+ Konuyu Cevapla
Sayfa 45 - Toplam 100 İlkİlk ... 3543444546475595 ... SonSon
Bulunan 441 den 450 - Toplam 999

11 Mayıs 2014 ALES İlkbahar Sınavınız Nasıl Geçti?

ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Forumunda 11 Mayıs 2014 ALES İlkbahar Sınavınız Nasıl Geçti? Konusunu İncelemektesiniz

Ben sözel çözüyorum ve bu sorular azaltıldığı halde bi süre sonra konsantrasyonumu kaybettim bu kadar ...


 1. #441
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  243
  Ben sözel çözüyorum ve bu sorular azaltıldığı halde bi süre sonra konsantrasyonumu kaybettim bu kadar benzeyen şıklar nasıl olur yani soruya karşın cevabın yetersiz kaldığı sorular vardı kesin cevabı şudur diyebileceğim soru sayısı az ve ben bu sınava senelerdir giren biri olarak bu sözele çalışılarak yapılacağına inanmıyorum her seferinde piyango durumu oluyor,anlam bütünlüğünü bozan sorularda o kadar dil sınavına olumsuz eleştiri yaptığım halde yeminle keşke ingilizce olsaydı dedim insanın ana dilinde mıh gibi kalması çok sinir bozucu ayrıca bu mantık sorularını sözelden çıkartıp mantık1 mantık 2 yapın da anlayayım neyse demek kapasitem bu kadar zeka sınavı ya bunlar şu alesten 78 den yukarısını göremicem anladım gerçi görsemde öyp puanı değişmiyor pek bizde,ilginçtir dil puanım 65 zaten yükseltsemde etkisi neredeyse yok biliyorsunuz zaten ielts denkliği de kalkınca o sınav hayal oldu ,diplomamsa 100 üzerinden 81 yüksek onur ve onur belgeleriyle mezun oldum okuluma göre başarılı bir puandır ama öyp'ye göre bi anlam ifade etmiyor,diploma puanının yanında okul sürecinde projeler ürettim portfolyo yaptım yani somut arşiv bu sizin ne olduğunuzu ne vadettiğinizi gösterir plastik sanatlarda tebrik aldım hocamla yüksekte ikili olarak paslaşarak nerdeyse ders işlediğimiz oldu seminer için sunum ödevlerini diğerlerine bir konu veriyorsa bana 2 verdi benden duymak için ,birçok kişiye akıl hocalığı yaptım sanat dersi veren arkadaşlarımı kastediyorum,arkadaşlarım sürekli sorunun bende olmadığını elimden geleni yaptığımı söylediler,fakat bu sisteme göre ben bu akademisyenliğe layık değilim,artık çok yoruldum sıkıldım,cari alımlarda zaten yılbaşında skandal yaşadım kendi adamlarını almaya çalışan ülkenin çok saygıdeğer güzel sanatlar fakültesi ön elemeyi geçince çağırdı ama mülakat rezilliğinden yazılı sınavın şaibesine kadar olaylar yaşandı fakat karma mı dersiniz ilahi adaletmi bilmem kendi adamlarınıda yayınladıkları halde alamadılar ve çünkü bölümde kriz çıkmış birbirlerinden haberleri yok,kısaca ülkemizde hakkaniyetle amacına ulaşabilenler vardır fakat bunlar şans kavramına inanmasamda hakkaten şanslı azınlıktır geri kalanın dayısı tanıdığı yoksa arkası yoksa bu işler yaş genede hala neden yeldeğirmenlerine saldırıp kahramanlık yapmaya çalıştığımıda anlamıyorum bütün bunları neden yazdım onu da bilmiyorum maksatım ağlama duvarına döndürmek değil forumu ,burda insanların 90 puandan bahsettiğini görünce insan kendinden şüphe duyuyor bi noktada tabiki herkesin bölümü aynı değil ama herkesten aynı bölüm mezunuymuş gibi bi ales performansı bekleniliyor işte buna karşıyım benim yeteneğim ne olacak hakkaniyet bu mu gerçekten ben mi yanlışım, şimdi bu parçadan çıkartabileceğiniz kesin yargı aşağıdakilerden hangisi yoksa anlam bütünlüğünü bozan benim varlığımıydı baştan beri...işin en civcivli yanıysa atanıp üstüne mobbinge uğrama olasılığı..bilmiyorum forum ..olmayan bardağın dolu tarafını göremiyorum ..belki bi gün size resmini çizerim..
  arkeolog_52 ve sebatist bunu beğendiler.
  Glow of the flames in my eyes

 2. #442
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  03-2011
  Mesaj
  3.787
  Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Bir sorum olucak bir önceki puanim daha yüksek ise onunla başvurabilir miyim yoksa en son girilen Ales mi geçerli olur hep?
  Geçerli olan en yüksek puanınızı kullanabilirsiniz.

 3. #443
  Akademik Forum
  Misafir
  Çok teşekkür ederim
  Merve bunu beğendi.

 4. #444
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  02-2012
  Nerden
  Ankara, Turkey
  Mesaj
  178
  Benim de say1 22 civari gelir say2den 19 tane yaptim hepsinden eminim. Söz 1i ise 34-35 civarı bekliyorum. Maalesef fulleyemedim. Sizce bu netlerle ea puanim standart sapma dahilinde kac gelir?

 5. #445
  Akademik Forum
  Misafir
  Öncelikle tebrik ediyorum. Bölümünüzü merak ettim öğrenebilir miyim?

 6. #446
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  33
  Fonksiyonlu soru f(x)=... (fof)(a)=... f(a)=? gibi bir soruydu. Cevabı f(f(a)) ifadesini çözünce çıkıyordu. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama sanırım cevap 4 çıkıyordu. 10 da olabilir
  Son düzenleyen freakonthemoon, 11-05-2014 saat 20:23.

 7. #447
  Akademik Forum
  Misafir

  saat yonunde?

  Arkadaslar oteli dondurme sorusunda saat yonu dimeyirmuydu ya? Oyle hatirloyorum bir arkadasta oyle demis hangisiydi

 8. #448
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  02-2013
  Mesaj
  10
  Alıntı Ertelenmiş Düşler Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  ÖSYM'nin yaptığı tüm sınavlarda her sorunun değeri aynıdır. Standart sapma var evet ama anlamı çoğu kişinin bildiği gibi yapılamayan zor sorulara fazla puan getirdiği değildir. Uzun ve karmaşık bir köklü hesabı var. Oraya bakarsanız toplam net alınıp toplam kişi sayısına falan bölünür bir yerde. İşin içine toplam net girdiği an zaten her soru aynı değerde olur.

  İspat 1 : Her soru farklı değerde olsaydı şayet (yada bazı sorular diyelim) 4 yanlış hangi doğruyu götürürdü ? Tabiki böle bir çelişki olmaz her soru aynı değerde olduğu için 4 yanlış herhangi 1 doğruyu götürür.

  İspat 2 : Puan hesaplama motorları var bildiğiniz gibi bunların yanlış hesaplayanıda var onları ayırıp profesyonel ve doğru sonuç verenleri düşünelim. Oraya toplam netlerimizi girip gerçek sınavda aldığımız puanı görüyoruz değil mi ? Peki motor bize hoop 1 dk ya örneğin sayısalda 25.sorunun değeri diğerlerine göre farklıydı getirisi fazlaydı diyor mu ? demiyor taibki toplam neti soruyor çünkü her soru aynı değerdedir.
  ispatlarına şaştım, kaldım, afaladım,
  Uzun ve karmaşık bir köklü hesabı var diyorsunuz ama anlamı benim kattığım anlam olmuyor ve standart sapmayı kabül etmenize rağmen açıklamada getirmemişsiniz işin ilginç yanı

  ispat1e(elcevap) 4 yanlış hangi doğruyu götürürdü ? 40 sorunun getirdiği toplam puanı 40 a bölersek 1 sorunun puanını elde ederiz yaptığımız 4 yanlış bu sorunun puanı değerindeki puan kaybına yol açar

  ispat2ye(elcepap) Oraya toplam netlerimizi girip gerçek sınavda aldığımız puanı görüyoruz değil mi ? cevap hayır
  kanıt : madem her soru aynı puan ise niye aynı arama motorunun yıllara göre aynı net değerleri 6, 8 puan farkla farklı göstersin

  bence sen yinede sevinme tecrübelerimden ders çıkarıp bi dahaki alese artık...........

 9. #449
  Pathos
  Misafir

  saat yonunde?

  Arkadaslar oteli dondurme sorusunda saat yonu dimeyirmuydu ya? Oyle hatirloyorum bir arkadasta oyle demis hangisiydi

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  anne sütüyle ilgili soruda çok net hatırlıyorum ki "iyi ve güzel" ifadeleri yer alıyordu. yani bence nicelikten değil nitelikten bahsediliyor, dolayısıyla cevap şiirin sayıca çokluğundan ziyade nitelik olarak kalitesinden, yani başarılı şiirler verilmesinden bahseden şıktı.
  Ben de aynı sizin gibi düşündüm. İyi ve güzel şiirlerden bahsediyordu, şiirlerin adedi yerine başarıyı içeren şıkkı işaretledim.

  Ayrıca şıkların sonunda parantez içlerinde (karsılastırma) (açıklama) (Saptama) olan soru vardı sanırım söz2 9.soruydu ben saptama dedim. hatırmayan var mı?

 10. #450
  Akademik Forum
  Misafir

  Cevap

  Hocam 53-46=7, 53+46=99du cevabı.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. 6 Nisan 2014 YDS İlkbahar Sınavınız Nasıl Geçti?
  YDS - Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 858
  Son Mesaj: 18-04-2014, 21:14
 2. 12 Mayıs ALES 2013 İlkbahar Sınavınız Nasıl Geçti?
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 218
  Son Mesaj: 23-05-2013, 18:35
 3. 2012 ÜDS İlkbahar Sınavınız Nasıl Geçti?
  ÜDS - Üniversiteler Arası Kurul Yabancı Dil Sınavı forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 53
  Son Mesaj: 23-03-2012, 00:48
 4. 2011 KPDS İlkbahar Dönemi Sınavınız Nasıl Geçti?
  KPDS - Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 17
  Son Mesaj: 23-05-2011, 14:00
 5. 2011 ALES İlkbahar Dönemi Sınavınız Nasıl Geçti?
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 82
  Son Mesaj: 22-05-2011, 16:14

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git