+ Konuyu Cevapla
Sayfa 14 - Toplam 25 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon
Bulunan 131 den 140 - Toplam 244
Ağaç Şeklinde Aç15Beğeni

ÖYP 2013/3 Aralık Atamaları BESYO Puan ve Bilgi Paylaşımı

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda ÖYP 2013/3 Aralık Atamaları BESYO Puan ve Bilgi Paylaşımı Konusunu İncelemektesiniz

Caner2405 Demiş ki: peki hocam sizin iddaaniza göre biz öğretmenliğe de başvuru yapamıyor muyuz istediğimiz ...


 1. #131
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Mesaj
  87
  Alıntı Caner2405 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  peki hocam sizin iddaaniza göre biz öğretmenliğe de başvuru yapamıyor muyuz istediğimiz bir puan türüyle?
  hocam anadoluyu arayıp program türü değişmişmi öğretmenliğin onu sormanız lazım öğretmenliğide mi ösym tercihyle alıyor anadolu onu bilmiyorum. ama daha önce yetenek sınavı ile alıyorsa alan türü değişen program türüne girebilir.ozaman herhangibir puan türünden başvurabilirsin sanırım.
  anakara ya gidip yök ü basasım var bu ne biçim kepazelik diye deemek geçiyo içimden besyolara puan türünü serbest yapmalılar tamamen bütün sorunları ortadan kaldırırlar ozman

 2. #132
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  62
  Alıntı Patient Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar ben de dünden beri giremedim ortalık baya karışmışa benziyor. Geçen sefer de bu konu tartışılmıştı. Herhangi birimiz konuya ilişkin bir şeyler öğrenirsek paylaşalım lütfen. Çünkü son usul ve esas değikliğiyle risk almaya değecek bir durum kalmadı. 3 sene + %10 puan kesintisi çok ağır dikkatli olmak lazım.
  bu arada bu kazanıp gitmemek değil de yanlış bildirim yapmak oluyor bence. dolayısıyla bir daha tercih yapamamak var işin içinde. zaten diğerinide bekleyeceğimizi sanmıyorum. aynı kapıya çıkıyor.

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı sp.egt.uzm Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  hocam anadoluyu arayıp program türü değişmişmi öğretmenliğin onu sormanız lazım öğretmenliğide mi ösym tercihyle alıyor anadolu onu bilmiyorum. ama daha önce yetenek sınavı ile alıyorsa alan türü değişen program türüne girebilir.ozaman herhangibir puan türünden başvurabilirsin sanırım.
  anadolu hala ant ve öğrt. bölümlerini yetenek sınavıyla alıyor lisans için. dolayısıyla ondan tahminen herhangi bir puan türü geçerli.

 3. #133
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Mesaj
  50
  @Caner2405 haklısın hocam katılıyorum. Senin şansın öğretmenlikte y.lisas yapıyor olman puanın da gayet iyi bence ama tabi can sıkıcı bir durum

 4. #134
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  62
  Alıntı Patient Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  @Caner2405 haklısın hocam katılıyorum. Senin şansın öğretmenlikte y.lisas yapıyor olman puanın da gayet iyi bence ama tabi can sıkıcı bir durum
  ben kendi alanımda yapmak istediğim için moralim bozuldu açıkcası.

 5. #135
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  33
  Alıntı sp.egt.uzm Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Sevgili kardeşim çözüm bulmak amacıyla tatışıyoruz şuan söylediklerimi yanlış anlama. demişsinki lisans eğitimine özel yetenek sınavı ile yerleştiysen istediğin puanla başvurabilirsin diye bir ibare bu sene yayınlanan genel şartlarda yazmıyor. Yazan şu Özel yetenek sınavı ve yabancı dil sınavı ile öğrenci alınan ALANLARA BAŞVURULARDA herhangi bir puan türünden 70 almış olmak diye bir ibare var yukarıda söylediğin bu cümleden çıkartılamaz. Çünkü ÖYP puanının %75 ini ve özel yeteneksınavının %25 nin alındığı bölümler var bu şart bunlar için konulmuş olduğu anlaşılıyor.

  - - - Güncellendi - - -  Caner bey lütfen Genel açıklamalarda hangi şarta dayanarak bu açıklamayı yapıyorsunuz. Açıklamanızı bekliyorum Teşekkürler.

  - - - Güncellendi - - -  Anadolu Üni Rekreasyon bölümünün alan türü hiç bir zaman değişmedi. Her zaman EA ÖSS tercihiyle aldı Anadolu üni BESYO Sekreterine sordum bu konuyu alan türü değişen programa girmediğini söyledi.

  - - - Güncellendi - - -  Anadolu Üni Rekreasyon bölümünün alan türü hiç bir zaman değişmedi. Her zaman EA ÖSS tercihiyle aldı Anadolu üni BESYO Sekreterine sordum bu konuyu alan türü değişen programa girmediğini söyledi.


  Arkdaşlar olay tamamen dağılmış, kim ne dedi ne demedi karışmış gözüküyor .
  bakın ben bu konu hakkında son yorumumu yapacağım ve ondan sonra kim nasıl isterse o şekilde başvurusunu yapsın beni pek ilgilendirmez

  Öncelikle tartıştığımız temel nokta , Eskişehir , Kırıkkale gibi üniversitelerin Spor Yöneticilik lisans programları başta olmak üzere , açılan araştırma görevlisi kadrosuna artık EA puan türünden aldığı için bu tür üniversitelere ÖYP kadrosunda başvururken hangi puan türünü kullanacağımız konusudur . Bu tamamen Spor yöneticilerini ilgilendiriyor diğer alanlar karışmasın lütfen zaten yeteri kadar dağıldı konu
  Ben bu konu hakkında öğrendiğim bilgileri size aktaracağım daha toplu ve sadece şekilde , lütfen dikkatlice okuyun . Çünkü bazı arkdaşlarımız inanmıyor kendi hakkının yenildiğini düşünerek kabullenmek istemiyor fakat bu ne benim koyduğum bir karar ne de o üniversitenin özel olarak kişiye uyguladığı yaptırımdır .

  burdaki tartışma üzerine ben araştırdım ve kendimce elde ettiğim bilgiler oldu , bu bilgileri YÖK , Ve Anadolu üni de görevli Bilgili kişilerden sorarak elde ettim . Eğer Anadolu üni e sormak istiyorsanız okul müdür yada müdür yardımcısı veya bölüm başkanlarını arayın ve Özel şartlardaki 4. maddeyi okuyun ve kendi durumunuzu anlatın , hangi üniversiteye hangi puan türüyle spor yöneticliği lisans programına başladığınızı söyleyin ve bu 4. maddenin son kısmında yazan ifadeyi ( birazdan tekrar açıklayacağım ) okuyun ve bu ifadeden kasıt sizin ne tür bir adım atmanız gerektiğini sorun . Bu soruyu özellikle spor yöneticiliği bölümünde görev alan bölüm başkanı gibi bilen kişiye sorarsanız doğru cevap alırsınız eminim

  gelelim aldığım bilgilere,

  siz YÖK ü arasanız dahi size söyleyeceği şey bana belirttiği şeyler olacaktır ,
  Yök bana dediki,
  Eğer başvuracağınız üni, EA puanından alım yapıyorsa ve siz lisans eğitiminizi başka bir üniversiteye girerken sözel ya da sayısaldan başvurmuşsanız , sizin lisans eğitimine başlangıçta kullandığınız puan türü gecerlidir. Yani özel şartlarda ben özel yetenekçiyim ve benim girdiğim okul hangi puanın yüksekse onu kullanmama izin verdi o dönemde öss de benim en yüksek puanım EA yada Sayılsaldı , şimdi benim en yüksek Puanım Aleste Sözel ben onu kullanırım o dönemde verilen serbest seçim hakkım şimdide var gibi düşünemezsiniz çünkü 4. maddedeki ifade size böyle bir yetki vermiyor.

  gelelim 4. maddeye


  "Atama yapılacak programın lisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı)’den en az 70 (yetmiş) puan almış olmak. Ancak; •Özel yetenek sınavı ve yabancı dil puanı ile öğrenci alınan alanlara başvurularda herhangi bir puan türünden en az 70, •Eğitim Bilimleri Bölümüne (Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık anabilim dalı hariç) yapılan başvurularda, adayların lisans öğreniminde mezun oldukları alandan en az 70, •Alan türü değişen programlardan mezun olanların, lisans eğitimine başladıkları puan türünden en az 70 puan almaları gerekmektedir."

  herkesin takıldığı nokta özel yetenek ve yabancı dil puanı ile öğrenci alınan alanlara başvurularda herhangi bir puan türünden en az 70 olmaktır.
  Arkadaşlar ya siz okuduğunuz şeyi anlamıyorsunuz veya da anlamak istemiyorsunuz çünkü burda size kastettiği şey
  Antrenörlük , rekreasyon veya öğretmenlik bölümü .
  artık spor yöneticliği bazı üniversitelerde özel yetenek alanı olmaktan çıktı ve Eskişehirde bunlardan birisi. bu ilanda bu ifadenin durma sebebi tüm ilanlarda olmasındandır , aç bak rekreasyondada , öğretmenliktede , antrenörlüktede bu maddeyi görürsün , adam tek tek bunları düzeltip koymaz sen okursun ve bu özel yetenekten kastı nedir die anlarsın anlayamıyorsanda kendi bölümüne karşı bilgi yetersizliğin vardır ne nedir bilmiyorsun demektir.

  Gelelim diğer kısıma "Alan türü değişen programlardan mezun olanların, lisans eğitimine başladıkları puan türünden en az 70 puan almaları gerekmektedir."
  Bu ifade de gayet açık aslında , çünkü eğer başvuracağınız alan türü değişmişse yani spor yöneticiliği gibi ,( eskiden özel yetenek idi şimdi değil ) böyle bir durumda ise senin bu bölüme başvurduğun anki şartlar baz alınır , yani bu demek oluyor ki ifadenin devamında olduğu gibi
  lisans eğitimine başladığın puan türünden en az 70 puan almış olamak şartı vardır. Sana bu ifade de o dönemde en yüksek puan türü hangisiyse onu kullandın , bu seferde öyle yap demiyor ki . Sadece o dönemde başvurduğun puan türü neyse o puan türüne göre 70 puan alcaksın en az diyor .

  ben tüm bunları Anadolu üni de spor yönetim blimlerinde müdür yardımcısıylada konuştum öyp hakkında bilgili olan birisi ,
  ve bugün telefn gelmiş bir kaç kez , oturmuşlar onlarda okumuşlar tek tek ve benim sizlere aktardığım gibi anlamışlar ve buna özenle dikkat edeceklerini söylediler. Çünkü önüne gelen başvurcak gibi gözüküyor yalan yanlış ve buna dikkat etmek için bu ifadenin akıllarında olduğunu söylediler .

  Ama tekrar belirtiyim bu sadece Alan türü değişlik yapan bölümler için gecerli , yani Spor yöneticiliği YGS-5 e bağlayan üniversiteler için gecerli bu bağlanma sonucu spor yöneticilği artık özel yetenekten çıkar , bunu unutmayın .

  ama bağlanmayan yerler var mesela sakarya gibi , buralardada özel yetenek içindedir spor yöneticiliği ve istediğin puan türünü kullan başvur .
  bunu araştırmak peşine düşmek senin görevin , kendinizi kandırmayın
  anlıyorum herkesin umudu var , ama umudunuz gerçekleri görmenizi engelerse o zaman ömür boyu bu işten çıkartırma ihtimaliniz var
  düşünmeyin ki , okullar bunun farkında değil biz arada kaynarız adam lisans puanımı nerden bulacak diye ,
  siz atandıktan sonra onların istediği her evrağı toplayıp personel daire başkanlığına teslim ediyorsunuz üniversitenin ve ordakiler sizin bu kadroya doğru beyanda bulunup bulunmadığınızı araştırıyor ve bu 20 günü geciyor genelde
  bu kadar kolay değil bu işler , biraz dikkat gerektiriyor.
  ne kendinizi yakın ne de başkasının hakkını yiyin yanlış başvuru yaparak ,
  siz başvurursunuz gelir ve yanlış başvuru yapmış olursunuz işinize yaramadığı gibi sizden snraki kişinin hakkını yemiş olursunuz . dikkat edelim

 6. #136
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  112
  Arkadaslar anadoluya atanan arkadas caner özgen öğretmenlik mezunu temmuz alımlarında spt.egt. Uzm. Takma isimli hocamızın anadoluya ea dan allım yapılacak demesıne ragmen kendısı ogretmenlık mezunu olarak sozel ales puanını kullanarak yerlesmıstır oyp puanı da 85 kusurdur hersey acık ve ortada artık ortalıgı karıstıran ınsanlar lutfen kafa karıstırmasınlar artık bazı arkadaslar temmuzda bu forumdan engellenmıstı bu konular yuzunden ama bakıyorum kı kımse kendıne ders cıkarmamıs hala samımı gorunup ortalıgı karıstırmaya calısıyorlar ben anlam veremıyorum bu arkadaslara artık foruma da gırmek ıstemıyorum cunku konuyu saptırıp kafa karıstıran strese sebep olanlar var aramızda kımse kusura bakmasın bıraz acık oldu ama dogrusu bu

 7. #137
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  33
  Alıntı mehmet66 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaslar anadoluya atanan arkadas caner özgen öğretmenlik mezunu temmuz alımlarında spt.egt. Uzm. Takma isimli hocamızın anadoluya ea dan allım yapılacak demesıne ragmen kendısı ogretmenlık mezunu olarak sozel ales puanını kullanarak yerlesmıstır oyp puanı da 85 kusurdur hersey acık ve ortada artık ortalıgı karıstıran ınsanlar lutfen kafa karıstırmasınlar artık bazı arkadaslar temmuzda bu forumdan engellenmıstı bu konular yuzunden ama bakıyorum kı kımse kendıne ders cıkarmamıs hala samımı gorunup ortalıgı karıstırmaya calısıyorlar ben anlam veremıyorum bu arkadaslara artık foruma da gırmek ıstemıyorum cunku konuyu saptırıp kafa karıstıran strese sebep olanlar var aramızda kımse kusura bakmasın bıraz acık oldu ama dogrusu bu
  Hala anlamadığın şey , Lisans a yerleştirme puanının ne olduğudur.
  sor bakalım lisans a hangi puanla yerleşmiş o Anadolu üni e son atanan arkdaş . Sen olayı tamamen anlamışsın ki , öğretmenlik olması felan önemli değil, önemli olan lisans a girerken kullandığı puan türü.

 8. #138
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  112
  Alıntı erayefe Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hala anlamadığın şey , Lisans a yerleştirme puanının ne olduğudur.
  sor bakalım lisans a hangi puanla yerleşmiş o Anadolu üni e son atanan arkdaş . Sen olayı tamamen anlamışsın ki , öğretmenlik olması felan önemli değil, önemli olan lisans a girerken kullandığı puan türü.
  anadolu ya yerlesen arkadas hacettepe spor bılımlerı mezunu ozel yetenek sınavıyla gırdı sozel puanla basvurdu lisans a baslarken yeterlımı arkadasım??????
  benım bıseyı yanlıs anladıgım yokta neyse forumun tadı kacmaya basladı polemıge gırmeye gerek yok

 9. #139
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  62
  Alıntı mehmet66 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  anadolu ya yerlesen arkadas hacettepe spor bılımlerı mezunu ozel yetenek sınavıyla gırdı sozel puanla basvurdu lisans a baslarken yeterlımı arkadasım??????
  benım bıseyı yanlıs anladıgım yokta neyse forumun tadı kacmaya basladı polemıge gırmeye gerek yok
  tamam zaten @erayefe de eğer lisansa girdiği puan sözel ise sözelle atanabilir diyor. yani aynı şeyleri ifade ediyorsunuz. burda ben lisansa eşit ağırlıkla girdim. burda sözel puanımı (sadece anadolu üni için) kullanamayacağımı söylüyor. bende açıkcası inaniyorum. çünkü bir çok yeri arayıp soruşturmuş sonucunda bölye bişey ortaya koymuş. yani lisansa girdiği puan ea dışındaysa örneğin sayısal veya sözel aynı puan türünü alesten de kullanmak zorunda diyor kendisi. bu durum sadece anadolu için geçerli. yada ygs ilealım yapan yönetim bölümleri olan üniversiteler için diyelim.

 10. #140
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  33
  Alıntı mehmet66 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  anadolu ya yerlesen arkadas hacettepe spor bılımlerı mezunu ozel yetenek sınavıyla gırdı sozel puanla basvurdu lisans a baslarken yeterlımı arkadasım??????
  benım bıseyı yanlıs anladıgım yokta neyse forumun tadı kacmaya basladı polemıge gırmeye gerek yok
  güzel kardeşim bak aynı şeyi söylüyoruz ,
  o hacettepe mezunu olan arkdaş hacettepeye EA dan girmiş olsaydı , anadoluya giremezdi yöneticiliğe ALes sözel puanıyla
  lisans eğitimine başlarken sözelden başlamış olması işte onu anadolu üni spor yöneticliğine girerken ales sözel kullanmasını sağlıyor

  işte 4.madde de bunu kastediyor , o arkdaşında girmiş ne güzel
  demek istediğim bu , anadolu üni gibi bazı bir kaç üni spor yöneticliğini özel yetenekle girilen bölümlerin arasından çıkarttı
  o yüzden 4.maddeyi tartışıyoruz çünkü anadolu üni EA puanı istiyor ama sen lisans eğitimini alırken spor yöneticilğinde
  o zamanlarda özel yetenek programı kapsamındaysa , adamlar senin lisans a yerleşme puan türüne bakıyor ve bu puanda o hacettepe ye giren arkdaşının sözel olduğu için yine sözel i kullanmış
  olay bundan ibaret ,
  ben de pek memnun değilim bunları tartışmakta ÖYP puanım çokta düşük değil benim , başkalarını kandırıp onları engellemek istemiyorum tek amacım
  hem kendilerini bu süreçte yakmasınlar yanlış başvuru nedeniyle ki ömür boyu başvuramama gibi ciddi bir yasak geldi yanlış başvuru olursa eğer
  ve bu yanlış başvuru nedeniyle bizim önümüz tıkanmasın kadro yanmasın diye uğraşıyoruz yoksa banane kim nereye gitmiş ne yapmış
  yoksa bu sitede yazılan puanların doğru olmadığına bende şahit oldum ,
  bu sitenin admini benim söylediğim şeylerin doğru olup olmadığını araştırsın
  yanlışsa zaten engellesin beni , ama doğruysada bunu destekleyici bir bölüm açsın ki herkes okusun bunu

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. ÖYP 2013/3 Aralık Atamaları Zihin Engelliler Eğitimi Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan halil3242
  Cevap: 13
  Son Mesaj: 05-02-2015, 00:20
 2. ÖYP 2013/3 Aralık Atamaları Tarih Bölümü Bilgi ve Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan sinantar
  Cevap: 187
  Son Mesaj: 16-07-2014, 01:30
 3. ÖYP 2013/3 Aralık Atamaları İletişim Fakültesi Bölümleri Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan Tuana_90YL
  Cevap: 440
  Son Mesaj: 12-07-2014, 13:41
 4. ÖYP 2013/2 Ekim ve 2013/3 Aralık Besyo Forumu Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan ceyizsenem
  Cevap: 30
  Son Mesaj: 25-12-2013, 02:38
 5. ÖYP 2013/3 Aralık Atamaları Beslenme ve Diyetetik Bölümü Puan ve Bilgi Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan caglarkaraman
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 17-12-2013, 03:56

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git