reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 19 - Toplam 36 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon
Bulunan 181 den 190 - Toplam 356
Ağaç Şeklinde Aç26Beğeni

Meslek Yüksek Okullarında Öğretim Görevlisi Olmak

Öğretim Görevlisi Forumunda Meslek Yüksek Okullarında Öğretim Görevlisi Olmak Konusunu İncelemektesiniz

merhabalar soruma cevap alabilirsem çok mutlu olurum. şimdiden teşekkür ederim. sorum şöyle: bazı öğretim görevlisi ...


 1. #181
  ErtayEmre
  Misafir
  merhabalar soruma cevap alabilirsem çok mutlu olurum. şimdiden teşekkür ederim.
  sorum şöyle:
  bazı öğretim görevlisi ilanlarında hem yüksek lisans hem de alanında 2yıl,3yıl,5yıl vs..tecrübe isteniyor. Alanında tecrübe de istendiğine göre yüksek lisans tezsiz olabilir mi? ilanda tezli veya tezsiz yüksek lisans olacağı yazılmamış.

 2. #182
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2015
  Mesaj
  15
  Öğretim görevlisi için minimum şartlar alanında ya 2 yıl deneyim ya da istenilen alanlardan birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Ama bazı okullar ikisini birden isteyebildiği gibi tecrübe için daha fazla yılda isteyebilir. Açılan ilandaki tüm şartlara iyice bakmak lazım. Yine de daha tecrübeli arkadaşlar daha sağlıklı bir bilgi verebilir.


  www.emreipekci.com

 3. #183
  ErtayEmre
  Misafir
  arkadaşlar konu hakkında bilgisi olan lütfen cevap versin.
  ben işletme lisans ve işletme tezsiz yüksek lisans mezunuyum. aynı zamanda alanımda 5 yıl tecrübem var.
  şimdi ben 'alanında YL yapmış olmak ve 5 yıl tecrübeli olmak' şeklindeki ilana tezsiz YL ile başvuru yapabilir miyim? bu tür ilanda tecrübe de istendiği için Yüksek lisansın tezli-tezsiz olması fark eder mi?
  yönetmelikte yüksek lisans yapmış olmak yada alanında 2 yıl çalışmış olmak yazıyor fakat yükseklisansın tezli yada tezsiz oldugu belirtilmemiş.
  bildiğim kadarıyla alanında yüksek lisans yapmış olmak şartında tezsiz YL kabul ediliyor ama 2yıl tecrübeni de belgelersen sıralamaya alınıyorsun.
  kısaca; 2yıl tecrüben varsa tezsiz yüksek lisansın işe yarar. Yüksek Lisans isteyen ilanlara tecrübeni de ekleyerek başvurabilirsin. doğrumudur???

 4. #184
  Akademik Forum
  Misafir
  Tezsiz Yüksek Lisansın bir fonksiyonu yok. Fakat MYO'lar için asgari şartlar sadece "2 yıl alanında iş tecrübesi ve lisans mezunu olman" dır. Asgari şartlar dedim dikkat edersen. Kurum yüksek lisans yapmış olmak veya 10 yıllık tecrübesi olmak gibi şartları ilana koyabilir.

 5. #185
  samet emre
  Misafir
  Tezsiz Yüksek lisans; formasyon adı altında açılan olursa o YüksekLisans sayılmıyor sadece meb de öğretmen olabilmek için meb'in bir uygulamasıdır. ilgili alanda derslerin verildiği ve bitirme ödevinin de olduğu Yüksek lisanstır. Asla formasyon değildir. bunu öncelikle bilmemiz lazım.
  Yüksek lisans Açılan Öğretim görevlisi ilanlarında yüksek lisansın tezli olacağı yazılmamışsa tezsiz yüksek lisans yapanlarda başvuru yapabilir. Ancak 2yıl çalışma belgelerini de göndermek zorundasın. ben tezsiz YL mezunuyum. Yüksek lisans isteyen ilanlara gönderdiğim hiçbir başvuru geri çevrilmedi.2 yıllık tecrübe belgelerini de birlikte yolladım.Tezli-Tezsiz arasında fark sadece tez hazırlamaktır. ama tezsizde de bitirme ödevi vardır.
  o da tez gibidir sadece sunum yapmıyorsun. Bir de Doktora yapmak istiyorsan tezli yapmak zorundasın. tezsizler doktora yapamıyorlar. ama fark dersleri verip tezliyi de bitirip doktoraya başvurabilirsin.

  ilgili yönetmelik buyrun her şey açıkça belirtilmiş.
  1-Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dâhil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu olmak şartıyla en az alanında beş yıl tecrübeli olmak
  2-Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanları ile ilgili iki yıl tecrübeli olmak
  3-Lisans mezunu olunan alanda ALES'ten en az 70 puan almış olmak
  tezli yaparsan tecrübe istemez. tezsiz yaparsan 2 yıl da tecrübeli olmalısın.
  kısaca; tezsiz yüksek lisans mezunları 2 yıllık alanında tecrübe şartını da sağlayarak yüksek lisans şartı isteyen öğretim görevlisi ilanlarına başvuru yapabilir.

  Lütfen tam araştırarak yorum yapalım. insanları karamsarlığa düşürecek yorumlarda bulunmayalım.

 6. #186
  samet emree
  Misafir
  örnek 1 ) İşletme veya İktisat veya Uluslararası Bankacılık ve Finansman veya Ticaret Hukuku veya Kamu Hukuku veya Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık veya Muhasebe Finansman veya Pazarlama veya Yönetim ve Organizasyon veya İnsan Kaynakları Yönetimi Anabilim Dallarından birinde tezli yüksek lisans mezunu olmak.

  örnek 2 )İşletme Bölümü lisans mezun olmak ve İşletme Anabilim Dalında yüksek lisans yapmış olmak.

  yukarıda şuan güncel olan 2 farklı ilan var.şuan bu ilanlar yayında.
  birinci ilanda yüksek lisansın tezli olması gerektiği belirtilmiş. buna tezsizler başvuru yapamaz
  ikinci ilana tezsiz YL mezunları da başvuru yapabilir. fakat 2 yıllık SGK dökümünü de eklemek gerekmektedir. istenen belgelerde;
  Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir)
  istenmesi bunu doğrular niteliktedir.

 7. #187
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2015
  Mesaj
  3
  Merhabalar, başlıktaki iletileri baştan sona okudum. Şu anda başvuru sürecinde olan bir ilana başvurmayı planlıyorum ve istenen tecrübe şartlarını sağlıyorum. Ancak şöyle bir sorunum var. İstenen başvuru belgeleri arasında "Özel sektörde çalışanlar için tecrübe taşıma belgesi ve buna ait sgk'dan onaylı hizmet dökümü" belgesi yer alıyor. Sgk hizmet dökümünü direk e-devletten alsam yeterli olur mu? Tecrübe şartını sağladığım işyerinde şu an çalışmıyorum ve ulaşamıyorumda işyeri kapanmış dahi olabilir. Benim son iş yerimden ve ondan önceki işyerimden tecrübe belgesi adında bir belge mi istemem gerekiyor. Ayrıca bu belge nedir nasıl olmalıdır. Yardımcı olabilecek olan varsa lütfen yazsın. İlginiz için çok teşekkür ederim.

 8. #188
  Akademik Forum
  Misafir
  Merhabalar,
  MYO'larda öğretim görevlisi olabilmek için ales, lisans genel not ort. ve giriş sınavının ortalamalarının alıranarak toplandığı "cari alımlarda 65 puan şartı" gibi bir durum söz konusu mu?

 9. #189
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  02-2013
  Mesaj
  37
  Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Merhabalar,
  MYO'larda öğretim görevlisi olabilmek için ales, lisans genel not ort. ve giriş sınavının ortalamalarının alıranarak toplandığı "cari alımlarda 65 puan şartı" gibi bir durum söz konusu mu?
  24 Ocak 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" değiştirildi.
  buna göre
  ALES, Lisans genel not ortalaması ve giriş sınavının ortalamaları toplanarak "65 puan şartı" vardır.

 10. #190
  Akademik Forum
  Misafir
  Alıntı DGold Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  24 Ocak 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" değiştirildi.
  buna göre
  ALES, Lisans genel not ortalaması ve giriş sınavının ortalamaları toplanarak "65 puan şartı" vardır.
  hocam teşekkürler
  bir sorum daha olacak, ales ve genel not ort. dışında yüzdesi alınan bir diğer parametre olan "giriş sınavı"
  100 üzerinden mi değerlendiriliyor? Bu konuda bilginiz var mı?

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Meslek Yüksek Okulları Öğretim Görevlisi Maaşı ?
  Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan enverdesem
  Cevap: 111
  Son Mesaj: 26-02-2017, 00:11
 2. Meslek Yüksek Okullarında Okutmanlık
  Okutman forum içinde, yazan zeynp_2
  Cevap: 22
  Son Mesaj: 22-06-2016, 11:31
 3. Meslek Yüksek Okuluna Öğretim Görevlisi alınma şartları
  Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan yusufsys
  Cevap: 43
  Son Mesaj: 01-10-2014, 22:12
 4. Meslek Yüksek Okulunda Öğretim görevlisi olabilmek?
  Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan senemayse
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 20-01-2014, 17:32
 5. Meslek Yüksek Okullarında ÖYP'li olmak
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan akademikemre
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 24-07-2012, 17:50

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git