reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 6 İlkİlk 1234 ... SonSon
Bulunan 16 den 30 - Toplam 84

Özel Avrasya Üniversitesi Öğretim Görevlisine Yapılan Muameleler

Öğretim Görevlisi Forumunda Özel Avrasya Üniversitesi Öğretim Görevlisine Yapılan Muameleler Konusunu İncelemektesiniz

Hocam, şimdi bu avrasya üniversitesi öğretim görevlisi alıyor gene. Yeminle başvurmaya korktum şunları okuyunca. Sanki ...


 1. #16
  Akademik Forum
  Misafir
  Hocam, şimdi bu avrasya üniversitesi öğretim görevlisi alıyor gene. Yeminle başvurmaya korktum şunları okuyunca. Sanki sınava gidince cebimdeki parayı bile çalacaklarmış gibi hissediyorum yandaş bir üniversite tabi, her şey beklenir bu hırsızlardan.

 2. #17
  huj
  Misafir
  hocam bende basvurcam ama öğretim görevlisi ücretli yazıyı ne demek ki o ve maasları nasıl

 3. #18
  Akademik Forum
  Misafir
  Alıntı huj Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  hocam bende basvurcam ama öğretim görevlisi ücretli yazıyı ne demek ki o ve maasları nasıl
  Evet bu okulda Öğretim Görevlisine maaş olarak ne veriyorlar arkadaşlar? Bilen, duyan, gören? Geçen sene bir arkadaş 1.500 yazmış. O kadar düşük olamaz değil mi?

 4. #19
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Mesaj
  9
  ben yokken epey yorum yazılmış... birazdaha netleştirelim şunu:
  bakın beyler bayanlar: 1500tl maaş.... ders ücreti yok... haftada 40 saat ders verme yetkileri var.
  defalarca söyledim: başvuru için vereceğiniz kargo parasında yazık. bunlar umut tacirinden baika birşey değil. girin bakın yök'e yine 30öğt.gör ilanı verilmiş. 3tanesi bile başlatılmayack göreve.
  öğrenci gelsin, sizi çağıracağız diyecekler.
  fakat onlar, trabzonlu olan trabzonda yaşayan ders başına ucuz ücretle ders verecek olan daha kötüdü akademik kimliği olmayan kişilere hocalık yaptıracaklar...
  işte size iyi haber: ha olur ya hani kazanırsınız ve sizi göreve başlatırlar (...!) işte ozaman ananız ağladı demektir... bakın beyler bayanlar yanlış anlamayın orada 60 hocadan yılda ortalama 25-30u istifa ediyor.. sonrada hersene yine 25-30 akademik kadro ilanına çıkılıyor. okutmanından prof.una millet bırakıp kaçıyor kurtarıyor kendini. yanlış anlamayın ilkokul mezunu yöneticisi olan, akademisyenlikle uzaktan yakından alakası olmayan kişi ve kişilerce belediye mantığıyla yönetilen, hocasına insan gibi davranmayan bir kurumdan bahsediyoruz... ve bir arkadaşın dediği gibi hiç bir karaşama yapmıyorum: olan neyse onu yazıyorum. ne iftira ne başka birşey... Allah yukarıda günahı vebalide boynuma...

  tam aksine, bunları yazmaya mecbur hissediyorum kendimi... ki ben ve arkadaşlarım gibi başkalarınında hayatı umutları kararmasın.
  halen daha karalamak gibi bir niyetim olduğunu düşünen varsa paşa gönlü bilir... gidin başvurun.. yol parası verin sınava gidin. sonra inşallah kadroyu kazanın... ardından sizi aylarca oyalasından he bugün he yarın göreve başlatıcaz dur öğrenci gelsin yalanlarını duyun; bu süre içerisinde de artık facebook profilinize : Avrasya Üniversitesinde Öğretim Görevlisi diye yazın öyle avutun kendinizi. kusura bakmayın sırf yeni üniversite diye ömrümü ve gençliğimi orada onların egosnu tatmin edip kasalarını doldurmak uğruna sürünerek harcayamam ben. insanların idealleri umutları kurmak istedikleri yuvaları ve aileleri var.. emekliyseniz eğer gidin.. allah ne verse kârdır.
  benden bu kadar.... gerisi allahla sizin aranızda beyler bayanlar. adios
  muleta ve ideolog bunu beğendiler.

 5. #20
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  05-2014
  Mesaj
  41
  Bu yazılanları okurken çok üzüldüm. Sadece bu üniversite değil; başka vakıf üniversiteleri ile ilgili de çok olumsuz şeyler duymuştum. Bir akademisyen adayı olarak bütün vakıf üniversitelerine önyargıyla bakıyorum artık. Allah sonumuzu hayretsin

  GT-I9100G cihazımdan gönderildi

 6. #21
  akadeima
  Misafir
  nasıl çalışmaya başlatmazlar ki hak kazanan birini bugüne kadar duyduğum en saçma iş, niye kadro açıyorlar? yüksek lisansını yeni bitirmiş ales ve diploma notları 80lerde biri olarak bir başlangıç olabilir diye düşünmüştüm. ancak yorumları okuyorum kanım dondu. tamamen hukuksuz biryer sanırım burası. bir arkadaşta de yorumlarda bu üniversiteyi savunurken impatiensultani isimli yorumcu: "Yapılan değerlendirmeler sonucunda kazananların YÖK tarafından ataması yapılır. Ve yine ihtiyaçlar doğrultusunda işe başlatılır." demiş. ne demek ihtiyaçlar doğrultusu? ihtiyacınız yoksa niye kadro açıyorsunuz? ihtiyacınız yoka neden oyalıyorsunuz insanları bi deyin hele !

 7. #22
  Akademik Forum
  Misafir

  acil

  Avrasya üniversitesinde rusca tercumanlik okuyan bi arkadas lazim cok ACİL !!

 8. #23
  ktü farklı MI
  Misafir

  Ktü farklı bok mu

  ktü nün öğretim görevlilerinden bir halt olur mu. üniversitenin yarısının soyadı aynı. ktü de hala beik ulemalığı var. SİZN ÇALIŞMANIZ AKADEMİK ÇABANIZ KTÜ DEKİ YETKİLİLERİN UMRUNDA DEĞİLDİR. ONLAR OFLU MU ÇAYKARALI MI SOYADI BİZİMKİYLE AYNI MI DİYE BAKARLAR. SÖZÜM ONA TEKNİK ÜNİVERSİTE 10 YIL ÖNCE MYO KAZANAMAYACAK ÖĞRENCİLER BU ÜNİVERSİTEDE BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ OKUYOR. GERÇEKTEN BAŞARILARI İLE GÜNDEME GELEN BİR İKİ PERSONEL DIŞINDA HEPSİ PARA PULUN DERDİNDEDİR. PERSONEL ALIMINDAKİ HİLEYİ HURDAYI BİR DUYSANIZ AĞZINIZ AÇIK KALIR. BİR HOCA ÇOCUĞU İÇİN AÇILAN BÖLÜMLER BİRİMLER MEVCUTTUR.

 9. #24
  Akademik Forum
  Misafir
  trabzon işte böyle bir şehir.. adamcılık memleketçilik şehri. orada trabzonlu değilsen kim olduğunun bir önemi yok ne yazıkki

 10. #25
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Kocaeli
  Mesaj
  13
  Kimseyi kategorize etmek istemem ama görüp yaşadığımı söylemek de ifade hürriyetinin gereği olsa gerek.
  karadenizliler kadar hemşehricilik kayırmasını yapan başka insanlar görmedim şu ülkede. Bırakın trabzonu, kocaelide yaşıyorum, belediyenin %90 onlar.

 11. #26
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  297
  Alıntı sinemaa Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  böyle bir üniversite niye var ben onu anlamıyorum diye kendi kendime sorarken istanbul'da "esenyurt üniversitesi" diye bir üniversite açıldığını duydum. artık iyice zıvanadan çıktı bu üniversite balonu.

  bu tarz z sınıfı dersaneden bozma kar amaçlı (vakıfmış siz onu külahıma anlatın) üniversite açmak yasaklanmalı. her yer üniversite mezunundan geçilmediği için, hem üniversite mezunlarının kalitesi yerlerde sürünüyor hem de bu üniversitelerde okuyan gençlerin hayatlarından umutları ve yılları çalınıyor. velilerin yaptığı masraflar da cabası.

  ama bizdeki kafaya bak. çok üniversite açmakla övünüyor. ne üniversitesi? bir sürü bina yığını bunlar. kafaya bakarsak, esnaf kazanıyor, işsizlik erteleniyor, gençlere uğraş bulunuyor vs.

  bu gençler de salak değil ya. bir gün elbet isyan edecek. o zaman ne diyeceğiz acaba?
  bence o gençler isyan etse iyi olur belki bu vakıf üniversiteleri kapatılır o sayede.
  bu nedir yahu ilkokul mezunu sırf para kazanmak için üniversite açmış. bende okurken sinirlendim konuyu açan hocamızdan da Allah razı olsun millet görsün de uzak dursun bunlardan. böyle para için kurulmuş niteliksiz kurumların varlığı çok acı orada okuyacak öğrencileri düşününce paralarıyla rezil olacaklar resmen ailelerin de bilinçsiz olması vakıf üniversitelerinde artışa sebep oluyordur paralarına güvenip çocuğunun başarısını önemsemiyorlar sonrada düşük puanlarıyla parayı basıp yolluyorlar üniversiteli olsun diye...
  sinemaa bunu beğendi.

 12. #27
  Akademik Forum
  Misafir
  Arkadaşlar bende başvurdum ve başarılı oldum tabiki başarılı olan herkesi almıyorlar beni aradılar gittim görüştüm ilk başta burası özel sektör diye kafana yerlestiriyorlar öğretim görevlisi ya da akademisyenlik bir karakteri olan emek isteyen iştir sahip olduğun bilgiyi aktarmak öğretmek ve kendini her daim geliştirmek resmen köle arıyorlar burada herkes her işi yapar gündüz gece derse gireceksin üstelik haftasonu olacak olan yüksek lisans derslerine gireceksin ve bu kaliteli eğitim anlayışı mı olacak.. Tamamen kar amaçlı çalışan bulduk elimizden geldiğince sömürelim anlayışı. Bir öğretim görevlisi henüz deneyimi yokken 6-7 çeşit derse girecek önüne gelen her işi yapacak kendi cebinden reklam tanıtımları yapacak gündüz gece haftasonu ders anlatacak bu akademisyen kendini nasıl geliştirecek doktora dil eğitimi gibi eğitim ihtiyaçlarını karşılaması bir yana kendine zaman ayirmasi mümkün değil ama adı üstünde özel sektör bilime öğrenmeye öğretmeye gerçek anlamda değer vermiş hiç kimsenin bu sömürü yerlerinde çalışmaya mecbur kalmamasını dilerim benim çok şükür mecburiyetim yoktu kendi şartlarımı sundum karşımda burası özel sektör işinize gelirse diye konuşan bir muhattap buldum ve kabul etmedim. Karşımdaki kim olursa olsun okadar emek verip okucam y.lisansimi yapicam doktora hazirlanicam ve bu muameleyi görücem kimse yanlis anlamasin ama gider hakkiyla tezgahtarlik yaparım inandığım değerlere hakaret edecek haksizlik edecek öğretim gorevliligi adı altinda bu şartlarda çalışmam çalışmak zorunda olanlara da kolaylıklar dilerim..

 13. #28
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  02-2014
  Mesaj
  9
  akademik hayatım boyunca böyle bir yer ne gördüm ne duydum herkes çok dikkatli olmalı bu üni.de çalışanlar ayak oyunlarına dikkat etmeli herkes büyük bir tehlike

 14. #29
  Akademik Forum
  Misafir
  çalışmakta olan akademik personlle ( öğretim görevlileriyle) yeni sözleşme imzalıyorlar, önceki sözleşmede yazan %10luk zamlı maaşla. ama 3 aydırzamlı maaş yatırmamışlar. hala daha 1500tl..
  arkadaşlar zaten aşikar değil mi? yok.gov.tr de akademik ilanları inceleyin %75i hep vakıf ve özel üniviversite. dahası aynı özel üniversiteler 6 ayda yada yılda 1 kere sürekli aynı bölümler için kadro ilanlarına çıkıyorlar. bunun açıklaması basit: "herkes sözleşmesinin bitmesini bekliyor ve kaçıyor bu özel üniversitelerden, onlarda durmadan kadro ilanına çıkıyor"

 15. #30
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  28
  üniversitenin adını ilk defa duyuyorum. cesaret göstererek tecrübelerinizi yazdığınız için teşekkürler rembradt25

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Cevap: 8
  Son Mesaj: 15-01-2016, 22:15
 2. Cevap: 7
  Son Mesaj: 14-05-2013, 23:10
 3. AMASYA ÜNİVERSİTESİ Avrasya Üniversitesi-Rus Dili ve Edebiyatı- Araştırma Görevlisi Alım İlanı
  Araştırma Görevlisi İlanları forum içinde, yazan Oldboy
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 19-02-2013, 22:40
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 24-12-2011, 12:26
 5. Avrasya Üniversitesi Rektörlüğünden Öğretim Üyesi Alım Duyurusu
  Öğretim Üyesi İlanları forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 26-05-2011, 17:44

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git