reklam

Sayfa 15 - Toplam 20 İlkİlk ... 51314151617 ... SonSon
Bulunan 211 den 225 - Toplam 286
Ağaç Şeklinde Aç33Beğeni

35. Madde İle Görevlendirme

ÖYP 2015- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Forumunda 35. Madde İle Görevlendirme Konusunu İncelemektesiniz

beyazshow Demiş ki: Hocalarım; iki sorum olacak cevaplarsanız sevinirim. 1) X üniversitesinde YL yapıyorum. Daha ...


 1. #211
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  3.533
  Alıntı beyazshow Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocalarım; iki sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

  1) X üniversitesinde YL yapıyorum. Daha doğrusu 1. dönem ders kaydını yaptırdım ve hiç derse gidemedim. Bu atamalarda Yl ve DR programı olan Y üniversitesine atansam ve ÖYP atamaları geciktiği için ders kayıtlarını yapmış olsam beni X üniversitesine 39. madde ile görevlendirirler mi? Atandığım üniversite beni YL bittiğinde geri mi çağırır?

  2) Eğer YL ve Doktora programı olmayan bir üniversiteye atansam YÖK beni YL yaptığım üniversitede 35. madde ile görevlendirirler mi yoksa başka bir tercih yapma imkanım olur mu? YL yaptığım üni.de geçici olarak da olsa çalışmak istemiyorum.
  1) 'Yüksek lisans yapıyor olmak' şartıyla atanırsanız eğitiminize devam ettirebilirler. Ancak kendi bünyesinde eğitim olan okullar göndermeye pek sıcak bakmıyorlar. Gönderirlerse 35. madde ile görevlendirme işlemlerini başlatmak zorundalar. 35. madde çıkana kadar 39. maddeyle görevlendirme verilebilir.

  2) Yukarıda da söylediğim gibi 'yüksek lisans yapıyor olmak' şartı olan kadrolarda YÖK var olan eğitime devam ettirilmesi yönünde uygulama yapıyor. Tercih yapsanız bile, çoğu kadroda YÖK görevlendirme vermemiş eski eğitime devam ettirmiştir. Tabii bundan sonraki uygulamaları ne olur kesin birşey diyemiyorum.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  Güncel Akademik Kadro İlanları


  Güncel Yüksek Lisans ve Doktora İlanları

 2. #212
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2014
  Mesaj
  16
  33-a kadrosunda bulunanlar 35 madde ile görevlendirildiğinde öyp de olduğu gibi mutlak başarı şartı varmı. yani doktora için mak. süre 6 yıl mı? başarısızlık durumunda ilişki kesiliyormu

 3. #213
  Akademik Forum
  Misafir
  Hocam Öyp kapsamındaki zorunlu hizmetimizi başka bir üniversitede yapma şansımız var mı?

 4. #214
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2014
  Mesaj
  63
  Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam Öyp kapsamındaki zorunlu hizmetimizi başka bir üniversitede yapma şansımız var mı?
  26.11.2014 tarihinde değiştirilen 2547/35. maddesi "bu mecburi hizmetin eş durumu ve sağlık mazeretleri haricinde bir başka yükseköğretim kurumu veya kamu kurum/kuruluşlarında gerçekleştirilemeyeceğini" söylüyor. Dolayısıyla bu şansınız var yukarıdaki mazeretlere sahipseniz.

 5. #215
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  32
  iyi akşamlar, kendi adıma öyp ile ilgili belki de bir çok öyp bürosu çalışanlarından daha çok bilgi edinmemizi sağladığınız için tüm sayfa yöneticilerine çok teşekkür ederim. benim 3 sorum olacak;
  1- öyp ile kazandığım üniversitenin ana bilim dalındaki profesör istifa ettiğinden öğretici kadrosu boşalmış bu nedenle 35. madde ile başka bir üniversitede doktora eğitimi alacaksınız dediler. eğitimimi tamamladıktan sonra zorunlu hizmetimde eşim devlet memuru ve benden kademe olarak yüksek olduğundan ona tabi olarak eş durumu yapabilir miyim?
  2- eğer kendi üniversitemde doktora programı açılacaksa o zamana kadar 39. madde ile görevlendirilsem hoca kadrosu dolduğunda hiç 35'li olmadan kendi üniversiteme geri dönemez miyim?
  3- 39. madde ile görevlendirilmede de 35. madde gibi yök'ün belirlediği yerlerden mi tercih yapılıyor yoksa kendimiz mi bir üniversite seçiyoruz?

 6. #216
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2014
  Mesaj
  6
  merhaba. Benim atandığım üniversitede yüksek lisans programı yok. Ben şuan başka bir üniversitede yüksek lisans yapıyorum. (aynı dalda) İki tarafın anlaşması halinde görevlendirme ile yüksek lisans yaptığım üniversiteye döneceğim. Atama için belge teslimi sırasında yüksek lisans yaptığıma dair belgeyi ve görevlendirme istediğim dilekçeyi götürmeli miyim? Yoksa bu süreç atamalar kesinleştikten sonra mı olacak? Yani ben atamam kesinleşirse görevlendirme dilekçesi vermek için tekrar atandığım şehre gitmek zorunda mı kalacağım? Aslında benim çekindiğim şey dilekçe verdikten sonra yüksek lisans yaptığım okula görevlendirmem çıkmazsa, görevlendirme beklerken lisansüstü tercihleri kaçırmış olur muyum?

 7. #217
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  18
  Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Görevlendirileiblirsiniz ancak zorunlu değilsiniz, size git-gel de yaptırabilirler.
  Nazmi hocam yardım..
  2013 Ekim ayında ÖYP ile yerleştim. Dil eğitimine gittim ve 2014 ek lisans üstü atamaları ile doktoraya başladım. En son aralık alımlarında tekrar ÖYP tercihi yaptım ve sonuçlar açıklanmadan 2 gün önce 35. madde görevlendirmemin çıktığını kadromun bulunduğu üniversiteden telefonla bana bildirdiler. Bu tercihlerde de başka bir üniversiteye yerleştim. 35. madde kapsamında senet falan imzalamadım. Bu 35 çıktı denmesinin İstifamda herhangi bir bağlayıcılığı var mıdır?

  Birde şimdiye kadar 4 ay 39. madde ile görevlendirildim. 6 ay zorunlu görevimden sayılıyor mu bu süre? İstifada tahmini nekadar borçlanırım üniversiteye.

 8. #218
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  04-2012
  Mesaj
  26
  Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hayır karşılaşmazsınız 33/a iseniz sorun yok (evet 50/d yazmıyorsa 33/a'dır) eğer bir yerde yükseklisans öğrencisi değilseniz rektörlüklerin yazışması ile 35. madde ile geçici görevlendirme alarak devam edebilirsiniz ilgili belgeler için; http://www.yok.gov.tr/index.php?opti...mid=79&lang=tr
  nazmi hocam ben 2.5 senedir yüksek yapmaktayım hala ders dönmindeyim ve 33 a ile atandım yüksek lisansı kaç senede bitirmem gerkli bilginiz varmı acaba

 9. #219
  Akademik Forum
  Misafir

  yeni öyp atanmasında görevlendirme ve destek kesilmesi

  merhaba ben öyp ile düzce üni ye atandım ama üniversitemde şimdiye kadar öypli biri orda kalmamıs sureklı görevlendirme ile başka bir üniversiteye geçmiş. Şimdi benim bölüm hocam ihtiyaç olduğunu ve kendilerinin 1 kere mezun verdikleri yüksek lisans programı olduğunu söyleyip orda kalmamı istiyor ama araştırma yapabilmek için bir lab. dahil yok. Bu durumda görevlendirme istemek benim hakkım mı? İkinci olarak da usul ve yönetmelikten okuduğum kadarıyla 10 yıllık bir eğitim hayatı olmayan üniversiteye atanan aynı zamanda burda doktora yapan birinin öyp desteğinden yararlanamayacağı yazıyor.Bu destek dedikleri yl için 20 bin fln verilen destek mi yoksa maaş ı mı söylüyor? ve bu kısıtlama benim atandığım üni yi de kapsadığı için özellikle bold şekilde yazılmasına rağmen doktora acaba yl için de bu şekilde bir yaptırım var mıdır?

 10. #220
  Akademik Forum
  Misafir

  35.madde

  Merhabalar, enstutiye bagli kadrodayim. Yuksek lisansimi kendi universitemde tamamladim. Doktora icin baska bir universiteyi kazandim. Acaba 35. Madde ile gorevlendirilebilir miyim? Bilgi verirseniz sevinirim.

 11. #221
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  51
  Merhaba, 2013 Aralık atamasıyla öyp araştırma görevlisi oldum, Nisan 2014'te yüksek lisansıma devam ettiğim üniversiteye 35.madde ile görevlendirildim. Atama belgemde 1 yıl süre ile atandığım belirtiliyor. 2015 Nisan'da o zaman sürem doluyor. Bu görevlendirme yüksek lisansım bitene kadar otamatik olarak yenileniyor mu, yoksa bizim tekrar mı dilekçe yazmamız gerek ?

  Yüksek lisans sürecime dair bilgileri de paylaşayım: 2013 Eylül'de başladım, şu an 4.yarıyılıma gireceğim ve tezime başlayacağım muhtemelen 1 yarıyıl ek süre kullanacağım.

 12. #222
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  689
  Editörler veya tecrübeli arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. 39. madde ile görevlendirme alırken görevlendirme süresi bitince kadromuzun bulunduğu üniversiteye dönüp dilekçe yazmak zorunda mıyız? Uzaktan halledebilir miyiz?
  Son düzenleyen kuramci, 03-02-2015 saat 18:14. Sebep: Cevabımı aldım faks veya postayla oluyormuş.

 13. #223
  şaşkın 2
  Misafir

  Unhappy 35. Madde İle Görevlendirme

  Merhaba,

  Ben 1416 sayılı kanunla yurt dışında yüksek lisansımı tamamladım ama doktoram yarıda kaldı. Şimdi Türkiye'de doktora eğitimimi tamamlamak istiyorum ve durumum biraz karışık. Görevlendirildiğim üniversite de doktora programı bulunmamakta. 12 yıllık mecburi hizmetim var. 35. maddeyle gidersem bu süre uzayacak mı? 35. madde olmadan yasal olarak başka bir ilde bulunan üniversite de doktoramı nasıl yapabilirim? En önemlisi döndüğüm üniversite de pek huzur ortamı bulamadım. Başka bir üniversiteye nasıl geçiş yapabilirim?
  Sorularımın uzun olduğunun farkındayım ama inanın çevremdeki herkes başka başka yorumlar yapmakta ve çözüm yolu bulmakta zorlanmaktayım.
  Yardımcı olabilirseniz çok ama çok sevinirim.

 14. #224
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2010
  Nerden
  Eskişehir
  Mesaj
  221
  Önemli bir sorum var hocalarım: ben 2012 yılında ÖYP kapsamında başka bir üniversiteye 35.madde kapsamında görevlendirilmiştim. Yolluk denilen harcırahımı da almıştım. Şimdi ise elimde olmayan nedenlerden dolayı, başka büyük bir üniversitede doktora kazandım ve bağlı bulunduğum üniversiteye hem 35. madde hem de 39.madde görevlendirilme dilekçemi yazdım. Bu sefer de yolluk vaya harcırah alabiliyor muyum? Alabiliyorsam, yüksek lisans yaptığım üniveriteden (x) bağlı bulunduğum üniversiteye (y) kadromun iadesi yapılacak sonra tekrar başka bir üniversiteye (z) 35.madde görevlendirilmem yapılacak. Bu nedenle alacağım harcırah x-y ile y-z arası kadar mı olacak yoksa sadece y - z arası mesafe kadar mı harcırah alacağım?

 15. #225
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Mesaj
  14
  Konuyla ilgili benim de bir sorum var, tarama yaptım ama bulamadım. Umarım tekrar etmiyorumdur.
  2013 temmuzda 35.madde görevlendirmesiyle yl yaptığım ünide göreve başladım. İmzaladığım senet sadece yl süremi kapsıyor. Tezimi yazıyorum haziran sonuna doğru savunmayı planlıyorum. Şimdiki üniversitemde doktora programı olmadığı için kadromun bulunduğu üniversiteye geri dönüp eylülde doktora tercihi yapmam ve tekrar görevlendirme almam lazım.
  Benim sorum şöyle: Senet içerisinde öğrenimi tamamladıktan sonra 15 gün içerisinde dönmek zorunda olduğumuza dair bir ibare var ama tarih yok. Bu durumda tam 2 yıl sonra temmuz 2015te ilişiğimi kesip dönmem mi lazım kadromun bulunduğu üniversiteye yoksa senetteki ibareye istinaden mezuniyet işlemlerimi filan tamamlayıp (öğrenimimi tamamladıktan sonra) -bu temmuzun sonunu da bulsa- dönebilir miyim?

  Okuldan net yanıt alamıyorum, belki tecrübe eden olmuştur bunu daha önce.

Sayfa 15 - Toplam 20 İlkİlk ... 51314151617 ... SonSon

Benzer Konular

 1. 35.madde ile görevlendirme
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan ejder
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 11-05-2016, 18:39
 2. 35.madde ile görevlendirme
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan tcrthkk
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 05-04-2012, 12:28
 3. 35. madde ile görevlendirme...
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan mihrimahh
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 17-10-2011, 21:34
 4. öyp 35.madde ile görevlendirme
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan hly
  Cevap: 14
  Son Mesaj: 03-07-2011, 14:13

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git