+ Konuyu Cevapla
Sayfa 10 - Toplam 36 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
Bulunan 91 den 100 - Toplam 351

2013/3 Tıp Fakültelerini Tercih Edecekler Buyursun....

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda 2013/3 Tıp Fakültelerini Tercih Edecekler Buyursun.... Konusunu İncelemektesiniz

dr-rt-dt Demiş ki: hangisini düşünüyorsunuz yasemin hanım? bir de puanınız kaç? biyoistatistik düşünen yazmayı düşünen ...


 1. #91
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  05-2012
  Mesaj
  2
  Alıntı dr-rt-dt Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  hangisini düşünüyorsunuz yasemin hanım? bir de puanınız kaç?
  biyoistatistik düşünen yazmayı düşünen var mı diye sormuş bi arkadaş ona cevaben yazmıştım. puanım 86.

 2. #92
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Mesaj
  77
  Alıntı dryasmin Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  biyoistatistik düşünen yazmayı düşünen var mı diye sormuş bi arkadaş ona cevaben yazmıştım. puanım 86.
  yüzde on ekli halimi sade halimi 86

 3. #93
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  23
  Alıntı william wallace Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  orda ben okulun zorlugu bahsine girmeyceğim derken notlarla ilgiliydi kastım. ama her bölümün elbette kendine has bi işleyişi var. acilde çalışmak zor diye bizi hop diye içeri alsınlar kimseyi almasınlar demiyorum kesinlikle. bahsettiğim şey zaten başvuru hakkı olup olmaması. keşke başvuru hakları meslek gruplarına daha uygun olsaydı ve bu puan artırımı gibi değişik yöntemler olmasaydı.

  sizce neden artırıldı tıpçı puanları. çünkü bu yönde bir geri bildirim var. zada olsa akademisyen olmak isteyen tıpçıların kabul edinki biyologların puanlarıyla yarışma şansı yoktu. buda ne sizin çok başarılı olmanızdan neden ne de tıpın çok zor olmasından. bi ritüel diyebiliriz. ben yerleşen öyp kdarolarına bakıyorum hiç birinin başında dr yazmıyor. çok nadir tıp mezunları yerleşmiş bir çok yere. bunun bi anlamı var. eğitimi hocalar tıpçılarla yapmak elbette ki istiyorlar. sorun bu.

  yoksa şu meslek çok kutsal bu değil gibi bir karşılaştırma çok abes ve yersiz olur. görevi neyse mesleği neyse herkes onu yapıyor.

  siz bir tıpçıya acilde çalışmak zor geliyosa yazmasaydın derseniz oda fen edebiyat mezununa baştan alım olmadığını maişet olmadığını biliyordun neden yazdın der.

  haksızlar mı değiller. ama her iki tavırda hoş değil. umarım uygun kadrolar uygun ilanlarla açılır bundan sonrada emeğinin karşılığını almayan kalmaz.
  üniversitemizin öğrenci konsey başkanı ile bu durumu konuşmuştum. benden başka talepte bulunanlar olduğu gibi diğer üniversitelerden de uygulamaya tepkiler olmuş. sonra yök buluşmalarının bi tanesinde konu görüşülmüş. düzenleme olacak demişti konsey başkanımız.

  bir de akademisyen kadrolarını tıp mezunlarından kurmak isteyen yöneticilerin talepleri var.
  william wallace bunu beğendi.
  RT - DT

 4. #94
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  15
  Alıntı Shap7ShifTR Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam estağfirullah size kızdığımız yok, elbetteki biyologlara ihtiyacımız var; tıp takım işi neticede. Doktorlar Türkiye'deki çalışma şartlarından (mecburi hizmet, şiddet,...) çok yıpranmış durumdalar ve çıkış yolu arıyorlar. Maalesef paragöz olarak da yaftalanmış durumdayız. Benim şahsi kanaatim; tıp fakültesinde öğrencilere ders anlatacak kişinin klinik tecrübesinin olması önemli; diğer fakülteler için de benzer düşüncedeyim. Laboratuvar da ise herkesin yeri var; hatta moleküler biyolojik metotların sık kullanılmasından dolayı biyologsuz olmaz. Şartların elverdiği oranda istediğimiz alana yönelmeye çalışmalıyız. Bence sıkıntı Türkiye'de bilimsel araştırma sektörünün gelişmemiş olmasından dolayı işi bilim üretmek olan insanların mağdur olması.
  Evet kesinlikle size hak veriyorum, dediğim gibi burada benim derdim doktorlarımızla değil, sistemle. Benim meslek grubum kadar mağdur edilen başka bir grup daha yok bundan emin olabilirsiniz, size en azından hocalarınızın sahip çıktığı ortada ama bizimkiler anca para yesin öğrenci kayırsın. Sistem baştan bozuk. Doktorların'da mağdur edildiğini bende düşünüyorum. Ben üniversite sınavına girdiğim yıl biyologlara tanınan bir çok hak vardı ve ben tercih yaparken bunları göz önünde bulundurarak tercih yapmıştım ama şimdi bakıyorum elde ne koca bir hiç. Hiç bir hakkım yok, ücretli öğretmenlik yapmaya mecbur bırakılıyorum ya da dersaneler de 7/24 kölelik yapmaya ki onlarda kapatılıyor. Ülke olarak durumumuz içler acısı gerçekten. Sizlerinde mağduriyetinizi anlıyorum, acilde çalışıp saçma sapan bi sınav olan Ales'e girip 80, 90 almak öyle kolay iş değil. Hepimiz mağduruz şu durumda. Tıp Fak. temel biyoloji dersleri var bildiğim kadarıyla, genel biyoloji, fizyoloji, biyokimya, biyofizik, istatistik ve lab. dersleri biz zaten bu derslerin hepsini görüyoruz, doktorların doktorlardan eğitim alması gerektiğini düşünüyorum ama bi yere kadar, biyoloji ve türevlerini bir biyologdan daha iyi kim anlatabilir? Dediğim gibi bize kendi işimizi yapabilecek bir kadro verseler, ne siz mağdur olsanız ne de biz

 5. #95
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  23
  Alıntı GoncaÜ Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Ben bahar dönemi YDS ve Ales'ine gircem Murat Bey, şu an için ÖYP puanım yok ama hazırlanıyorum, neyse allah büyük isterlerse %20 puan artışı yapsınlar umurumda değil ama sonra çıkıp bi yerlerde din sömürüsü yapmasınlar. Benim anlamadığım şey tüm biyologlar bu durumdan rahatsızken herkes neden sessiz, neden hiç kimse yetkili mercilere durumu iletmiyor? Geçen sene bu bölümlere giren biyologların bizden fazlası neydi de biz bu sene o bölümlere tercih yapamıyoruz? Gerekçeleri neymiş gerçekten merak ediyorum. Moleküler biyoloji ve genetik bölümlerine de tercih yapabiliyor muyuz? Tıp Fak. dışında bu bölümlerde var diye biliyorum en azından bir çok ünide var. Ziraat Müh. Botanik bölümüne, Mühendislik Fak. Biyomühendislik böl. ve daha bir çok bölüm yüksek lisans için biyolog alımı yaparken ÖYP ile neden sadece Fen Edeb. ve Tıp'a yönlendiriliyoruz, o da zaten sırf laf olsun diye, tıpçılara %10 fazladan puan vermenin başka hiç bir maksadı olamaz. Bu yazıyı okuyan başka biyolog arkadaşlarda varsa imza kampanyası ya da artık nasıl çözülüyorsa bi şekilde çaresine bakmamız lazım, tıp Fak. hocaları karşı çıktığı için Tus'a giremiyoruz, onlar istemiyo diye kadrolarda sınırlandırmaya gidiliyor, Fen Edebiyatta ki hocalar devletten parayı alıp, asistanlarına tezleri yazdırıp puanları toplamak dışında bişeyler yapsınlar da zahmet olmazsa birazcık öğrencilerine sahip çıksınlar. Mecliste'de biyolog milletvekili var bu dönemde ama sağolsun bir tane yasa tasarısı sunmadı işimize yarayacak. Böyle konuştukça sinirleniyorum, şu haberi gördüğümden beri başıma ağrı girdi, lanet olsun böyle işe, rahatsızlık verdiysem özür dilerim ama artık haberleri gördükçe dayanamıyorum.
  mesele insanlara istihdam alanı sağlamak mı yoksa memlekete akademisyen yetiştirmek mi? hani bu çizgiyi belirlesek bi.
  RT - DT

 6. #96
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  32
  Biyofizik düşünen var mı

 7. #97
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  211
  Eger biyologlar, kimyagerler, veterinerler bu isleri yapabilecek durumda degilse ilanda neden varlar? Ha yapabiliyorlarsa bu adaletsizlik neden? Yani bu bir suspayi midir? gercekten cok yazik.

  MediaPad 10 LINK cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  sabihagökçenn bunu beğendi.

 8. #98
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  15
  Alıntı dr-rt-dt Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  mesele insanlara istihdam alanı sağlamak mı yoksa memlekete akademisyen yetiştirmek mi? hani bu çizgiyi belirlesek bi.
  Akademisyen olcaksınız ama sizi 20 yıl para vermeden çalıştırcaz derseler kimse kabul etmez, bu işin ucu yine istihdama dayanır üzgünüm ama gerçek bu.

 9. #99
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  11-2012
  Mesaj
  574
  Ben düşünüyordum ama tıp fakültesi mezunlarına %10 puan artışı yapılacağını öğrenince kararsız kaldım, bu durumda fizikçilerin pek şansının kalacağını sanmıyorum

  Alıntı şimuruşt Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Biyofizik düşünen var mı

 10. #100
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Mesaj
  77
  Alıntı panzehir65 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Eger biyologlar, kimyagerler, veterinerler bu isleri yapabilecek durumda degilse ilanda neden varlar? Ha yapabiliyorlarsa bu adaletsizlik neden? Yani bu bir suspayi midir? gercekten cok yazik.

  MediaPad 10 LINK cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  aslında kadroların tıp mezunları tarafından doldurulmasını istiyorlar ama eger tercih edilmezsede açığı kapatmakta istiyorlar bir yandan . bu karmaşıklığın sebebi bu. yani orada yazması yapabilecek olmakla ya da olmamakla ilgili değil aslında. atamalarda yeterli kadrolar dolsun diye yapılıyor olay bu.


  gecen sene burda vardı bi kaç biyolog arkadaş 'hakkımızdı aldık bize bu hak verildiyse demek ki hakkımız ' diye yökü savunuyordu. halbuysa yök o zamanda hakları oldugu için değil kendisi için en uygununu yapıyordu.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. YLSY 2013 Tercih Sorunu
  YLSY - 2013 Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Bursu forum içinde, yazan DidemSerbetci
  Cevap: 18
  Son Mesaj: 29-12-2014, 21:39
 2. 2012/2 ÖYP Ölçme ve Değerlendirme Tercih Edecekler Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan sibeld
  Cevap: 17
  Son Mesaj: 30-10-2013, 15:19
 3. ÖYP 2013 - Ekim / Endüstri Mühendisliği Tercih Edecekler
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan somebodyelse
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 30-10-2013, 15:18
 4. ÖYP 2013 / 1 Fen Bilgisi Öğretmenliği tercih edecekler
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan mhmtnl
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 13-07-2013, 14:33
 5. YÖK'ten Eğitim Fakültelerini Şok Eden Genelge
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan Gamze
  Cevap: 18
  Son Mesaj: 27-05-2013, 22:20

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git