+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12
Bulunan 11 den 20 - Toplam 20

Özel Üniversite Araştırma Görevlisi Olmak

Araştırma Görevlisi Forumunda Özel Üniversite Araştırma Görevlisi Olmak Konusunu İncelemektesiniz

Hasan Kalyoncu Üniversitesi hakkında bilgisi olan?...


 1. #11
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2014
  Mesaj
  7
  Hasan Kalyoncu Üniversitesi hakkında bilgisi olan?

 2. #12
  Akademik Forum
  Misafir

  özel üniversite araştırma görevlisi olmak

  istanbul gelişim üniversitesinde öğretim görevlisi alımı için başvurmuştum madden de manen de tavsiye etmiyorum liseden farksız özel bir üniversite sistemi yok alımları değerlendirme şekilleri kendilerine ait istiyosa alıyo istiyosa almıyo benim bildiğim orda görev yapan bir hoca farklı üniversitelere öğr. ve arş görevlisi olarak başvuruyo bi kere gittim özel üniversiteleri gördüm artı hocanın ordan ayrılmak istemesi (yani bırakmak istemese farklı üniversitelere başvurmaz) memnun olsa neden ayrılsın düşüncesiyle daha da özel üniversitelere başvurmama kararı almamı destekledi bilginiz olsun arkadaşlar benim gibi boşuna masraf yapmayın

 3. #13
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  02-2015
  Mesaj
  2
  Geçtiğimiz hafta İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin açmış olduğu Rektörlük kadrosuna bağlı uyg. ve araştırma merk. öğretim görevlisi kadrosuna başvuruda bulunduk. Sınava girmeye dört kişi hak kazandı. Üç kişi yazılı sınava girdik. İki bayan bir erkek. Erkek olan arkadaş aynı üniversitede moda tasarımı bölümünde öğr. gör. görünüyordu. Mülakatta ise diğer bayan arkadaş ve ben vardık. Tarih ve edebiyat mülakatları peş peşe yapıldı. Erkek olan arkadaş mülakata gelmedi ve tarih bölümünden giren bir erkek arkadaş daha mülakata girmedi ve kazananlar açıklandığında gözlerimize inanamadık çünkü mülakata girmeyenler kazanmıştı. Özel üniversitelerin açtığı kadrolarda lütfen prestiji olan köklü kurumları tercih ediniz. Bu işin hiçbir şekilde haysiyetini bırakmayan döküntü kurumlara itibar etmeyin arkadaşlar. Bu kadar olmaz bile diyecek gücü bulamıyor insan kendinde. Gözünüze baka baka dalga geçiliyor sizinle. Mülakata alınıp sorulara tabi tutuluyorsunuz ve işin stresi yorgunluğu da cabası. Ve mülakata bile girme zahmetine katlanmıyor ayarlanmış kişi. Gelişim Üniversitesi'ne dikkat edin hiçbir şekilde akademik bilimsel bir kurum değil.

  - - - Güncellendi - - -

  Bu arada maaşlar da Gelişim'de hiç düzenli değilmiş duyduğuma göre ve 1400 tl ye öğr. gör. çalıştırıyorlarmış.

 4. #14
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  62
  Arkadaşlar Biruni Üniversitesi akademisyen maaşları hakkında bilgisi duyumu olan var mı? Haliç ile ilgili duyumum Öğretim Görevlisi 2500-3000 TL bandında ücret alıyorlarmış ki bu da fena değil.

 5. #15
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  02-2011
  Nerden
  bursa
  Mesaj
  51
  Değerli akademisyenler ve akademisyen adayları,

  Cari alım yapan devlet üniversitelerinde veya ÖYP sisteminde atanman şansı bulamamış arkadaşların vakıf üniversitelerinde iş bulmak için çabaladığı hepimizin malumudur. Akademik personel alımları sonrası iş bulmak ve kariyer hedefleyen arkadaşları adeta ellerini ovuşturarak bekleyen vakıf üniversiteleri, büyük bir hukuksuzluğa yol açan ana yönetmelikleri çerçevesinde hazırlanan sözleşmelerin dikkatle incelenmesi gerekmektedir. Biz vakıf üniversitesi öğretim görevlileri veya okutmanları görev ve sorumluluk ayrıca “özlük hakları” bakımından 2914 sayılı YÖK personel kanununa tabiyiz. Sadece “ücret” bakımından 4857 sayılı iş kanununa bağlı çalışmaktayız. Bu konuda 2011 yılında alınmış Danıştay kararı mevcuttur. Aşağıda bu konularla ilgili linkleri ve gerekli bilgileri paylaştım.
  Bu kapsamda tüm bunlara rağmen bizi akademik personelden saymayarak, gece derslerini bile fazla mesaiden göstererek denkleştirme uygulamasını zorunlu kılan; bizleri her yönden çaresiz bırakacak kadar sömürme zihniyetindeki vakıf üniversiteleri mevcuttur.
  Siz değerli arkadaşlarımdan ricam önüne koyulan sözleşmeleri lütfen madde madde okuyunuz, varsa imkânınız bir avukata danışınız.
  Saygı ve sevgilerimle...

  High Education - Yükseköğretim Kurulu
  konu ile ilgili güzel bir yazı;
  Adana Fikir Platformu
  Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği Madde 23: - Öğretim elemanlarının seçimi, değerlendirilmesi, seçilenlerin uygun görülen akademik unvanlarla görevlendirilmeleri ve yükseltilmeleri yürürlükteki kanun ve yönetmelik hükümlerine uyularak vakıf yükseköğretim kurumunun yetkili akademik organlarınca yapılır. Öğretim elemanlarının atamalarında, devlet yükseköğretim kurumlarındaki atamalarda aranan şartlara ilaveten vakıf yükseköğretim kurumunun akademik yönden gerekli gördüğü şartlar da aranabilir. Vakıf meslek yüksekokullarında özellikle uygulamalı derslerde görevlendirilecek öğretim elemanlarının atanmasında çalışma deneyimine sahip olması gözetilir. Vakıf yükseköğretim kurumlarında görev alacak olan akademik ve idari personelin çalışma esasları 2547 sayılı Kanunda devlet üniversiteleri için öngörülen hükümlere tabidir.
  (Danıştay 8. Dairesinin Karar No 2011/2451) Bu personele aylık bakımdan ise 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri uygulanır.

  2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanununun Madde-11’e göre; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Genel Kurulunun 16.09.2005 tarihli Toplantısında belirlenen “Ders Yükü Tespitinde ve Ek Ders Ücreti Ödemelerinde Uyulacak Esaslar” doğrultusunda uygulama birliğinin sağlanması için aşağıdaki açıklamaların yapılmasına gerek görülmüştür.
  Maaş karşılığı haftalık ders yükü, öğretim üyeleri için 10 saat, öğretim görevlileri ve okutmanlar için 12 saattir. Öğretim elemanları, haftalık ders yükünün dışında gerek kadrosunun bulunduğu, gerekse diğer yükseköğretim kurumlarında, güz ve bahar yarıyıllarında mecburi ve isteğe bağlı olarak, ek ders ücreti ödenmek kaydıyla ders verebilir. Mecburi ve isteğe bağlı dersler ile diğer faaliyetler için haftalık ders programında yer

 6. #16
  Iniag
  Misafir
  Arkadaşlar, öncelikle sorum için kusura bakmayın, yönetmeliği defa kez okudum, vakıf üniversiteler in akademik ilanlarını da inceledim genel olarak ales ve yds şartı istiyorlar fakat bir özel üniversitede yüksek lisans yapan arkadaşım alesi 60 yds veya herhangi bir ingilizce geçerliliği olmadan kadroya girdiğini söylüyor ve üniversite sayfasında da asistant kısmında yer alıyor. Özel üniversitelerde asistant olarak tanımladıkları nedir, aynı şekilde başvuru yapmayı düşünüyorum. Sizce nasıl bir durumdur bu?

 7. #17
  Akademik Forum
  Misafir

  özlük

  Merhaba arkadaslar,
  ozel universitelerde arastirma gorevlisiyken yurt disina tubitak destegiyle arastirma bursuyla cikilabiliniyor mu ?devlet universitelerinde bildigim kadariyla calismaya basladiginiz ilk 1 yil ozluk haklari geregi cikilamiyor. Ozelde durum nedir ?

 8. #18
  Akademik Forum
  Misafir
  Peki değerli hocalarım ben de şöyle bir soru sorayım. Diyelim ki "Yüksek lisans yapıyor olmak" yahut "Yüksek lisans yapmış olmak" şartı ile bir özel ya da devlet üniversitesine atandık. Bu üniversitede YL/doktora yapma imkanı kesinlikle olacak diye bir kaide var mı? Şunu kastediyorum, o kadar küçük özel üniversiteler var ki, "Kardeşim biz seni aldık ama biz YL/Doktora eğitimi veremiyoruz, git nerede halledersen hallet, burada sadece ar.gör. olarak çalışacaksın derler mi? Yoksa bu ilanları açan üniversiteler ne kadar küçük olurlarsa olsunlar, araştırma görevlisine lisansüstü eğitim vermek zorundalar mı? Teşekkürler.

 9. #19
  akademik28
  Misafir
  maaşlar 2000-2500tl arasında ama çok çalışıyorsunuz bunu göz önünde bulundurun

 10. #20
  Akademik Forum
  Misafir

  Vakıf üniversitesinden devlet üniversitesine geçiş

  bir vakıf üniversitesinde araştırma görevlisi iken devlet üniversitesinde ilan açıldığında başvurabiliyor muyuz? Geçiş süreci nasıl işliyor? Yoksa vakıf üniversitesiyle sözleşme bitmediği sürece geçiş yapamıyor muyuz?
  eslv bunu beğendi.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Özel (Vakıf) Üniversite MYO Öğretim Görevlisi Maaşı Ne Kadar?
  Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan müge
  Cevap: 258
  Son Mesaj: 17-01-2018, 13:38
 2. Özel Üniversitelerde Araştırma Görevlisi Olmak
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan denizzznehir
  Cevap: 30
  Son Mesaj: 26-07-2015, 14:35
 3. 50d Araştırma Görevlisi Kadrosundayken 2. Üniversite
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan cadolozcum
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 25-01-2015, 17:28
 4. Araştırma görevlisi- öğretim görevlisi- Uzman kadrolarına alınırken üniversite hangi puana göre eleme yapar ?
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan mystry
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 04-06-2014, 11:06
 5. özel üniversite araştırma görevlisi maaşı 2013-2014
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan chemistanbul
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 26-12-2013, 18:42

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git