reklam
Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12
Bulunan 16 den 29 - Toplam 29

Hükümete Ait Ses Kayıtları

Genel Güncel Olaylar Forumunda Hükümete Ait Ses Kayıtları Konusunu İncelemektesiniz

Siyasete girmek istemiyorum ama bugün bu haber beni sinirlendirdi. Akademikzam ma yazacağıma buraya yazayım bari. ...

 1. #16
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  11-2013
  Mesaj
  183
  Siyasete girmek istemiyorum ama bugün bu haber beni sinirlendirdi. Akademikzam ma yazacağıma buraya yazayım bari.

  Hileli sınavla memur olanlar işten atılacak - Memurlar.Net

  Ben bu tür söylentilere hiç itibar etmezdim, olurmu öyle şey derdim. Fakat olmuş, 17 Aralık olmasa kimse ses çıkarmayacakmış. Haber itiraf gibi resmen.
  Artık Adalet istiyoruz, teknisyen maaşına doktoralı öğretim üyeleri, yukarıdaki alınmış kadrolar.
  Lütfen şu haberi tarafsız gözle okuyup herkes düşünsün.

 2. #17
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  298
  Demek ki kabul edildi şaibeli atamalar.

  Canterbury
  boouum!

 3. #18
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  03-2012
  Mesaj
  93
  Sevgili velideli Bey;

  1) Bu sitede siyasete girmeyin lütfen. Özellikle Nazmi Hocam'a sesleniyorum; burası akademinin konuşulup tartışılacağı bir mekan olsun. Siyasetin değil...
  2) Yıllardır siz ve sizin gibilerin istediği olmuyor diye, bu halkı aptal yerine koymaktan vazgeçin... Unutmayın ki siz de bu milletin bir ferdisiniz.
  3) Son olarak; gerçekten inançlı bir insansanız, beddua ile bir yere varılamayacağını bilmeniz lazım..
  atipikpsikoz, vitaminc, dutxuri ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

 4. #19
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  306
  Osman bey hırsızlara şakşak edenlerde onlar kadar hırsız ve kul hakkı yerler
  İnanmıyırsan kuranı azıcık anlayarK oku . Şu an çarşıdayım eve gidince ayet ve hadis
  Örnekleri vercem. Hırsızlara suçlulara destel çıkan onların günahına ortaktır.

  - - - Güncellendi - - -

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, 3 dönem kuralının kaldırılması için tabandan baskı yapıldığını söyledi.

  AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, "3 dönem" kuralı için, "Bu bir Anayasa kuralı değil. Kanun madesi değil. Kendi tüzüğümüzün bir kuralıdır. Bana kalırsa büyük kongreyi toplamaya da gerek yok. MKYK'ya yetki veren 153. Madde var" dedi.

  Çelik, Hatay'da AK Parti'nin belediye başkan adayı eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile birlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Üç dönem değişsin diye yoğun baskı olduğunu söyleyen Çelik, "teşkilatlarımızın tabanından bu yönde bir baskı var, iş dünyası da söylüyor" dedi.

  Hüseyin Çelik, "Şu an gündemizde yok. Ama seçime bir saat bile kala değişse yürürlüğe girer" diye konuştu.

  TABANI İSTİYORMUŞ, böyle UYUYAN MİLLETİ soymak PEK Bİ GÜZEL GELDİ ONLAR UYUYA DURSUN
  BİZ DE SOYMAYA DEVAM EDELİM desenize şunu

 5. #20
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Nerden
  Mersin
  Mesaj
  230
  Hükümetleri böyle pis oyunlar deviremez.

  Eğer halk memnun değilse halk devirir ve daha öncede devirdi. Sildi süpürdü. Ekonomiyi çökertenleri deyim yerindeyse tarihe gömdü ve gene gömecektir.

  Herkes demokratik hakkını sandıkta kullanacak.

  İnsanlar alternatiflere ve geçmişe bakarak oyunu kullanıyor.

  Ayrıca bu konu bence akademikpersonel.org güzel forumuna yakışmayan bir konu.
  osmanyalap bunu beğendi.

 6. #21
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  16.872
  Arkadaşlar forum kurulduğu günden bu yana forumda siyaset konuşulmasını istemedik, ancak ülkenin de geldiği hali gözönünde bulundurarak siyasetin hayatımıza karıştığını gördük. Artık bu ülkede siyasi bir olgunun dışında olaylar gelişmiyor, eminimki hepimizin siyasi bir görüşü vardır bu yüzden biz de Akademikpersonel.org olarak bir şekilde "denetime" tabi tutarak siyasi görüşlerin de küfür ve hakaret olmadan tartışılabileceği (ki akademisyen veya akademisyen adayları olarak bunu yapabileceğimizi düşünüyorum) bir sistem oluşturacağız. Bu sistem ya siyasi konuların olacağı bölümün abonelik sistemi ile olacağı bir sistem olacak ya da konuların ve mesajların ön denetime tabi olacağı bir sistem olacak.
  dutxuri bunu beğendi.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 7. #22
  ALES Soru Editörü
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  319
  "siyaset muktedir aleyhinde ise pis bir şeydir" fikrinin yayginlasmaya basladigi su zamanda bu adim gercekten takdir edilesi hocam.
  bir foruma yakismayacak bir seyse madem, neden devleti emanet ediyoruz siyasete? neden universitelerde okutuyoruz? demek ki foruma, oraya, buraya yakismayan (!) sey siyaset degil muhalefet. hirsizlik suctur, bunu konusmak degildir. insan oldurmek suctur, bunu konusmak suc degil haktir. hakkimizin gasp edilmesine musaade etmediginiz icin cok yurekten tesekkurler...


  Tapatalk ile gönderildi
  Cicero bunu beğendi.
  Buraya bakın,
  Burada, bu kara mermerin altında
  Bir teneffüs daha yaşasaydı
  Tabiattan tahtaya kalkacak bir çocuk gömülüdür

 8. #23
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  306
  bu başlığı silebilirsiniz nasılsa özgürce yorum yazamıyoruz .

  SOn sözüm: Bu hukumetden zam mam alamazsınız, isterseniz 1000 hoca kendini kızılayda da yaksa
  ZIRNIK zam vermezler bizlere. Sadece boşa kürek çekiyorsunuz.

 9. #24
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  08-2013
  Mesaj
  101
  benim anlamadığım nokta şu: siyaseti konuşunca burada ne olacak? insanlar aydınlanacak mı? akademisyen veya adayı, bu siteyi kullanan en genç adam 22 yaşında falandır, ki herhalde ortalama 25 in altına da düşmez. bu yaşa gelmiş insanların düşüncelerini değiştirmeye mi oynanacak gerçekten? sözde iyi ve doğruyu arayıp insanları aydınlatacak mıyız ya da bunu mu misyon bellediniz kendinize? içinizi dökmek için buraya yazmaya muhtaç mısınız ki? hepimiz biliyoruz ki bir grup saldıracak ve bir grup da savunacak haliyle. niye iradeleri yargılama için de bir yer olsun burda istiyorsunuz ki? sandık değil mi en güzel yeri? ya da akademikpersonel.org da zaten bu minval üzere bir proje miydi? insanlar bu siteden faydalanıyor ve güveniyor. neden mobingi buraya taşımaya uğraşıyorsunuz? nazmi hocam bu konuda belki de en renk vermeyen adamdır bugüne dek ki takdir ediyorum. aynı şekilde sidneh hocamdan da birşey görmedim. bütün sabrına ve metanetine rağmen vahdet hoca bile siyasete girince yakışmadı. ki kendisinin hepimiz üzerindeki emekleri ortada buna rağmen. anlayamıyorum bir türlü yani nedir bu kahve kültüründen kurtulamayış? ya arkadaş derinleşmek isteyen insan kitap okur ve düşünür. gerçekten düşünür ama, en dibine kadar derinlemesine... başkasını anlamak isteyen toplumda onunla kaynaşır, öteki'ni merak eden öteki'ye kucak açar, onu anlamaya çalışır. böylece genişler ufku. hak verir ona yeri gelir ve edep çerçevesinde tartışır. bu insanı daha insancıl kılar. buraya holiganizmi taşımak istiyorsunuz belli, peki soruyorum bu ne kazandıracak kime? ya kurtulun artık bu takım tutma felsefesiyle siyasete ve hatta bu hayattaki herşeye yaklaşım tarzınızdan. hatta işe ilk tuttuğunuz takımları bırakarak başlayın hocam. birbirimizi ütmek yerine tahammül etseydik bu güne dek, bu ülke çok daha başka bir yerde olurdu... diyecek çok ama çok söz var ancak eleştirdiğim hataya düşmek istemiyorum. siyaseti sanal ortamda yapanlar ancak ki sanal düşünceler, sanal çözümler, sanal hikayeler üzerinden konuşur ve ağzı olan da konuşur kesinlikle.. gerçeklik, realite bambaşkadır.. yapmayın hocam, lütfen yapmayın.. insanları birleştirecek ve bütünleyecek, fayda verecek bir sözünüz yoksa ; susmak daha yeğdir... lütfen cevap yetiştirmeyi düşünmek yerine birazcık söylediklerim üzerine düşünün evvela. benim de buranın bir üyesi olarak en azından bunu rica (istirham) edecek kadar bir hakkım vardır herkesin üzerinde... selametle..

 10. #25
  ALES Soru Editörü
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  319
  mobing değil mobbing: işyerinde karşılaşılan baskıya verilen addır genelde. daha doğrusu ve detaylısını siz araştırıp öğrenirsiniz.

  takım tutma felsefesi ise galibiyet, puan, liderlik, kupa, transfer eksenindedir. farkında olmadığınızı varsayarak söylüyorum ki şu günlerde ülke gündemi yolsuzluk, rüşvet ve daha da kötüsü "anayasal hakkını savunan" insanlara karşı "ölümüne" saldırı şeklinde gerçekleşiyor.

  benim anlamadığım nokta da alenen suç işlenmesinden rahatsız olunmuyorken, bunun konuşulmasından neden rahatsız olunduğudur. bu forumun akademisyen ve akademisyen adaylarına yönelik olduğu her halinden bellidir, ima yoluyla da olsa "gizli bir amacınız mı var?" demeye getirmek en hafif tabirle kıymetbilmezliktir. en başta, forumun eski bir üyesi olarak ben teessüf ederim bu söyleminiz için size.

  http://www.akademikpersonel.org/forum/#teras
  bakınız bu bölümde akademi dışındaki konular da konuşulmuş, rahatsız olunacak bir şey yok. fikir alışverişinden kimseye zarar gelmez.
  ha illa ki akademi dışında konu konuşulmasın derseniz, fenerbahçe başlığından bir galatasaraylı rahatsız olabilir; müzik başlığındaki bir paylaşımdan başkası rahatsız olabilir, örnekleri çoğaltabilirsiniz. rica ederim "bilim"i yapılan bir konudan bu kadar korkmayın. burada edebiyat da konuşabilmeliyiz, burada tıp da konuşabilmeliyiz, burada bilimi yapılan herhangi bir şey konuşulabilmeli çünkü. burada uygun bir üslupla olan biteni tartışabilmeli, fikirleri yıkabilmeli, fikirlerimizi değiştirebilmeli, fikirlerimizi sorgulayabilmeliyiz.
  Buraya bakın,
  Burada, bu kara mermerin altında
  Bir teneffüs daha yaşasaydı
  Tabiattan tahtaya kalkacak bir çocuk gömülüdür

 11. #26
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  08-2013
  Mesaj
  101
  mobbing doğru, egemen sınıf yahut güç, yahut güruhun saldırısının (psikolojik veya aktif) her türlüsüdür mobbing, siz daha iyi bilmelisiniz gerçi. ben de o anlamda kullandım neyse.. ben daha çok velideli adlı üyemize hitap etmiştim ancak madem cevap yazdınız bana da size cevap hakkı doğdu hocam.

  takım tutma felsefesi hiçbir zaman dediğiniz eksende olmamıştır bu ülkede, holiganizm düzeyindedir ya da hep buna yakın olmuştur. kastettiğim de buydu yine ancak bu ülkedeki futbol kültüründen bihabersiniz sanırım, olabilir. farkında olmadığınızı varsayarak söylüyorum ki bu günlerde ülkenin asıl gündemi seçim ve demokratikleşme adımlarının devam etmesi. sizin bahsettiğiniz oluşturulmaya çalışan gündem. yolsuzluğa gelince, kimse bu kadar temiz çalamaz hocam kastettiğinize binaen. haklarında İDDİA var sadece İSPAT yok, suçları sabit olmadığı müddetçe, kesin olmadığı müddetçe herkes masumdur ki bunu hiç 'anayasal bir hak' olarak da görmüyorsunuz sanırım. ölümüne saldırı diye birşey söz konusu değil, siz sosyal medya galeyancıları olarak kendi kendinize gaz verip kendi kendinize büyütüyorsunuz. Almanya'da, Londra'da, İtalya'da, İspanya'da sadece öğrencilerin harç ücretleri için yaptıkları eylemlere bakın, görürsünüz 'ölümüne' saldırı nedir.. siz polis müdahalesi nedir inanın bana bilmiyorsunuz. yahut gitmeyin hiç oralara, onlar çok medeni yine de; Mavi Marmara'ya bakın, Suriye'ye bakın, Filistin'e, Arakan'a, Kırım'a, Ukrayna'ya, Bosna-Hersek'e, Irak'a, Mısır'a, Doğu Türkistan'a, Çin'e...

  alenen suç dediğiniz polisin güvenlik tedbirleri almasıdır, bundan nasıl rahatsız olurum? polis o güvenlik tedbirlerini almazsa biz ne yapacaz peki? yapılan eylem demokratik olsaydı, zararsız olsaydı, gerçekten bir çocuğun ölümü için olsaydı ilk ben giderdim zerre şüpheniz olmasın. ancak ortada bambaşka, bambaşka şeyler var. ya çok değil bundan önceki olaylardaki zaman ve cumhuriyet gazetesi tavrına bakın bi de şimdi bakın. iki düşman nasıl oluyor da bu kadar dostane yayınlar yapıyor? demek ki ortada bir anlaşma var, aynen 28 şubatta olduğu gibi. gizli bir amacınız mı var diye birşey ima etmedim, herkes size itibar gösteriyorken (başta da ben olmak üzere) insanların nabzını yoklama mıdır bu? methiyeler düzerek başlamışsınız sözlerinize site için, sonra da hükümete verip veriştirip taçlandırmışsınız konuşmanızı. herkesin bunu konuşmak zorunda olduğu, sizin gibi konuşmazsa susturulacağı bir yere gitmesinden endişe duyuyorum sitenin sadece. düşüncelerini paylaştığı için (sizinle paralel olmayan düşüncelerini) bu siteden banlanan adamlar gördüm. endişemde haklıyım da yani. buna mı çevireceksiniz nihayetinde olayı merak ediyorum. hoş, böyle bir niyetiniz varsa da söyleyebilecek misiniz bunu, bilmiyorum?

  alenen suç dediğiniz eğer hükümetin yolsuzluk yaptığı ise, bunu ispat etmelisiniz. yoksa iddiadan öteye gitmez. deliliniz var mı evvela? tarih, özellikle de yakın tarihi iyice bir tekrar edin derim. umulur ki olayların perde arkasında yaşananları farkedesiniz. son olarak da , korku meselesine gelince hocam biz korkunun hakkı olan makamdan başkasından korkmayız. konuşabilmeliyiz tabi medeni olarak, bu her daim savunduğumdur. ancak bundan kimsenin bir fayda bulacağına inanmıyorum. burada sözlerimin başında dediğim şeye geliyorum : holiganizm. en fazla 5 sayfa medeni (aslında olması gerektiği gibi) ilerler, sonra sataşmalar, laf sokmalar nihayetinde küfürle kapanır. herkes ettiği sözle kalır. bunu bir kez daha tecrube etmeye gerek var mı diye soruyorum. başlık yokken buna şahit oldum başlıkta olabilecekleri düşünmek istemiyorum. bunlar da benim endişelerim. biri hükümete sövdüğünde kalacak, diğeri ötekine sövdüğünde gidecek mi? biri apoya sövdüğünde kalacak, diğeri atatürke sövdüğünde atılacak mı? gibi... neyse bundan sonra tartışma boyutuna varacağı için yazılan her cevapla, müsadenizle ben çekiliyorum, istediğiniz cevabı yazabilirsiniz, okuyacağımdan emin olunuz. selametle...

 12. #27
  ALES Soru Editörü
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  319
  esasında medenice başlamış olan tartışmaya "siz sosyal medya galeyancıları olarak kendi kendinize gaz verip kendi kendinize büyütüyorsunuz" diye devam ederek kendini belli eden bir insanla devam edemeyeceğimi düşünüyorum ben de. herhangi bir siyasi parti veya figüre yöneltilen eleştirileri şahsi algılayacak kadar holigan olan ve bunun cevabını bizzat eleştiren şahsa çirkin sıfatlar yakıştırarak vermeye çalışanlardan değilim en azından. holiganizm konusunda haklılığınızı da böylece ispat etmiş oldunuz. siz de istediğiniz cevabı yazabilirsiniz, okumayacağımdan emin olunuz.
  Buraya bakın,
  Burada, bu kara mermerin altında
  Bir teneffüs daha yaşasaydı
  Tabiattan tahtaya kalkacak bir çocuk gömülüdür

 13. #28
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  306
  erasmous, görmek isteyen görür, ama sen gibi görmek istemeyenler altındaki arabayı alsalar devlet baba dimi ALIR diyecek kadar zayıf karakterlisiniz .

  Başbakan ses kayıtlara bana ait degil demedi, diyemezde, yuregi el verseydi dunyada onlarca uluslarası kuruluş var bu işi
  yapan hemde tum dunya yasalarınca kabul edilmiş. Cesareti olsaydı gitseydi ama gidemedi, cunku o ses kayıtlarının hepsi
  gercek ve bunları DUN RESMEN KABUL ETTI, nasıl mu " sesimin telif hakkını aldım bundan sonra netde ses kaydı paylaşan
  bana tazminat öder " dedi. Bu ne demek bütün ses kayıtlarım gercek ama siz bunu benden izinsiz yayamazsınız.

  Ayrıca 17 aralık konusunda dunyanın en sıfır zekalı insanına şu soruyu sorun

  " 1 ulkede birileri 4 bakana ait ses kayıtları ve evrakları cıkarsa yolsuzlukla ilgili ve basbakanın emri ile 2-3 ay icinde tum
  savcılar ve hakimler değiştirildikden , polisler sürüldükden sonra basbakanın oglu DOSTLAR ALISVERİŞDE GORSUN MİSALİ
  savcıya ifadeye gitse, siz buna ne dersiniz"?

  Aha buraya yazıyorum

  1) Bu basdaki eger AB ulkesi olsak yanmıştı cunku AB canını okurdu işde o yuzden AB e uye olmak istemiyor
  2) Gun gelip gidip gucu bittiginde tum kirli camaşırlar ortaya dökülünce görüşürüz
  3) 2 insandan nefret ederim ALLAH'ın adını PARA ile aynı kefeye koyan (din tüccarları) + ALLAH demeyi kendine
  zor gelen DİNSİZLER. Bu iki grup insandan asla haz almam, nefret ederim.

 14. #29
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  08-2013
  Mesaj
  101
  Alıntı hicran Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  esasında medenice başlamış olan tartışmaya "siz sosyal medya galeyancıları olarak kendi kendinize gaz verip kendi kendinize büyütüyorsunuz" diye devam ederek kendini belli eden bir insanla devam edemeyeceğimi düşünüyorum ben de. herhangi bir siyasi parti veya figüre yöneltilen eleştirileri şahsi algılayacak kadar holigan olan ve bunun cevabını bizzat eleştiren şahsa çirkin sıfatlar yakıştırarak vermeye çalışanlardan değilim en azından. holiganizm konusunda haklılığınızı da böylece ispat etmiş oldunuz. siz de istediğiniz cevabı yazabilirsiniz, okumayacağımdan emin olunuz.
  mesajınızda kendinize ait hiçbir kelime olmaması dikkat çekici açıkçası. siz iftira ettiğinizde bu 'medeni' oluyor da ben bir gerçekliği tasvir ettiğimde (ki inanın başka kelimeler yoktu, olsa onu söylerdim belki gaz vermek teşvik etmek olarak değiştirilebilir ama o da tam anlamı vermiyor ki, bu incittiyse özür dileyebilirim ama sadece 'gaz vermek' için, galeyan doğru kelime hiçbir kusuru yok) bu medeni olmayan bir tavır oluyor (!) medeniyetten kasıt sadece üslup değildi. el-insaf kuralının ihlal edilmemesiydi. sizin yaptığınız eleştiri değil, ve ben de holigan değilim. bakınız velideli gayet güzel bir örnek bunun için. dediğim gibi ilk mesajım da onaydı, sizin iftiralarınıza da kayıtsız kalamadım açıkçası. bakın ben hiç kimseye saldırmıyorum bu da dikkatinizden kaçmış olsa gerek. çirkin sıfatlar yakıştıran demek de en az benimki kadar 'çirkin' bir ifadedir sizin tavrınıza göre. yazmayacaktım, nitekim velideli altta bir karakterinin olmayışını gayet uzun bir şekilde açıklamış. ona yazmayacaktım, yazmayacam da. artık size de yazmayacam, ama yazdığınızı okurum, tahammülsüz değilim ben kendimden olmayana -herhangi bir anlamda- tahammül edemezsem diğer arkadaş gibi olurdum ben de ki bundan ALLAH'a sığınırm. sağlıcakla kalın @hicran hocam.


       
Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12

Benzer Konular

 1. Üniversite Kayıtları Başladı
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 02-09-2013, 11:17
 2. İsteyince Oluyor! ''Üniversite Kayıtları Eylül'e Ertelendi''
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 07-07-2013, 21:09
 3. Sınavsız üniversite kayıtları başlıyor
  Güncel Eğitim Haberleri forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 29-09-2012, 11:29
 4. ÖYP Lisansüstü Kayıtları
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan hasan
  Cevap: 9
  Son Mesaj: 25-11-2010, 23:00
 5. AÖF Kayıtları İçin Son Gün 15 Ekim
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan Duygu
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 15-10-2010, 11:28

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git