Sonuçları Görüntülenen Anket: ÖYP Puanınız Kaç ?

Oy
100. Sizin bu ankete oy verme yetkiniz yok
 • 75-81

  39 39,00%
 • 81-86

  40 40,00%
 • 86-91

  14 14,00%
 • 91-100

  7 7,00%
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 22 - Toplam 41 İlkİlk ... 12202122232432 ... SonSon
Bulunan 211 den 220 - Toplam 409

ÖYP 2013 Aralık Uluslararası İlişkiler Bilgi ve Puan Paylaşımı

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda ÖYP 2013 Aralık Uluslararası İlişkiler Bilgi ve Puan Paylaşımı Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaslar bence elinizde resmi esdegerlilik belgesi yada tablosu olmadan basvuru yapmayin. Hem kendinizin öypden ömür ...


 1. #211
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  02-2013
  Mesaj
  47
  Arkadaslar bence elinizde resmi esdegerlilik belgesi yada tablosu olmadan basvuru yapmayin. Hem kendinizin öypden ömür boyu men edilmesi riskine gireceksiniz, hem de kendi alaninda tercih yapanlarin haklarini yanlis beyanla gasp etmis, iki kere yanlis yapmis olacaksiniz. Yökün oraya esdegerligi ne amacla koydunugu bile bilmiyoruz. Belki o esdegerlilik sadece yurt disindan alinan diplomalar icin konulmusta olabilir. Cünkü bazi arkadaslar forumda yazmis, cagri merkezini aradim metalurji mezunuyum, metalurji ve malzemeye esdegerlilik vermiyorlar vs. gibi cevaplarda almislar. Sonuc olarak telefonda söylenene, eşe dosta güvenip ne kendinizi yakin ne baskasini. Imkaniniz varsa hemen YÖK e gidip elden dilekce verip esdegerlilik belgenizi ayni gün isteyin yada Ankarada bir tanidiginiz gidip hemen istesin.Elinizde resmi evrak olmadan kimsenin sözüne güvenmeyin. Sonucta puaniniz tutar ama yerlestiginiz üniversite kabul etmez, üniversite kabul eder yök atamanizi yapmaz vs. Herkese bol sanslar dilerim.
  dpd06 ve aras kura bunu beğendiler.

 2. #212
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  11
  Arkadaşlar bazı yorumları hayretle okudum. Hepimizin az çok matematik ve istatistik bilgisi var. Ve yorumlarda müthiş bir psikolojik savaş gördüm. Çoğu kişi güya yardımcı olma ayağına karşı tarafı kendi çıkarları doğrultusunda etkilemeye çalışmış. Şundan hiç şüpheniz olmasın ki puanlarda ciddi bir düşüş olacak. Bu düşüşün ne kadar olacağını birazda bizlerin cesareti belirleyecek. Bunun örnekleri şimdiye kadar olan alımların hepsinde yaşanmış. Mesela ekim alımlarında Hakkari 84 ile kapatırken uludağ 78 ile kapatmış.Üstelik sadece 14 kişilik kontenjan açılmışken. Kişilerin özel durumları, yanlış hesapları veya korkaklıkları yüzünden böyle durumlar maalesef sık sık yaşanıyor. Şimdi ise o alımların 6 katından bile fazla kontenjan ayrılmış bizlere. Yanılmıyorsam 2012 de ki alımlarda olması lazım, 19 kontenjan ayrılmış ve Niğde 72 ile kapatmış. Arkadaşlar cesur olun. Tabi ki garanti tercihlerinizde olsun ama unutmayın ki bu alımlar diğerleriyle kıyaslanamayacak kadar farklı koşullara sahip. Son ALES sınavı sonuçta hepimizin malumu. 85 üzeri çok az. Rekor bir kontenjan durumu söz konusu. Ve uluslararası ilişkiler mezun sayısı diğer iibf mezunlarından daha az. Korkaklık yapıpta hem daha iyi üni. imkanını tepmeyelim hemde diğer arkadaşların öünün kesmeyelim. Adamın puanı 82 ama ilk tercihe Niğde yazmış. Ayıptır ya. Eğer biraz daha hesap kitap yapıp rasyonel olunursa, 85 ve üzeri alanlar en iyi üni.lere, 80-85 arası akdeniz, selçuk, osmangazi ve akdeniz gibi o en iyileri takip eden ünilere, 75-80 arası içanadolu ve doğusundaki orta halli ünilere atanır. Hatta bu vasat ünilerden 75'in altında bile kapatanlar olur. Tekrar ediyorum, garanti tercih yapın tabi ki ama 80 üzeri puanlada ilk tercihe Maraşı, Niğdeyi, Çorumu yazmayın. Hem size yazık hem diğerlerine. Bazıları eleştirecektir beni ama lütfen biraz inceleyin önceki alımları ve kontenjanları. Yaşanan akıl dışı olayları (Hakkari: 84, Uludağ: 79) tekrar edip canımızı sıkmasında, yakmasında. Hepimiz için Allah hayırlısını versin. Bu arada ankette benim haklı olduğumu söylüyormuş zaten Şu anketede 2 saniyenizi ayırıp katılın. Yorumlardan daha çok şey anlatacaktır.
  Gökhan60, baltazar, acemiuser ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

 3. #213
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Eskişehir
  Mesaj
  310
  Uludağın 78le kapatma sebebi sadece hukukçuların başvuruyor olmalarıydı hocam, yanlış bilgilendirme olmasın, devletler hukuku ilanıydı ve uluslararası ilişkiler başvuramıyordu.

  Alıntı seyfoli Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar bazı yorumları hayretle okudum. Hepimizin az çok matematik ve istatistik bilgisi var. Ve yorumlarda müthiş bir psikolojik savaş gördüm. Çoğu kişi güya yardımcı olma ayağına karşı tarafı kendi çıkarları doğrultusunda etkilemeye çalışmış. Şundan hiç şüpheniz olmasın ki puanlarda ciddi bir düşüş olacak. Bu düşüşün ne kadar olacağını birazda bizlerin cesareti belirleyecek. Bunun örnekleri şimdiye kadar olan alımların hepsinde yaşanmış. Mesela ekim alımlarında Hakkari 84 ile kapatırken uludağ 78 ile kapatmış.Üstelik sadece 14 kişilik kontenjan açılmışken. Kişilerin özel durumları, yanlış hesapları veya korkaklıkları yüzünden böyle durumlar maalesef sık sık yaşanıyor. Şimdi ise o alımların 6 katından bile fazla kontenjan ayrılmış bizlere. Yanılmıyorsam 2012 de ki alımlarda olması lazım, 19 kontenjan ayrılmış ve Niğde 72 ile kapatmış. Arkadaşlar cesur olun. Tabi ki garanti tercihlerinizde olsun ama unutmayın ki bu alımlar diğerleriyle kıyaslanamayacak kadar farklı koşullara sahip. Son ALES sınavı sonuçta hepimizin malumu. 85 üzeri çok az. Rekor bir kontenjan durumu söz konusu. Ve uluslararası ilişkiler mezun sayısı diğer iibf mezunlarından daha az. Korkaklık yapıpta hem daha iyi üni. imkanını tepmeyelim hemde diğer arkadaşların öünün kesmeyelim. Adamın puanı 82 ama ilk tercihe Niğde yazmış. Ayıptır ya. Eğer biraz daha hesap kitap yapıp rasyonel olunursa, 85 ve üzeri alanlar en iyi üni.lere, 80-85 arası akdeniz, selçuk, osmangazi ve akdeniz gibi o en iyileri takip eden ünilere, 75-80 arası içanadolu ve doğusundaki orta halli ünilere atanır. Hatta bu vasat ünilerden 75'in altında bile kapatanlar olur. Tekrar ediyorum, garanti tercih yapın tabi ki ama 80 üzeri puanlada ilk tercihe Maraşı, Niğdeyi, Çorumu yazmayın. Hem size yazık hem diğerlerine. Bazıları eleştirecektir beni ama lütfen biraz inceleyin önceki alımları ve kontenjanları. Yaşanan akıl dışı olayları (Hakkari: 84, Uludağ: 79) tekrar edip canımızı sıkmasında, yakmasında. Hepimiz için Allah hayırlısını versin.
  snmm ve çakir bunu beğendiler.
  Herkes eşittir ama bazıları daha eşittir - Orwell

 4. #214
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  55
  Alıntı seyfoli Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar bazı yorumları hayretle okudum. Hepimizin az çok matematik ve istatistik bilgisi var. Ve yorumlarda müthiş bir psikolojik savaş gördüm. Çoğu kişi güya yardımcı olma ayağına karşı tarafı kendi çıkarları doğrultusunda etkilemeye çalışmış. Şundan hiç şüpheniz olmasın ki puanlarda ciddi bir düşüş olacak. Bu düşüşün ne kadar olacağını birazda bizlerin cesareti belirleyecek. Bunun örnekleri şimdiye kadar olan alımların hepsinde yaşanmış. Mesela ekim alımlarında Hakkari 84 ile kapatırken uludağ 79 la kapatmış.Üstelik sadece 14 kişilik kontenjan açılmışken. Kişilerin özel durumları, yanlış hesapları veya korkaklıkları yüzünden böyle durumlar maalesef sık sık yaşanıyor. Şimdi ise o alımların 6 katından bile fazla kontenjan ayrılmış bizlere. Yanılmıyorsam 2012 de ki alımlarda olması lazım, 19 kontenjan ayrılmış ve Niğde 72 ile kapatmış. Arkadaşlar cesur olun. Tabi ki garanti tercihlerinizde olsun ama unutmayın ki bu alımlar diğerleriyle kıyaslanamayacak kadar farklı koşullara sahip. Son ALES sınavı sonuçta hepimizin malumu. 85 üzeri çok az. Rekor bir kontenjan durumu söz konusu. Ve uluslararası ilişkiler mezun sayısı diğer iibf mezunlarından daha az. Korkaklık yapıpta hem daha iyi üni. imkanını tepmeyelim hemde diğer arkadaşların öünün kesmeyelim. Adamın puanı 82 ama ilk tercihe Niğde yazmış. Ayıptır ya. Eğer biraz daha hesap kitap yapıp rasyonel olunursa, 85 ve üzeri alanlar en iyi üni.lere, 80-85 arası akdeniz, selçuk, osmangazi ve akdeniz gibi o en iyileri takip eden ünilere, 75-80 arası içanadolu ve doğusundaki orta halli ünilere atanır. Hatta bu vasat ünilerden 75'in altında bile kapatanlar olur. Tekrar ediyorum, garanti tercih yapın tabi ki ama 80 üzeri puanlada ilk tercihe Maraşı, Niğdeyi, Çorumu yazmayın. Hem size yazık hem diğerlerine. Bazıları eleştirecektir beni ama lütfen biraz inceleyin önceki alımları ve kontenjanları. Yaşanan akıl dışı olayları (Hakkari: 84, Uludağ: 79) tekrar edip canımızı sıkmasında, yakmasında. Hepimiz için Allah hayırlısını versin.
  puan aralıklarınız konusunda katılıyorum size. ben sırf orta halli gibi görünen üniversitelerden boş kalma ihtimalleri olanları da düşündüm düşük puanım ile, sürpriz olabilir belki diye. çünkü birçok kişi niğde, çorum, maraş, erzurum, elazığ gibi şehirleri garanti olarak görüyor gibi.

  (79 puanla alan kadronun özel şartı vardı yalnız, doktora mıydı hatırlayamıyorum, hakkari'nin altına düşmezdi yoksa)

 5. #215
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  11
  Tekrar baktım ama uluslararası ilişkiler yazıyor. Hatalıysam kusura bakmayın.

 6. #216
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Eskişehir
  Mesaj
  310
  Alıntı seyfoli Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Tekrar baktım ama uluslararası ilişkiler yazıyor. Hatalıysam kusura bakmayın.
  Kadro uluslararası ilişkiler devletler hukuku ABDde açılmıştı ama şartlarda hukuk lisans mezunu olmak vardı. O yüzden biz başvurmamıştık, tercih yaptım da ordan biliyorum. Hatta 2013/2 öyp uluslararası ilişkiler atamaları başlığında da bu konuyu konuşmuştuk. Hata normal, ben de sonuçlar açıklandığında 78le nasıl atanır uludağa diye düşünmüştüm sonradan aklıma gelmişti. Neyse bu şu açıdan iyi, hukukçuların öyp puanları düşük. O açıdan uluslararası hukuk kadrolarında rakiplerimiz artmış değil diye düşünüyorum.
  Herkes eşittir ama bazıları daha eşittir - Orwell

 7. #217
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Mesaj
  13
  Alıntı Hank10 Demiş ki: Mesajı Görüntüle

  Arkadaşlar Uİ ve AB bölüm mezunu olarak bölüm ismi konusunda epey sıkıntı yasadım ve YÖK'ten eşdeğerlik istedim yaklaşık 6 ay önce. Buna göre çok net uyarmak istiyorum:

  ULUSLARARASI İLİŞKİLER
  SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER
  ULUSLARARASI İLİŞKİLER VE AVRUPA BİRLİĞİ bölümleri eşdeğerdir. Bana yökten gelen resmi kağıtta komisyonun kararının bu olduğu belirtilmiştir.

  Diğer yandan 'Devletler Hukuku' ya da 'Uluslararası Hukuk' Uluslararası İlişkiler ABD'ye bağlıdır. Bunu yazarsam sorun çıkar mı, ya da doçentlik durumlarında Hukuk Lisansı aranır mı gibi anlamsız sorular ile kafanızı meşgul etmeyin. İçiniz rahat olabilir, resmi hakkımızdır bu bölümleri yazmak ve ileride de, şu anda da herhangi bir sorun yok.
  Çok kendinizden emin konuşuyorsunuz bazı konularda gerçi umarım haklısınızdır...

  Öncelikle önceki sayfalarda devletler hukuku ile ilgili şüphe dile getirdiğim için 'profesyonel' spekulasyonla suçladınız beni (isim vermeden). Gerginlik çıksın istemedim ve cevap vermedim.. Fakat belirtmek isterim ki; doktoranızı hukuk alanından yapmak için hukuk lisansı aranıyor. Bunun aksi sadece istisnadır. Doktorayı hukuktan yapamadıktan sonra da hukuk doçentliği almak imkansız görünüyor. Zaten hukuk lisansımız da yok. Eğer bir yolu varsa bu engelleri aşmanın belirtiniz ben de bilgileneyim, herkes öğrensin bu konu kapansın. Ama durup dururken insanları kötü niyetlilikle suçlamayın, kimin ne olduğunu bilemezsiniz insanların hakkına girip iftira atmayın.

  İkinci olarak az önce YÖK'ü aradım. Eşdeğerlik konusuyla ilgili UA ilişkiler adına herhangi bir bilgi olmadığını ve üniversiteleri aramamız gerektiğini söylediler. Ben de açtım telefonu Niğde'yi aradım. 3 kez farklı hatta aktardılar zira kendilerinin de konudan haberi yok. Nasıl olacak peki bu iş? Tercih edip sonra sıkıntı yaşanırsa kim verecek hesabını hiç kimsenin bir şey bildiği yok?

  Edit: Yök'ü tekrar aradım ısrarlı sorularım karşısında UA ilişkilerin, eşdeğerliliği olan tek bölüm UA ilişkiler ve AB siyaseti dendi.. Yani merak eden arkadaşlar için, UA ilişkiler ve Siyaset Bilimi'ne denklik yok deniyor.

 8. #218
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Mesaj
  4
  arkadaşlar eşdeğerlilik hakkında söylenenlerden sonra 9. sıradaki Niğde Uluslararası İlişkiler tercihimi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü şartı olması nedeniyle değiştirmeye karar verdim. kendim uluslararası ilişkiler mezunuyum. kendi başımı yakmak da başkasının hakkına girmek de istemiyorum. bürokrasinin ayak bağı olduğu bu ülkede yökün iki gün içinde bir liste açıklayacağına da inan(a)mıyorum açıkçası.

  Tercihlerimin son hali (bir fikir verecekse, bir yardımı dokunacaksa eğer)
  1. Osmangazi Uluslararası İlişkiler
  2. Osmangazi Devletler Hukuku
  3. Anadolu Siyasi Tarih
  4. Adnan Menderes Uluslararası İlişkiler
  5. Giresun Uluslararası İlişkiler
  6. Hitit Uluslararası İlişkiler
  7. Hitit Siyasi Tarih
  8. Sütçü İmam Siyasi Tarih
  9. Niğde Devletler Hukuku
  10. Sütçü İmam Devletler Hukuku
  Fıçı elmaları ne derecede çürütmüştü yoksa elmalar en baştan beri mi çürüktü?

 9. #219
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2013
  Mesaj
  89
  Alıntı seyfoli Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar bazı yorumları hayretle okudum. Hepimizin az çok matematik ve istatistik bilgisi var. Ve yorumlarda müthiş bir psikolojik savaş gördüm. Çoğu kişi güya yardımcı olma ayağına karşı tarafı kendi çıkarları doğrultusunda etkilemeye çalışmış. Şundan hiç şüpheniz olmasın ki puanlarda ciddi bir düşüş olacak. Bu düşüşün ne kadar olacağını birazda bizlerin cesareti belirleyecek. Bunun örnekleri şimdiye kadar olan alımların hepsinde yaşanmış. Mesela ekim alımlarında Hakkari 84 ile kapatırken uludağ 78 ile kapatmış.Üstelik sadece 14 kişilik kontenjan açılmışken. Kişilerin özel durumları, yanlış hesapları veya korkaklıkları yüzünden böyle durumlar maalesef sık sık yaşanıyor. Şimdi ise o alımların 6 katından bile fazla kontenjan ayrılmış bizlere. Yanılmıyorsam 2012 de ki alımlarda olması lazım, 19 kontenjan ayrılmış ve Niğde 72 ile kapatmış. Arkadaşlar cesur olun. Tabi ki garanti tercihlerinizde olsun ama unutmayın ki bu alımlar diğerleriyle kıyaslanamayacak kadar farklı koşullara sahip. Son ALES sınavı sonuçta hepimizin malumu. 85 üzeri çok az. Rekor bir kontenjan durumu söz konusu. Ve uluslararası ilişkiler mezun sayısı diğer iibf mezunlarından daha az. Korkaklık yapıpta hem daha iyi üni. imkanını tepmeyelim hemde diğer arkadaşların öünün kesmeyelim. Adamın puanı 82 ama ilk tercihe Niğde yazmış. Ayıptır ya. Eğer biraz daha hesap kitap yapıp rasyonel olunursa, 85 ve üzeri alanlar en iyi üni.lere, 80-85 arası akdeniz, selçuk, osmangazi ve akdeniz gibi o en iyileri takip eden ünilere, 75-80 arası içanadolu ve doğusundaki orta halli ünilere atanır. Hatta bu vasat ünilerden 75'in altında bile kapatanlar olur. Tekrar ediyorum, garanti tercih yapın tabi ki ama 80 üzeri puanlada ilk tercihe Maraşı, Niğdeyi, Çorumu yazmayın. Hem size yazık hem diğerlerine. Bazıları eleştirecektir beni ama lütfen biraz inceleyin önceki alımları ve kontenjanları. Yaşanan akıl dışı olayları (Hakkari: 84, Uludağ: 79) tekrar edip canımızı sıkmasında, yakmasında. Hepimiz için Allah hayırlısını versin. Bu arada ankette benim haklı olduğumu söylüyormuş zaten Şu anketede 2 saniyenizi ayırıp katılın. Yorumlardan daha çok şey anlatacaktır.
  Puanınız ve muhtemel tercihlerinizi bizimle paylaşırsanız tercihlerimiz konusunda bize yardımcı olmuş olursunuz

  - - - Güncellendi - - -

  -Merhaba Uluslararası ilişkiler bölümü mezunuyum hangi bölümlere eşdeğerlilik olduğunu öğrenecektim
  +Uluslararası ilişkiler "bölümü" mezunu iseniz toplumsal ve siyasal bilimler bölümüne eşdeğerdir, uluslararası ilişkiler "programı" ise siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümüne eşdeğerdir, "uluslararası ilişkiler" ise uluslararası ilişkiler ve avrupa birliği bölümüne denktir.
  Özet olarak konuşma böyle geçti, ben şimdi diplomama baktım "uluslararası ilişkiler bölümü" yazıyor, tercih sistemine lisans bilgileri girerken bu farklılığı göz önünde bulundurun ben tekrar tercihlerimi silip lisans bilgilerimi düzelttim, program yapmıştım bölüm olarak revize ettim. kafam kazan!
  dpd06 bunu beğendi.

 10. #220
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  11
  Arkadaşlar Yökü aradım ortaya çıkan sonuç şu:
  Eğer mezun olduğunuz okul bölüm olarak geçiyorsa farklı program olarak geçiyorsa farklı eşdeğerlilikler ortaya çıkıyor. Israrla bana bölüm mü program mı diye sordular. Net olarak bilmediğim için mezun olduğum üniversiteden öncelikle bunu netleştirmemi istediler.
  Eğer uluslararası ilişkiler bölüm olarak geçiyorsa sadece bir tane bölümle eşdeğerliliği mevcut o da toplumsalve siyasal ilişkiler gibi alakasız bi bölüm. Ama uluslararası ilişkiler program olarak mezun olmuşsanız siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, ab siyaseti ve uluslararası ilişkiler başta olmak üzere uluslararası ilişkiler ve ab gibi bir çok programa eşdeğerliliği mevcuttur.
  Buradan çıkan sonuç şu mesela mezuniyetiniz uluslararası ilişkiler bölümse eğer siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler tercih edemez ama programsa siyaset bilime ve uluslararası ilişkiler tercih edebilir. Bölüm ve program farkını fark edin lütfen. Benim de uluslararası ilişkiler bölümü olarak geçiyor ve siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümüne tercih yapamıyorum maalesef. Öyle sanıyorum ki uluslararası ilişkiler program olarak çok sınırlıdır daha çok bölüm olarak geçiyor ve bu eşdeğerlilik yurt dışındaki üniversitelerle ilgilidir diye tahmin ediyorum.Son tavsiyem okulunuzdan mezun olduğunuz uluslararası ilişkilerin bölüm mü program olarak mı geçtiğini netleştirin.
  dpd06 bunu beğendi.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. ÖYP 2013/2 Ekim ve 2013/3 Aralık Besyo Forumu Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan ceyizsenem
  Cevap: 30
  Son Mesaj: 25-12-2013, 02:38
 2. ÖYP 2013/1 Uluslararası İlişkiler Puan ve Bilgi Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan çakir
  Cevap: 106
  Son Mesaj: 23-11-2013, 12:37
 3. ÖYP 2013 Temmuz PDR Puan ve Bilgi Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan pdr01
  Cevap: 22
  Son Mesaj: 26-07-2013, 18:05
 4. ÖYP Tarih 2012/2 Aralık Puan ve Bilgi Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan historianwomen
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 03-01-2013, 16:07
 5. Tarih Bölümü 2012/2 Aralık ÖYP Bilgi ve Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan historianwomen
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 26-12-2012, 13:06

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git