+ Konuyu Cevapla
Sayfa 14 - Toplam 36 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon
Bulunan 131 den 140 - Toplam 351

2013/3 Tıp Fakültelerini Tercih Edecekler Buyursun....

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda 2013/3 Tıp Fakültelerini Tercih Edecekler Buyursun.... Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaslar tartismaya girmek niyetinde degildim ancak burada hic kimse yan gelip yatip da rahat rahat ...


 1. #131
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Arkadaslar tartismaya girmek niyetinde degildim ancak burada hic kimse yan gelip yatip da rahat rahat alese ya da ydsye calismiyor. Sadece hekimler zorlu sartlar altinda alese hazirlaniyormus da digerleri cok rahatmis tarzi yorumlariniz hos degil. Lutfen bunlara dikkat edin, sizi haksiz ve antipatik duruma sokuyor. (Yazdigimdan taraf tuttugum anlasilmasin, ne hekim ne de biyolig oldugumdan konuya tarafsizim, sadece gordugumu dile getiriyorum)

  GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 2. #132
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Nerden
  Afyon
  Mesaj
  20
  Alıntı ÜNLÜ-DÜŞÜNÜR Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Sevgili kreş çocuğu olmayan arkadaşlar Tekrar söylüyorum..Öyp ile temel bilimleri kazanmış doktor bulun, söylediklerimin aksini iddia edemez.İdeailstseniz o başka ben razıyım bu uğurda yükselmeye,ülkem vatan millet.. falan diye başlayan konuşmalar kadroya girince: sen ne kadar döner aldın ya diye devam eder...Bilginize
  Öncelikle herkese merhaba, her dönem en yoğun tartışmaların yaşandığı ana konu tekrar gündeme gelmiş ve sinirler yine gerilmiş... Maalesef ki ortalık savaş alanına dönmüş yine yeni yeniden...
  Arkadaşım ÖYP ile kadroya girmiş doktor bulun demiş, gelsin bulsun bizi Afyon Kocatepe Üniversitesinde 2012 Temmuz atamalarında Fizyoloji ve Anatomide 2 asistan olarak 1,5 yılımızı mutlu mesut, kimi zaman kolay kimi zaman yoğun bir şekilde doldurduk vede çokta mutluyuz. İsteyenlerin sorularını yanıtlayabilirim zira bu konularda daha önceden de konuşulanların hepsini takip etmiş ve nişanlımın Biyoloji mezunu ÖYP ataması bekleyen birisi olduğunu vede daha önceki atamalarda da hep işin en içinde olduğumu rahatça söyleyebilirim.
  Daha önceki atamalarda atanan yahut tercih yapan biyolog arkadaşların rahatça - göğüslerini gere gere bu kadrolar bize verildiyse hakkımız olanı alırız, kimse buna karışamaz tarzda yazılanları da doğru bulmadığımı, eğer onları söyleyen zihniyetlerin şimdi hala tartışmalarda yazışıyorlarsa % 10 luk Tıp puan artışını da hak olarak görmelerinin en doğal şey olması gerektiğini, değil diyorlarsa kendi kendileriyle tam tezat düştüklerini farketmelerini söylemekten kendimi alamayacağım...
  Bunun dışında asistanlığım döneminde tanıdığım her türden asistan arkadaşım olduğunu kimin neler yaşadığını en ince ayrıntısına kadar yazabilirim lakin bazen sinirler gerilince ne desem fayda vermeyeceğini gördüğüm için lüzum halinde bunları dile getireceğim.
  Biyologların çoğunun bu kadroları atanmalarını önceden yüksek ihtimalleri olduğunu ve geçim konusunda - maaş alma konusunda çok sıkıntılı oldukları için yazdığını herkesin kabul etmesi gerektiğini düşünüyorum. - BİYOLOGLARIN ÇOĞU - Hepsi değil... Amma ve lakin Tıpçı arkadaşların temel tıbbı seçmelerine mantıksız - çok sıkıntılar çekersiniz - daha az maaş alırsınız - niye doktorluk yapmıyorsunuz diyen arkadaşların çoğununda bu bölümlere girme isteğinden dolayı böyle yazdıklarının da çok açık olduğunu söylemeye gerek duyuyorum maalesef...
  Biyolog yahut diğer arkadaşların Tıp fakültesinde asistanlık yapabileceğini ama hakikaten çok zorlandıklarını ama çok çalışarak bu sıkıntılarla başedebildiklerini ayrıca da bitirdiklerinde atanma ihtimallerinin Doktorlara göre daha düşük ihtimal olduğunu tüm kongrelerde - asistan toplantılarında açıkça dile geldiğini de belitmiş olayım.
  Son olarak konuşulan ve tartışılan herşeyin alım şartları değişmedikçe ve insanlar KENDİ KENDİLERİNE FİKİRLERİNİ DEĞİŞTİRMEDİKÇE tamamen etkisiz, sadece insanların birbirlerini kırdıkları zamanlar olarak geçeceğini ve sonuçların hiç değişmeyeceğini söylemek istiyorum. Keşke herkese kadro açılsa vs vs vs ... Umarım sonuçlar insanları - hakedenleri (artık nasıl hakediliyorsa) - sevindirecek tipte olur... İyi tartışmalar yalnız - Saygıyla devam eden tartışmalar dlerim...
  matblog bunu beğendi.

 3. #133
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  41
  Öncelikle, tıp mezunlarına ek puan verilmesinin, fen fakültesi mezunlarının hem giriş sınavında daha düşük puanlar alarak gelen daha yeteneksiz öğrenciler olarak algılanmasının hem de daha yeteneksiz/tembel öğrencilerin olduğu bu fakültede derslerin yeterince zorlayıcı olmayacak şekilde yapıldığının düşünülmesinin sonucu olduğunu düşünüyorum. belli ki tıp fakültesi hocaları, burası ciddi yerdir daha yetenekli/çalışkan öğrenci gönderin diyor ve yök tarafından bir fen öğrencisinin 10 puan fazlası varsa tıp öğrencisiyle boy ölçüşebileceği konusunda ikna ediliyor.
  Bu çok ilkesiz bir duruştur ve bu yaklaşım akademik sorunlara ileriye yönelik herhangi bir çözüm sunmuyor. Ama en azından fen fakültelerinde derslerin çok düşük seviyede işlendiğine tanık oldum, o yüzden bizim tıp mezunlarından ne eksiğimiz var diye yaklaşmanın gerçekçi olmadığını düşünüyorum.
  Lafın özü şu anki uygulamayı normal buluyorum, ortada büyük sorunlar var (temel bilimlerin önemsenmemesi, eğitim standartlarının düşüklüğü, doğru düzgün kadro açılmaması, vb.) ama bunları çözmeye niyetli yönetim yok, böyle günübirlik ilkesiz plansız uygulamalarla günü kurtarmaya çalışıyorlar.

  Öte yandan tıp mezunu arkadaşların vurguladığı tıbbi/klinik nosyonu yersiz buluyorum. Kalite standardı sağlanmış fen fakültesi mezunlarının temel bilim konularını en az tıp fakültesi mezunları kadar iyi öğretebileceğini düşünüyorum.
  Açık konuşmak gerekirse teorik/temel konuların öğrenilirken/çalışılırken anında ne işe yarayacağının sorgulanması ve uygulamasıyla birlikte verilmesi gerektiği düşüncesini son derece ahmakça buluyorum.
  Matematik/istatistik/fizik/kimya/biyoloji fark etmez, öncelikle ne işe yaradıklarından bağımsız olarak içerdikleri temel bilgiler nedeniyle değerlidirler. Taşıdıkları değer evreni anlamamızı sağlamalarından dolayıdır. Evreni anlayışımızın/bilmemizin eksik olması (biz derken bütün insanlık olarak) hatta belki hiçbir zaman tamamlanamayacak olması da bu değeri azaltmaz. Sanırım zaten kimse temel bilimler değersiz demiyordur, gelmek istediğim yer şu ki, uygulama alanı bulma kaygısıyla yapılan temel bilim araştırmaları yüzeysel olur ve temel bilgi üretme açısından başarısız olacağı gibi, uygulamaya dönük olarak da uzun vadede başarısız olur, çünkü teknolojik sıçramalara neden olan buluşlar genellikle
  doğayı anlama çabasıyla verilen emeklerin sonucu olarak doğanın daha önce fark edilmemiş yönlerinin keşfedilmesine dayanır. Bu keşifleri temel bilimcilerin mi uygulamalı bilimcilerin mi yapması gerektiği ya da daha iyi yapabileceği konusuna girmek istemiyorum, bu şu an için önemsiz, fakat gelmek istediğim noktaya sanırım geldim. Uygulamada kullanmak için öğreniliyor bile olsa temel bilimler esas olarak o bilimin/disiplinin prensipleri üzerinde kafa yormayı emek harcamayı gerektirir. Diğer türlü yaklaşımlar yüzeysellikten ezberciliğe birçok yakışıksız sıfatla itham edilebilir. Uygulamalı bilim öğrencilerinin temel bilgiler ile ilgilendikleri uygulama alanını bağlayacak olan, kendileri de başlı başına birer bilim disiplini olan dersleri muhakkak vardır, ve eğer bu dersler yeterli olmuyorsa, bunun çözümünü temel bilim derslerini uygulamalılaştırmakta aramak sorunu büyütür.

  Bu meseleye bu kadar genel yaklaşmamın nedeni, bana daha önceleri yapılmış olan, mühendislik fakültelerinin kendi öğrencilerine matematik ve fizik derslerini kendi hocalarının vermesi tartışmalarını hatırlatmış olması. Bu konuyla paralel olduğunu düşünüyorum. Bir uygulamalı bölüm hocasının kendi bölüm öğrencilerinin temel derslerine girdiğinde kendi profesyonel anılarından/tecrübelerinden bahsetmesinin getirdiği hoşluk ya da fayda, aynı derste bir öğrencinin belki o ders ve o bölüm için gereğinden fazla teorik sorusunu hocanın kemküm edip bu bizim uzmanlık
  alanımız değil diyerek geçiştirdiği anda fazlasıyla gider bence.

 4. #134
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  15
  Alıntı william wallace Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  fen edebiyatlara ogrenci aliniyor mu su an lisans icin ?
  Alınıyor. hocam açık konuşmak gerekirse düşünen adam istemedikleri koyun istedikleri için temel bilimleri yok sayıyorlar her üniversite normal ve ikinci öğretim olmak üzere en az her yıl 90 öğrenci alıyor ve hala öğretim elemanı ihtiyacı yok deniliyor, sonra bizde tıp fakültesi öğrencilerinin ve hocalarının hakaretlerine maruz bırakılıyoruz.

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı vildannn Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  temel tıp bilimlerinde her şey yolunda gitseydi şuan bu tartışmalar olmazdı. amacım kimsenin mesleğini filan aşağılamak değil.öss puanıyla da bu konunun bi alakası yok.bir meslek düşünün ki hem bitki hem hayvan hem de insanı çok iyi bilsin ...böyle bişey mümkün mü nerde görülmüş?

  bu konu başlı başına bir sıkıntı olduğu için zaten 80 li yıllarda bikaç hekim biraraya gelip tıp fakültesi bünyesi içinde tıbbi biyolojik bilimler bölümünü açtılar.hem temel tıp eğitimini hemde insan genetiği moleküler genetik ve klinik genetik eğitimini eklediler üstüne...böylelikle burdan çıkan mezunlar hekimler temel tıbbı tercih etsin yada etmesin akademisyen kadrolarında enazından bu eğitimi tıp fakultesinde almış kaliteli akademisyenler bulunsun diye açtılar..

  ama noldu bölüm niyeyse kapatıldı.belkide bu kadar veteriner kimyager biyolog giremicekti bu bölüm halen daha mezun veriyor olsaydı..

  herneyse tıp fakültesinde hiç bir tıp dışı asistanın tıpçı bir asistana kök söktürdüğü bir duruma şahit olmadım şuana kadar.mümkün de değil.ha botanik yada zooloji söz konusu olursa durum değişir tabi.tıp fakültelerine bırak öyp ile gelenleri yıllar önce tusu kazanan hastanelerde biyokimya ve mikrop asistanı olanların bile hala çokta bişe bilmediğini gittiğim tus dersanesinde ders anlatan hekim uzmanlardan duydum.zaten biz demiyoruz ki biyoloji anlatamazsınız diye..histo fizyo pato farma anatomi tıbbi genetik............bunları anlatamazsınız diyoruz.bu da sizin suçunuz değil.fen edebiyatta bu tarz şeylerin klinik bağlantısıyla anlatılmaması çok normal.anormal olan sizlerin en iyi ben bilirim (!)ben anlatırm filan demesi.gerçekleri kabullenmemeniz.fen edebiyat çıkışlıların ne yapacakları beni ilgilendiren bir durum değildir. ama tıp fakültesi bizim mekanımızdır öyle de kalacaktır.
  Her şeyi biz biliriz demiyoruz, alanımız bizden iyi kim bilebilir diyoruz. İkisi çok farklı şeyler farkındaysanız. Ne çeşit biyologlarla karşılaştınız bilmiyorum ama her mesleğin içinde çürük elmalar olur, eminim doktorlar içinde de bu da buraya nasıl gelmiş dedikleriniz vardır. Mesele kendini geliştirmekte, ayrıca fen edebiyatta kimseyi yatırmıyolar, bi gün zamanınız olursa gidin ve sadece bir tane lab. dersine girin ne demek istediğimi anlarsınız, bizim hocalarımızda zamanında çok ezildiği için amiyane tabirle bizim anamızı ağlatıyorlar ve arkadaşlık diye bişey söz konusu değil fen edebiyatta herkes rakiptir çünkü iş sahamız yok. İşte bu şartlarda 3,5 kadro buluyoruz ve ondan sonra tıp hocalarının ambargosuyla karşılaşıyoruz. bu ne demektir yahu, ben biyolog istemiyorum kimyager istemiyorum, sen orda profsundur, doçsundur, ne hakla bi meslek gurubunu küçük görüp öğrencilerinin önüne küçük düşürürsün. Bu hem bize hem bizim hocalarımıza hakarettir, zaten biz mesleğimize yeterince sahip çıkmadığımız için bu ülkede bu muameleyi görüyoruz, beğenmediğimiz ülkelerde bile el üstünde tutuluyoruz ama lanet olsun ki para olmayınca yurt dışında yüksek lisans işi hayal. tıp dışı bir asistan tıpçılara gayet kök söktüre bilir, dediğim bu da kişinin kendini geliştirmesiyle alakalı, azmin elinden hiç bir şey kurtulmaz. Her neyse bahar döneminde ales ve yds sınavından sonra buraya puanımı yazarım temmuz atamalarından sonra da tıpçılara nasıl kök söktürdüğümü yazarım, allah büyük bekleyelim görelim. Sizde %20 puan artışı istiyoruz diye eylem yapın, hatta bide özellikle biyologların puanı %20 azaltılsın diye yapın, kapı gibi hocalarınız var önümüzü kapatmaya çok meraklılar eminim çalışırlar bunun için.

 5. #135
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  36
  Alıntı drnfc Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Öncelikle herkese merhaba, her dönem en yoğun tartışmaların yaşandığı ana konu tekrar gündeme gelmiş ve sinirler yine gerilmiş... Maalesef ki ortalık savaş alanına dönmüş yine yeni yeniden...
  Arkadaşım ÖYP ile kadroya girmiş doktor bulun demiş, gelsin bulsun bizi Afyon Kocatepe Üniversitesinde 2012 Temmuz atamalarında Fizyoloji ve Anatomide 2 asistan olarak 1,5 yılımızı mutlu mesut, kimi zaman kolay kimi zaman yoğun bir şekilde doldurduk vede çokta mutluyuz. İsteyenlerin sorularını yanıtlayabilirim zira bu konularda daha önceden de konuşulanların hepsini takip etmiş ve nişanlımın Biyoloji mezunu ÖYP ataması bekleyen birisi olduğunu vede daha önceki atamalarda da hep işin en içinde olduğumu rahatça söyleyebilirim.
  Daha önceki atamalarda atanan yahut tercih yapan biyolog arkadaşların rahatça - göğüslerini gere gere bu kadrolar bize verildiyse hakkımız olanı alırız, kimse buna karışamaz tarzda yazılanları da doğru bulmadığımı, eğer onları söyleyen zihniyetlerin şimdi hala tartışmalarda yazışıyorlarsa % 10 luk Tıp puan artışını da hak olarak görmelerinin en doğal şey olması gerektiğini, değil diyorlarsa kendi kendileriyle tam tezat düştüklerini farketmelerini söylemekten kendimi alamayacağım...
  Bunun dışında asistanlığım döneminde tanıdığım her türden asistan arkadaşım olduğunu kimin neler yaşadığını en ince ayrıntısına kadar yazabilirim lakin bazen sinirler gerilince ne desem fayda vermeyeceğini gördüğüm için lüzum halinde bunları dile getireceğim.
  Biyologların çoğunun bu kadroları atanmalarını önceden yüksek ihtimalleri olduğunu ve geçim konusunda - maaş alma konusunda çok sıkıntılı oldukları için yazdığını herkesin kabul etmesi gerektiğini düşünüyorum. - BİYOLOGLARIN ÇOĞU - Hepsi değil... Amma ve lakin Tıpçı arkadaşların temel tıbbı seçmelerine mantıksız - çok sıkıntılar çekersiniz - daha az maaş alırsınız - niye doktorluk yapmıyorsunuz diyen arkadaşların çoğununda bu bölümlere girme isteğinden dolayı böyle yazdıklarının da çok açık olduğunu söylemeye gerek duyuyorum maalesef...
  Biyolog yahut diğer arkadaşların Tıp fakültesinde asistanlık yapabileceğini ama hakikaten çok zorlandıklarını ama çok çalışarak bu sıkıntılarla başedebildiklerini ayrıca da bitirdiklerinde atanma ihtimallerinin Doktorlara göre daha düşük ihtimal olduğunu tüm kongrelerde - asistan toplantılarında açıkça dile geldiğini de belitmiş olayım.
  Son olarak konuşulan ve tartışılan herşeyin alım şartları değişmedikçe ve insanlar KENDİ KENDİLERİNE FİKİRLERİNİ DEĞİŞTİRMEDİKÇE tamamen etkisiz, sadece insanların birbirlerini kırdıkları zamanlar olarak geçeceğini ve sonuçların hiç değişmeyeceğini söylemek istiyorum. Keşke herkese kadro açılsa vs vs vs ... Umarım sonuçlar insanları - hakedenleri (artık nasıl hakediliyorsa) - sevindirecek tipte olur... İyi tartışmalar yalnız - Saygıyla devam eden tartışmalar dlerim...
  Hocam kadronuzun avantajları ve dezavantajları nedir ?maaşınız nedir? paylaşırmısınız..Sizde işin içinde olduğunuz için cok iyibiliyorsunuz ki sıkıntıları çok emeğin karşılığı maaşı az..Bu durumda diğerlerinin aksine memnuniyetinizi neye borclusunuz.Daha iyi bilgilendirmek adına.Bu arada bu tartışma yıllardır sürüyor ve bitmeyecek elbette sizde bilirsiniz bu kadroda çok sık karşılaştığınız bir kıyaslamadır (biyolog-doktor) zaten.

 6. #136
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Nerden
  Afyon
  Mesaj
  20
  Alıntı ÜNLÜ-DÜŞÜNÜR Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam kadronuzun avantajları ve dezavantajları nedir ?maaşınız nedir? paylaşırmısınız..Sizde işin içinde olduğunuz için cok iyibiliyorsunuz ki sıkıntıları çok emeğin karşılığı maaşı az..Bu durumda diğerlerinin aksine memnuniyetinizi neye borclusunuz.Daha iyi bilgilendirmek adına.Bu arada bu tartışma yıllardır sürüyor ve bitmeyecek elbette sizde bilirsiniz bu kadroda çok sık karşılaştığınız bir kıyaslamadır (biyolog-doktor) zaten.
  Hocam bu kadroları seçmesi gerekenler hakikaten idealist kimseler lakin durum gerçekte böyle değil, idealist olmak ta güzel ülkemizde bazı dezavantajlarla birlikte geliyor bunlar: Maaş herhangibir hekimin maaşına ancak nöbet tutmayan ve ek hiçbir geliri olmayan klinik asistanı (genetik gibi) eşit, buda döner veren yerlere göre değişmekle birlikte döner yoksa 2100-2200 , ama en çok dönerler çok az yerde de olsa bildiğim kadarıyla 3000 - 3500 arasında. Çoğu yer bunların arasında ortalarda bir rakamda şu anda bildiğim kadarıyla. Bu maaşlar bir hekimin emeğinin karşılığı mı ?? Onun ışında bu maaşlar bir biyoloğun kazanacağı maaşların en iyi seviyelerinde ki bırakın maaşın iyi olmasını biyologlar bu ülkede iş bulamadıkları için bu kadrolar tam istedikleri tipte işler.
  İsteyerek yapmayacak, parasından dert yanacak, hasta bakmıyorum diye üzülüp sıkılacaklara göre hiç değil bu kadrolar herkesin bunu kafasında ilk sıraya koyması gerektiğini düşünüyorum. Bu arada ben de tıpın tüm bölümlerinden daha fazla saat çalıştığımı açıkca söyleyebilirim ama isteyerek - severek ve bilerek bu işi seçip yaptığım için de gayet memnunum.
  sabihagökçenn ve dr-rt-dt bunu beğendiler.

 7. #137
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  13
  Aslinda tum bu tartismalara nokta koyacak tek guzel bi cozum var o da buyuk tip fakultelerinde tibbi biyolojik bilimleri yeniden acmak tip puaniyla ogrenci alimi yapmak ..idealist olmalilar cunku temel tip ve agir genetik egitimi alip arastirmaci olacaklar hemde tip fakultesi disiplini almis olacaklar.
  Biyologlara gelince bunu cidden tum samimiyetimle soyluyorum kendi alanlarinda devletin onlara gercekten hakettikleri haklari vermesi lazimdir is sahalarinin taniminin daha iyi yapilmasi gerekir.umarim issizlik sorunlarina bi cozum bulunur.
  dr-rt-dt bunu beğendi.

 8. #138
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  41
  Alıntı vildannn Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  idealist olmalilar cunku temel tip ve agir genetik egitimi alip arastirmaci olacaklar
  tam ağır genetik eğitimi nedir, nereden alınır diyecektim ki
  Alıntı vildannn Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  hemde tip fakultesi disiplini almis olacaklar
  diye devam etmişsiniz. argumanınızda nesnelliğin bittiğinin resmi budur sanırım.
  biyolojiyi çiçek böcek sınıflandırılan bir yerden ibaret sandığınızdan şüpheleniyorum.
  biobiobio59 ve viola bunu beğendiler.

 9. #139
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  15
  Alıntı modernalgebra Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  tam ağır genetik eğitimi nedir, nereden alınır diyecektim ki

  diye devam etmişsiniz. argumanınızda nesnelliğin bittiğinin resmi budur sanırım.
  biyolojiyi çiçek böcek sınıflandırılan bir yerden ibaret sandığınızdan şüpheleniyorum.
  Türkiye Florası 11 ciltlik bir kitap dizisi ve ingilizcedir tamamen, yüce hocalarımız sağolsunlar oturup kimin çevireceğine karar veremedikleri için biz bitki teşhis etmek istediğimizde oturur T.F'dan teşhis ederiz, yönlendirmeli anahtarlar var orda biyologsanız bilirsiniz, zordur zor... Çiçek böcek sınıflandırmakta zor yani demek istediğim o

 10. #140
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  36
  Önemli Bir hatırlatma :
  Yeni kanunla bu Yerleştirmelerde dahil bundan sonra kazanıp gitmeyenler 3 yıl öyp ye başvurmayacak ,3 yıl sonunda da başvurduklarında puanları%10 düşecek.4 yılınızı heba etmemek için İiyi düşünün.gitmek istemediğiniz yerleri yazmayın. ayrıca yanlış puan söyleyerek başvuru yapanlar öypden ömür boyu men edilecek..usul ve esaslar 20 kasımda değişmişarkadaşlar ..Aman dikkat
  matblog bunu beğendi.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. YLSY 2013 Tercih Sorunu
  YLSY - 2013 Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Bursu forum içinde, yazan DidemSerbetci
  Cevap: 18
  Son Mesaj: 29-12-2014, 21:39
 2. 2012/2 ÖYP Ölçme ve Değerlendirme Tercih Edecekler Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan sibeld
  Cevap: 17
  Son Mesaj: 30-10-2013, 15:19
 3. ÖYP 2013 - Ekim / Endüstri Mühendisliği Tercih Edecekler
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan somebodyelse
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 30-10-2013, 15:18
 4. ÖYP 2013 / 1 Fen Bilgisi Öğretmenliği tercih edecekler
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan mhmtnl
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 13-07-2013, 14:33
 5. YÖK'ten Eğitim Fakültelerini Şok Eden Genelge
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan Gamze
  Cevap: 18
  Son Mesaj: 27-05-2013, 22:20

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git