+ Konuyu Cevapla
Sayfa 7 - Toplam 31 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
Bulunan 61 den 70 - Toplam 304

ÖYP Usul ve Esaslar 2013 (Yeni)

ÖYP Hakkında Genel Bilgiler Forumunda ÖYP Usul ve Esaslar 2013 (Yeni) Konusunu İncelemektesiniz

Ve gördüğüm kadarıyla hala yedek sistemiyle ilgili en ufak bir gelişme yok, çok mu zor ...


 1. #61
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Nerden
  Antalya
  Mesaj
  1.376
  Ve gördüğüm kadarıyla hala yedek sistemiyle ilgili en ufak bir gelişme yok, çok mu zor kısa vadeli ve etkili çözüm üretmek? Sırf şansını denemek için tercih yapıp kazananların yaktığı kadrolar bu şartlarla mı azalacak? Her alımda farklı bir şart sürpriziyle karşımıza çıkan YÖK'ten daha fazlasını beklemek tamamen hayal oldu. 3 gün sonra ÖYP'ye mülakat eklenirse hiç şaşırmayın.

  Iphone9 cihazımdan Tapatalk 12 ile gönderildi
  "In a completely sane world, madness is the only freedom!" J.G.B.

 2. #62
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  11-2013
  Mesaj
  5
  Ekonometri lisans mezunu olarak iktisat yada işletmeden başvuru yapabilir miyim esas ve usullerde böyle bir değişiklik var mı yada ekonometri lisans mezunu olup iktisat tan yüksek lisans yapıyor olduğumda iktisattan başvuru yapabilir miyim?

 3. #63
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  850
  Alıntı sidneh Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Tam tersi yer değiştirmek isteyenlerin çoğu keyfinden yer değiştiriyor. Sizin gibi mecbur kalanlar azınlıkta ne yazık ki, o nedenle kurunun yanında yaş da yanıyor durumu oluşmuş durumda. Keşke keyfiyet ile mecburiyeti ayıracak bir sistem de getirilebilse.

  Sert kurallar ama yumuşak kuralları kendi istediği gibi kullananlar yüzünden bu hale geldi maalesef.
  Hocam keyfiyetten yer değiştirinler oldugu gibi mecbur kalanlarda var.henuz atanmadan kadrosu oldugu halde tercih yapanlardan belli bir sure puan kesintisi yapilsin kampanyasi baslatmistik forumda.hakliydik da keyfi uygulamalarin onune gecilmeliydi.egitiminde yol almis hocasindan okul ortamindan memnun bir araştırma görevlisi asla yer degistirmez cunku kendi ogrencilik suresi uzuyor hic durma ev tasima vb cabasi.tasrada 10 arkadasim varsa 5tanesi mobbing mağduru. Bukadar agir şartlar getirilmesi bu durumu daha da agirlastiracak.yasamayan bilmez hocam.ustelik arastirma gorevliligine girisin 3 yolu var ylsy dahil hangisinin şartları oyp kadar agir bu yonetmwlikle.oyp de yeniden tercih yapamamak puan kesintisi vb cari de varmi bunlar kaldi ki cari kadrolar heba olmuyor mu bu mantikla cunku cariye basvuran arkadaşların cogu halihazırda kadrosu olan kisiler.ozetle puan kesintisi guzel uygulansin ama uc yil sarti ve ardindan % 10kesintisi fiili olarak 3.5yil eder.yök diyor ki bize kardesim mobbinge de ugrasan onurunla da oynasalar gebersende her halde ve her kosulda 3.5yil atandigin yerdesin.istifa da edemezsin.bu size nasik bukadar önemsiz geliyor anlamis değilim.ogeder bu konuyla ilgilenecek mi bilmem ama tam mahkemelik bir yönetmelik
  xkare, sbfreff, mendieta ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
  düşünce çarmıhında esir gibi işkencedeyim...

 4. #64
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  03-2011
  Mesaj
  319
  Akademikpersonel.org dan sürekli güzel haberleri alır olduk. Derdi küçük ve basit şeyler değil insanlığa fayda olan Nazmi ve Vahdet hocalar başta olmak üzere buradaki yönetici arkadaşlarımı özellikle bir kez daha tebrik etmek istiyorum. Desteğimiz sizinle..
  aDNA bunu beğendi.

 5. #65
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  50
  Aşağıdaki madde ye göre yeni usul ve esaslar 2013 aralık ayı ve daha sonraki yerleştirmeler için geçerlidir diyebilir miyiz ?
  Aksi taktirde olay mahkemeye intikal edecektir.Bur konu ciddi mağduriyetlere yol açar.

  - 2013 Aralık ayı ve daha sonra yapılacak olan yerleştirmelerde, söz konusu maddenin 4. fıkrasında belirtilen "ÖYP kapsamında araştırma görevlisi kadrosuna atanmaya hak kazandığı halde göreve başlamayanlar, göreve başladıktan sonra istifa edenler, 10 uncu madde uyarınca kurumlarınca ilişikleri kesilenler ile ÖYP araştırma görevlisi kadrosunda bulunanlar üç yıl süre geçmeden yeniden ÖYP araştırma görevlisi kadrolarına başvuramazlar, bu süre geçtikten sonra yapılacak ilk başvuruda ÖYP puanı % 10 oranında düşürülür." 5. fıkrasında belirtilen "Kendilerine avantaj sağlamak amacıyla yanlış beyanda bulundukları tespit edilenlerin ÖYP araştırma görevlisi kadrolarına ataması yapılamaz ve bir daha ÖYP'ye
  başvuruları kabul edilmez." hükümleri uygulanacaktır.
  xkare bunu beğendi.

 6. #66
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Mesaj
  121
  bu yönetmeliğin geçmişe etkili olarak uygulanacağını düşünmüyorum.çünkü 2013 temmuzda ve 2013 aralıkta atananlardan kesinti yapılacak deniliyo.geçmişe etkili olsa idi 2013 temmuz ve 2013 ekimde başvuranların 3 yıl boyunca yeniden başvuramaması gerekirdi.

 7. #67
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Mesaj
  227
  dilden 65 altındayım şimdi
  nisanda 65 geçersem hemen mi yl başlamak zorundayım yoksa eylülde mi?
  yl bozok universitesinde bozok lisansüstü kapsamda değil biliyorum tercih mi yapacağım yoksa üniden devam mı edeceğim?

 8. #68
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2011
  Mesaj
  47
  Alıntı xkare Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam size katılmıyorum, hocasından ve üniversitesinden memnun olan araş. gör. arkadaşlarımızın yer değiştirmek inanın aklından bile geçmiyor. Yer değiştirmek çok riskli bir durum, kimsenin bu konuda macera arayacağını sanmıyorum. Şunu eklemeliyim, araş. gör. çoğu gördükleri muameleden memnun değil. Bu maddeyi koymadan önce mobbing bitmeliydi.

  Hocam kesinlikle söylediklerinize katılıyorum, bende mobbing yüzünden defalarca ÖYP kadrolarına baktım, ama yer değiştirmek çok riskli geldi, yeni bir düzen, yeni insanlar gittiğiniz yeri bilmememek... O yüzden hala tercih yapamadım. Ama Bu mobbing son bulmadıkça eninde sonunda yeniden tercih yapmak zorunda kalacağım. Üniversitemden memnun olsam, bulunduğum ortamda huzurlu kalsam inanın asla düşünmem bunu.
  sinemaa bunu beğendi.

 9. #69
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Alıntı ibulut Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Dünyadaki hiçbir adalet sisteminde bunlar azınlık bunları feda edelim diyerek hüküm çıkartılamaz, zarar görecekler azınlık diye yapılanlar meşru gösterilemez. Kaldı ki bana göre maceracılar azınlıkta sizin iddia ettiğinizin aksine (özellikle ÖYP yönetmeliklerindeki değişikliklerden sonra)

  Tersten gitmeye o kadar alışmışız ki en önce yapılması gerekenler öteleniyor sürekli malesef. Belli anladık kurum kendince en ilkel öğrenme (biz akademisyenlere öğretme) metodu olan davranışçılığı benimsemiş ama hiç olmazsa onu düzgün yapıp çift taraflı uyglayın. Sürekli tehdit yerine biraz da teşvik edin. İnsaf! Mobbinge bir an önce dur denilmeli ve mobbing uygulayanların eline koz olan senetler iptal edilmeli!
  Hocam bakın ne demişim: "Keşke keyfiyet ile mağduriyeti ayıracak bir sistem olsa." Ben yapılan doğru demiyorum, yumuşak olan kuralları sündüre sündüre bu karar alınmak zorunda bırakıldı diyorum. Evet, şartlar ağır, mecbur kalanlar için daha büyük mağduriyet oluşturacak, o konuda hemfikirim zaten sizinle. Ama ÖYP'yi bir basamak olarak görenler için de harika bir karar, bunu da belirtmeden geçemiyorum.

 10. #70
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Arkadaşlar Mobbing olayının üzerine hep birlikte gideceğiz. YÖK Başkanımızda durumun farkında ve bu Esas usuller ile artık MOBBİNG'in kökü kazınacaktır. Madalyonun diğer yüzü; hemen Lisansüstü eğitime başlayacaksınız. Rektör-Dekan-Bölüm başkanı hatta söz sahibi olmayan bir Yrd. Doç. 'in isteği ile burada kalsın işimiz var diyemeyecek kimse size artık. 3 yıl çakılı kalmak tartışılır. ''Her Seçiş Bir Vazgeçiş'' tir. Bunu farklı algılamadan Mobbing belasını bitirmek için ÖGEDER YÖK başkanlığımızla sıkı çalışma yapacaktır. Bunun görüşmesini yaptık. Artık kimse bu Usul ve Esasları kullanarak sizlere Mobbing yapamayacaktır. Hatta ÖGEDER bir proje hazırlayacak ve tüm TR yi gezecektir. Mobbing konusunda Farkındalık oluşturalacaktır.
  Son düzenleyen aDNA, 17-12-2013 saat 09:55.
  smyrna, anlamak, RAGİ ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. ÖYP Usul ve Esaslar 2013-2014
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 24
  Son Mesaj: 28-06-2017, 22:56
 2. Devlet Üniversiteleri Neden Kadro Açmıyor?(2013 Cari Usul)
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan adayadayi
  Cevap: 49
  Son Mesaj: 10-06-2014, 23:46
 3. ÖYP 2012 Usul ve Esaslar Yayınlandı
  Anasayfa Haberleri forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 13
  Son Mesaj: 26-07-2012, 14:25
 4. Yeni ÖYP Usul ve Esaslar Nisan Ayında Belli Oluyor
  ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Akademik
  Cevap: 331
  Son Mesaj: 29-06-2012, 18:42
 5. ÖYP Usul ve Esaslar (son)
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan love_freedom
  Cevap: 51
  Son Mesaj: 01-04-2011, 14:20

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git