+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12
Bulunan 11 den 20 - Toplam 20
Ağaç Şeklinde Aç6Beğeni

Sıfırdan YDS

YDS - Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı Forumunda Sıfırdan YDS Konusunu İncelemektesiniz

Bende derim ki; Kurumları tek tek gezin size mutlaka seviye tespit sınavları yapacaklardır. Bu seviye ...


 1. #11
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2014
  Mesaj
  3
  Bende derim ki;

  Kurumları tek tek gezin size mutlaka seviye tespit sınavları yapacaklardır. Bu seviye tespit sınavı yds öncesi hazırlık alıp almamanla ilgilidir. Şimdi ben görüyorum ki çoğu kişi intermediate seviyesinde olman gerekiyor gibi cümleler kullanmış arkadaşım ben şimdi seviye tespit sınavına girsem pre-int anca çıkarım. Hedefimdeki puan 50 almaksa neden intermediate seviyesine kadar kursa gidipte paramı harcayım ki. Neyse çok uzatmak istemiyorum. Siz kurumları gezerken tabiki yds eğitimine ağırlık veren butik dersaneleri araştırın derim. Uzaktan eğitimleri varmı yokmu onları araştırın. Elektronik ortamda yds sınavı yapabiliyorlarmı onları sorun. İstediğiniz zaman size özel ders gibi etüd yapıyorlarmı telafileri nasıl onları sorun. Kazanamazsanız tekrar gelme hakkı veriyorlarmı onları sorun. Ayrıca geçen dönem ben sınavda çoğu soruyu teknik ile çözdüm ha şunuda söyleyim teknik var teknik var... Sınav notum 57,75 ti.

 2. #12
  Akademik Forum
  Misafir
  Merhaba sizinle ozelden bi konusabilir miyiz bu konuda cok fazla bilgiye ihtiyacım var

 3. #13
  Ümit Hoca
  Misafir

  çözüm

  Hocam öncelikle genel İngilizce doğru bir çözüm değildir. Ön hazırlıklı bir YDS kursu sizi sınava hazırlar. Ancak bu kursun ağırlıklı okuma, çeviri ve kelime üzerinden gidiyor olması gerekiyor. Kelime ve okumayı öğrenciye bırakan kurumlar sizi hedefe taşımaz. Bunun dışında bol özgün soru çözmek gerekir. Ön hazırlıklı YDS programına tamamlar, öğretmenin dediklerini yapar, tüm kaynakları çözer, düzenli tekrar yaparsanız hedefinize kısa sürede ulaşabilirsiniz.

 4. #14
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2016
  Mesaj
  1
  Merhaba kardeşim. Ben bir köy okulunda öğretmenim. Merkez yerleşim yerlerine gelme imkanım yok. Mesajın dikkatimi çekti. Özelden konuşabilir miyiz. Benim Yds'den 50 puan üstüne ihtiyacım var. Fakat benimde ingilizcem sıfır. Bahsettiğin teknikleri öğrenme ve 50 üzerinde bi puan alma şansım var mıdır bi şekilde. İyi günler dilerim.

 5. #15
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  08-2016
  Nerden
  istanbul
  Mesaj
  115
  Alıntı panjur Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar şimdi benim dil puanına ihtiyacım var ve ne lise ne de üniversite de hazırlık okumadım yani anlayacağınız dil durumum kötü. Sadece 3 ay genel ingilizce kursuna gitmişliğim var. şimdi bu yaz çalışmaya başlayacağım ama sizce nasıl yapmalıyım. Benim direk yds kursuna gitmem mantıklı olur mu acaba. Yoksa genel ingiliceye mi gitmeliyim. Nasıl yapacağıma karar veremedim doğrusu bu konuda yardımcı olup yönlendirirseniz sevinirim.

  Bir de online kurslar var Remzi hoca, Akın dil gibi bunlar hakkında da fikir sunarsanız sevinirim.
  ben de yds ye yeni başladım.az-çok biraz ingilizce var ama tabi ki yeterli değil.yukarıda tecrübeli arkadaşların dediklerini az çok uygulamaya çalıştım.reader at work 1-2 yi edindim.ordan okuyup anlamaya çalışıp kelimeleri ezberlemeye çalıştım.biraz faydasıoluyor ama süreklilik şart.ben düğün ve diş ameliyatım gereği biraz koptum şu aralar çünkü çok yoruluyorum eve döndüğümde.düğün bittiğinde aynen devam edeceğim.ben biryandan da çalıştığım için online kurs tercih edeceğim.normal kurs ve online yds kurslarının %99 nu araştırdım.muhtemelen suat hoca da karar kıldım.biraz daha anlaşılır görünüyor.bi de materyalleri pdf değil normal kitap gönderiyor.bana uygun geldi.fiyat da makul sayılır ve en önemlisi başlangıçta 360 saat ön hazırlık var.güzel birşey benim için.araştırmanı tavsiye ederim.eğer eğlenceli kakara kikiri daha iyi öğrenirim diyorsan akın dil o şeklde.ben lakaytlığı sevmiyorum o yuzden akın dili istemedm.ayrıca o adam çok konuşuyor zaman kaybı bana göre.gelelim normal kurslara.istisnasız hepsinde sorun var.netten de bakabilirsin bir dünya şikayet var.ben yüzyüze de görüştüm ama o ışığı göremedim.bana pek sağlklı gelmedi.ücret olarak da online kursun yaklaşık 3 katı en az.ve ortam pek ders çalışlacak gibi değil bnce.umarım yardımcı olabilmişimdir.Allah yardımcın olsun

 6. #16
  deniz metin
  Misafir

  ekşi sözlükten

  https://eksisozluk.com/sifirdan-ydsy...nilir--5208489

  önceleri (bkz: yds)’den puana ihtiyacı olan çok zayıf öğrenciler genel ingilizce’ye yönledirilirdi. elementary, pre-intermediate ve sonrasında intermediate kurs alıp sonrasında yds kursunu gelmeleri önerilirdi. şimdi bu genel ingilizce seviyeleri a1, a2, b1 olarak adlandırmaktadır. ancak (bkz: yds) ağırlıklı olarak bir okuma, çeviri ve kelime sınavı olduğu için genel ingilizcede kazanılan dinleme, konuşma ve yazma becerileri doğrudan yds’ye bir katkı sağlamayacaktır. her ne kadar dilbilgisi ve kelime öğreniyor olsanız da bu dilbilgisi yds sınavına kısmen katkı sağlayacaktır, genel ingilizcedeki kelimeler ise akademik ağırlıklı olmadığı için sadece sınavdaki diyalog sorularına katkı sağlayacaktır. bu yüzden yds için genel ingilizce doğru bir seçim değildir.

  not: yanlış anlaşılmasın tabi ki ingilizceyi öğrenmek için genel ingilizce şarttır ama ben yds nasıl geçilir onu anlatmak istiyorum.

  şimdi gelelim ne yapacağımıza:

  1. yöntem: üstte anlattığım genel ingilizce ile başlamak yerine ön hazırlıklı bir yds kursunu gidebilirsiniz. ön hazırlıklı yds kursu nedir? sizi bir yds programına almadan önce, kurs “am,is,are” kadar temele inerek size temel dilbilgisi yapılarını öğretir oldukça basit bir şekilde anlatılması gerekir. nedir bu temel yds dilbilgisi konuları: tenseler-zamanlar, active-passive (etken- edilgen cümle), relative clauses (sıfat cümlesi) , noun clause (isim cümlesi) ve modals ( kiplikler).
  burada vurgulamam gereken çok önemli bir şey var. eğer bu dilbilgisi temeli okuma, çeviri ve kelime desteği olmadan verilirse hiçbir işe yaramaz. çünkü öğretilen dilbilgisi yapıları okuma metinleri içerisinde vurgulanır ve pekiştirilir ise kalıcı olur. yani çok yoğun okuma çeviri yapılması gerekir. yapılacak en büyük hata şudur: eğer okuma, çeviri çalışmaları yaptırmak yerine kurs öğrencilere kelime listeleri verip ezberletiriyorsa, çok iyi kelime bilen ama okuduğunu anlamayan öğrenciler olursunuz. bazen paragrafta geçen tüm kelimeleri bilmenize rağmen paragrafı anlamazsınız.


  devamı var..

 7. #17
  deniz metin
  Misafir

  ekşi sözlükten 2

  ön hazırlık programın ardından yds programında öncelikli olarak bağlaçlar çok iyi bilinmeli, soru türlerinin çözülmesinde dikkat edilecek noktalar anlatılmalı. yine çok yoğun akademik okuma ve çeviri yapılmalı, çünkü okuduğunu anlamadan bu sınavda başarılı olmak mümkün değildir. sadece ezber ile bu iş yürümez. ezber sınava çok yakın bir zamanda yapılabilir; daha önce okuyarak öğrenilen kelimeler kısa süreli hafızada bu şekilde saklanalabilir .kurs seçimine gelince teknik, taktik gibi şeylerden uzak durun. ister online olsun ister yüz yüze eğitim olsun, dersi gırgır, şamata ile geçiren hocalardan uzak durun. derste sizi çok eğlendirirler ama sınav sonucunda çok üzülürsünüz. neden? çok zayıf iseniz öğretmenin bir saniye bile durmadan okuma çeviri yapması ve sizi yoğun bir çeviriye maruz tutması gerekir. okuduğu anlamadan teknik taktik çıkmazına sıkışmış sürekli 40-50 puan arası alan adaylar bu kadar teknik taktik ezberliyeceğinize okuduğunuzu anlamaya yönelse idiniz bu işi çoktan çözerdiniz. ne ne kadar çok okuma çeviri yapılırsa yapılsın sizin kendinizin okuma çeviri çalışması yapmanız çok önemli, burada size önereceğim kitap odtu’nin (bkz: more to read) 1 kitabıdır. harika bir kitaptır. ancak sadece okumak yeterli değildir nasıl okumanız gerektiğini, nasıl analiz etmeniz gerektiğini iyi bilmelisiniz. öğrendiğiniz tense, bağlaç, edat yapılarını fark ederek okumalısınız.
  hangisi daha verimlidir? online eğitim mi yoksa yüz yüze eğitim mi? her ikisinin de avantajları ve dezavantajları vardır. ancak online eğitim de dersin kaydını tekrar izleyebilmek, detaylı olarak analiz etmek çok önemli. özellikle çok yoğun okuma çeviri yapılan ve bol miktarda özgün soru çözen bir online eğitim alıyorsanız ciddi bir şekilde not yükseltebilirsiniz. sınıf mevcudu çok önemli 200-300 kişilik online sınıfta başarı oranınız azalır. yüz yüze eğitim sınıf mevcudu düşük ise verimli olacaktır. online eğitim de verilen canlı ders dışındaki kayıttan dersler gibi bir imkan yüz yüze eğitimde mümkün değildir. online eğitim kurs bol miktarda okuma, kelime, çeviri çalışmasını size ekstra sunabilir.
  yine çok önemli bir konu, kursun kendi kaynakları olmalı, yani bol miktarda özgün soru olmalı elinizin altında çözmek için. geçmiş yıl sorularını ısıtıp ısıtıp çözmek sizi ileri taşımaz.

  bu alanda başvurabileceğiniz profesyonel kurslardan bazıları şunlar:

  english exam center
  ankara dil akademisi
  remzi hoca
  dilsem
  akın dil

  hepsinin kendine göre artı eksileri var ama araştırmalarıma göre (bkz: ankara dil akademisi) öne çıkıyor.

  2. yöntem: türkçe açıklamalı dilbilgisi kitabı ile temel seviyeden dilbilgisi öğrenmeye başlayabilirsiniz. bunun için dilko’nun dilbilgisi kitaplarını öneriririm. yine basit okumalar yaparak bu dilbilgisi yapıları pekiştirilmeli.
  ilk başlarda sözcüklerin sadece türkçe karşılıklarını öğrenirken, süreç ilerlerdikce ingilizce eşlerini de öğrenmelisiniz. sıfat-isim cümlecikleri, sadeleştirme, bağlaç yapıları youtube üzerindeki videolardan izlenebilir ama kafanızın çok karışması muhtemeldir. bu sorunu aşmak için makul fiyatlı kayıttan yds dersleri bulup, oradan bu yapıları öğrenmekte yarar var. kendi başına sıfırdan başlayıp başarılı olan arkadaşlar var ama bazen bu 3-4 yılı bulabiliyor. bu kadar süreniz yoksa bir kursa gitmeniz en doğrusu, en ucuz değil en iyi kursu bulun. bazen ucuz diye gittiğiniz kurs sizin 3-4 kez daha kurs almanıza neden olacaktır.

  sonuç olarak ister online ister yüz yüze eğitim olsun, öncelik mutlaka okuma, çeviri ve kelime olmalı. anlam bütünlüğü ile soru çözersiniz ama sadece dilbilgisi size 30-40 aldırır.

 8. #18
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  11-2016
  Mesaj
  6
  imkanınız varsa izmirdeki çağdaş akademi ingilizce kursuna gidin derim, ben gittim ve benim için zor olmasına rağmen istediğim puana ulaştım. sınava hazırlanırken size danışmanlık edecek kimse yoksa işiniz çok zor derim çünkü sınav gerçekten zor

 9. #19
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2017
  Mesaj
  6
  Alıntı panjur Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar şimdi benim dil puanına ihtiyacım var ve ne lise ne de üniversite de hazırlık okumadım yani anlayacağınız dil durumum kötü. Sadece 3 ay genel ingilizce kursuna gitmişliğim var. şimdi bu yaz çalışmaya başlayacağım ama sizce nasıl yapmalıyım. Benim direk yds kursuna gitmem mantıklı olur mu acaba. Yoksa genel ingiliceye mi gitmeliyim. Nasıl yapacağıma karar veremedim doğrusu bu konuda yardımcı olup yönlendirirseniz sevinirim.

  Bir de online kurslar var Remzi hoca, Akın dil gibi bunlar hakkında da fikir sunarsanız sevinirim.
  Merhaba hocam ,Yds sınavı için temelden bir dil eğitimi ile 3 ayda çok güzel hazırlanabilirsiniz hocam , 3 ay az bir zaman değil ama bunu sağlam kaynak ve sağlam bir akademik kurs ile tamamlamanız gerekli.
  Temel dil eğitimi için ankara dil akademisini önerebilirim.
  Genel yds ve yökdil için online bir akademik dil kursu.

 10. #20
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2017
  Mesaj
  2
  Alıntı panjur Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar şimdi benim dil puanına ihtiyacım var ve ne lise ne de üniversite de hazırlık okumadım yani anlayacağınız dil durumum kötü. Sadece 3 ay genel ingilizce kursuna gitmişliğim var. şimdi bu yaz çalışmaya başlayacağım ama sizce nasıl yapmalıyım. Benim direk yds kursuna gitmem mantıklı olur mu acaba. Yoksa genel ingiliceye mi gitmeliyim. Nasıl yapacağıma karar veremedim doğrusu bu konuda yardımcı olup yönlendirirseniz sevinirim.

  Bir de online kurslar var Remzi hoca, Akın dil gibi bunlar hakkında da fikir sunarsanız sevinirim.
  Yds sınavı için , yds ye yönelik dil eğitimi almanız daha doğru olur hocam. Kursa gitmeden online kurslar ile dilinizi geliştirebilirsiniz.
  Online kurs olarak Ankara dil akademisi de var temel seviyelerini gayet başarılı buldum , bende yökdil sınavı için temelden başladım.
  Ödevleri ,kaynakları kaliteli ve ilgili bir kurs.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git