reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 3 - Toplam 21 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Bulunan 31 den 45 - Toplam 304

ÖYP Usul ve Esaslar 2013 (Yeni)

ÖYP Hakkında Genel Bilgiler Forumunda ÖYP Usul ve Esaslar 2013 (Yeni) Konusunu İncelemektesiniz

Vahdet Demiş ki: Hocam moralını bozma hemen. Sorun olursa bıze yazarsınız. Destek oluruz. hocam eşdeğerlilik ...

 1. #31
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  1.377
  Alıntı Vahdet Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam moralını bozma hemen. Sorun olursa bıze yazarsınız. Destek oluruz.
  hocam eşdeğerlilik için aramak mı gerekiyor yökü sitesindekiler açılmıyor yoğunluktan galiba
  Konu hayaller olunca insan bocalayabilir ama başarısız olmanın tek yolu hayallerinden vazgeçmektir.

 2. #32
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  22
  Alıntı Vahdet Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam moralını bozma hemen. Sorun olursa bıze yazarsınız. Destek oluruz.
  saolun hocam benim öypli olmamla beraber herşey değiştiinşallah bir sorun çıkmaz başka bir şehir,geçici olma,barınma,dil puan değişiklileri daha bir sürü sayamadığım sıkıntı yaşıyoruz öypli olarak en azından bu konuda sorun oluşmamalı bir kanun çıkarılıyorsa...

 3. #33
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  315
  Alıntı Vahdet Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Yeni Usul ve Esaslar KEYFİ uygulamaları bitirmeye yönelik olmuştur. Fakat ekstrem-zorunlu-sağlık ve ailevi sebepler için ise mutlaka bir kapı açık bırakılmalı. Kesinleşen bilgilere göre en doğru olanı bulacağımızı düşünüyorum.
  vahdet hocam şartlar güzel oldu.bize olumlu yansır değil mi?puanlara ne gibi etkisi olur sizce?

 4. #34
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  490
  Alıntı gkcndgn Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Bir de iki öyp li evlenince ne olacağını söyleseler... poffffffff
  Hocam hiç öyle bir işe girmeyin, sıkıntı sıkıntı ve yine sıkıntı. Allah yardım etsin.

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı emrea. Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Nazmi Hoca'nın söylediği ;

  "ÖYP Kapsamında yüksek lisansını bitirenlerin başka bir üniversitede doktoraya devam etmesi YÖK kuruluna bırakılmıştır.
  "


  Bu maddeye istinaden, y.lisansı yaptığımız yer ÖYP kapsamında doktora veremiyorsa da geçerli midir?
  Evet, öyp üniversiteniz orada doktora eğitiminizi alamadığınızı ve kadronuzun geri aktarılmasını isteyecektir. Bu şekilde doktora tercihi yapabilrisiniz. Not: orada doktora olmaması durumunda bu geçerlidir. Doktora var ama Öyp kapsamında değil felan diye bir olay yoktur.

 5. #35
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  145
  bu kurallar gerçekten çok ağır olmuş. eğer bu kurallar geçen dönem gerçekleşmiş olsaydı yeniden tercih yapmış arkadaşlar yüzünden ben doğuya gitmek zorunda kalmayacaktım. bir de bunun yanında şuanda da y. lisans mezunu olmuş olmam yök tarafından değerlendiriliyor. ve tekrar y. lisans yapmak zorunda kalabilirim bu geriye dönük bir uygulama değil midir? bu kadar adaletsiz olunmaz.

 6. #36
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  02-2012
  Mesaj
  3
  HOCAM YENİ USULDE SU YAZIYOR ,SANKİ NETLİK YOK BU CÜMLEDE DÜŞÜNCENİZ NEDİR ACABA?


  """"Adayların mezun oldukları alanlardaki basvurularında söz konusu puanlar arasında 10 puana kadar yüzdelik oranları artırmaya veya eksiltmeye ve ÖYP puanını % 10'a kadar artırmaya YÖK Yürütme KuruLu yetkilidir."""

 7. #37
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  3.505
  Alıntı musti50 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  HOCAM YENİ USULDE SU YAZIYOR ,SANKİ NETLİK YOK BU CÜMLEDE DÜŞÜNCENİZ NEDİR ACABA?


  """"Adayların mezun oldukları alanlardaki basvurularında söz konusu puanlar arasında 10 puana kadar yüzdelik oranları artırmaya veya eksiltmeye ve ÖYP puanını % 10'a kadar artırmaya YÖK Yürütme KuruLu yetkilidir."""
  Ek olarak şuanda Tıp Fakültesi için geçerli olduğu belirtilmiş. Tıp fakültesi kadrolarında Tıp fakültesi mezunlarına + %10 puan verilecektir, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik gibi bölümler başvurduğundaysa normal ÖYP puanıyla başvuracak demek.
  aDNA bunu beğendi.

 8. #38
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  izmir
  Mesaj
  46
  Merhaba

  “ÖYP Kapsamında yüksek lisansını bitirenlerin başka bir üniversitede doktoraya devam etmesi YÖK kuruluna bırakılmıştır.” deniyor.

  Ancak Usul ve Esasları okuyunca “ÖYP kapsamında yüksek lisans eğitimini tamamlayan araştırma görevlilerinin doktora eğitimlerine bir başka yerde devam etmelerine yükseköğretim kurumunun teklifi üzerine Yürütme Kurulunca karar verilir” yazıyor.

  Yani bir değişiklik yok gibi, yoksa ben mi yanlış yorumladım?

 9. #39
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  04-2013
  Nerden
  Türkiye
  Mesaj
  222
  Yüksek lisansı bitirip doktoraya geçerken herhangi bir süre sınırlaması var mıydı ? Bu iki dönem muhabbeti orada bir problem yaratırsa daha da yaralayacı olur insanlar için çünkü.

 10. #40
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  03-2012
  Mesaj
  6
  Genel Şartlar da demişler ki:

  14.11.2013 tarihli Genel Kurul Kararı ile kabul edilen, Öğretim Üyesi Yetiştirme
  Programına İlişkin Esas ve Usuller’in “ÖYP Puanı” başlıklı 5. Maddesinin 2. fıkrasında
  “…Adayların mezun oldukları alanlardaki başvurularında söz konusu puanlar arasında 10
  puana kadar yüzdelik oranlarını artırmaya veya eksiltmeye ve ÖYP puanını % 10’a kadar
  artırmaya YÖK Yürütme Kurulu yetkilidir.” hükmü yer almaktadır. Söz konusu hüküm
  uyarınca Temel Tıp Bilimleri Bölümünde ilan edilen kadrolara başvuran Tıp Fakültesi
  mezunlarının ÖYP puanlarının % 10 oranında artırılması Yürütmer Kurulu’nun 11.12.2013
  tarihli toplantısında uygun bulunmuştur.

  Tıpçılar için böyle bir şey yapmışlar tamam ama, bence dilciler için de bunu yapmaları gerekiyor. Biz yıllarca dil okuyup öyp de dil puanımızın %15 ini kullanabiliyoruz, ortada adaletsiz bir durum oluyor. Bunu için ne yapılabilir?

 11. #41
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Mesaj
  1.411
  Arkadaşlar bu öyp usül ve esasların değişmesi çok iyi oldu. Ben bu konu çok mücadele veren ve hala vermekte olan biri olarak size kendimi örnek verebilirim. Benim durumum ise X üniversitesine 2012 aralık öyp alımlarında yerleştirilmekle başladı. İlk olarka uzun bir süre atamam yapılması yaklaşık 4 ay. Bu süre içerinde psikolojik olarak çok yıprandık ayrıca atamamız olmazsa ne yaparız korkusu sarmaya başladı. Daha sonrasında burada mobbinle mücadele için emek veren Vahdet hocamla görüştük. Vahdet hocam ankaradaydı ben de konyada idim. Telefonla kısa bir görüşmeden sonra ertesi gün hemen Ankraya gittim ve Hocamla detaylı bir şekilde durumu konuştuk. O da zaten X üniversitesinin tamamen haksız olduğunu söyleyerek telefonla üniversiteyi aradı ve bu durumun tamamen haksız olduğunu ve haksızlığın devam etmesi halinde hukuki yollara başvurulacağını ve Yök'e bizzat şikayet edileceğini de söyledi. Bunun üzerinde haftaya atamalarımızı yaptılar. Bundan başka birçok konuda da ben Vahdet hocamla görüştüm gerekli konuları da kendisine danıştım. Arkadaşlar yeni yönetmeliklere baktığımızda rektörlerin birçok yetkisi aslında elinden alınmış durumda yine benzer şekilde öyp yi istismar etmek isteyen adayların da önüne geçilmiş durumda. Buna örnek olarak rektörlerin hemen 35. maddeyi vermelk zorunda olmaları atamayı bir an önce yapıp kişiyi görevlendirmeleriyle ilgilidir. Diğer konuya gelince adayların belirtilen haller gerçekleştiğinde 3 yıl boyunca tercih yapamamaları ve 3 yıl sonrasında yapacakları ilk tercihlerde %10 kesintisi olması da öyp nin istismar edilmesini engellemiş olup yeni başvuracak olan adayların da önünü açmış olacaktır. Konunun özetine gelince haksızlığa maruz kaldığınızda ya da bunu hissettiğinizde zaman kaybetmeyin gelin burada durumunuzu anlatın burada Hocalarımız yardımcı olacaktır. Ayrıca artık OGEDER var ve Vahdet hocam da her zamanki gibi sizlerin işleriyle yakından ilgilenecektir. Kendinizi ezdirmeyin arkadaşlar. Başarılar dilerim.
  aDNA, drhalit, sidneh ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

 12. #42
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  izmir
  Mesaj
  46
  Merhaba,

  Ben yüksek lisansımı ÖYP kapsamında tamamladım, ancak bulunduğum üniversitede doktora programı yok. 35. madde işlemlerine başladım ancak rektörlük bunu reddetti ve 35 ile görevlendirme vermek istemediklerini söyledi. Yeni usul ve esaslara göre tekrar 35. madde görevlendirmesi isteyebilir miyim?

  “ÖYP Kapsamında yüksek lisansını bitirenlerin başka bir üniversitede doktoraya devam etmesi YÖK kuruluna bırakılmıştır.” bu madde benim durumum için geçerli midir? Bu durumda 35. madde görevlendirmesinde aradan üniversite çıkmış mı oluyor? Doğrudan YÖK mü ilgileniyor bu durumla?

 13. #43
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  850
  birçok arkadaş bu yeni yönetmeliği beğenmiş lakin yeni yönetmelikle öyp araştırma görevliliği büsbütün çile haline getirilmiş arkadaşlar.3 yıl şartı ve akabinde %10 puan kesinti koşulsuz şartsız amirlerinize itaat edeceksinizin türkçesidir.carilerde ne puan kesintisi söz konusu ne senet söz konusu ne diğer hükümler bu yönetmelikle yarı yarıya düşer başvurular,saçma sapan bişi olmuş
  kemal19, biomat ve sinemaa bunu beğendiler.
  düşünce çarmıhında esir gibi işkencedeyim...

 14. #44
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  izmir
  Mesaj
  46
  “ÖYP Kapsamında yüksek lisansını bitirenlerin başka bir üniversitede doktoraya devam etmesi YÖK kuruluna bırakılmıştır.”

  bu maddeyi yorumlayabilecek biri var mı lütfen?

 15. #45
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  05-2012
  Mesaj
  42
  "ÖYP Kapsamında yüksek lisansını bitirenlerin başka bir üniversitede doktoraya devam etmesi YÖK kuruluna bırakılmıştır." ben bu maddeyi anlamadım maalesef. x ünisine atandık, sonra 35 ile y ünisine görevlendirildik ve yüksek lisansı tamamladık. bu noktada, eskiden kendi ünimize (x) dönüp doktora tercihi yapmıyormuyduk ve şu an y ünisinde doktora programı varsa y den devam etmemiz gerekiyor, bunun haricinde doktora için z ünisine gitmek istiyorsak da bu yürütme kurulu kararına mı bırakılıyor? ve bu noktada görüşü alınacak olan yükseköğretim kurumu hangisi.
  kafam karıştı
  neslyhn bunu beğendi.


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. ÖYP Usul ve Esaslar 2013-2014
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 23
  Son Mesaj: 28-08-2014, 16:49
 2. Devlet Üniversiteleri Neden Kadro Açmıyor?(2013 Cari Usul)
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan adayadayi
  Cevap: 49
  Son Mesaj: 10-06-2014, 22:46
 3. ÖYP 2012 Usul ve Esaslar Yayınlandı
  Anasayfa Haberleri forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 13
  Son Mesaj: 26-07-2012, 13:25
 4. Yeni ÖYP Usul ve Esaslar Nisan Ayında Belli Oluyor
  ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Akademik
  Cevap: 331
  Son Mesaj: 29-06-2012, 17:42
 5. ÖYP Usul ve Esaslar (son)
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan love_freedom
  Cevap: 51
  Son Mesaj: 01-04-2011, 13:20

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git