+ Konuyu Cevapla
Sayfa 12 - Toplam 36 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon
Bulunan 111 den 120 - Toplam 351

2013/3 Tıp Fakültelerini Tercih Edecekler Buyursun....

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda 2013/3 Tıp Fakültelerini Tercih Edecekler Buyursun.... Konusunu İncelemektesiniz

Cerrahpasa tip fakultesi tibbi biyolojik bolumu mezunuyum.temel tip egitimimi hekim arkadaslarimla birlikte ayni siralarda yanyana ...


 1. #111
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  13
  Cerrahpasa tip fakultesi tibbi biyolojik bolumu mezunuyum.temel tip egitimimi hekim arkadaslarimla birlikte ayni siralarda yanyana oturarak aldim.hekimler ve bizler temel tip egitimimizi lab.larda agir bir sekilde aldigimiz icin temel tip bilimlerinin tip fakultesi cikisli meslekler disindaki meslek gruplarina ihtiyac duydugunu hic zannetmiyorum.ozelliklede bu devirde.tip fakulteleri kendi elemanini yetistiremicek kadar aciz ve zavalli mi yani? Hekimleri temel tiptan sogutanlarin basinda da diger fakultelerden gelen veteriner biyolog kimyager ..cikisli hocalardir..suandada turkiyenin baska buyuk bir tip fak.dede yuksek lisans yapmaktayim.arkadaslarim biyolog temel tip bilgileri beni sok etti..adam prolini bir molekul saniyor.sifir anatomi yani sifir bilgi...oyp ile gelenler dahada icler acisi henle kulpundan bi haber..bide genel olarak baskasinin coplugu oldugu icin biyolg cikisli hocalar daha bi gergin oluyorlar..buna bi gerek yok herkes krndi isini yapsin temel tip bir butundur hicbirzamanda yuksek lisans yada doktorayla ogrenilmez..biseyler bilsen busekilde ustune ekleme yaparsin ama hicbise bilmeden beyaz onlugu giydin diye tip ogrencilerne asistan havalari atmak bence yanlis ve komiktir..
  dr-rt-dt bunu beğendi.

 2. #112
  Yasaklı Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2013
  Nerden
  ankara
  Mesaj
  2
  tıp fakültesindeyken anatomi anabilim dalı başkanı hocamın bir sözünü sizlerle paylaşmak istiyorum.''arkadaşlar ben burayı veterinerlere yada başka bölümdeki kişilere emanet etmek istemiyorum, burası tıbbi nosyonu olmayan kişilerin yeri değildir. insan anatomisi namına iki kelam edemeyen kişilerin yeri hiç değildir. kuru kuruya anatomi bilmek tıp fakültesinde ders vermek için yeterli değildir, o organın patofizyolojisini bilmek elzemdir, tıbbi nosyon şarttır.''

  daha sonra sözlerine öyp de doktor arkadaşlarımızın da tercih yapmasını istiyorum diyerek devam etti...
  hasılı tıp fakültesindeki hocalar tıp dışından gelen öyp li arkadaşlardan pek memnun değiller, onları tıbbı nosyonu olmayan yetersiz kişiler olarak görmektedirler. benim şahsi görüşüm farklı olsa da genel kanı budur. % 10 puan artışının altında tıp fakültesindeki hocaların baskıları vardır. doktor arkadaşların öyp de tercih yapmasını sağlayacak teşvik tıp fakültesindeki hocalar tarafından desteklenmiştir.
  dr-rt-dt bunu beğendi.

 3. #113
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  15
  Tıp Fakültesi öğrencilerinin diğer öğrencilerden hiç bir farkı yok, asistandan asistana göre değişir bu durum kişilik meselesi neticede. Tıp Fak. Çıkışlı bi asistanda kök söktürebilir, bizim asistanlarımız gayet anlayışlı tiplerdi, dediğim gibi bu biraz asistanın kendi kişilik yapısıyla alakalı, kimse gergin olayım mutsuz olayım diye bi işe başlamaz. Öyp ile gelen biyologlar muhtemelen 1000. defa Ales ve Yds saçmalıklarıyla uğraşıp biyolojiden uzaklaştığı için bunların olması gayet normal. Ben yinede biyolojiyi bir biyologdan daha iyi kimsenin öğretemeyeceğini düşünüyorum, 4 yıl biz bu bilimi öğreniyoruz. Moleküler genetik dersini tıp fakültesinden bir hocadan aldım ben ve gayet de anlaşılırdı, Tıp Fak. öğrencileride ben tıpta okuyorum biyologdan mı ders alıcam diye burnu büyüklük yapmazlar ve herkesden öğrenilcek bişey vardır, bu adam buraya gelmişse bir şeyler biliyordur mantığıyla hareket ederlerse her iki taraf için süreç daha iyi işler. Hala mesleklerin üniversite sınavı puanlarına göre kıyaslandığını düşünüyorum, sırf bu yüzden biyologları istemediklerini düşünüyorum ama bu benim fikrim tabi, doğrudur yanlıştır bakış açısına göre değişir. Hekimler diğer bölümlerin mağduriyetini görüp haline şükretmeliler, onlarda zor durumda ama diğer meslek guruplarının yanında devede kulak kalır. Bizde meraklı değiliz tıp fak. gidip orda ders vermeye, bana sorsalar bende kendi fakültemi tercih ederim. Yök'e tıp Fak. hocaları baskı yaptığı için bizim kadrolarımız sınırlandırılmış, ee o zaman biz ne olcaz? Fen edebiyat bi üniversitenin açılması için kurulması gereken ilk fakülteyken düştüğümüz şu hale bak.
  muratdinc bunu beğendi.

 4. #114
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Mesaj
  77
  Alıntı GoncaÜ Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Tıp Fakültesi öğrencilerinin diğer öğrencilerden hiç bir farkı yok, asistandan asistana göre değişir bu durum kişilik meselesi neticede. Tıp Fak. Çıkışlı bi asistanda kök söktürebilir, bizim asistanlarımız gayet anlayışlı tiplerdi, dediğim gibi bu biraz asistanın kendi kişilik yapısıyla alakalı, kimse gergin olayım mutsuz olayım diye bi işe başlamaz. Öyp ile gelen biyologlar muhtemelen 1000. defa Ales ve Yds saçmalıklarıyla uğraşıp biyolojiden uzaklaştığı için bunların olması gayet normal. Ben yinede biyolojiyi bir biyologdan daha iyi kimsenin öğretemeyeceğini düşünüyorum, 4 yıl biz bu bilimi öğreniyoruz. Moleküler genetik dersini tıp fakültesinden bir hocadan aldım ben ve gayet de anlaşılırdı, Tıp Fak. öğrencileride ben tıpta okuyorum biyologdan mı ders alıcam diye burnu büyüklük yapmazlar ve herkesden öğrenilcek bişey
  vardır, bu adam buraya gelmişse bir şeyler biliyordur mantığıyla hareket ederlerse her iki taraf için süreç daha iyi işler. Hala mesleklerin üniversite sınavı puanlarına göre kıyaslandığını düşünüyorum, sırf bu yüzden biyologları istemediklerini düşünüyorum ama bu benim fikrim tabi, doğrudur yanlıştır bakış açısına göre değişir. Hekimler diğer bölümlerin mağduriyetini görüp haline şükretmeliler, onlarda zor durumda ama diğer meslek guruplarının yanında devede kulak kalır. Bizde meraklı değiliz tıp fak. gidip orda ders vermeye, bana sorsalar bende kendi fakültemi tercih ederim. Yök'e tıp Fak. hocaları baskı yaptığı için bizim kadrolarımız sınırlandırılmış, ee o zaman biz ne olcaz? Fen edebiyat bi üniversitenin açılması için kurulması gereken ilk fakülteyken düştüğümüz şu hale bak.
  fen edebiyatlara ogrenci aliniyor mu su an lisans icin ?
  Son düzenleyen william wallace, 17-12-2013 saat 22:45. Sebep: imla

 5. #115
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  211
  Olay beyaz önlük giydim havam var olayı değil. Bu kadar basit değil.Ne dersek diyelim herkes kendi çıkarları açısından konuyu değerlendirecektir.Umarım bu işi severek yapacak,kendini işe adayacak olanlar kazanır, zoru görünce bırakıp gidecek, bu olmadı hadi bunu da deneyeyim diyecek kişiler değil.

 6. #116
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Nerden
  A, A
  Mesaj
  120
  Sen acilde çalıştın Ales'e, sanki bizlerin lisans dersi ales. Kardeşim kazandığın bölümün öss puanı yüksek diye havalara girme. Hak yeme durumu olmazmış, daha hak yemek diye neye denir. BiyoFizik alanını Tıpçılar mı buldu fizikçiler mi buldu ? Önce bunu idrak et, böyle disiplinlerarası bir durumda bile kendini haklı görmen, hala aklında öss megolamanlığı barındırıyor olmandan kaynaklıyor. Bir an önce gerçekleri anlaman dileğiyle saygılar.

  - - - Güncellendi - - -

  İşte fizikçi ve biyolog arkadaşlar, tıpçıların kafasını bu sayfada gördünüz. Bunların hocaları da aynen bu şekilde yökte lobi yapıyorlar. Onlar istediği için herşey yapılır. Niye çünkü doktorlar ya, yüksek puan almışlar ya. La sen bu ülkede öss'de ne puanlar alarak oralara giriyosun, Ama bir fen edebiyatlıyla ALES-DİL yarışına girecek cesaretin yok. Biyofizik gibi bir bölümü sanki tıpçılar icat etti ? sanki o birçok kullandığınız yöntemi ilacı tıpçılar buldu. Bu ne hava la. Siz kimsiniz ki kendinize bu kadar ayrıcalık istiyorsunuz. Şurda 10 yıl önce katsayı adaletsizliği diye bağıranlar, bugün aynısını fen fakültesine yapıyorlar olaya gel. İnsanlar boşuna doktor dövmüyor, bugünde bunu anlamış olduk.

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı william wallace Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  fen edebiyatlara ogrenci aliniyor mu su an lisans icin ?
  William senden bilim adamı olmaz kardeş.. Öğrenci alınmasıyla akademik çalışmanın ne alakası var ?? Cern'e öğrenci mi alınıyor da o insanlar orda bilim yapıyor. Biz bilim yapmak istiyoruz, siz gibi ticarethanede öğretmen olmak istemiyoruz.

  Bugün Tıp bölümüne hiç öğrenci gitmese, Tıp ve doktorluk artık bitti ülkemizde mi diyeceksin ? Bazı bölümlerin önemi, öğrenci geliyor-gelmiyor gibi basit laflarla ölçülemez kardeşim.Doktorluğun bu kadar maaşı ve sosyal pompalaması olmasa, sizin bölümlerde göremez o kadar öğrenciyi. Kanada'da insanlar cayır cayır fizik doktora öğrencisi arıyorlar.

  Ayrıca sana şöyle bişi söyleyeyim. Tıpta 6 sene okursun bilmem kaç tane sınav geçersin Doktor ünvanı alırsın.
  Ama fizikte 4 yıl okursun. 1 tez yazar savunursun. 1 yeterliliğe girer 1 tez yazar savunursun, ve birçok sınavı geçersin öyle Doktor ünvanı alırsın. Bölüm kıyaslayacaksan böyle kıyasla.

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı william wallace Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  siz bir tıpçıya acilde çalışmak zor geliyosa yazmasaydın derseniz oda fen edebiyat mezununa baştan alım olmadığını maişet olmadığını biliyordun neden yazdın der.
  Haksızlar kardeşim, kimse müneccim değil, ben 2006 girişliyim ve 2011 yılına kadar cayır cayır alım vardı. birde yök'ün bu kadar cahil tarafından yönetildiğini ve Tıpçılardan bu kadar etkilendiğini bilmiyordum.

 7. #117
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  23
  Alıntı GoncaÜ Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Tıp Fakültesi öğrencilerinin diğer öğrencilerden hiç bir farkı yok, asistandan asistana göre değişir bu durum kişilik meselesi neticede. Tıp Fak. Çıkışlı bi asistanda kök söktürebilir, bizim asistanlarımız gayet anlayışlı tiplerdi, dediğim gibi bu biraz asistanın kendi kişilik yapısıyla alakalı, kimse gergin olayım mutsuz olayım diye bi işe başlamaz. Öyp ile gelen biyologlar muhtemelen 1000. defa Ales ve Yds saçmalıklarıyla uğraşıp biyolojiden uzaklaştığı için bunların olması gayet normal. Ben yinede biyolojiyi bir biyologdan daha iyi kimsenin öğretemeyeceğini düşünüyorum, 4 yıl biz bu bilimi öğreniyoruz. Moleküler genetik dersini tıp fakültesinden bir hocadan aldım ben ve gayet de anlaşılırdı, Tıp Fak. öğrencileride ben tıpta okuyorum biyologdan mı ders alıcam diye burnu büyüklük yapmazlar ve herkesden öğrenilcek bişey vardır, bu adam buraya gelmişse bir şeyler biliyordur mantığıyla hareket ederlerse her iki taraf için süreç daha iyi işler. Hala mesleklerin üniversite sınavı puanlarına göre kıyaslandığını düşünüyorum, sırf bu yüzden biyologları istemediklerini düşünüyorum ama bu benim fikrim tabi, doğrudur yanlıştır bakış açısına göre değişir. Hekimler diğer bölümlerin mağduriyetini görüp haline şükretmeliler, onlarda zor durumda ama diğer meslek guruplarının yanında devede kulak kalır. Bizde meraklı değiliz tıp fak. gidip orda ders vermeye, bana sorsalar bende kendi fakültemi tercih ederim. Yök'e tıp Fak. hocaları baskı yaptığı için bizim kadrolarımız sınırlandırılmış, ee o zaman biz ne olcaz? Fen edebiyat bi üniversitenin açılması için kurulması gereken ilk fakülteyken düştüğümüz şu hale bak.
  Bunun sayisiz ornekleri var hanimefendi. Tıp fakultesinin temel felsefesi dr yetistirmektir. Ve temel bilimler klinik bilimler icin bir basamaktir. Gereksiz ayrintilarla doldurulmus ve ogretilmis tibbi biyolojinin yada istatistigin dr icin bir anlami yoktur.
  Biyokimya ve mikrobiyoloji icin aynisini soyleyemem. Cunku klinik olarak anlatılmış seylerdi onlar. (Hocalari da klinik hocasiydi sonucta). Klinik olarak, hedefe yonelik anlattiklari icin havada kalmiyordu anlattiklari.
  vildannn bunu beğendi.
  RT - DT

 8. #118
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  13
  temel tıp bilimlerinde her şey yolunda gitseydi şuan bu tartışmalar olmazdı. amacım kimsenin mesleğini filan aşağılamak değil.öss puanıyla da bu konunun bi alakası yok.bir meslek düşünün ki hem bitki hem hayvan hem de insanı çok iyi bilsin ...böyle bişey mümkün mü nerde görülmüş?

  bu konu başlı başına bir sıkıntı olduğu için zaten 80 li yıllarda bikaç hekim biraraya gelip tıp fakültesi bünyesi içinde tıbbi biyolojik bilimler bölümünü açtılar.hem temel tıp eğitimini hemde insan genetiği moleküler genetik ve klinik genetik eğitimini eklediler üstüne...böylelikle burdan çıkan mezunlar hekimler temel tıbbı tercih etsin yada etmesin akademisyen kadrolarında enazından bu eğitimi tıp fakultesinde almış kaliteli akademisyenler bulunsun diye açtılar..

  ama noldu bölüm niyeyse kapatıldı.belkide bu kadar veteriner kimyager biyolog giremicekti bu bölüm halen daha mezun veriyor olsaydı..

  herneyse tıp fakültesinde hiç bir tıp dışı asistanın tıpçı bir asistana kök söktürdüğü bir duruma şahit olmadım şuana kadar.mümkün de değil.ha botanik yada zooloji söz konusu olursa durum değişir tabi.tıp fakültelerine bırak öyp ile gelenleri yıllar önce tusu kazanan hastanelerde biyokimya ve mikrop asistanı olanların bile hala çokta bişe bilmediğini gittiğim tus dersanesinde ders anlatan hekim uzmanlardan duydum.zaten biz demiyoruz ki biyoloji anlatamazsınız diye..histo fizyo pato farma anatomi tıbbi genetik............bunları anlatamazsınız diyoruz.bu da sizin suçunuz değil.fen edebiyatta bu tarz şeylerin klinik bağlantısıyla anlatılmaması çok normal.anormal olan sizlerin en iyi ben bilirim (!)ben anlatırm filan demesi.gerçekleri kabullenmemeniz.fen edebiyat çıkışlıların ne yapacakları beni ilgilendiren bir durum değildir. ama tıp fakültesi bizim mekanımızdır öyle de kalacaktır.
  dr-rt-dt bunu beğendi.

 9. #119
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Mesaj
  77
  - - - Güncellendi - - -  Haksızlar kardeşim, kimse müneccim değil, ben 2006 girişliyim ve 2011 yılına kadar cayır cayır alım vardı. birde yök'ün bu kadar cahil tarafından yönetildiğini ve Tıpçılardan bu kadar etkilendiğini bilmiyordum.[/QUOTE]

  birazcik kendine, meslegine saygin olsun. bu kadar ezme kendini !!

  biraz maco tavir takindin ve haklisin simdi oyle mi ? oyle olsun. sende haklisin.
  dr-rt-dt bunu beğendi.

 10. #120
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  36
  Sevgili hekim arkadaşlar Tıp fakültesinde hoca olucam diye heveslenip gecen arkadaşlar soluğu tekrar tus ta aldı.Lütfen yeterli araştırmayı yapın.Tusun size kattığı değeri üniversitenin öyp kadroları katmıyor.Maaş ve statü de hem sıkıntı oluyor.Üstelik Temel Tıp Bölümlerinde genellikle Tıp dışı branşlar olduğu için Burayı seçen doktorlar da öğrenciler ve diğer öğretim üyeleri arasında Tıp dışı branş muamelesi görüyorlar. Bizim hocaların bu yönde hep kompleksi vardı.Hep hekimliği ön plana çıkarma savaşı ..bunu tıp fakültesinde ihtisas yapan arkadaşlar cok i bilir. Kaldı ki değil öyp kadrosunda normal asistan olarak temel bilimlere atanan doktorlar dahi temel bilimlerden kliniğe geçmek amacıyla Tusa çalıştılar.benim okuduğum yıl herkes tüm asistanlar tus açalışıyordu.
  Bir aile hekimliği Tusta düşük puanlardan biri olmasına rağmen çalışma sartı ve maaşı (3000 asistanken) öyp ye bin basar..Ne olur iyi düşünün.sonrasında istifa ederseniz tazminat da ödeyeceksiniz.Bu kadro size göre değil.Benden söylemesi.Giren arkadaşlarım hep pişman oldu.İyi düşünün.BU yazıyı okuyanlar kara propaganda yapmış diyebilir.Aksini söyleyecek bu kadroyu kazanmış aksini söyleyecek bir doktor bulun özür dilemeye hazırım.Umarım tüm başvuranlar için hayırlısı olur.
  biomat bunu beğendi.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. YLSY 2013 Tercih Sorunu
  YLSY - 2013 Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Bursu forum içinde, yazan DidemSerbetci
  Cevap: 18
  Son Mesaj: 29-12-2014, 21:39
 2. 2012/2 ÖYP Ölçme ve Değerlendirme Tercih Edecekler Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan sibeld
  Cevap: 17
  Son Mesaj: 30-10-2013, 15:19
 3. ÖYP 2013 - Ekim / Endüstri Mühendisliği Tercih Edecekler
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan somebodyelse
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 30-10-2013, 15:18
 4. ÖYP 2013 / 1 Fen Bilgisi Öğretmenliği tercih edecekler
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan mhmtnl
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 13-07-2013, 14:33
 5. YÖK'ten Eğitim Fakültelerini Şok Eden Genelge
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan Gamze
  Cevap: 18
  Son Mesaj: 27-05-2013, 22:20

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git