reklam
Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12
Bulunan 16 den 20 - Toplam 20

Öğretmene 600 TL Artı Kira Yardımı

Genel Güncel Olaylar Forumunda Öğretmene 600 TL Artı Kira Yardımı Konusunu İncelemektesiniz

Vahdet hocam, öğretmenler hakkında duyum alabiliyoruz ama nedense akademisyenler hakkında bu denli net duyumlar gelmiyor?...

 1. #16
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  03-2013
  Mesaj
  316
  Vahdet hocam, öğretmenler hakkında duyum alabiliyoruz ama nedense akademisyenler hakkında bu denli net duyumlar gelmiyor?

 2. #17
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Alıntı muzdarip_arsgor Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Vahdet hocam, öğretmenler hakkında duyum alabiliyoruz ama nedense akademisyenler hakkında bu denli net duyumlar gelmiyor?
  Evet çünkü Başbakan bu kez yaş tahtaya basmak istemiyor. Rahatsızlığımı 21 Ekim'den bu yana bu denli güçlü dile getirmişken seçim öncesi Başbakan hakkımızı olanı vermeden açıklama yapmayacaktır. Burada bizim Başbakan'a güçlü verilerle gitmemiz. Kulaktan dolma Doğu'da ikinci öğretimde ders yükü full+full olan ve geliştirme ödeneği, lojman kullanan bir Akademisyenin 8000 TL'lik maaş bordrosu verilmemeli. Biz Genç Akademisyenlerin çektiği krediler ve bu nedenle evlenemediği bilgileri gitmeli. Kongreye sunum yapmak için Üstlerinden izin alamadığı gibi katkı-ödenek alamadığı gitmeli. Bunlar gidince duyum da alırız haber de inş.

 3. #18
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Mesaj
  100
  turabe hocam benim dikkat çektiğim nokta şu: siz vahdet hocanın bu haberinin altında öğretmener 3000 tl alıyordu şimdi oldu 3600 diyorsunuz bu gerçeği çarptırmadır. gerçek şu bir öğretmen (işe yeni başlayan) ek derssiz yani 15 saat maaş karşılığı maaşı 1900-1990 tl civarıdır. doğru tabi ki meslek lisesinde veya yatıı okullarda full ek ders vb ile 3000 civarı alan öğretmenler de var ama ben net maaştan bahsediyorm.

  şimdi siz nasıl ki olayı çarpıtıp en çok maaş alan öğretmnei örnek veriyorsanız yarın bi öreğtmen de çıkıp doğuda geliştrme ödeneği, dil tazminatı vb gibi ek ödenekleriyle maaşı 3000 e çıkan ve bazen geçen bir arş gör örnek verebilir, halbuki biz biliyoruz ki ankara vb de ek ödenekleri olmayan pek çok arş gör maaşı 2200 civarıdır.

  ümit ediyorum ki söylediğimi anlarsnınz, söylemek istediğim budur,

 4. #19
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2011
  Mesaj
  40
  Vahdet hocam benim durumu götürelim başbakana bence Yukarıda yazdığınız bütün problemler var bende walla. Bu ülkede hem aç kalıp hemde bilim-felsefe üretmeye çalışan bir grubuz.Ayrıca öğretmenlerin maaşı şu kadar oldu o bu kadar oldu diye maaş yarıştırmak hoş bir davranış değil kesinlikle. Kamuda kazanılan her hakkı koşulsuz desteklemek gerekir diye düşünüyorum.
  aDNA bunu beğendi.

 5. #20
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  ANKARA
  Mesaj
  845
  İnsanlara para dağıtarak ancak paragöz insanları bişeylere özendirebilirsiniz. Öğretmenler yada öğretim elemanlarının doğuya gitmek istemeyişinin asıl nedeni orada bulunan okul ve üni.lerdeki mahrumiyetlerdir. İkincisi de yine o bölgelerdeki okullarda ve üni.lerdeki kadroların hizmetliden tutun okul müdürüne, rektörüne varıncaya kadar hemşehrilere peşkeş çekilmiş olmasıdır. Şahsen üni.ler için de doğuya ek ödenek verilmesine karşıyım, kadrom doğuda olmasına rağmen. Bu resmen adaletsizliktir. Ama araştırma yapmaya gitmek ister, sonuna kadar masrafları karşılansın, hatta üzerine para verilsin doğudan kalkıp araştırma yapmak için büyükşehire gitmek durumunda kaldığı için ama tutup da benden fazla bir iş yapmayan bir insana her ay 500-1000 arası fazla para vermesin.
  Bu şekilde ek ödeneklerle devletin kendisi doğuyu küçük görmüş oluyor. İnsanlara para dağıtana kadar doğuda kütüphanesiz, labsız ilkokul bile bırakma.. Doğunun üni.lerini ilkokullarını modernize et. Öğretmenleri köye tayin edip evsiz, servissiz bırakma. İlden, ilçeden köye gitmek için kimse maaşından servis parası vermek zorunda kalmasın.
  Doğudaki ailelerin bilinçlenmesi için extra gayret sarfedilsin.. Ücretsiz hatta gerekirse üzerine para verilerek aile içi eğitim verilsin. Ama enn önemlisi önce kendine bir bakıp sistemini bi düzeltsin. Bedavadan öğrenci geçirme sistemiyle sen Amerika'dan bile hoca getirsen bir adım ilerleyemezsin. Sisteme bakın ki bir öğrenci devamsızlık sınırını aşsa dahi devamlı sayılıyor, yıl boyu ödevlerini yapmasa, sınıfta sürekli huzursuzluk verse ve tüm yazılılardan sıfır alsa dahi liseyi bitirebiliyor. Buyrun size eğitim sistemimiz!
  " Kimin himmeti milleti ise, o tek başına bir millettir." B.S.N.


       
Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12

Benzer Konular

 1. Aile Yardımı, Tedavi Yardımı, Aile Durum Bildirimi
  ÖYP Yönetmelikleri forum içinde, yazan Tarko
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 12-02-2015, 20:05
 2. Cevap: 7
  Son Mesaj: 22-07-2013, 07:27
 3. 50 Bin Teknik Öğretmene YÖK Umudu
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 09-03-2013, 13:00
 4. 15 bin yönetici ve öğretmene eğitim verilecek
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan gul_89
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 23-02-2013, 12:46

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git