reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 4 İlkİlk 1234 SonSon
Bulunan 11 den 20 - Toplam 36
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

Cari usul araştırma görevlisi

Araştırma Görevlisi Forumunda Cari usul araştırma görevlisi Konusunu İncelemektesiniz

Merhabalar, Cari ilana başvuruda özgeçmişe referans yazmak doğru olur mu? Bir de yönetmeliğin 7. maddesinde ...


  1. #11
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2014
    Mesaj
    38
    Merhabalar, Cari ilana başvuruda özgeçmişe referans yazmak doğru olur mu? Bir de yönetmeliğin 7. maddesinde şöyle bir ibare var:
    (4) Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuru için aranacak özel şartlar şunlardır:

    a) Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dâhil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu olmak şartıyla en az alanında beş yıl tecrübeli olmak.
    Ben yl ye yeni başladım ders seçimim bile yarın başlıyor, beş yıllık bi tecrübem olmamış mı olyor yani? Ben bu şartı taşımıyor muyum?
    Cevaplarsanız çok sevinirim

  2. #12
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    11-2013
    Mesaj
    127
    Alıntı ayşeeee Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhabalar, Cari ilana başvuruda özgeçmişe referans yazmak doğru olur mu? Bir de yönetmeliğin 7. maddesinde şöyle bir ibare var:
    (4) Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuru için aranacak özel şartlar şunlardır:

    a) Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dâhil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu olmak şartıyla en az alanında beş yıl tecrübeli olmak.
    Ben yl ye yeni başladım ders seçimim bile yarın başlıyor, beş yıllık bi tecrübem olmamış mı olyor yani? Ben bu şartı taşımıyor muyum?
    Cevaplarsanız çok sevinirim
    5 yıl tecrübeniz yoksa veya YL mezunu da değilseniz bu şart size uymuyor, başvursanız bile kabul edilmez. Kabul edilse bile yökten geri döner.

  3. #13
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2014
    Mesaj
    38
    Alıntı struggle Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    5 yıl tecrübeniz yoksa veya YL mezunu da değilseniz bu şart size uymuyor, başvursanız bile kabul edilmez. Kabul edilse bile yökten geri döner.
    tüh be gerçekten mi zaten bu yönetmelik yökün sitesinden. başvuracağım üni böyle bi şart koymamış esasen. sadece yl yapıyor olmak şartı var. demek onar kabul etse yökten dönecek. bakalım hayırlısı. ben başvurayım da.
    peki referans yazmak etkili olur mu yoksa gerek yok mu
    Son düzenleyen ayşeeee, 31-08-2014 saat 15:32.

  4. #14
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    11-2013
    Mesaj
    127
    Alıntı ayşeeee Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    tüh be gerçekten mi zaten bu yönetmelik yökün sitesinden. başvuracağım üni böyle bi şart koymamış esasen. sadece yl yapıyor olmak şartı var. demek onar kabul etse yökten dönecek. bakalım hayırlısı. ben başvurayım da.
    peki referans yazmak etkili olur mu yoksa gerek yok mu
    Öğretim görevlisi ilanı ise tecrübe veya YL mezunu şartı aranmaktadır. Bu da üniversite tarafından değil yök tarafından belirleniyor. Meslek yüksek okullarına yapılacak alımlarda bu şartların bazıları değişir.

  5. #15
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2014
    Mesaj
    38
    Anladım, teşekkür ediyorum sağ olun.

  6. #16
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    11-2013
    Mesaj
    127
    Alıntı ayşeeee Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Anladım, teşekkür ediyorum sağ olun.
    Rica ederim. Bahsettiğiniz ilan Arş. Gör. ilanı olduğu için başvuru yapabilirsiniz, sorun yok.
    Son düzenleyen struggle, 31-08-2014 saat 16:32.

  7. #17
    thth
    Misafir
    cari alım ile öyp arasında kadro güvencesi olarak bir fark var mı?

  8. #18
    Editör
    Üyelik Tarihi
    11-2012
    Mesaj
    742
    Alıntı thth Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    cari alım ile öyp arasında kadro güvencesi olarak bir fark var mı?
    Cari kadro 50/D ise yl veya doktora sonrası işsiz kalma olasılığınız var

  9. #19
    thth
    Misafir
    hocam peki ilanların bazında 50/d olduğu yazıyor bazende hiç birşey yazmıyor.onu nasıl anlayacağız.yazmayınca 33/a mı oluyor

  10. #20
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    09-2013
    Nerden
    İzmir
    Mesaj
    113
    Alıntı thth Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hocam peki ilanların bazında 50/d olduğu yazıyor bazende hiç birşey yazmıyor.onu nasıl anlayacağız.yazmayınca 33/a mı oluyor
    Hocam forumda 33a 50d ayrimi nasil yapilir diye bir başlık var aratirsaniz bulursunuz onu okumanizi tavsiye ederim.





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Cari Alım Araştırma Görevlisi Sınavı
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan globalerol
    Cevap: 19
    Son Mesaj: 30-05-2015, 12:22
  2. Cari Araştırma Görevlisi Alımları Hakkında
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan sahingurcay
    Cevap: 47
    Son Mesaj: 16-09-2014, 18:02
  3. Cari Usul Araştırma Görevlisi Yurtdışı Dil Eğitimi
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan Dunyaboard
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 20-05-2014, 14:58
  4. Cari Alım Araştırma Görevlisi ve Dil Eğitimi
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan globalerol
    Cevap: 7
    Son Mesaj: 21-02-2013, 22:55
  5. Cevap: 29
    Son Mesaj: 23-01-2013, 16:27

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git