+ Konuyu Cevapla
Sayfa 13 - Toplam 36 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
Bulunan 121 den 130 - Toplam 351

2013/3 Tıp Fakültelerini Tercih Edecekler Buyursun....

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda 2013/3 Tıp Fakültelerini Tercih Edecekler Buyursun.... Konusunu İncelemektesiniz

komik...kimseyi bu cümlelerle vazgeçiremezsin )) karşındakiler kreş çocuğu değil ki... ben de hekim arkadaşlara sesleniyorum ...


 1. #121
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  13
  komik...kimseyi bu cümlelerle vazgeçiremezsin )) karşındakiler kreş çocuğu değil ki...

  ben de hekim arkadaşlara sesleniyorum temel tıbbın sizin gibi idealist bilim insanlarına çok ihtiyacı var. ne olursa olsun bu hedefinizden vazgeçmeyin.temel tıbbı tıp fakültesi öğrencileri için zevkli hale getirin ki klinik bilimlerden daha çok zevk alsınlar ilk basamak önemli çünkü.artık tıp dışı hoca devri yavaş yavaş kapansın emekli olup gitsinler ve devamı da gelmesin mümkünse..bunu sadece ve sadece ülkem için istiyorum..
  serkanbastemir ve dr-rt-dt bunu beğendiler.

 2. #122
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  27
  Benim anlamadığım madem boyle birsey yapacaklar ilana cıkarken neden diğer bolumlere yer verdiler. Doğrudan o bolumlerı yazmasalardı ilana... Ben boyle sacmalık duymadım. Tıpçı arkadaslar kendine gore haklı, diğer bolumlerden olan bizler kendimize gore haklıyız. Adamlar bizi birbirimize dusuruyor. Bu puan arttırımı hikayesi tamamen mantıksız bir uygulama... Şimdi herkes diyor ki benim alanımdan 30 küsur ilan var, göz boyanıyor, sonuc yine aynı...İstedikleri tek şey benim alanımdan ilan yok veya az demesin kimse...
  GaLiLEo ve ÜNLÜ-DÜŞÜNÜR bunu beğendiler.

 3. #123
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Nerden
  A, A
  Mesaj
  120
  Alıntı william wallace Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  - - - Güncellendi - - -  Haksızlar kardeşim, kimse müneccim değil, ben 2006 girişliyim ve 2011 yılına kadar cayır cayır alım vardı. birde yök'ün bu kadar cahil tarafından yönetildiğini ve Tıpçılardan bu kadar etkilendiğini bilmiyordum.
  birazcik kendine, meslegine saygin olsun. bu kadar ezme kendini !!

  biraz maco tavir takindin ve haklisin simdi oyle mi ? oyle olsun. sende haklisin.[/QUOTE]

  1 sayfa yazı yazdım, verebildiğin cevap bu. Bulunduğun mesleği sadece kendi pencerenden savunabildiğini de anladık. Maço tavır takınmıyorum doğruları söylüyorum. Bedavadan puan almaya hak yemek değildir demiyorum en azından. Benim mesleğime saygımla bunun ne alakası var. Düzey yerlerde maşallah.

 4. #124
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  36
  Alıntı vildannn Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  komik...kimseyi bu cümlelerle vazgeçiremezsin )) karşındakiler kreş çocuğu değil ki...

  ben de hekim arkadaşlara sesleniyorum temel tıbbın sizin gibi idealist bilim insanlarına çok ihtiyacı var. ne olursa olsun bu hedefinizden vazgeçmeyin.temel tıbbı tıp fakültesi öğrencileri için zevkli hale getirin ki klinik bilimlerden daha çok zevk alsınlar ilk basamak önemli çünkü.artık tıp dışı hoca devri yavaş yavaş kapansın emekli olup gitsinler ve devamı da gelmesin mümkünse..bunu sadece ve sadece ülkem için istiyorum..
  Sevgili kreş çocuğu olmayan arkadaşlar Tekrar söylüyorum..Öyp ile temel bilimleri kazanmış doktor bulun, söylediklerimin aksini iddia edemez.İdeailstseniz o başka ben razıyım bu uğurda yükselmeye,ülkem vatan millet.. falan diye başlayan konuşmalar kadroya girince: sen ne kadar döner aldın ya diye devam eder...Bilginize

 5. #125
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Mesaj
  77
  Alıntı Mefk Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  birazcik kendine, meslegine saygin olsun. bu kadar ezme kendini !!

  biraz maco tavir takindin ve haklisin simdi oyle mi ? oyle olsun. sende haklisin.
  1 sayfa yazı yazdım, verebildiğin cevap bu. Bulunduğun mesleği sadece kendi pencerenden savunabildiğini de anladık. Maço tavır takınmıyorum doğruları söylüyorum. Bedavadan puan almaya hak yemek değildir demiyorum en azından. Benim mesleğime saygımla bunun ne alakası var. Düzey yerlerde maşallah.[/QUOTE]

  bi sayfa yazı yazdınız ama hepsi anlamsız. kızgınlığınız muhakeme yeteneğinizi perdelemiş. sadece kendi pencerenizden değerlendiriyorsunuz derken çok ironik bir yaklaşım sergiliyorsunuz. işte tıpçılar böyle demek ne demektir. bu kadar gereksiz bir açıklama olamaz.

  puan artırımı anlamsız çünkü baştan başvuru hakkı verilmemeli diyorum ben zaten. bu artırımın ve artırıma rağmen diğer bölümlere kadro verilmesinin sebebini söyledim zaten. kadrolar tıpçılar başvurmasa bile boş kalsın istemiyorlar. ben burda yökü savunmuyorum. yök verdiyse hakkımızdı demek ki de demiyorum.

  .tıp fakültesinde multidisipliner çalışmadan bahsediyosunuz ama içinde bulundunuz mu hiç. mesleğinize saygınız olsa herhangi bi meslekle karşılaştırma gafilliğine düşmezsiniz.

  kimse burda tıp mezunlarının yaptığı işi yüceltmeye yada üstün göstermeye çalışmıyor. meslek gruplarının oluşmasıdır olay. kompleksleriniz olduğu için söylenen herşeyi şahsınıza ve mesleğinize hakaret olarak algılayıp söylenenin dışına çıkıyorsunuz. yıllar öncesinin bilinçaltı komplekslerini ortaya döküp öss megolamanlığı , toplum pohpohlanması gibi saçma argümanlarla kendinizi eziyorsunuz. ne alakası var bunlarla ne ilgisi var. kim size bunlar bahsetti de hemen bunları ortaya döküyorsunuz. bu ne alakasızlıktır.


  seviyesizlikte sınır tanımayıp sonra seviye yerlerde demeniz de tabi ayrı bi muaamma. siz ne hakla bilime uygun ya da değil diye bir sınıflama yapma hakkını kendinizde buluyorsunuz. düşüncenizi söylersiniz ama saygısızlık başka bi şey. sizin yaptığınız saygısızlık.

  fen edebiyat mezunlarının kuruluş amacına uygun istihdam edilmediği ortada. fen edebiyat fakültesinin ülkemizde olup olmaması bile bence tartışmaya açık. eğer varsa amacına uygun istihdam yoksa yani bilim insanı yetiştirmiyor ya da yetiştiremiyorsa bunun mücadelesini diğer meslek guruplarına hakaret ederek tehdit ederek ( doktor dövmek gibi şahsiyetsiz bir davranışı haklı göstermek gibi ) yapmamalısınız. sizi magdur eden yönetim neyse onla mücadele vermelisiniz. benim fen edebiyat mezunu olup dersanelerde acımasızca olması gereken saatin çok çok üzerinde çalıştırılıp ömür çürüten bir sürü arkadaşım var ve pişmanlar bu fakülteye gittikleri için.
  bilim e layık görmemiş siniz beni ama ülkemin fen edebiyat fakültesiyle cern ü bir tutmak konusunda yaptığınız bu karşılaştırmanız bilime dünyasına ne kadar yakın olduğunuzu gösteriyor zaten.

  hele ki doktor olmakla ilgili o tez savunması bahsinden hiç söz etmiyorum bile. mesleğinize saygınız olsun derken burdaki meseleden bahsediyordum. nasıl bi düşünce tarzı bu karşılaştırmayı yaptırabilir size anlamıyorum.

  emin olun siz eğer doktor olsaydınız burda ki diğer meslek gruplarına en çok hakaret eden bahsettiğiniz megalomanlığı yapan siz olurdunuz. çünkü söylemleriniz kendinizi ele veriyor. tüm hareketleriniz aslında bencil olduğunuzun göstergesi.

  tıp fakültesinde tıp dışı hocaları birinci sınıf öğrencisi bile tanır. çünkü bu bir nosyondur ve tıp dışı bıranşlar eğitim kısmında olmamalılar. lab kısmında elbette olmalılar. bu hocaları ya da bölümlerini küçültmez. bu uyumsuzluktur. olmaması gerekendir. bu kadar basit. bunun kabul edilmeyecek tarafı nedir anlamış değilim.

  tabiki multidisipliner çalışılmalı ama şu an ki düzen bunu desteklemiyor diye burdan koskoca bir meslek gurubuna kakaret etme hakkını size kim veriyor. bu cesaretiniz nerden geliyor.
  drnfc ve dr-rt-dt bunu beğendiler.

 6. #126
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Trabzon
  Mesaj
  242
  Arkadaşlar kimseyi kimsenin yükselttiği falan yok. ne yaparsanız yapın önce kendinize yapıyorsunuz mesleğiniz bu çünkü.. Arkadaşlar temel tıbbı kliniğe hazırlamaktan bahsetmiş evet bu da işinizin bir parçası ama kimse temel bilimlere öğrencileri kliniğe hazırlamak için asistan olmuyor.. Öğrenciler asıl eğitimi doktor olarak bakış açısı kazandıkları klinik bilimlerde alıyorlar ve yogun klinik stajlarında çokca hasta muayene ederek doktor olmayı öğreniyorlar.. Tıpkı temel bilimlerden gelenlerin araştırma yapmak için yoğun laboratuvar eğitimi alması gibi.. Bu sans herkese verilebilir doktor temel bilimlere girmesin ya da biyolog tıpa gelmesin gibi bir misyon olamaz. Ancak temel bilimler araştırmanın yogun seviyede yapılması gereken ve kaç kişiye tahlil verirsem de performans alırım şu kitle su kadar hastayı tararım bı de bunu çalışma yaparım bi yerde de yayınlarım mantıgı ile çalışılacak bir yer değil.. Tıbbi biyolojide çok fazla rutin olacagını da sanmıyorum çünkü doktor biyolog kavgasından tıbbı biyoloji ve tıbbi genetik olarak zaten ayrılmış bulunmaktayız belki birkaç yerde uygulama devam edıyordur.. baktığınız açı araştırma yönünde olmuyorsa öyp yi de kazansanız sistemden bi şekilde elenirsiniz..kimse sizi yrd doc yapmaz.. Ya da kendiniz gibi bakanlarla aynı suda bogulmaya devam edersiniz.. Dunya da dönmeye devam eder kimseye de bişi olmaz..

 7. #127
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  122
  Arkadaşlar lütfen sakin olun herkese yer var, yeter ki birbirimize olan saygımızı yitirmeyelim..Ben biyoloji mezunuyum ve öyp ile tıp fakültesinde asistanım bölümde tus ile gelen tıp kökenli bir asistan arkadaşım daha var... Kabul edilmeli ki tıp mezunu birisi temel tıp konusunda daha bilgili ama bende gece gündüz çalışıp aradaki farkı kapatıyorum ve şuan tıp kökenli asistan arkadaşımla birlikte omuz omuza pratik uygulamalarıda yürütüyoruz birlikte çalışma yayın da yapıyoruz..Arkadaşım tıp dışısın diye beni küçük görmedi ve aksine yol gösterdi,,işte böyle olmalıyız ayrımcılığa gitmeden omuz omuza çok çalışarak ilerleriz...Hak eden kazansın
  biobiobio59, drnfc ve statis bunu beğendiler.

 8. #128
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Nerden
  ankara
  Mesaj
  109
  Alıntı GoncaÜ Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Öncelikle merhaba Forumu ziyaretçi olarak takip ediyordum ama bu başlığı görünce üye olmadan duramadım. Ben kimyagerler TUS'a girebilirken giremeyen, formasyon alıp biyoloji öğretmeni olayım deyip ataması olmadığı için atanamayan, yüksek lisans yapayım deyip başvurduğu okullarda senin bilmem şuradan torpilin var mı bakayım kızım diye şutlanan, en son çare ÖYP'e yükleneyim orada bari torpil saçmalığı yok diyen ama şu %10 puan arttırma işini duyup cinnet geçiren bir biyoloğum ve evet gerçekten dünya özellikle Türkiye çok adil bir yer. Yahu zaten adamlar bize Fen Edebiyat Fak. Kadro vermiyorlar, TIP'da verdikleri kadrolara da tıpçılara %10 puan ekliyolar, oh ne güzel iş. Tıp okusaydın kardeşim diyenlerde olabilir, öncelikle bu saçmalıklar olmasa ben mesleğimden gayet memnunum ve bu ülkede her ne kadar dış kapının mandalı muamelesi görsek de gurur duyuyorum ama Tıp Fakültesini kazanan, girse çok büyük ihtimal TUS'u kazanma potansiyeli olan bir insan %10'luk puan artışına ihtiyaç duyuyosa bence oturup biraz sorgulamak lazım. Aynı şartlarda yarışıyoruz, aynı sınavlara giriyoruz ve neden Tıpçılara %10 fazla veriliyormuş? Asıl bize fazladan puan vermeliler, sonuçta o bölümden değiliz ama onlarla yarışıyoruz, bi yerlerde adalet kaldıysa eğer umarım bu saçmalığa bir son verirler, ya da zaten gitsinler adam gibi biyoloji bölümlerine kadro versinler tıpçılarda artı puana ihtiyaç duymasın ve zahmet olmazsa eğer biyologların Tıp Fak. hangi bölümlerde öyp kadrolarına başvurduğunu söyleyebilirseniz çok sevinirim, tahminen tıbbi biyoloji, parazitoloji, biyofizik ve fizylojidir diye düşünüyorum. Mağdur ediliyoruz ve hiç kimsenin sesi çıkmıyor, gerçekten acınası bi haldeyiz. bu yazdıklarımı okuyan Tıp mezunu arkadaşlarda kızmasın, bizim kadar mağdur edilseler aynı tepkiyi verirlerdi eminim.
  bu ihtiyaç meselesi değil.bizlerin sizin gibi ales ve yds çalışmaya zamanımız olmadı hiç. acilde 300 hasta bakıp da geceleri uykusuz geçirmeyen bilmez bunu.puanlar tıp dışı branşlar nedeniyle yükseliyor ve temel bilim isteyen bir doktor giremiyor. malesef tusta da kadro açılmıyor. mağduriyet kelimesinin anlamını çok iyi bilirim zira gecenin bir vakti elimde direk grafiden başka bir yöntemim olmadığı halde hakarete maruz kalmış biriyim.yaşamayan bilmez. tabi ki siz de zorluklar yaşamışsınız ondan şüphem yok ancak zamanında kazanmak için büyük emek verdiğimiz ve fakültede ağır bir ders yükünden geçmiş kişilere haksızlık ediyorsunuz.
  dr-rt-dt ve vildannn bunu beğendiler.

 9. #129
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  13
  Arkadasimiz kesinlikle hakli.tip fakultesini kazanmakta bitirmekte cok zor biz bunu demeye calisiyoruz.hatta bitirdikten sonrasi da zor.burda kimsenin meslegine hakaret edilmiyor yada kucuk gorulmuyor lutfen yanlis anlamayalim.sadece ortada gercekten buyuk bir uyumsuzluk sozkonusu.aslina bakilirsa tus taki tip disi brans problemi nasil cozulduyse muhtemelen bu konuda yakinda cozulur diye dusunuyorum..sahsi kanaatim tip fakultesinde akademisyenlik hakki ilk olarak ve dogal olarak tip fakultesi mezunlarinin hakkidir..bu mezunlara avantaj saglanmasi da cok normal hatta olmasi da gereken bir durumdur cunku alese esit sartlarda girilmemistir..

 10. #130
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  36
  Sevgili hekim arkadaşlar burdaki biyolog arkadaşlar size yazmayın demiyoruz.yazın girin de ..lakin Defalarca söyleyeceğim ki hala işin içinde olmadığınız için dışarıdan gördüğünüz kadarıyla hayal kuruyorsunuz..
  Sizde Asistan maaşı değil normal ar.gör maaşı alıyorsunuz.yani 2300 tl .Biz para düşünmüyoruz bu hak tıpçılarındır diyenler sizde haklısınız..elbette sizin de hakkınız iyi bir yere gelmek.ama sonra PİŞMAN oluyorsunuz. kendinizi doğal olarak diğer tusla kazanan hekim arkadaşlarla kıyaslıyorsunuz. Geri dönüşü de olmayacağı için sıkıntıya düşüyorusnz. Bu hak bizim deyi kadroyu kazanacaklara sesleniyorum.sonra biz niye bu kadar alıyoruz hakkımız hukukumuz hekimliğimiz diye grup kuru hak diyorsunuz..Kendi elinizle girip pişman olmayaın.Herkes emekle geliyor bu kadrolara..
  Zaten biyologların hiç şansı yok merak etmeyin
  Açılan Tıp fakültelerine Biyoloji Bölümü yazmayacaklardı bence.Yök biyolojiye yazmadık demeyelim onlara imkan tanımdık denmesin diye öylesine yazılmışız.
  Bence bu da yetmez başvuran biyologların puanı da yüzde on düşürülsün
  Buna rağmen kazanan biyologlar halkın önünde yuhalansın,aç bırakılsın
  Hala terbiyesizce bilim için uğraşan biyologlar ülkeden ihraç edilsin, suriyeye gönderilsin..cokgüzel ya bunu yapın bence..

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. YLSY 2013 Tercih Sorunu
  YLSY - 2013 Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Bursu forum içinde, yazan DidemSerbetci
  Cevap: 18
  Son Mesaj: 29-12-2014, 21:39
 2. 2012/2 ÖYP Ölçme ve Değerlendirme Tercih Edecekler Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan sibeld
  Cevap: 17
  Son Mesaj: 30-10-2013, 15:19
 3. ÖYP 2013 - Ekim / Endüstri Mühendisliği Tercih Edecekler
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan somebodyelse
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 30-10-2013, 15:18
 4. ÖYP 2013 / 1 Fen Bilgisi Öğretmenliği tercih edecekler
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan mhmtnl
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 13-07-2013, 14:33
 5. YÖK'ten Eğitim Fakültelerini Şok Eden Genelge
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan Gamze
  Cevap: 18
  Son Mesaj: 27-05-2013, 22:20

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git