Sonuçları Görüntülenen Anket: Hangi Dil Merkezi Sizce Daha İyi Eğitim Vermektedir?

Oy
187. Sizin bu ankete oy verme yetkiniz yok
 • AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

  11 5,88%
 • ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

  13 6,95%
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

  7 3,74%
 • BOĞAZIÇI ÜNİVERSİTESİ

  15 8,02%
 • DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

  14 7,49%
 • GAZİ ÜNİVERSİTESİ

  11 5,88%
 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

  13 6,95%
 • İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

  14 7,49%
 • MARMARA ÜNİVERSİTESİ

  15 8,02%
 • ODTÜ

  34 18,18%
 • YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

  14 7,49%
 • GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

  14 7,49%
 • SELÇUK ÜNİVERSİTESİ

  12 6,42%
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 5 - Toplam 13 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
Bulunan 41 den 50 - Toplam 130

2013 Güz ÖYP Dil Merkezleri Yorumları

ÖYP Dil Merkezleri Forumunda 2013 Güz ÖYP Dil Merkezleri Yorumları Konusunu İncelemektesiniz

Gazi Üni.'de bir önceki sonbahar döneminde eğitim aldım ve bundan önce Gazi'de eğitim alan arkadaşımızın ...


 1. #41
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  3
  Gazi Üni.'de bir önceki sonbahar döneminde eğitim aldım ve bundan önce Gazi'de eğitim alan arkadaşımızın dediği her şeye katılıyorum. İkide bir hocaların yerlerinin değişmesi ve bizi para makinası (cash machine) olarak görmeleride ekstrasıydı. 100 saat eğitim veren hoca (iyide kötüde olsa) değiştiriliyordu ve hocaların çoğu bizimle YDS çalışmaya başlıyorlardı. Yani bu sınavlar hakkında daha önce bir tecrübeye sahip değillerdi (İELTS dahil). İlkbahar döneminde de eğitim alan arkadaşlarım var ve kesinlikle kalitesiz bir eğitim veriyorlar. Doğru dürüst bir eğitim proğramları bile yok. Bizim dönemimizde üzerimizde kitap bile denemişlerdi. Son dönemde verilen kitapları bile bitirememişler. Bence dil tercihinizde en son sıralarda tercih etmelisiniz.

 2. #42
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Mesaj
  16
  Arkadaşlar ben Hacettepe Üniversitesinin dil eğitimi kursundaydim ve inanin hiç bir şekilde memnun kalmadim..resmen tam bir hayal kırıklığı yaşadım. .. anladım ki oraya gidince kurs değil senin çalışman önemliymis...Çünkü ne gerektiği kadar ilgi ne de düzenli bir kurs programı bulabildim

 3. #43
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  2
  Herkese Merhaba,
  Öncelikle kazanan ve ataması yapılan bütün arkadaşları tebrik ederim. Böyle bir konunun açılmasını bekliyordum yaşadıklarımızı anlatabilmek için. Marmara Üniversitesinde hala devam eden eğitim döneminde dil eğitimi almaktayım. Merak eden arkadaşlar için evet haftanın beş günü ders olmaktadır ve sabah 9:00 itibari ile başlıyor ve 14:30 gibi bitiyor. Göztepe Kampüsüne ulaşım çok kolay zira İstanbul Anadolu yakasının merkezi olan Kadıköy'e çok yakındır. Bu yüzden ulaşım konusunda sıkıntı çekmeyeceksiniz. Konaklama konusunda ise bayan öğrenciler için çevrede çok fazla yurt ve daire imkanı mevcuttur. Erkek öğrenciler için ise biraz göztepe çevresinden uzaklaşması gerekmektedir. Üniversitenin konukevi var ama çok pahalı onun dışında öğretmen evi gibi yerler çok yakınında yok. Kadıköy çok yakın olduğu için her ihtiyacınızı Kadıköyden karşılayabilirsiniz apart daire vs. Kadıköyde bolca mevcuttur.
  Dersler hakkındaki görüşlerim ise diğer arkadaşların bahsettiği ile hemen hemen aynıdır. Hocaları tanıyamadan bir başka hoca geliyor çok sık hoca değiştiriliyor burada hem hocaya adapte olamıyorsunuz hem de hoca sizin bilginizi anlayamıyor. Hocalar genellikle çok ilgisiz ben dersimi anlatırım çıkarım düşüncesindeler istisnalar var tabi hatta ders olmasa da gideyim diyen hocalar var. Bizlerin işlerinden atılması hiç kimsenin umurunda değil yönetim ilgilenmiyor isteklerimizi yerine getirmiyor. En basit örneği hocaları değerlendirmek için bize anket yaptırıyorlar ama zahmet edip anketin sonuçlarını incelemiyorlar. Tüm sınıf ankette hocayı istemediğini belirtiyor ama yönetim hocayı değiştirmek yerine bir daha ders veriyor. Çok güzel hocalar da var Marmara'da ama onlarda bir elin parmaklarını geçmez. Bizim derse başka bir hocanın işi çıktığı için bir günlüğüne gelmişti bir hoca o kadar mükemmel bir hoca olamaz. O hoca ÖYP sınıflarına derse girmiyor düşünün. Yönetim, nedenini sizin de tahmin ettiğiniz gibi sürekli belli başlı hocalara ders veriyor sadece kar amaçlı karşılıklı alışveriş misali. Marmara'da hazırlık öğrencisinden hiç bir farkınız yok hatta her yerde ÖYP öğrencisi/bursiyeri gibi ifadeler kullanılıyor. Araştırma Görevlisi olduğunuz ve 65'i geçemezseniz olacaklardan hiç kimsenin umurunda değil. Marmara'ya ilk geldiğimiz zaman %95 başarımız var herkes geçti diyorlardı ama şimdi anladım ki bu başıboşlukta herkes kendi başının çaresine bakmış büyük bir çoğunlukta IELTS sınavına girerek geçmiş. Ama o eskidendi 4.5 artık 65 için yeterli değil. Ben kesinlikle Marmara Üniversitesini önermiyorum. Sınıflara gelirseniz 3 Ekim'e kadar derslerde kimse olmadığını görebilirsiniz çünkü kimse derslerde umduğunu bulamadı herkes başının çaresine bakmaya başladı. İngilizce öğrenmeye veya sınavı geçmek için gelenlerin hepsine sorarsanız eminim kimse önermeyecektir. Benim hayatımda yaptığım en büyük hatalardan birisi Marmara'yı sırf büyük üniversite diye tercih etmektir. Hayatımın hem 6 ayı boşa gitti hem de o kadar masrafta cabası. Ben asla ve asla Marmara'yı önermiyorum.
  Ayrıca bazı arkadaşlar yoklama alınmasından dert yanmış ama siz memursunuz arkadaşlar hergün işinize gitmek zorundasınız. Şimdi dil eğitiminde olmanız sizin öğrenci olduğunuz anlamanı vermiyor hala memursunuz.
  Tercihlerinizde başarılar dilerim.

 4. #44
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  02-2013
  Mesaj
  5
  anadolu üniversitesi son tercihiniz olsun ya da hiç etmeyin. kesinlikle tavsiye etmiyorum. başarılı olanlar da hiçbir katkısı olmadı üniversitenin. hazırlık sınıfları ile aynı kitapları kullandık.devamsızlık hakkı yok. sadece rapor alabiliyorsunuz. iyi bir eğitim yok. benden söylemesi....

 5. #45
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  2
  Marmara bir de duyuru yayınlamış bizi tercih edin diye şaka gibi
  2013 ÖYP ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİNİN DİKKATİNE

  1) Zaten 39. madde ile görevlendirilmiş şekilde geldiğiniz için Öğretim Elemanısınız zaten o kimlik kartını vermek zorunda yani bir ayrıcalık değil hatta diğer üniversiteler kalıcı veriyor. Marmara fotoğrafsız bişeysiz sadece numara yazan bir kimlik kartı veriyor. Bir lüks gibi yazmışlar
  2) Öğretim elemanı olduğunuz için bundan daha dolay birşey olamaz ki tabi öğretim elemanı yemekhanesini kullanacaklar.
  3) Bilgisayarları açabilirseniz tabi.
  4) çok tecrübeli çok daha kelimenin bağlacın anlamını doğru düzgün bilmeyen hocalarla
  5) Göztepe kampüsünü bilen bilir o kadar sıkışıktır ki heryer bina o imkanlar oluyor mu acaba diye sormak lazım
  6) yabancı uyruklu hoca ama ne siz sorun ne de ben söyliyim.
  7) bu doğru işte hiç yds ye hazırlanmıyor geçerliliği 2 yıl olan sınavlara hazırlanıyor.
  8) YÖK tarafından herkese dağıtılacak kitap ve diğer materyallerin parası o okula gönderiliyor arkadaşlar hemde fazlasıyla bu bir ayrıcalık değildir tabişi görevidir o okulun.
  9) Bir sayfa fotokopi dağıtmışlardı doğru ama o yurtlar zaten almıyor sizleri öğrenci olmadığınız için.
  10) Gezi filan yok bi tek 3 liralık yemek yedirmişleri ilk zamanlar.

  KESİNLİKLE MARMARA ÜNİVERSİTESİNİ TERCİH ETMEYİN.

 6. #46
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  02-2013
  Nerden
  Aksaray
  Mesaj
  57
  Merhaba arkadaşlar size yardımcı olabilmek adına bişeylerde ben yazmak istiyorum...
  Gazi Üni. dil eğitimindeyim şükür ki bitmek üzere! İlk başlarda Ankara'da bir üniversite nasıl olsa, neden kötü olsun ki diyerek tercih listemde başlara ekledim fakat gel gör ki şu an aynı fikirlerden eser kalmadı.Gazi'de kesinlikle plansız programsız bir yapı var , birkaç işi bilen hoca dışında kimse bişey anlamıyor burada.Sırf birileri tatile gidebilsin diye şu ana kadar tam 11 hoca değiştirdik.İlk 2 ayımızın tam anlamıyla bomboş geçti Language Leader kitabını okuyup durduk.Ondan sonrada telaş bastı zaten.Allah'tan o arada İELTS bizi kendimize getirdi de Gazinin çilesinden biraz olsun kurtulup rahatlamış olduk.Sınavdan sonraki ayda IELTS kursuna başladılar.Ama eşdeğerlik değiştiği için insanların ona da hevesi kalmadı.Sınavı geçende geçemeyen de artık gelmek istemiyor.Kurs devam ettiği için hergün gidip imza atmak gerekiyor ve boş boş derslerde oturuyoruz vaktimiz geçiyor.
  Velhasılıkelam, Gazi tercihlerinizde son sıralarda yer bulsun bulacaksa )
  toygun13 bunu beğendi.

 7. #47
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  8
  İTÜ hakkında ne dersiniz? benim kafam karıştı. İstanbul öncelikli tercih yapacaktım. YTÜ kötü Marmara kötü bi Boğaziçi mi iyi? ve bunları nasıl sıralamalıyım?

 8. #48
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  2
  sonuçlar ne zaman açıklanır ki ?

 9. #49
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  47
  Merhabalar, öyp puanım 81.671. Kesinlikle Ankara'ya yerleşmem gerekiyor. Tercih sırası olarak 1 ODTÜ- Hacettepe yada Ankara 2-3 olacak (tam kararımı veremedim) - 4 Gazi olacak. Sizce hangi üniversiteye yerleşme ihtimalim yüksek?

  Ankara - Hacettepe konusunda çok kararsızım. Yorumlarda eşit olarak gidip geliyorum şu an ama hacettepe kendi üniversitem olduğu için duygusal olarak biraz daha yakınım.

  Tercih sırası önemli mi yoksa en yüksekten en düşüğe sıradan yazıp geçsek de fark etmiyor mu ?

  Son olarak, tüm tercihleri doldurmak zorunda mıyım? Ankara dışına gitmek hiç hiç istemiyorum. Sadece Ankara yazsam olmuyor mu?

  Şimdiden çok çok teşekkür ederim cevaplarınız için.
  toygun13 bunu beğendi.

 10. #50
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  72
  arkadaşşlar selçuk üniversitesinin eğitimi hakkında bilgi sahibi olan varmı

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Cevap: 5
  Son Mesaj: 25-09-2013, 16:33
 2. ÖYP 2013 Gğz Dönemi Dil Merkezleri
  ÖYP 2013- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan btmobbo
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 13-09-2013, 16:47
 3. Dil merkezleri hakkında?
  ÖYP Dil Merkezleri forum içinde, yazan mrt_krkgc
  Cevap: 27
  Son Mesaj: 25-05-2012, 10:52
 4. dil merkezleri
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan seven58
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 17-10-2011, 20:51

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git