reklam
Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12
Bulunan 16 den 28 - Toplam 28

Mobbingte Çağ Atlayan Üniversite

Mobbing ve Çözümleri Forumunda Mobbingte Çağ Atlayan Üniversite Konusunu İncelemektesiniz

srcnyldz Demiş ki: Hocam bence bir kitap yazın. Yani konuyu en başından beri sessiz sedasız ...

 1. #16
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  50
  Alıntı srcnyldz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam bence bir kitap yazın. Yani konuyu en başından beri sessiz sedasız takip ediyorum. Her yeni mesajınızda farklı bir macera farklı bir heyecan Her yeni mesajınızda güzel ülkemin, yaratıcı mobing örnekleri... Daha neler göreceğiniz bilmiyorum ama bu konuyu ilgi ile takip ediyorum. Allah kolaylık versin hocam.
  valla hocam tek duam Allah'ın bulsunlardı, bugün şu haberi okudum nasıl mutlu oldum

  Bu Haberin erişimine İlim yuvasından engelleme geldi. ?Trakya Üniversitesindeki Yolsuzluk Soruşturması Sonuçlandı? | Edirne Ajans

  okuldan siteye erişimi de engellemişler utanmadan bir de

 2. #17
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  03-2014
  Mesaj
  3
  Merhabalar,
  Ben de yazmayayım dedim ama uzun zamandır sürekli farklı bölümlerden şikayet alınca ve aynı durumda olunca insan dayanamıyor. İstanbul Üniversitesi gibi büyük bir üniversitede çokça karşılaşılan bir uygulama olmaya başladı. Özellikle iktisat, felsefe ve sosyoloji bölümlerinden çokça şikayetler geliyor. Sosyolojide adam kayırma bile var. İlla dava açmak mı çözer bunu? Dava açarak ancak mobbingi daha da pekiştirebiliriz. Anladığım kadarıyla sosyolojideki işler dayanılmaz bir hal almış. Öğrenciler bu durumdan çok şikayetçi, hocalar arası bu durum belli ki öğrenciye de yansımış. Sık sık öğrenci ortamlarında dile getirilmeye başlandı. Mobbing öğrenci düzeyine inmişse durum dehşet verici bence ve orası akademi olmaktan çıkmıştır. Bilim üretme vasfını yitirmiştir.
  Son düzenleyen zahidetaspinar, 20-03-2014 saat 00:03. Sebep: devam ekleme
  gargantua bunu beğendi.

 3. #18
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Mesaj
  1.411
  Cidden gerildim. Küfür etmek nedir? Bunları silip süpürmek şart.

 4. #19
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  05-2014
  Mesaj
  1
  Sizi yıldırmaya çalışanlar zorbadır. zorba ile onun gibi zorba olmadıkça mücadele edemezsiniz. bu yüzden hayatta kalmaya bakın.

 5. #20
  47
  47 Çevrimdışı
  Editör
  Üyelik Tarihi
  08-2013
  Nerden
  Nomad...
  Mesaj
  1.164
  Alıntı dreamwalker Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Sizi yıldırmaya çalışanlar zorbadır. zorba ile onun gibi zorba olmadıkça mücadele edemezsiniz. bu yüzden hayatta kalmaya bakın.
  Hocam öneriniz bence son derece geçersiz. Çünkü adamların çoğu zaten yıllardır orada ve çevresi var resmen çöreklenmiş. Sizce bu kadar ileri giden adam neyine güvenerek kuralları ihlal ediyor; tabi ki çevresine. Benim eski üniversitemde bir hoca grubu vardı yaklaşık 180 kişi. Bütün ortak sorunlarda birlikte hareket ediyorlardı. İdarede de adamları var yeri geldiği zaman rektöre bile parmak sallayıp desteklerini çekmek gibi tehditte bulunabiliyorlardı. Burada bir araştırma görevlisi bunlara zorbalık yapmaya kalksa sizce ne olur?

  Tabi birde kaşınanlar var, geçen gün şahit olduğum bir olay; bayan araştırma görevlisi yeni atanmış. Bölümden profesör (şahsen tanırım iyi niyetli, kibar ve nazik bir insandır) kıza günaydın dedi selam verdi kız afra tafra yaparak yanından geçti. Sonra hoca doğal olarak öfkeden kudurdu, bölümdeki hocalarda araştırma görevlisine güzel bir fırça çekti. Yakında gelip burada mobbing var diye sızlanacağına da eminim.
  Son düzenleyen 47, 17-05-2014 saat 20:54.
  gargantua bunu beğendi.

 6. #21
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  54
  hocam ben daha ,işe başlayamadım başlamak için çok uğraştım ve son 1 yıldır hak ettiğimide düşünüyorum . FAkat ben bi süreç yaşadım (-ki vahdet hoca ile konuşmuştuk durumu ) ki yemin ediyorum kime desem bu işlerden soğur , Dekan ikna etmeye çalıştı beni(dava açmayayım diye ) , rektör iftira atmaya kalktı beceremeyince en son savcının tehdidine maruz kaldım ne oldu biliyormusunuz ? şunu anladım Bu ülkede hakkınızı aramaya kalktığınızda '' Yüz kızartıcı suç dan ceza yiyeceksin '' Tehdidine maruz kalıyosun. yani hakkını arayınca yüznü bi güzel kızartıyolar ) ben zaten panik atak hastasıyım hayatımı bu işe adamak istemiştim bu tür şeylerin hayatımı almasını değil , neticede hastalığım arttı farklı hastalıklarım oldu evden dışarı çıkamıyorum bile, (hareketsizlikten %40 karaciğer yağlanması oldu çok zayıf olmama rağmen doktorlar kanserden bile şüphe edip biyopsi yaptılar allahtan temiz çıktı -şimdilik tabi) . ) .. o denli psikolojk olarak rahatsızlıklarım arttıki .. . Arkadaşlarım bırak bu işlerin peşini kafayı sıyırdın yeter diyolar.. Sonra büyüklerimiz kalkıp ''yeterli akademisyen yok felan filan ..bıdı bıdı.. '' yahu arkadaş bizi ölümüne zorluyosunuz işe alıncada yukardaki örneklerd görüldüğü üzere bırakmanız pes etmeniz için herşeyi fazlasıyla yapıyorlar. .. Vallahi hocam bu işin kitabı çıksa güzel olurdu herkes bi anısını yazsa yeter ... Yetmez ses getirmez belki ama belki bi gün birileri mobbing hakkında tez yazmaya kalkarsa kaynak sıkıntısı çekmez sanırım .. Sadece anılarımız bile yeter.. sözün kısası hocam bu saatten sonra bu ülkede hiç bişeye kızamıyorum , takatim kalmadı gerçekten bittiğimi hissediyorum .. keşke bu dünyada bunların kulağını çekecek birileri olsaydı, kendi adıma beceremedim ama öldüğümde Herşeyi Allahın huzurunda anlatıp hiç birine hakkımı helal etmiycem .. Belki çok iyi biri değilim ama çok şükür hiç olmasa başkalarının hakkını yemiyorum .. kusura bakmayın çok konuştm ...

 7. #22
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2014
  Mesaj
  61
  Benim bugün yaşadığım mobbing cinsiyetim yüzünden. Başka bir bayan hoca(!) makalem yüzünden çalışmam gereken hocanın genç olduğunu imalı bir şekilde söyledi. Yaşım yüzünden doktoram için yaptığım çabalar gözlerine batıyor. Dini söylemleri yaygınlaştıracağım diye hayatımı çaldıklarını sananlar ve yeni sistemin destekçisi koyun gibi güdülen sözde hocalar bu ülkeyi heba ediyorlar. Bunlar hocaysa ben hoca olmayayım.

 8. #23
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Nerden
  ERZURUM
  Mesaj
  7
  Allah yardımcınız olsun hocam ben de mobbibg maduruyum 3 yıl önce puanım gayet iyi olduğu halde kendi bitirdiğim üniversiteme atandım ve halen cehennemdeyim taklit,lakap takma, hakaret, odasını temizletme, iç çamaşırının içine havlu koydurtma, beceriksiz olarak ilan edilme, tehdit, kişisel haklara müdehale, özel hayata müdehale, bağırma, küfür, evrakta sahtecilik, ödeneğin usulsüz kullanımı ,eşimin odasına gitmeler, karalama kampanyaları, beceriksiz duruma düşürülmeler, angarya işler, araştırma görevlisi araştırma yapmaz diyerek çalışmamızı almaya çalıştı (etik kurulu olmadığı halde ve tehditle), iftira, sarf ve kırtasiye malzemelerine el koymalar daha neler yok yok en son geçen hafta dekan bana okulun koridorunda dik dik neden yürüyosun,terbiyesiz ve yılan diye bağırdı yakalasa belki de döverdi okulda diken üstündeyim üstelik soruşturmalar da açtılar aklandım, burda benim ekmeğimle oynanıyor, tezim bitmesin diye ellerinden geleni yaptılar dahası danışmanımı değiştirince yeni danışmanımı da tehdit ettiler. tez konumu değiştirmek ve her şeye sil baştan başladım ve Allah ın yardımıyla da bitirdim. Bu sefer de tez savunma jürimizle oynadılar. Herkesin kolayca geçtiği tezde düzeltmelerle sabahlara kadar çalıştım ve tezim bitti. Rektörlük soruşturma yürütüyor ama mobbing en soktaya vardığından artık okul koridorlarında yürüyemez hale geldim şimdi olay savcılıkta hukuk savaşım başladı. Kardeşim de aynı okulda 35. maddeli araştırma görevlisiydi. O da burdan gitsin diye bize birer kağıt gönderdiler ve doktoraya başka bir ünvde başlayacaksınız dendi. Ve binbir hayalle mastıra gelen ve doktorasını burda yapacak kardeşim şu anda başka bir ünide doktora yapıyor. Gözyaşlarıyla şehri terketti. Ben ve Kardeşim hakkımı helal etmeyeceğiz. Üstelik ben yeni evlendim ve buna rağmen başka bir üniversiteye başvuracağım burası tam bir cehennem kimsenin kimseye saygısı yok nazi kampındayım….Allaha ve adalete havale ediyorum onları. Hepsi Allah ından bulsun inşallah...

 9. #24
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2014
  Mesaj
  973
  Alıntı doula Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Allah yardımcınız olsun hocam ben de mobbibg maduruyum 3 yıl önce puanım gayet iyi olduğu halde kendi bitirdiğim üniversiteme atandım ve halen cehennemdeyim taklit,lakap takma, hakaret, odasını temizletme, iç çamaşırının içine havlu koydurtma, beceriksiz olarak ilan edilme, tehdit, kişisel haklara müdehale, özel hayata müdehale, bağırma, küfür, evrakta sahtecilik, ödeneğin usulsüz kullanımı ,eşimin odasına gitmeler, karalama kampanyaları, beceriksiz duruma düşürülmeler, angarya işler, araştırma görevlisi araştırma yapmaz diyerek çalışmamızı almaya çalıştı (etik kurulu olmadığı halde ve tehditle), iftira, sarf ve kırtasiye malzemelerine el koymalar daha neler yok yok en son geçen hafta dekan bana okulun koridorunda dik dik neden yürüyosun,terbiyesiz ve yılan diye bağırdı yakalasa belki de döverdi okulda diken üstündeyim üstelik soruşturmalar da açtılar aklandım, burda benim ekmeğimle oynanıyor, tezim bitmesin diye ellerinden geleni yaptılar dahası danışmanımı değiştirince yeni danışmanımı da tehdit ettiler. tez konumu değiştirmek ve her şeye sil baştan başladım ve Allah ın yardımıyla da bitirdim. Bu sefer de tez savunma jürimizle oynadılar. Herkesin kolayca geçtiği tezde düzeltmelerle sabahlara kadar çalıştım ve tezim bitti. Rektörlük soruşturma yürütüyor ama mobbing en soktaya vardığından artık okul koridorlarında yürüyemez hale geldim şimdi olay savcılıkta hukuk savaşım başladı. Kardeşim de aynı okulda 35. maddeli araştırma görevlisiydi. O da burdan gitsin diye bize birer kağıt gönderdiler ve doktoraya başka bir ünvde başlayacaksınız dendi. Ve binbir hayalle mastıra gelen ve doktorasını burda yapacak kardeşim şu anda başka bir ünide doktora yapıyor. Gözyaşlarıyla şehri terketti. Ben ve Kardeşim hakkımı helal etmeyeceğiz. Üstelik ben yeni evlendim ve buna rağmen başka bir üniversiteye başvuracağım burası tam bir cehennem kimsenin kimseye saygısı yok nazi kampındayım….Allaha ve adalete havale ediyorum onları. Hepsi Allah ından bulsun inşallah...
  Hocam hep soyluyorum. Kamerali saat 150 TL, Tum sesleri net olarak kaydedebilen kaliteli bir ses kayit cihazi ise 500 TL. Alin sunlari. Konussun dursun onlar siz kaydedin. Odetirsiniz bir guzel 50-60 bin TL tazminat, ondan sonra alayi akillanir.

  Bunlar zamaninda haspelkader akademisyen olmus niteliksiz insanlar. Zaten bunlarin zekalari olsaydi azicik 80 Ihtilallerinde filan kacarlardi ulkeden. Kacanlar kacti iste kimisi Mehmet Oz oldu kimisi Harvardta prof oldu YOK ilkokul diplomasi istedi falan filan. Karsinizdaki insanlarin kapasitesiz oldugunu once dank edip bu kapasitesizlerin her turlu pisligi yapabilecegini dusunerek onleminizi alin.

  Benim tavsiyem paranizi biriktirin biran once terkedin ulkeyi. Yeni evlenmissiniz yarin oburgun allah nasip etsin cocugunuzda olur. Dusunun bakalim bu Turkiye size ne verdi de cocugunuza ne verebilecek. Yillardir calisirim 1 tane araba zar zor alabildim oda 2004 model palio. Yasitlarim trenlerle avrupanin gitmedik yerini birakmiyorken 2000 eurolara bmwlere binebiliyorken ben hayatim boyunca Antalyada tatil bile yapamadim.

  Terkedin ulkeyi en temiz en kesin tum acilari dindirecek en guzel cozum.
  eem22 ve gargantua bunu beğendiler.

 10. #25
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  3
  Alıntı yucel04 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  hocam ben daha ,işe başlayamadım başlamak için çok uğraştım ve son 1 yıldır hak ettiğimide düşünüyorum . FAkat ben bi süreç yaşadım (-ki vahdet hoca ile konuşmuştuk durumu ) ki yemin ediyorum kime desem bu işlerden soğur , Dekan ikna etmeye çalıştı beni(dava açmayayım diye ) , rektör iftira atmaya kalktı beceremeyince en son savcının tehdidine maruz kaldım ne oldu biliyormusunuz ? şunu anladım Bu ülkede hakkınızı aramaya kalktığınızda '' Yüz kızartıcı suç dan ceza yiyeceksin '' Tehdidine maruz kalıyosun. yani hakkını arayınca yüznü bi güzel kızartıyolar ) ben zaten panik atak hastasıyım hayatımı bu işe adamak istemiştim bu tür şeylerin hayatımı almasını değil , neticede hastalığım arttı farklı hastalıklarım oldu evden dışarı çıkamıyorum bile, (hareketsizlikten %40 karaciğer yağlanması oldu çok zayıf olmama rağmen doktorlar kanserden bile şüphe edip biyopsi yaptılar allahtan temiz çıktı -şimdilik tabi) . ) .. o denli psikolojk olarak rahatsızlıklarım arttıki .. . Arkadaşlarım bırak bu işlerin peşini kafayı sıyırdın yeter diyolar.. Sonra büyüklerimiz kalkıp ''yeterli akademisyen yok felan filan ..bıdı bıdı.. '' yahu arkadaş bizi ölümüne zorluyosunuz işe alıncada yukardaki örneklerd görüldüğü üzere bırakmanız pes etmeniz için herşeyi fazlasıyla yapıyorlar. .. Vallahi hocam bu işin kitabı çıksa güzel olurdu herkes bi anısını yazsa yeter ... Yetmez ses getirmez belki ama belki bi gün birileri mobbing hakkında tez yazmaya kalkarsa kaynak sıkıntısı çekmez sanırım .. Sadece anılarımız bile yeter.. sözün kısası hocam bu saatten sonra bu ülkede hiç bişeye kızamıyorum , takatim kalmadı gerçekten bittiğimi hissediyorum .. keşke bu dünyada bunların kulağını çekecek birileri olsaydı, kendi adıma beceremedim ama öldüğümde Herşeyi Allahın huzurunda anlatıp hiç birine hakkımı helal etmiycem .. Belki çok iyi biri değilim ama çok şükür hiç olmasa başkalarının hakkını yemiyorum .. kusura bakmayın çok konuştm ...
  Allah yardımcınız olsun.

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı qpuro Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam hep soyluyorum. Kamerali saat 150 TL, Tum sesleri net olarak kaydedebilen kaliteli bir ses kayit cihazi ise 500 TL. Alin sunlari. Konussun dursun onlar siz kaydedin. Odetirsiniz bir guzel 50-60 bin TL tazminat, ondan sonra alayi akillanir.

  Bunlar zamaninda haspelkader akademisyen olmus niteliksiz insanlar. Zaten bunlarin zekalari olsaydi azicik 80 Ihtilallerinde filan kacarlardi ulkeden. Kacanlar kacti iste kimisi Mehmet Oz oldu kimisi Harvardta prof oldu YOK ilkokul diplomasi istedi falan filan. Karsinizdaki insanlarin kapasitesiz oldugunu once dank edip bu kapasitesizlerin her turlu pisligi yapabilecegini dusunerek onleminizi alin.

  Benim tavsiyem paranizi biriktirin biran once terkedin ulkeyi. Yeni evlenmissiniz yarin oburgun allah nasip etsin cocugunuzda olur. Dusunun bakalim bu Turkiye size ne verdi de cocugunuza ne verebilecek. Yillardir calisirim 1 tane araba zar zor alabildim oda 2004 model palio. Yasitlarim trenlerle avrupanin gitmedik yerini birakmiyorken 2000 eurolara bmwlere binebiliyorken ben hayatim boyunca Antalyada tatil bile yapamadim.

  Terkedin ulkeyi en temiz en kesin tum acilari dindirecek en guzel cozum.
  Ben de para biriktiriyorum. Gerçi ileri yaştayım ama bilgi birikimle bilgiye ve insana değer veren bir ülkede emeğimin harcanmayacağını düşünüyorum.

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı yucel04 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  hocam ben daha ,işe başlayamadım başlamak için çok uğraştım ve son 1 yıldır hak ettiğimide düşünüyorum . FAkat ben bi süreç yaşadım (-ki vahdet hoca ile konuşmuştuk durumu ) ki yemin ediyorum kime desem bu işlerden soğur , Dekan ikna etmeye çalıştı beni(dava açmayayım diye ) , rektör iftira atmaya kalktı beceremeyince en son savcının tehdidine maruz kaldım ne oldu biliyormusunuz ? şunu anladım Bu ülkede hakkınızı aramaya kalktığınızda '' Yüz kızartıcı suç dan ceza yiyeceksin '' Tehdidine maruz kalıyosun. yani hakkını arayınca yüznü bi güzel kızartıyolar ) ben zaten panik atak hastasıyım hayatımı bu işe adamak istemiştim bu tür şeylerin hayatımı almasını değil , neticede hastalığım arttı farklı hastalıklarım oldu evden dışarı çıkamıyorum bile, (hareketsizlikten %40 karaciğer yağlanması oldu çok zayıf olmama rağmen doktorlar kanserden bile şüphe edip biyopsi yaptılar allahtan temiz çıktı -şimdilik tabi) . ) .. o denli psikolojk olarak rahatsızlıklarım arttıki .. . Arkadaşlarım bırak bu işlerin peşini kafayı sıyırdın yeter diyolar.. Sonra büyüklerimiz kalkıp ''yeterli akademisyen yok felan filan ..bıdı bıdı.. '' yahu arkadaş bizi ölümüne zorluyosunuz işe alıncada yukardaki örneklerd görüldüğü üzere bırakmanız pes etmeniz için herşeyi fazlasıyla yapıyorlar. .. Vallahi hocam bu işin kitabı çıksa güzel olurdu herkes bi anısını yazsa yeter ... Yetmez ses getirmez belki ama belki bi gün birileri mobbing hakkında tez yazmaya kalkarsa kaynak sıkıntısı çekmez sanırım .. Sadece anılarımız bile yeter.. sözün kısası hocam bu saatten sonra bu ülkede hiç bişeye kızamıyorum , takatim kalmadı gerçekten bittiğimi hissediyorum .. keşke bu dünyada bunların kulağını çekecek birileri olsaydı, kendi adıma beceremedim ama öldüğümde Herşeyi Allahın huzurunda anlatıp hiç birine hakkımı helal etmiycem .. Belki çok iyi biri değilim ama çok şükür hiç olmasa başkalarının hakkını yemiyorum .. kusura bakmayın çok konuştm ...
  Tabela üniversitelerinden birindeydim. Temizlik görevlisi kontürüm bitmiş deyip ağabeyini arattı. Daha sonra bu kişiden sürekli rahatsız edici telefonlar aldım. O yerde saldırıya uğramaktan bile korktum. Çareyi kaçmakta buldum. Bir de bilimden söz ediyoruz. Edep gerçekten bilimden önce gelir.

  - - - Güncellendi - - -

  Acı gerçek şu ki AKP'ye üye olsaydım bunlar başıma gelmeyecekti. Başı dertte olan AKP'nin ipine sarılıyor. Kadro için AKP'li oluyor. Bir bilimcinin yapmayacağı davranışlar.

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı yucel04 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  rektör iftira atmaya kalktı beceremeyince en son savcının tehdidine maruz kaldım ne oldu biliyormusunuz ? şunu anladım Bu ülkede hakkınızı aramaya kalktığınızda '' Yüz kızartıcı suç dan ceza yiyeceksin '' Tehdidine maruz kalıyosun. yani hakkını arayınca yüznü bi güzel kızartıyolar ) ben zaten panik atak hastasıyım hayatımı bu işe adamak istemiştim bu tür şeylerin hayatımı almasını değil , neticede hastalığım arttı farklı hastalıklarım oldu evden dışarı çıkamıyorum bile, (hareketsizlikten %40 karaciğer yağlanması oldu çok zayıf olmama rağmen doktorlar kanserden bile şüphe edip biyopsi yaptılar allahtan temiz çıktı -şimdilik tabi) . ) .. o denli psikolojk olarak rahatsızlıklarım arttıki .. . Arkadaşlarım bırak bu işlerin peşini kafayı sıyırdın yeter diyolar.. Sonra büyüklerimiz kalkıp ''yeterli akademisyen yok felan filan ..bıdı bıdı.. '' yahu arkadaş bizi ölümüne zorluyosunuz işe alıncada yukardaki örneklerd görüldüğü üzere bırakmanız pes etmeniz için herşeyi fazlasıyla yapıyorlar. .. Vallahi hocam bu işin kitabı çıksa güzel olurdu herkes bi anısını yazsa yeter ... Yetmez ses getirmez belki ama belki bi gün birileri mobbing hakkında tez yazmaya kalkarsa kaynak sıkıntısı çekmez sanırım .. Sadece anılarımız bile yeter.. sözün kısası hocam bu saatten sonra bu ülkede hiç bişeye kızamıyorum , takatim kalmadı gerçekten bittiğimi hissediyorum .. keşke bu dünyada bunların kulağını çekecek birileri olsaydı, kendi adıma beceremedim ama öldüğümde Herşeyi Allahın huzurunda anlatıp hiç birine hakkımı helal etmiycem .. Belki çok iyi biri değilim ama çok şükür hiç olmasa başkalarının hakkını yemiyorum .. kusura bakmayın çok konuştm ...
  Suç isnat etme hastalık haline geldi. Kim hangi pislikle diyalog içindeyse istemediği kişiyi bunla itham ediyor. Konya'da da benzeri bir durum yaşanmış ve dedikodularla örtbas edilmeye çalışılıyor olabilir. Bu olanların çoğunda üniversiteleri kendi isteğine göre düzenlemek isteyen AKP Öğretim Üyeleri kuruluşunun parmağı vardır demiyorum ama tabela üniversitesindeki tecrübelerim öyle diyor. Yüz kızartıcı suçla insanları suçlayacağınıza üniversiteleri ne hale getirdiğinize bakın edepsizler.

  - - - Güncellendi - - -

  yücel04'ün anlattıklarına benzer bir durumu Ankara'da yaşadım ve bir gün sorumlularını bulup kendi ellerimle tetiği kafalarına çekmeyi istemek yaşama nedenlerinden biri.
  yucel04 bunu beğendi.

 11. #26
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  17
  Herkese geçmiş olsun. https://www.facebook.com/sayfahacett...type=1&theater
  Beğenilecek bir haber. Mobbing konusundaki mesajları okuduktan ve hukukun bile zorbalığa söz geçiremediğini gördükten sonra beğenmek içimden gelmedi. Kaçıp hayatını kurtaran biri daha dedim.

  - - - Güncellendi - - -

  İnsanlar başarısız olsun diye her tür çelmeyi takarken düzgün bir ortamda başarılı olan kadar bizim üniversitelerde çelmelere direnip hayatını harcayanlar da takdir edilmeli.

 12. #27
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2014
  Mesaj
  973
  Alıntı r2d2 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Herkese geçmiş olsun. https://www.facebook.com/sayfahacett...type=1&theater
  Beğenilecek bir haber. Mobbing konusundaki mesajları okuduktan ve hukukun bile zorbalığa söz geçiremediğini gördükten sonra beğenmek içimden gelmedi. Kaçıp hayatını kurtaran biri daha dedim.

  - - - Güncellendi - - -

  İnsanlar başarısız olsun diye her tür çelmeyi takarken düzgün bir ortamda başarılı olan kadar bizim üniversitelerde çelmelere direnip hayatını harcayanlar da takdir edilmeli.
  Helal olsun. Kullanmış kafasını. Hayatını kurtarmış.

 13. #28
  Yardımcı Editör
  Üyelik Tarihi
  10-2014
  Mesaj
  554
  Bence genelleme yapmamak gerekiyor. Bu ülkede bazı yerlerde mobbing uygulanması ülkenin bilim adına hiç bir şey üretmediği anlamına gelmez. Arkadaşımızın verdiği linkteki haberde geçen hocamızla gurur duydum, umarım başarıları daim olur. Bununla birlikte olaya kaçmış kendini kurtarmış gözüyle bakılmasını da doğru bulmuyorum. Ortada bir enkaz varsa bizim görevimiz burayı terk etmek değil bu enkazı kaldırmaktır.

  Ben Türkiye'de bilime verilen değerin her geçen gün artacağının inancındayım, inanmasam zaten bu işe girmezdim. Evet şu an üniversitelerin kurumsallaşması konusunda sancılı bir sürecin içerisindeyiz fakat bu Türkiye'de bilim üretilmediği ve Türkiye'den çekip gitmek gerektiği sonucunu çıkarmayı gerektirmez. Nesiller geçtikçe bu sorunlar çözülecektir.

  Son olarak şunu da belirteyim. Bu ülkede çok başarılı çok yetenekli hocalar da var. Bölümümdeki hocaların en az 5-6 tanesi yurt dışı doktoralı, çok başarılı insanlar. Eminim orada kalmak isteselerdi kalırlardı. Demek ki onlar da bu enkazın kalkacağı inancıyla tekrar TR'ye dönmüşler. Ayıca her bölüm başkanı mobbing uygular diye bir koşul yok. Kendi bölüm başkanımdan örnek vereyim, arabam yok otobüs beklerken de ıslanırım diye yağmurlu havalarda gideceğim yere kadar arabasıyla beni bırakan bir adam benim bölüm başkanım ve böyle adamların sayısı da az değil Türkiye'de.

  Kısacası 2-3 üniversitede mobbing uygulanıyor diye Türkiye hakkında karamsar bir tespit yapmak doğru değil diye düşünüyorum.
  Bebegüm bunu beğendi.
  2013 Temmuz Dönemi ÖYP Araştırma Görevlisi - 2015 Kasım Dönemi Doğrudan TÜBİTAK Doktora Bursiyeri
  Özel mesajlara cevap veremiyorum. Foruma sorarsanız daha hızlı bilgi edinebilirsiniz.


       
Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12

Benzer Konular

 1. öyp mi özel üniversite mi?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan eminik
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 06-01-2014, 23:00
 2. Üniversite seçimi
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan language
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 10-07-2013, 15:10
 3. ÖYPyi kazandığımız üniversite VS yl yaptığımız üniversite
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan pinar
  Cevap: 23
  Son Mesaj: 10-01-2013, 16:18
 4. Atandığım Üniversite ve YL+Doktora yapacağım Üniversite
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan _akademik_
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 08-11-2012, 21:38
 5. öyp üniversite önemi
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan kornmagic
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 28-12-2011, 00:02

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git