reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 13 - Toplam 17 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
Bulunan 181 den 195 - Toplam 244

ÖYP 2013/3 Aralık Atamaları BESYO Puan ve Bilgi Paylaşımı

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda ÖYP 2013/3 Aralık Atamaları BESYO Puan ve Bilgi Paylaşımı Konusunu İncelemektesiniz

hocam arkadaşların numaralarını veremem buna izin vermezler ama sormak istediğin sorular varsa buradan yazarsan onlarda ...

 1. #181
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  6
  hocam arkadaşların numaralarını veremem buna izin vermezler ama sormak istediğin sorular varsa buradan yazarsan onlarda buradan cevap atabilirler...

 2. #182
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Mesaj
  87
  Besyoali Hocam gerek kalmadı bugün YÖK e ankara bir arkadaşımı gönderdim 2008 yılında yayınlanan yök kararında her şey açık onu aşağıda yayınlıyorum. Umarım burada ortalığı karıştırmaayı çalıştığımı düşünen arkadaşlar bir özür dilerler.

  Benim sıkıntım Rekreasyon bölümü Lisans eğitimine EA puanım ile yerleşmemdi dolayısı ile ALES te SÖZ puanımı kullanıp kullanamayacağımdı. Burada her şey net EA puanı ile yerleşenler EA puanını Özel yetenekle yerleşenler herhangi bir puan türünü kullanabiliyorlar mış. Bu kural sadece ÖYP için değil cari alımlarda dahil tüm öğretim elemanları alımında geçerliymiş.

  http://www.erzincan.edu.tr/userfiles...CR%C3%9C-1.pdf

  YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI
  YÜRÜTME KURULU KARARLARI
  Oturum Tarihi :
  Oturum No. : ......... 3> .h.............
  KARAR.2009.36
  Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen ve Açıktan Yapılacak
  Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar
  Hakkında Yönetmeliğin Merkezi Sınav ile ilgili 5. maddesinde Alanlarındaki puan
  türünden yüz üzerinden yetmiş puan alanlar sınavda başarılı sayılırlar.” hükmü
  bulunmaktadır. Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına atamalarda, atama
  yapılacak programın lisans/önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda
  ALES’ten en az 70 puan aranması Yürütme Kurulu’nun 06.08.2008 tarihli toplantısında
  uygun bulunmuştu.
  Üniversitelerden gelen talepler üzerine söz konusu karann sadece araştırma görevlisi
  atamalarında uygulanması diğer öğretim elemanı atamalarında lisans öğreniminde mezun
  olunan alanda ALES’ten en az 70 puan aranması, özel yetenek sınavı ve yabancı dil puanı ile
  lisans öğrenimi yapanların öğretim elemanı kadrolarına başvurularda ALES’ten hangi puan
  türünde en az 70 puanı sağlıyorlarsa o puan türünün dikkate alınması Yürütme Kurulu’nun
  26.11.2008 tarihli toplantısında uygun bulunmuştu.
  Alan türü değişen programlardan mezun olanların, öğretim elemanı kadrolarına
  atanmalarında lisans/önlisans eğitimine başladıkları puan türünden ALES’ten en az 70 puan
  almalarının uygun olduğuna karar verildi.

 3. #183
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  62
  @sp.egt.uzm yani arkadaşım şimdi benim durum için sana bir sorum olacak. Ben lisansa EA puanım ile yerleştim ama özel yetenekle alındık. ben ALESten sözel puanımı kullanarak eskişehire ÖYP ile atanabilir miyim?

 4. #184
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  217
  Alıntı Caner2405 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  @sp.egt.uzm yani arkadaşım şimdi benim durum için sana bir sorum olacak. Ben lisansa EA puanım ile yerleştim ama özel yetenekle alındık. ben ALESten sözel puanımı kullanarak eskişehire ÖYP ile atanabilir miyim?
  hocamızın dedıgıne gore ozel yetenekle yerlesenler ıstedıgı puanı kullanır dıyo kı bızde ozel yetenekle yerlestık

 5. #185
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  62
  Alıntı RAGİ Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  hocamızın dedıgıne gore ozel yetenekle yerlesenler ıstedıgı puanı kullanır dıyo kı bızde ozel yetenekle yerlestık
  hocam okuduğum yazıdaki alan türü değişen program türüne girmiyor mu peki anadolu üniversitesi ben mi yanlış anlıyorum?

 6. #186
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  217
  yonetıcılık ozel yetenekle alınmıyo mu artık anadoluda .. eger oyleyse bılemıyorum hocam ben hala sozel puanının kullanılabıleceıgını dusunuyorum

 7. #187
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Mesaj
  87
  caner şu sayfada ne söylesem senden başka kimse anlamadı benim ne demek istediğimi. Ancak yukarıda 2008 8 ayında daha sonra 2008 11. ayında ve son olarak 2009 yılı 11. ayında yayınlanan karaların en sonuncusu "Alan türü değişen programlardan mezun olanların, öğretim elemanı kadrolarına
  atanmalarında lisans/önlisans eğitimine başladıkları puan türünden ALES’ten en az 70 puan
  almalarının uygun olduğuna karar verildi." ibaresine göre Özel yetenekle girmiş olsan dahi EA puanı ile yerleştiğin için o puan türünü kullanmak zorundasın. benim bu karardan anladığım bu. Ancak seni farklı yönlendirip yanlış tercihine sebep olmak istemem. Sonra buradaki arkadaşlar bilgi kirliliği yaptığımı insanları yanlış yönlendirdiğimi, kendime fayda sağlamak amacı ile bu tür oyunlara giriştiğimi ima ederek hatta editörlere beni şikayet ederek 3 ay bu siteden uzaklaştırdılar. Aynı durumda kalmak istemem.
  Şimdi bazı arkadaşlar diyeceklerki "eee kardeşim bizde bunu söyledik anlamak istemedin". 1 kişi bile söylediklerinin dayanağını ispatlayamadı. Lafı havanda dövdü arkadaşlar kimisi duyum üzerine kimisi emsal gösterek konuştu. bir arkadışımıza bile faydam dokundu ise ne mutlu bana. Ayrıca benim burada bir karışıklığı çözmeye çalışarak bu durumu ortaya atmam birçok arkadaşın kafasını karıştırmaktan ziyade araştırmaya teşvik etmiş, hatta dayanamayıp siteye üye olarak asııl amacı puan paylaşımı olan bu forumun amacına ulaşmasını sağladığım içinde ayrıca bir teşkkür daha etmeleri gerektiği inancındayım.
  RAGİ bunu beğendi.

 8. #188
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  62
  @sp.egt.uzm şimdi kardeşim sende söylemişsin zaten, bizim @erayefe adlı arkadaşımızda seninle aynı şeyleri ifade etti. ama sen belliki ona inanmamışsın. bu gayet normal. çünkü o kadar çok olay döndüki son zamanlarda insan kime güveneceğini şaşırdı. nitekim bende hem ona güvendim başta şimdi de sen önüme gerekçeli kararı koydun. dolayısıyla benim şansım kalmadı eskişehir için. belki denersem öğretmenliği yazacağım. o da benim asıl alanım olmadığından kararsızım. sana da teşekkür ederim diğer arkadaşa da. elinize, yüreğinize sağlık. artık ne diyelim ben ona da söyledim. siz görevinizi yaptınız sorusu olan varsa yine konuşulur o ayrı. ama durum kendi adıma tercih edilmicek noktada. kazansam bile kadroyu yakmaktan öte gitmeyecek ki bu istediğim en son şey zaten. tekrardan ikinize de ayrı ayrı teşekkürler @sp.egt.uzm , @erayefe

 9. #189
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Mesaj
  1

  Rekreasyon ve Spor Yöneticiliğine başvuru yapacaklar için!

  Arkadaşlar ben bugün hem YÖK hem de Anadolu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesini aradım ve bilginin kaynağına ulaştım. Edindiğim bilgiler şöyle: Rekreasyon ve spor yöneticiliğine başvuru yapacak arkadaşlar için;

  Örn.1: Rek veya spor yön. mezunusunuz. Üniversiteye özel yetnekle girdiniz ve lisans eğitiminize Söz ile başladınız Söz ile başvuru yapabilirsiniz. Ancak, Say veya Ea ile girdiniz Söz ile başvuru yapamazsınız! Yine siz Say veya Ea ile başvuru yapamazsınız.

  Örn.2: Rek veya spor yön. mezunusunuz. Üniversiteye özel yetenekle girdiniz ve lisans eğitiminize Ea ile başladınız Ea ile başvuru yapabilirsiniz. Ancak, Say veya Söz ile başvuru yapamazsınız!

  Örn.3: Rek veya spor yön mezunusunuz. Üniversiteye özel yetenekle girdiniz ve lisans eğitiminize Say ile başladınız Say ile başvuru yapabilirsiniz. Ancak, Ea veya Söz ile başvuru yapamazsınız!

  ÜNİVERSİTEYE MERKEZİ YERLEŞTİRME YANİ ÖSS,YGS VB. İLE YANİ ÖZEL YETENEK SINAVI OLMADAN DOĞRUDAN KAZANANLAR İÇİN:
  Zaten bu arkadaşlar, bölüm yetenek sınavını kaldırdıktan sonra EA ile başvuru yapıp kazandıkları için yine Ea ile başvuru yapabilecekler. Ancak, SÖZ veya SAy ile BAŞVURU YAPAMAYACAKLARDIR!

  ŞİMDİ BAZI ARKADAŞLAR NEDEN ÖZEL YETENEKLE GİRENLER eğer üniversiteye girdikleri alan Ea dan faklı ise Ea dan farklı bir puan türünden başvuru yapıyor diye düşünüyor ise; üniversiteye girdikleri lisans puan türünden dolayı yine aynı puan türünü kullanmak zorunda oldukları ve kullanabilir olmalarından dolayı. Çünkü 4. maddenin en son fıkrasında belirtilen alan türü değişen lisans bölümlerine başvuru yapacak kişiler lisansa yerleştirilmiş oldukları puan türünden başvuru yapar ibaresinden dolayı önceden alan türü say,söz,ea olan Anadolu Üniv. Rekreasyon ve Spor Yöneticiliği bölümleri şimdi alan türünü Ea olarak değiştirmiştir. Dolayısı ile özel yetenekle hangi puan türünden üniveristeye girdiyse bir kişi o puan türünden tercih yapacaktır. Yine tekrar ediyorum alan türü EA ile ister özel yetenekle ister zorunlu merkezi atama ile giren kişi kendisine avantaj sağlamak için asla Söz veya Say puan türünden başvuru yapamayacaktır! Umarım açıklayıcı ve bilgilendirici olmuştur. Unutmayın sizin yapacağüınız yalan veya yalnış tercih hem 3+1 yıl kendinize zarar verecek, hem de yerleşmesi mümkün iken sizin işgal ettiğiniz kontenjana yerleşemeyen başka bir insanın hakkına girmiş olacaksınız! Saygılar..

 10. #190
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  3
  kafam allak bullak oldu, iyice birbirine girdi herşey. daha önce kullanılacak ales puanı problem değilken şuan sorun haline geldi. arkadaşların yazdığına göre 2008 den bu yana böyle uygulanıyormuş ama daha önceleri kimsenin umrunda değildi bu konu sanırım.
  bu konuda son olarak birkaç sorum olacak...
  ben öğretmenlik mezunuyum. özel yetenek sınavıyla kazandım fakat okula öss ea puanıyla girdim.
  şimdi benim ales ea puanımlamı başvuru yapmam gerekli?
  diyelimki erzurum da yetenek sınav başvurusunda öss ea puanını istedi ve yetenek sınavı yaptı orayada ales ea puanımı kullanılarak başvurulacak?

  - - - Güncellendi - - -

  birde buradan başvuru yapacak arkadaşlara sesleniyorum lütfen herkes gideceği ve kendi alanlarında başvuru yapsınki bizlerde atanabilelim. çünkü ben öğretmenlik mezunuyum ve sadece öğretmenliğe başvurabiliyorum diğer arkadaşlar ise örneğin yöneticilik mezunu öğretmenlikte y.lisans yapanlarda benim önüme geçecektir. her atamada olduğu gibi öğretmenlikte 10 kadroya 20 kişi başvuruyor ve 10 kişi açıkta kalıyor. yöneticilkte 10 kadroya 5 kişi başvuruyor kadrolar boş kalıyor lütfen herkes başvurabildiği bölümleri tercih ederken diğer arkadaşlarınıda düşünsün.
  yarıca yanlış anlaşılmak istemem buradaki örneklerim tüm bölümler için geçerlidir. kesinlikle yöneticilik mezunlarına lafım yok sadece bizleride düşünerek tercih yapmanızı istiyorum okadar

 11. #191
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  2
  Alıntı Digitorium Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Merhabalar oyp 79.83.. Ogretmenlik bolumu.. Basvuru yaparmiyim bilmiyorum isim geregi belki cari atamayi bekleyebilirim herkesin gonlune gore olur insallah..

  hocam bence başvurma senin işin gücün varmış biz işsiz güçsüz bekliyoruz acı bize )
  şaka bir yana herkes için hayırlısı olsun...

 12. #192
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  14

  ankara üniversitesi

  arkadaşlar bir şey soracağım ekim ayındaki Ankara üniversitesi "beden eğitimi ve spor" ilanını hatırlayanınız var mı? ilan antrenörlük veya öğretmenlik için miydi? şartları nelerdi?

 13. #193
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  112
  Antrenörlük içindi hocam


  iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

 14. #194
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  14
  Anladım, teşekkürler, ben ekim ayında açılan ilanları sonradan öğrendim ve tercih yapamadım, iki kişi almışlardı ve galiba biri 85 diğeri 80 öyp puanıylaydı da kadronun ne olduğunu merak ettim, çok teşekkürler tekrardan.

  - - - Güncellendi - - -

  Birde acaba ekim atamalarından haberi olmayıp kaçıran sizce çok kişi var mıdır? eğer yok ise, antrenörlük Ankara bile 80 öyp puanıyla kapattıysa, bu atamada daha da puan düşmesi gerekir gibi düşünülebilir.

 15. #195
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  112
  zannetmiyorum hocam çünkü öyp yeterince dillendi herkes biliyor takip ediyor artık 4 dönemdir bende puanlar düşsün diye beklıyorum ama malesef hiç düşmedi daha belki bu alımlarda 1-2 puan oynarsa oynar inşallah düşer de atanırsınız


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. ÖYP 2013/3 Aralık Atamaları Zihin Engelliler Eğitimi Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan halil3242
  Cevap: 13
  Son Mesaj: 05-02-2015, 00:20
 2. ÖYP 2013/3 Aralık Atamaları Tarih Bölümü Bilgi ve Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan sinantar
  Cevap: 187
  Son Mesaj: 16-07-2014, 00:30
 3. ÖYP 2013/3 Aralık Atamaları İletişim Fakültesi Bölümleri Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan Tuana_90YL
  Cevap: 440
  Son Mesaj: 12-07-2014, 12:41
 4. ÖYP 2013/2 Ekim ve 2013/3 Aralık Besyo Forumu Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan ceyizsenem
  Cevap: 30
  Son Mesaj: 25-12-2013, 02:38
 5. ÖYP 2013/3 Aralık Atamaları Beslenme ve Diyetetik Bölümü Puan ve Bilgi Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan caglarkaraman
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 17-12-2013, 03:56

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git