reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 18 - Toplam 28 İlkİlk ... 81617181920 ... SonSon
Bulunan 256 den 270 - Toplam 420

17 Kasım ALES 2013 Sonbahar Sınavınız Nasıl Geçti?

ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Forumunda 17 Kasım ALES 2013 Sonbahar Sınavınız Nasıl Geçti? Konusunu İncelemektesiniz

Hocam hayırlısı olsun artık...Okul puanım yüksekti yabancı dilide hallettim ama ALES olmadı ...Yine işsiz kalcaz ...

 1. #256
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Nerden
  ankara
  Mesaj
  187
  Hocam hayırlısı olsun artık...Okul puanım yüksekti yabancı dilide hallettim ama ALES olmadı ...Yine işsiz kalcaz kpss ye başlamak gerek napalım...Bebeğimin canı sağolsun
  Alıntı jang_bogo Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  aynen beni anlatmışsın.. eşim il dışında,bebek annemde ben yokken,ben haftada 1 gün il dışı y.lisansta ve hafta içi her gün okulda derse giren biri olark elimden geleni yaptım.. 2007 den beri ALES e giriyorum. 80 lik sorulardan başladım o kdr yani.. en son 94 alıp bırakmıştım bebek falan girdi araya.. şimdi tekrar girdim önce ilkbahar sonra sonbahar yaktı bitirdi beni ( eşimin yanına y.lisans yatay geçiş yapmam lazımdı. ona da 88 ales gerekliydi yönetmelik uyarınca hesaplamalardan. ilkbaharda aldığım 82 yi yükselteyim dedim girdim..
  sonuç? sonuçta sınavda hiç yapmadığım birşeyi yaptım.. son 45 dk kalmıştı.. say lardan 30 boş,daha söz ellenmemiş ve cevap anahtarına çizik atmamıştım.. rahatlamak ve zihin boşaltmak amaçlı cvp kağıdına işaretleme yapayım dedim.. o kdr bunalmışım ki sorulardan,say2 yi say1 sütununa işaretlemişim.. farkettiğimde çok geçti.. hemen doğru sütuna işaretlemeyi yapıp diğerini silip baştan doğru işaretlemesini yaptım. ama hem vakit kaybettim hem de zihin boşaltmak yerine daha çok gerildim. o andan sonra kalan sayısal hiçbir soruya bakamadım zaten bu kafayla nasıl bakacaksam diye.. 3 kere okuyup anlamamaya başladım. sözelden 23 soru yaptım. mantıklarla 35 ediyo. çıkış o çıkış.. hala moralim düzelmedi.. lisansta notlara dikkat etmedik.. senelerce 90larda ales vardı hep onlara güvendik.. şimdi tam ihtiyacım oldu geçerliliği bitti karşılaştığımız sınavlara bak..
  bir yandan da şöyle düşünmüyor değilim. daha önce kpss de aynı şeyler başıma gelmişti.. st sapmadan hiç beklemediğim kdr yüksek gelmişti.. 85 yerine 93.. şimdi 75-80 arası çıkıyor hesaplamalarda.. öypde aynı braştakilerin hep aynı aralığa sıkıştığı düşünülürse herhangi bir artış bile çok önemli olur.. umarım herkese çok güzel birşeyler gelir.. sınava girmeden herkese dua ettim,özelikle bu sınavdan yüksek puan almaya muhtaç olanlar için.. Rabbim yrdcımız olsun inş...
  olaylara espritüel açıdan yaklaşan arkadaşlara da özellikle teşekkür ediyorum.. gün boyunca moralimi bi siz düzeltebildiniz )

 2. #257
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  31
  Dünden beri kendime gelemiyorum, sabaha kadar uyuyamadım gözümün önünde hep sınav soruları o iğrenç anlar, en az 8-9 ay daha işsizim eksiği var fazlası yok O kadar emeğim o kadar vaktim boşa gitti..

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı pepetye Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Değerli arkadaşım,

  Bir art niyetin olmadığına inanıyorum; olsaydı yanıtın zaten farklı olurdu herhalde.Anlamsız tartışmalara girmeyi zaten sevmem, beni buna mecbur bırakmamış olman da güzel; ancak beni bir nebze tanıyor olsaydın yanıtının komik olduğunu fark ederdin.. "Komik" derken dalga geçmiyorum yanlış anlama; kibarlık ve nezaket kuralları konusunda bir ameleden farkı olmayan babamın aksine bir aristokrattan pek de farklı olmayan annemin sıkı eğitimini alarak büyümüş birisiyim; ancak binlerce insanın haklı olarak isyan ettiği bir ortamda...

  Sayın biyofizikçi, şimdi sizinle bir hikayeyi paylaşayım:

  Diyelim ki mezun olduğumuz üniversiteden farklı üniversitelerdeki açıktan kadrolara alımlarda yaşanan "olağanüstü objektif akademisyenlerimizin olağanüstü tesadüfen bizim akademik bilgimizi yetersiz bulup kendi fakültesinin mezunlarının akademik bilgisini çok yeterli görüp onları tercih etmesi nedeniyle" ÖYP programına hazırlanan bir kişi var ve bu kişi daha başlangıçta tek suçu yalnızca ülkenin seçkin üniversitelerinden birinden aldığı ağır eğitim nedeniyle ne kadar çalışırsa çalışsın düşük bir ortalamayla mezun oluyor ve (küçümsemek adına söylemiyorum ancak gerçekler değişmiyor) doğudaki birçok üniversiteden kolaylıkla ve mükemmel bir ortalamayla mezun olan meslektaşlarının gerisine düşüyor.

  Sonra diyorlar ki ALES'te başarılı olmalısın, 3 yıl geçerliliği var.Bu kişi, araştırmayı, bilgiye ulaşmayı ve objektifliği o kadar seviyor ki hazırlığına birçok kişinin aksine 2 ay önceden başlıyor ve o kadar sistematik ki hangi gün ne çalışacağını programlıyor.Pazartesi-Çarşamba-Cuma günleri saat 9:30-12:30 arası deneme sınavlarını, kronometre, cevap kağıdı ve kurşun kalem-kalemtraş eşliğinde yapıyor.Bu sınavları ara vermeden tek oturumda yapıyor, sosyal yaşamla iletişimini kesiyor ve objektiflik adına gıda/wc gibi temel ihtiyaçlarından bile istifade etmeden sınavlarını tamamlıyor.Salı-Perşembe-Cumartesi günleri ise her gün kısa dinlenme aralıkları ile soru bankasından tam 40 sayfalık bir çalışma yapıyor.

  Bu kişi, sınav haftasından bir önceki haftaya kadar; çalışmasının kusursuz olması adına, en kaliteli olarak kabul edilen, tüm kaynaklar 2013-2014 basımı olmak üzere, 3 farklı yayınevinin (ihtiyaç, yargı, yediiklim) toplam 30 deneme sınavını çözüyor, ve 2 adet soru bankasını tamamlıyor (yargı-yediiklim).Yargı deneme sınavlarında süreyi ortalama 30 dakika arttırıyor, ihtiyaçta 15-20 dakika arttırıyor, yediiklimde denk geliyor.Ama hiçbir deneme sınavında sapmasız puan 90'ın altına inmiyor, çoğunlukla 95+ puan alıyor.

  Bu kişi son haftaya girmeden son 4 ÖSYM sınavını aynı şartlarda çözüyor.Aldığı puanlar sırasıyla; 91, 95, (98,5) (1 yanlış 1 boş) ve 80.

  Son sınavın problemli olduğunu gözlemliyor ve aksi gerçekleşmedikçe 90+ puan bekliyor.

  Bu kişi sınava son 3 gün kala dinleniyor ve pazar günü sınava giriyor, soruları gördükçe çıldırıyor, gördükçe çıldırıyor...

  Eve geliyor birisi çıkıyor diyor ki...

  ...., tutup maaşlara zam yapacaklar sınav zor olmalı zaten diyerek bilinçli ya da bilinçsiz ağır tahrik unsurlarını devreye sokmak kusura bakmayın ama sadece sunumu pek de hoş olmayan bir laf salatası hazırlamaktır. (Yazımın başındaki paragrafın devamı)

  Şimdi arkadaşım sana sorum şu: Okudukların tamamen gerçek, yalnızca inandığını söyle; 3 sene önceki sınavdan benden daha yüksek puan almış olarak ALES'in kaymağını yiyen bir kişi, Aralık'ta yerleşirken, ben sadece onları uzaktan izleyebileceğim.. Vicdanın sızlayacak mı?..

  Bu gidişle aldığım kalem, silgi ve kalemtraşlarla bir kırtasiye dükkanı ve peçetelerle de solodan hisse satın alabileceğim.

  Hepimize geçmiş olsun...
  Durumlar aynı bende de Hocam ne diyim Allah yardımcımız olsun..
  Bende sizin karşı çıktığınız bu şekilde birkaç düşünceyle karşılaştım ama sinirlerimi daha fazla bozmaktan başka bir şeye yaramadılar.O yüzden sanırım takmamak gerek, dediğiniz gibi tuzları kuru konuşurlar böyle, hayat onlara güzel nasıl olsa..
  Gökhan60, sicilya, Hilmi hoca ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

 3. #258
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  03-2013
  Mesaj
  17
  okadar moralim bozulduki ales dışında her sınava girebilirim, fakat sorun şu ki, sadece ALES puanı ile kadroya atanabiliyorum diye biliyorum ister cari olsun ister merkezi usul, o yüzden keşke başka bir sınav daha olsa kullanabileceğimiz...


  Alıntı sguden Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Doktora yapan arkdaşlarıma GRE GMAT ve IELTS öneriyorum. Kesinlikle OSYM'nin yapmış olduğu bu son sınav beni şaşırttı. 45-50 civarında Say-1'i 1 saat yapabilirken, şimdi 35 soru yanıtlayabildim ve harcadığım süre inanılmaz derecede yüksek. burda sadece elimdeki 66 puanı 70-75'e yükseltmek için girdim. Fakat sonuç kendi açımdan hüsran.

  güzel bir örnek vermek istiyorum ( YDS için): arkdaşım YDS kursuna gitti YDS den 28 aldı aynı dönemde girmiş olduğu IELTS den 5,0 skorunu aldı.

  Bence uluslararsı sınavlar ölçme konusunda iyi bir seçim diye düşünüyorum. hem ingilizce çalışıp IELTS ve GMAT GRE'ye çalışmış olacaksınız. tabiki her sınavın ayrı çalışma stillerini bilerek.
  Hilmi hoca bunu beğendi.

 4. #259
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  03-2013
  Mesaj
  169
  ösym kendi sorularıyla, bu soruları hazırlayan ve hazırlatan arkadaşlarla halay çekip dursun artık , mutlu olsunlar , aşkları hep devam etsin, arkalarından koşan bir binlerce insanın da canı cehenneme onlarda kim oluyormuşki sadece bir kaç bin İnsancık ..
  Gökhan60, bil_muh, sicilya ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

 5. #260
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  11-2013
  Mesaj
  15
  bahar döneminde 30 mat yapmış ve 78 almıştım ama o zaman sözelde çok yanlışım vardı. nasıl yetiştirdiğim sorusuna gelince inan bilmiyorum

 6. #261
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  11-2013
  Mesaj
  1
  Selamlar,

  Bundan önceki sınavları çözerek hazırlanan ve sınava giren biri olarak bu şekilde zor bir sınavın dayatılmasını anlamak çok zor gerçekten. Sınav esnasında soru/süre oranıma baktığımda moralim epey bozuldu. Buradaki arkadaşların da bahsettiği gibi bundan 2-3 veya 4 ales öncesinde puan alanların puanı ile bu alesten alınan puana eş sayılması inanılmaz derecede hakkaniyetsiz olacaktır.

  Bir sınavın konu içeriği,konu dağılımı, süres, cevaplanacak sorular önceden bellidir. Kişi kendini konu içeriğine göre süreye göre kendini ayarlar ve girer. Hepimiz çalışan insanlarız ve zaten bir üniversiteye giriş sınavı olmadığı için de stres olmayacak şekilde girdik.Daha önceleri pratik zekaya yönelik, hazırlanmaya dahi gerek olmayan bir sınav iken bu durumda bir sonraki ales için alese yönelik programlar yapan dersane ve akademileri oldukça sevindireceğe benziyor.
  sicilya ve Hilmi hoca bunu beğendiler.

 7. #262
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  3
  ilk 35 soru hariç 200 sorunun tamamını salladım .
  Hilmi hoca ve ütopyalar bunu beğendiler.

 8. #263
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  05-2012
  Mesaj
  43
  tecrübeli arkadaşlar, hal böyleyken standart sapma ne kadar sapar, var mı bir öngörünüz?

 9. #264
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  25
  Hiç hazırlanmadan girdiğim 2012 ilkbahar ales sınavındaki netim bundan daha fazla.Öylesine girmiştim.Bu sınava hazırlanarak girdim.Hedefim 80 üzeri bir puan almaktı.Sınavdan çıkınca kendi aklımdan şüphe etmeye başladım.Yaşlandım mı diye düşünmeye başladım.Allahtan herkes aynı durumdaymış.İyi ki bu foruma girip arkadaşların iletilerini okumuşum yoksa gerçekten kendimi çok kötü hissedecektim.

  Soruna gelince ben ales sınavında tecrübeli değilim ve tecrübeli arkadaşlardan önce cevap vermem belki de hiç uygun olmadı ama diğer ösym sınavlarındaki tecrübeme dayanarak şunu söylemek istiyorum:Bence standart sapma ne kadar etki ederse etsin 2013 Sonbahar alesine girenler aleyhine bir haksızlık olacaktır.Çünkü sınav netleri herhangi bir standart sapmanın telafi edemeyeceği ölçüde düşürdü.
  Sözgelimi ben evde yaptığım denemelrde 95-100 arası net çıkarıyordum.Pazar günkü sınavda çıksa çıksa 70 çıkar.Şimdi 70 net ile ne kadar puan alabilirim ki?Bence standart sapma ne kadar yüksek olursa olsun bundan önceki ales sıvanına girip puan almış olanlarla yarışamayacak puanlar alacağız.Umarım yanılıyorumdur.
  sicilya bunu beğendi.

 10. #265
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  03-2013
  Mesaj
  17
  Biz bunu haketmyoruz...hepimiz değerli insanlarız, bu şekilde üzülmeyi, çaresiz hissetmeyi haketmiyoruz...bizim hissettiklerimizi bu sınavı yapanlarda yaşar inşallah...
  Gökhan60, bil_muh, sicilya ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

 11. #266
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  11-2012
  Mesaj
  284
  Birkaç soru da olsa yayınlıyorlardı cevapları, bu sefer o da mı yokmuş ya. Geçen Yds'de 8 soru mu ne vermişlerdi cevaplarını.

 12. #267
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  183
  arkadaslar kasım 2012 kat sayı 1.24 iken mayıs2013 1.28 olmuş sizce bu sınavda kac olur?

 13. #268
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  10
  Sanıyorum çoğumuz sınavın zor olduğu konusunda aynı fikirdeyiz. Ancak asıl sorunun bu sınavdaki puanların geçmiş yıllarda yapılan sınavlarda alınan puanlarla aynı kefeye konması olduğu da açık. Arkadaşlar geçmiş yıllarla olan puan adaletsizliğinden duyduğumuz rahatsızlığı ÖSYM'ye bildirelim. Birer şikayet dilekçesi gönderelim. Sonuçta sınav tekrar edilmeyecek. Fakat değerlendirme sürecine adaletli olması yönünde etki edebilirsek bu ciddi bir kazanım olur hepimiz için.
  sicilya, Hilmi hoca ve alaca bunu beğendiler.

 14. #269
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  11-2013
  Mesaj
  15
  standart sapma geçen senelere göre alacagımız puanlara nasıl bir etki eder acaba ?

 15. #270
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  36
  Alıntı stratocaster Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun. Kesinlikle şunu belirteyim ki şu ana kadar Ales sınavları içerisinde ki en zor sınavdı. Genel Ales sınavı algısına ters düşen bir sınavdı. Hatta Ales sınavları içerisinde ayrı bir yere koyulmalı. Aslında ösym bunun sinyalini 2013, Güz döneminde vermişti. Bundan sonra Ales sınavları bu formata yakın olacaktır hatta bir gömlek daha fazlası dahi olabilir. Aslında bakarsanız olması gerekende buydu. Sonuçta Ales istenilen yeterlilikler( formasyon, Öyp, Lisanüstü başvuru vs.) arasında en fazla yüzdeye sahip olan belge olma özelliği taşıyor. Ve Ösym nin yapmak istediği eskiden 70 barajının rahatlıkla geçildiği bir sınav olmaması olarak algılanabilir. Ben 2012 sonbaharda say türünden 91 puan almıştım, bu Ales 70-80 arasında gidip gelir. Anlatmak istediğim bir şeyin %60'ını baz alarak ortalama bir puan elde edip ona göre birimlere yerleştirme yada alım yapıyorsanız o baz aldığınız sınava %60'lık değerle yaklaşmalısınız sınavın içeriği falan tartışılır orası ayrı birşey ama zorluk derecesi bence %60 olduğu sürece bu kıvamda hatta 1 gömlek üstte olmalı. Sonuçta hiç çalışmadan bir aday 70 puan aldığı bir sınav vardı bundan önce ki arşivde ve çalışan biri ortalama 90 alıyordu ve çalışan ile çalışmayan arasında ki fark emek ve puan olarak karşılaştırıldığında adil olmuyordu. Düşünsenize siz çalışıyorsunuz 90 puan alıyorsunuz yada 100 biride hiç çalışmadan 70 alıyor arada 18 puanlık fark var siz karşılaştırıldığında 18 puandan daha fazla bir puanla önde olmanız gerekirken. Güzel yanı da çalışan bir bireyin hala 90 alabileceği bir sınav olması bu Ales bundan sonra çalışmadan girdim 70 aldım diyenlerin olmayacağı yada daha az olacağı bir sınav olacak. Evet bende isterim Yds'nin yüzdelik kısmının yukarı çekilip Alesin aşağıya çekilmesini. Ama şartlar böyle ise formatta böyle olmalı. Saygılar.
  uzun yorumunu sonuna kadar okudum. en sonda vardıgın sonuc, bir bakış açısıdır, anlaşılabilir. ancak burda sıkıntı şu, genelde itirazın yükseldiği nokta şu, bu sınava ilk kez girenler var, düşün biri 2012 kasım daki 90 puan almış olanla, bu zor ötesi sınavdan hakkıyla ancak 75 alabilmiş kişi aynı yarışta, bunları denk tutmakta bir problem yok mu? ..eğer herkes bu sınavla değerlendirilseydi senin savına katılırdım, ancak 3 yıl önceki puanlarla yarışmak zorunda bu sınava ilk kez girenler..adaletsizlik burda baslıyor.

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı Tarkanak Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Selamlar,

  Bundan önceki sınavları çözerek hazırlanan ve sınava giren biri olarak bu şekilde zor bir sınavın dayatılmasını anlamak çok zor gerçekten. Sınav esnasında soru/süre oranıma baktığımda moralim epey bozuldu. Buradaki arkadaşların da bahsettiği gibi bundan 2-3 veya 4 ales öncesinde puan alanların puanı ile bu alesten alınan puana eş sayılması inanılmaz derecede hakkaniyetsiz olacaktır.

  Bir sınavın konu içeriği,konu dağılımı, süres, cevaplanacak sorular önceden bellidir. Kişi kendini konu içeriğine göre süreye göre kendini ayarlar ve girer. Hepimiz çalışan insanlarız ve zaten bir üniversiteye giriş sınavı olmadığı için de stres olmayacak şekilde girdik.Daha önceleri pratik zekaya yönelik, hazırlanmaya dahi gerek olmayan bir sınav iken bu durumda bir sonraki ales için alese yönelik programlar yapan dersane ve akademileri oldukça sevindireceğe benziyor.

  gerçekten güzel bi noktaya parmak bastın, bu açıdan da görülebilir bu olay..dersaneler kaldırılıyor ama bunlar ilköğretim ve öss alanları için olanlar ,ama ales yds için yasaklanmadı..yeni rant alanı yaratmak da bunların bonusu oluyo galiba...ne hesaplar dönüyo diye düsünmek durumunda kalıyoruz , paranoyak yaptı bu devlet insanını

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı minaG Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Yine ters köşe ,bu filmin aynısını Kpss 2013 te gördüm sankiii..artık bıktım bana mı denk gelio yoksa bende mi bi problem var bilemedim.
  bende mi problem var geyigine bence hic girme, ben de ve daha bircokları aynen boyle hissettik..ama kişiselleştirmek cok anlamsız...bu ülkede olanlar bir absürd komedi, her an her sey olabilir, bir cocuk sımarıklığında yetkililer kafasına eseni yapıyo ,mantıktan, sorumlukluktan azadeler, mantık dışı,fantastik bi hayatımız var bi bakıma

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı Işık Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Vazgeçmeyi düşünürken bu mesajı okumak birazda olsa içimi ferahlattı...

  - - - Güncellendi - - -

  arkadaşlar ales kursu veren bir dersaneyi aradım alesin bu şekilde devam edeceği duyumu almışlar, sonuçta yine gireceğiz biz bu sınava, nasıl bir yöntemle çalışmalıyız, hangi kitaplara...hayır sorularıda hayal meyal hatırıyoruz...benzer soruları nerelerde bulabileceğiz, hepimiz bir sonrakinden 90 + alalım inadına demek istiyorum
  sanırım amaclarından biri de buydu.... ales ,lisansüstüne davam eden, tezini yazan ,ya da bi yandan calısıp bi yandan yuksegini goturen, bu nedenlerle sınava çalışma yönünde cok mesai harcayamadan sınava girenler için pratik zekayı olcebilen bi sınavken, su an üst düzey calısma gerektiren bi sınava donusmus-hoş ben öss ye bile bu son sınava calıstıgım gibi calısmamıstım,bunca calısmamıza ragmen, yine de imkansız bi sınav yapmayı becermişler-yani dersane sektörüne bi göz mü kırpılmış son vurgundan sonra bilemiyorum...

  - - - Güncellendi - - -

  ben mail attım, dilekçe de göndermeyi düşünüyorum, twitter da var olmak da güzel fikir, bi şey yapmalı...

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı hakmakine Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  kesinlikle bire bir aynı fikirdeyim aynı düşünceye ben sınav anında kapıldım resmen bizimle dalga geçtiklerini düşündüm olacak şey değil ya !!!
  aynen, aynı şekildeydim ben de..sayısal 1 de bnzer sekilde bi süre sonra zamanla yarısmak imkansızlasınca, ben artık bela okumaya da basladım ..sınavda kendi kendine allah belanızı versin diyen bi tip düsünün, bi ara boynumu zihnimi biraz olsun dinlendirmek icin geriye yaslandım, derin nefesler almak icin, o aralarda sınav baskanıyla gözgöze geldik, adam da bildigin halimize acıyordu, bildigin kendimi zavallı hissettim

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı biophysics Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Fikrime katılmıyor olabilirsin. Ancak bu meslekte ve özellikle hayatta başarıyı yakalamak istiyorsan mutlaka daha kibar olman gerekiyor ..
  başarı tanımı gereği bir süreklilik gerektirir..siz de başarı öykünüzden bahsetmişsiniz falan, ben de duyarlılık gösterdiğiniz medeniyet zımbırtısı gereği, ancak şu kadarını söyleyebilirim size, başarınızın devamlılığını istiyorsanız, empati kurmayı öğrenmeniz gerekir...şu tavrınızla bundan çok uzaksınız..
  bil_muh bunu beğendi.


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. 1 Eylül YDS 2013 Sonbahar Dönemi Sınavınız Nasıl Geçti?
  YDS - Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 74
  Son Mesaj: 08-09-2014, 22:44
 2. 18 Kasım KPDS 2012 Sonbahar Sınavınız Nasıl Geçti?
  KPDS - Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 50
  Son Mesaj: 03-01-2013, 21:27
 3. 11 Kasım ALES 2012 Sonbahar Sınavınız Nasıl Geçti?
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 120
  Son Mesaj: 07-12-2012, 15:22
 4. ALES 2011 Sonbahar Sınavınız Nasıl Geçti?
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 450
  Son Mesaj: 11-12-2011, 10:33
 5. ALES 2010 Sonbahar Dönemi Sınavınız Nasıl Geçti?
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı forum içinde, yazan goksu
  Cevap: 30
  Son Mesaj: 02-01-2011, 12:06

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git