+ Konuyu Cevapla
Sayfa 25 - Toplam 42 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon
Bulunan 241 den 250 - Toplam 420

17 Kasım ALES 2013 Sonbahar Sınavınız Nasıl Geçti?

ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Forumunda 17 Kasım ALES 2013 Sonbahar Sınavınız Nasıl Geçti? Konusunu İncelemektesiniz

ya bi de renkli basıma geçmişler ya, sarı mavi yeşil boyamalı sorular vardı,şaka gibi ya, ...


 1. #241
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  37
  ya bi de renkli basıma geçmişler ya, sarı mavi yeşil boyamalı sorular vardı,şaka gibi ya, zaten ales mantığından uzak, alakasız sorular....gerçekten o kitapçıkları boyama kitabı yapsanız daha anlamlı..
  insanlara seçenek bırakmıyorlar..dünden beri hala toparlanamıyorum...bu anlamsız..
  biçok farklı alanda, biçok insanın geleceğini bi şekilde bi tek sınava baglıyosunuz, o halde belli standartlarla açıklanabilir makul bi sınav yapmanız gerekir öyle degil mi, aksi takdirde her türlü şüpheye,spekülasyona açık bi durumdasınız...off sanki çok umurlarında da..
  Hilmi hoca, Işık ve YAĞMR bunu beğendiler.

 2. #242
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  11-2013
  Mesaj
  2
  Arkadaşlar burda Şafak Pavey'in iletişim adresleri var, maillerine kendisi cevap yazıyor. Sınavla ilgili sıkıntılarımızı kendisine yazarsak belki yardımı olur. Bence boş boş birbirimizle tartışacağımıza, birleşip bu haksızlığa acilen itiraz etmeliyiz. Artık Ösym'ye mi nereye itiraz edeceksek....
  Tel: +90 (312) 420 62 06 – 07

  Faks: +90 (312) 420 69 41

  E-mail: safak@safakpavey.com ; safak.pavey@tbmm.gov.tr

  Adres: Ana Bina, Kat:1, No: 299 TBMM Bakanlıklar / Ankara
  sicilya ve paradoxus bunu beğendiler.

 3. #243
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  04-2013
  Mesaj
  170
  Tartismasiz en zor alesti. Gecen senelerin sorularinda 90in altina asla dusmezdim. Simdi 80 alsam sevinicem. Cok buyuk bir adaletsizlige sebep oldular. Oyle standart sapmanin getirecegi bikac puanla telafi olacak gibi degil. 35 tane soruyu hic okuyamadim bile mat2 den. Normalde 2.5 saatde bitirirdim.

  Bu standart sapma olayini da anlamis degilim. Benim bildigim standart sapma eger adaylarin aldigi notlar ortalamadan cok uzaktaysa, yuksek olur. Yok eger herkes birbirine yakin aldiysa az olur. Bu sinav zor diye standart sapma olmasi gerekmez ki. Eger herkes dusuk alir ve bu dusuk notlar birbirine yakin olursa standart sapma da az olur. Yani standart sapma gecen seneki ortalamayla alakali bisey degil ki yaniliyor muyum?
  sicilya, Hilmi hoca ve Işık bunu beğendiler.

 4. #244
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  09-2011
  Mesaj
  73
  Alıntı tugbalinka Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  ZOR ZOR ZOR! başka türlü nasıl ifade edilebilirdi?
  Sınav bitiminde savaş gazisi gibiydim. sözelciyim,bahardaki aleste 30 matematik yapmıştım,şimdi ise 12 tane ancak yapabildim. Hepimize geçmiş olsun..
  Bende sözelciyim 30 mat yaptığında kaç aldın, nasıl yetiştirdin

 5. #245
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  11-2012
  Mesaj
  574
  Derdini ilk mesajında bu şekilde anlatabilmiş olsaydın daha güzel olurdu Ben 5 yıl kadro bekledim, girdiğim ilk ales sınavından yanılmıyorsam 65 yabancı dil sınavından burada söylemeye utanacağım bir not aldım. Yıllarca süren uğraşım sonunda her ikisini de oldukça yukarılara taşıdım, hele ki farklı bir üniversitede kazandığım bir kadro var ki anlatsam ağzın açık kalır. Demem o ki sana bulunabileceğim tek tavsiye, çalış daha çok çalış herseye herkese rağmen daha çok çalış eninde sonunda istediğini elde edersin ...  Alıntı pepetye Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Değerli arkadaşım,

  Bir art niyetin olmadığına inanıyorum; olsaydı yanıtın zaten farklı olurdu herhalde.Anlamsız tartışmalara girmeyi zaten sevmem, beni buna mecbur bırakmamış olman da güzel; ancak beni bir nebze tanıyor olsaydın yanıtının komik olduğunu fark ederdin.. "Komik" derken dalga geçmiyorum yanlış anlama; kibarlık ve nezaket kuralları konusunda bir ameleden farkı olmayan babamın aksine bir aristokrattan pek de farklı olmayan annemin sıkı eğitimini alarak büyümüş birisiyim; ancak binlerce insanın haklı olarak isyan ettiği bir ortamda...

  Sayın biyofizikçi, şimdi sizinle bir hikayeyi paylaşayım:

  Diyelim ki mezun olduğumuz üniversiteden farklı üniversitelerdeki açıktan kadrolara alımlarda yaşanan "olağanüstü objektif akademisyenlerimizin olağanüstü tesadüfen bizim akademik bilgimizi yetersiz bulup kendi fakültesinin mezunlarının akademik bilgisini çok yeterli görüp onları tercih etmesi nedeniyle" ÖYP programına hazırlanan bir kişi var ve bu kişi daha başlangıçta tek suçu yalnızca ülkenin seçkin üniversitelerinden birinden aldığı ağır eğitim nedeniyle ne kadar çalışırsa çalışsın düşük bir ortalamayla mezun oluyor ve (küçümsemek adına söylemiyorum ancak gerçekler değişmiyor) doğudaki birçok üniversiteden kolaylıkla ve mükemmel bir ortalamayla mezun olan meslektaşlarının gerisine düşüyor.

  Sonra diyorlar ki ALES'te başarılı olmalısın, 3 yıl geçerliliği var.Bu kişi, araştırmayı, bilgiye ulaşmayı ve objektifliği o kadar seviyor ki hazırlığına birçok kişinin aksine 2 ay önceden başlıyor ve o kadar sistematik ki hangi gün ne çalışacağını programlıyor.Pazartesi-Çarşamba-Cuma günleri saat 9:30-12:30 arası deneme sınavlarını, kronometre, cevap kağıdı ve kurşun kalem-kalemtraş eşliğinde yapıyor.Bu sınavları ara vermeden tek oturumda yapıyor, sosyal yaşamla iletişimini kesiyor ve objektiflik adına gıda/wc gibi temel ihtiyaçlarından bile istifade etmeden sınavlarını tamamlıyor.Salı-Perşembe-Cumartesi günleri ise her gün kısa dinlenme aralıkları ile soru bankasından tam 40 sayfalık bir çalışma yapıyor.

  Bu kişi, sınav haftasından bir önceki haftaya kadar; çalışmasının kusursuz olması adına, en kaliteli olarak kabul edilen, tüm kaynaklar 2013-2014 basımı olmak üzere, 3 farklı yayınevinin (ihtiyaç, yargı, yediiklim) toplam 30 deneme sınavını çözüyor, ve 2 adet soru bankasını tamamlıyor (yargı-yediiklim).Yargı deneme sınavlarında süreyi ortalama 30 dakika arttırıyor, ihtiyaçta 15-20 dakika arttırıyor, yediiklimde denk geliyor.Ama hiçbir deneme sınavında sapmasız puan 90'ın altına inmiyor, çoğunlukla 95+ puan alıyor.

  Bu kişi son haftaya girmeden son 4 ÖSYM sınavını aynı şartlarda çözüyor.Aldığı puanlar sırasıyla; 91, 95, (98,5) (1 yanlış 1 boş) ve 80.

  Son sınavın problemli olduğunu gözlemliyor ve aksi gerçekleşmedikçe 90+ puan bekliyor.

  Bu kişi sınava son 3 gün kala dinleniyor ve pazar günü sınava giriyor, soruları gördükçe çıldırıyor, gördükçe çıldırıyor...

  Eve geliyor birisi çıkıyor diyor ki...

  ...., tutup maaşlara zam yapacaklar sınav zor olmalı zaten diyerek bilinçli ya da bilinçsiz ağır tahrik unsurlarını devreye sokmak kusura bakmayın ama sadece sunumu pek de hoş olmayan bir laf salatası hazırlamaktır. (Yazımın başındaki paragrafın devamı)

  Şimdi arkadaşım sana sorum şu: Okudukların tamamen gerçek, yalnızca inandığını söyle; 3 sene önceki sınavdan benden daha yüksek puan almış olarak ALES'in kaymağını yiyen bir kişi, Aralık'ta yerleşirken, ben sadece onları uzaktan izleyebileceğim.. Vicdanın sızlayacak mı?..

  Bu gidişle aldığım kalem, silgi ve kalemtraşlarla bir kırtasiye dükkanı ve peçetelerle de solodan hisse satın alabileceğim.

  Hepimize geçmiş olsun...
  muammer191 bunu beğendi.

 6. #246
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  05-2012
  Mesaj
  1
  Yine ters köşe ,bu filmin aynısını Kpss 2013 te gördüm sankiii..artık bıktım bana mı denk gelio yoksa bende mi bi problem var bilemedim.

 7. #247
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Nerden
  Adana
  Mesaj
  5
  3 yıldır ALES sınavına giriyorum ben böyle sorular görmedim. o sorular normal bir sınav için değil ancak olimpiyatlar için hazırlanmıs olmalı. ÖSYM bizi yarış atı kıvamına getirmek için elinden geleni yaptı başardılar. sonra yok efendim beyin göçü yok bilmem ne arkadaslar bilim yapacaksınız avrupaya gidin burdan ekmek yiyemicez bu gidişle hepimize gecmiş olsun.
  sicilya ve Hilmi hoca bunu beğendiler.

 8. #248
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2013
  Mesaj
  91
  Twitter'da #ALESMağdurları gibi tag açsak belki sesimiz duyulur...Bir de BİMER'de görüş ve öneri kısmı var....Orası ilgilenebilir...
  sicilya ve paradoxus bunu beğendiler.

 9. #249
  Editör
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  567
  Alıntı lutufca Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Twitter'da #ALESMağdurları gibi tag açsak belki sesimiz duyulur...Bir de BİMER'de görüş ve öneri kısmı var....Orası ilgilenebilir...
  #aleszedeler tagını kullanıyoruz.

 10. #250
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Nerden
  izmir
  Mesaj
  4
  Benim merak ettiğim bu soruları hazırlayanlar, acaba kimler? Türkiye Beyin Olimpiyat komitesi filan mı? 3. kez sınava girdim. Hepsinden çok ve sistemli olarak hazırlanmıştım...Emek, zaman ve en önemlisi yaşattıkları umutsuzluk için çok teşekkür ederim.
  sicilya ve Hilmi hoca bunu beğendiler.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. 1 Eylül YDS 2013 Sonbahar Dönemi Sınavınız Nasıl Geçti?
  YDS - Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 74
  Son Mesaj: 08-09-2014, 23:44
 2. 18 Kasım KPDS 2012 Sonbahar Sınavınız Nasıl Geçti?
  KPDS - Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 50
  Son Mesaj: 03-01-2013, 21:27
 3. 11 Kasım ALES 2012 Sonbahar Sınavınız Nasıl Geçti?
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 120
  Son Mesaj: 07-12-2012, 15:22
 4. ALES 2011 Sonbahar Sınavınız Nasıl Geçti?
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 450
  Son Mesaj: 11-12-2011, 10:33
 5. ALES 2010 Sonbahar Dönemi Sınavınız Nasıl Geçti?
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı forum içinde, yazan goksu
  Cevap: 30
  Son Mesaj: 02-01-2011, 12:06

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git