açıklayıcı bir dille anlatsın.
  Son düzenleyen Mustafa A., 05-08-2015 saat 16:27.
  nesesizasla, Hakan Özyılmaz ve dyt.dyt bunu beğendiler.

 6. #1551
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2015
  Mesaj
  100
  Alıntı Mustafa Akbayır Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  @kuramci @Divergespective

  Dava yalnızca alan sınavı usülsüzlüklerini kapsamyor. Detayları için EĞİTİM SEN - YÖK’ÜN ÖYP USUL VE ESASLARINDA YAPTIĞI AKIL ALMAZ VE HUKUK TANIMAZ DEĞİŞİKLİKLERİNE KARŞI YARGIYA GİDİYORUZ! okyunuz...

  Ve bir hukuçunun yorumunu almadan kesin bir yargı elde etmek imkansız. Fakat negatif yaklaşmanız da doğru değil. Eğitim Sen'in kazandığı diğer davaları inceleyiniz. Çok daha azıncan çok daha fazlasını kazanan bir Sendika. Ve hakkımızı arayan yegane mercii orası. Ben yürütmeyi durdurma kararının çıkacağına daha fazla inanç besliyorum. Yök'ün henüz savunmasını sunmaması da bunu gösteriyor. Onların da dava ile ilgili ciddi çekinceleri var. Ve ÖYP süreci için gösterilebilecek 5 yıllık YÖK, 7 yıllık DPT emsalleri var. Bu dava kaybedilecek olursa yargının doğru kefede yer alamayacak kadar baskı altında olması ile alakalı olur. Son bir not da düşmek istiyorum. Benim önerim artık mail geldi, içeriden bilgi aldım vs gibisinden hiç bir açıklamaya inanarak kendinizi umutsuzluğa sürüklemeyin. Mücadele etmek istiyorsanız, haklarınızın gasp edilmesine meslek hayatına atılmadan dur demek niyetinde iseniz, sırası şimdidir. Eğer ki YÖK üniversitelerden bilgi alacaksa, elinizi taşın altına koyun da herkes kendi bölüm hocalarına bu alan sınavının istenmediğini, usulsüzlükleri ve kadrolaşma girişiminin engellenmesi gerektiğini açıklayıcı bir dille anlatsın.
  Olayın ayrıntıları hakkında herhangi bir hukukçudan bilgi alabilirsiniz gayet. Bu davanın ilk gündeme geldiği dönemlerde ailemden bir hukukçuya danıştım. Ben mevzuatları okuduktan zaten kendimce bir karara varmıştım , hukukçu akrabam da dava ciddiye bile alınmaz dediğinde düşüncem daha katı bir hal aldı. Fakat burada hukuk terminolojisine girmemize gerek olmayan realpolitik olaylar üzerinden konuşabiliriz. Bu dava emsal niteliği taşıyabilecek bir dava, tekrar söylüyorum YÖK kurumuna / YÖK'ün bu konuda neredeyse sınırsız serbestide bir mevzuatı varken / bir mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı vermesi siyasi açıdan komik. Olması gerekeni hepimiz dile getiriyoruz ama olanı gözümüzden kaçırırsak stresten de ölürüz, başka öyp atamaları da bekleriz.
  Son düzenleyen Divergespective, 05-08-2015 saat 16:28.

 7. #1552
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  04-2014
  Mesaj
  24
  Umutlarimzi emeklerimizi hayallerimizi YÖK etmeyin. Delirecem bu kadar insafsizlik olmaz ya. Gidip basacan binayı gorecekler gunlerini

 8. #1553
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  11-2014
  Mesaj
  315
  Ylsy sözlü mülakatlarının yürütmesinin durdurulması, onlarca kuruma emsal olabildi mi? hayır, olamadı. mülakatların olmasını engelledi mi? hayır hukuk devletinde yaşadığımız için engellemedi. fakat sonuçta bir iptal sonucuna ulaşıldı mı? evet ulaşıldı.

  sırf bu milletin gözü açılır, herkes mahkemeye verir, en iyisi mi biz yürütmeye durdurmayalım diyecek halleri yok.

  ciddiye alınmayacak tarafı yok bu davanın. ilk davayı açtıklarında, hangi konular üzerine gidileceğini mustafa hocam gibi arayıp öğrenmiştim. değindikleri tüm meseleler oldukça tutarlı ve sağlam dayanaklı. ayrıca meb'in rotasyonu durdurma kararındaki eğitim sen rolünü de yadsınamaz. daha bir kaç gün önceyle alakalı böyle bir örnekte varken, bu dava sonucundan bu kadar umutsuz olmak biraz fazla kötümserliğe kapılmak olur.

  Yökün bu davayla savunması ne kadar sağlam olursa olsun, en başında bir başı bozukluk, usül ve yöntem eksiklikleri var ki bunu biz dahi görebiliyoruz. hatta kendileri bile biliyor, 2 ayda düzelenleyemedikleri, düzenlediklerinde başarısızlık bunu gösterir nitelikte.

  işimiz hukuka kaldı. hukuk devletinde işimizin hukuğa kalmasından tedirgin oluyoruz. ironik.

 9. #1554
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  05-2015
  Mesaj
  148
  Herseyi bu haftaya baglamistk bu hfta aciklanmazsa cok strese girerim bu hafta aciklanmiyo demek bundan sonra bizden bisey beklemeyin biz kafamiza gore istediğimiz zaman aliriz demek. Bizimde isyan bayragini cekmemiz demek

 10. #1555
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  01-2015
  Mesaj
  470
  Alıntı Mr.Walter Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Herseyi bu haftaya baglamistk bu hfta aciklanmazsa cok strese girerim bu hafta aciklanmiyo demek bundan sonra bizden bisey beklemeyin biz kafamiza gore istediğimiz zaman aliriz demek. Bizimde isyan bayragini cekmemiz demek
  Düşük puanli biri kendini yakacakti ne oldu o iş

 11. #1556
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  05-2015
  Mesaj
  148
  Vala bu hafta ses cikmazsa artik ben gemileri yakip ylsy ye yuklenecegim

 12. #1557
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  05-2015
  Mesaj
  91
  haftaya cuma duyuru gelirmi

 13. #1558
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  05-2015
  Mesaj
  148
  Alıntı havadansuan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  haftaya cuma duyuru gelirmi
  Gelirse bu hafta gelir bence gelmezse artik her bolumu alan sinaviyla alacaklar demektir o da kafalarina gore kışa kadar istedikleri bolumleri ikiser ucer alan sınaviyla almalari demek

 14. #1559
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  05-2015
  Mesaj
  91
  Alıntı Mr.Walter Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Gelirse bu hafta gelir bence gelmezse artik her bolumu alan sinaviyla alacaklar demektir o da kafalarina gore kışa kadar istedikleri bolumleri ikiser ucer alan sınaviyla almalari demek
  bu hafta bence gelmez çünkü 10 agustos gibi bir tarih var ortada

 15. #1560
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2015
  Mesaj
  45
  Alıntı Hakan Özyılmaz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  hocam, siz biz gibi kadrosu az bölümün öğrencileri yanacak sadece, o kadarını söyleyeyim, diğer bölümler en azından 20 kadro alıp hakkıyla emeğiyle girebilir bir yerlere, bizde? 3 kadro vereceklerse 2'si büyük ihtimalle önceden ayarlanmış kişiler olacak, geriye kalacak tek kadroya iki kadroya da çok yüksek puanlı adaylar girecek. kendimizi heba etmemizle kalacağız, hayatımda bu kadar kötü bir dönem yaşadığımı hatırlamıyorum, tamamen bir belirsizlik.
  evet kesınlıkle yanıcaz. en azından erkenden görsek herseyi. aralıka kadar beklicezmi şimdi.


       

Benzer Konular

 1. 2014 Aralık ÖYP Alımları Ne Zaman Yapılır?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan ishma-el
  Cevap: 2531
  Son Mesaj: 01-10-2015, 21:36
 2. Istanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2014-2015 Güz Yarıyılı Lisansüstü Alımları
  Yüksek Lisans ve Doktora İlanları 2014-2015 Sonbahar Dönemi forum içinde, yazan ergunes
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 20-07-2014, 00:39
 3. İkinci alımlar ne zaman olur?
  ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan şaka
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 02-08-2012, 23:32
 4. Ylsy 2012 alımları ne zaman olur?
  YLSY - 2012 Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Bursu forum içinde, yazan gulmus
  Cevap: 15
  Son Mesaj: 14-06-2012, 15:36
 5. 2011 ÖYP Alımları Ne Zaman Başlayacak?
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan aysunb
  Cevap: 41
  Son Mesaj: 27-05-2011, 10:55

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git