+ Konuyu Cevapla
Sayfa 3 - Toplam 5 İlkİlk 12345 SonSon
Bulunan 21 den 30 - Toplam 46

Üniversite Hocaları Sefalet Girdabında

Akademik Etkinlik Duyuruları Forumunda Üniversite Hocaları Sefalet Girdabında Konusunu İncelemektesiniz

"Sefalet girdabında" ne demek Allah aşkına. Zor bir durumu göz önüne sermek istiyorsunuz; seçtiğiniz kelimeler ...


 1. #21
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  1
  "Sefalet girdabında" ne demek Allah aşkına. Zor bir durumu göz önüne sermek istiyorsunuz; seçtiğiniz kelimeler ve üslubunuz yüzünden karşı tarafın tezi güçleniyor. Sefalet girdabında demek yaşamını dahi çok ekstra çaba harcayarak sürdürebilmesi demektir. Dünyanın her yerinde üniversite hocasının maddi sıkıntıları vardır. Ancak sefalet derecesinde sorunları olan ben bir tek Mısır'ı görmüştüm 2-3 yıl öncesine kadar kelli felli prof.'lar dersten çıktıktan sonra taksi şöförlüğü yapıyordu.Şimdi durumları pek farklı değildir herhalde. Ben Türkiye'de bu raddede bir sorun olduğunu düşünmüyorum.Sefalet girdabı nedir yani. yok kanserin pençesinde...

 2. #22
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Nerden
  Can'-Ka No Rey
  Mesaj
  120
  Alıntı wonderwall Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Sayın Ekurnaz;
  bilim için yaptığınız fedakarlık takdir edici hayalleriniz peşinde koşarken bir şeylerden vaz geçmek zorunda kalmışsınız çalışmalarınıza saygı duyarım hala şunu soruyorum 2204 tl ile sefalet içinde mi yaşıyorsunuz bunu asgari ücretle ev geçindirmeye çalışan biri söyleyebilir bunu demek istiyorum hak isterken kullanılan tabirler rahatsız edici düşüncesizce
  Akademisyen olabilmek için gerekli kriterleri biliyorsundur ve bunları sağlamak için harcanan emeği. Girebilmek için Ales, dil ve mezuniyet puanlarından en az birinin 90 civarı olması gerektiği malum, diğerleri de göreceli olarak iyi olmak zorunda. Bu kadar çok vasıf aranan bir mesleği (devletin diğer hiçbir kademesinde aranmaz) asgari ücretlilerle mi karşılaştırmak doğru olur yoksa (A)KPSS ve diğer yollarla yerleştirilen personelle mi?
  turabe bunu beğendi.

 3. #23
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  199
  Alıntı batujan34 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  "Sefalet girdabında" ne demek Allah aşkına. Zor bir durumu göz önüne sermek istiyorsunuz; seçtiğiniz kelimeler ve üslubunuz yüzünden karşı tarafın tezi güçleniyor. Sefalet girdabında demek yaşamını dahi çok ekstra çaba harcayarak sürdürebilmesi demektir. Dünyanın her yerinde üniversite hocasının maddi sıkıntıları vardır. Ancak sefalet derecesinde sorunları olan ben bir tek Mısır'ı görmüştüm 2-3 yıl öncesine kadar kelli felli prof.'lar dersten çıktıktan sonra taksi şöförlüğü yapıyordu.Şimdi durumları pek farklı değildir herhalde. Ben Türkiye'de bu raddede bir sorun olduğunu düşünmüyorum.Sefalet girdabı nedir yani. yok kanserin pençesinde...
  Bu duruma üzüldüm açıkçası.
  Türkiye'de akademisyenler içinde araş. gör.ler, öğretim görevlisi ve okutmanlara göre daha az maaş almaktadır çünkü ek ders diye bir şey yok. Yard. doç ve ötesinin de durumu aslında belli, belki çalıştıklarının bedelini alamadıklarını düşünüyorlar ama üniversitedeki araba sergisinden bile anlayabiliyoruz durumlarını. Araş. gör kadro alana kadar hep sabit maaş alıyor. Diğer memurlar da öyle evet ama sorun şu ki araş. gör birçok memura göre de az alıyor. Cidden evli ve çocuklu olanlarda tek çalışan o araş. gör.se durum hiç de iç açıcı olmuyor. Asgari maaşla geçinenler var bu ülkede evet ama şunu unutmayalım ki akademisyen kafa patlatıyor bir şeyler üretmek için. Hiç de kolay değil...
  ekurnaz bunu beğendi.

 4. #24
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  ANKARA
  Mesaj
  845
  Yaptığım işin karşılığını alamıyorum ve neden hala ayrılmadığımı açıklayayım : MEYDANI SİZİN GİBİLERE BIRAKMAYACAĞIM DA ONDAN!
  denizzznehir, aDNA, Mr December ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
  " Kimin himmeti milleti ise, o tek başına bir millettir." B.S.N.

 5. #25
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  15
  Alıntı erdek Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Böyle ales'i, dil'i yetersiz gelip, öyp'e alınamayanların gelip burada çatışmasını bir türlü anlamıyorum. neyi ne kadar biliyorlar ? okulda hocalar çalışmıyor-muş???? nasıl yani? okumadan, araştırmadan yatarak mezun olan birini söyleyin lütfen? kim yatar? gece fosur fosur uyuyan adam nerden bilsin sabaha kadar ders çlşan bir araş. gör.ün çilesini ? hocalar bi yerden yüklenir biz tez yazıcaz diye ağlıyoruz artık stresten. o ara dil sınavı yaklaşır yatarak dilden 80 alıcam ? yatarak yapılıyorsa söyleyin de ben de yapayım lütfen. yatarak ancak bi yerlerini geliştirebilirsin memurlar gibi.

  söz konusu arkadaşlar benim doktora tezimin sadece 2 sayfasını hazırlayabilirler mi? hollanadaya gitmem gerekiyor da o iki sayfa için. ?? şaka değil.

  ayıp ya vallahi ayıp. bari bi habersin sus. adam bi kalemde bi çoğunuz yatıyor diyor. neye göre hesaplamış acaba?

  neyse ya cahil insanlara laf yetiştirmek mi boşverin dostlar.
  yaklaşım biçiminiz zaten kimin cahil olduğunu gösteriyor bahsettiğim konu tam olarak ta bu öğrenci yetiştiriyoruz ediyoruz diyenlerin kullandığı kelimeler kendilerini ifade ediş biçimleri vasat düzeyde sizinle aynı düşünmüyor diye nereden biliyorsunuz ales ve dil puanının yetersiz olduğunu? yüksek lisansa kabulun gayet zor olduğu bir üniversitede master yapıyorum dil yeterliliğimi üds kpds gibi basit sınavlarla değil ielts toefl gibi sınavlarla alıyorum. ales puanımda gayet iyi eğer ki cahillik düzeyim bununla ölçülecekse. ama işte ülkemiz siz gibi akademisyenlerle dolu ales sınavımla mastera kabul alıyorum ama pardon bu sınav mı belirliyor bilimle olan alakamızı? ülkemizde pek çok akademisyen kendini ifade etmekte zorlanıyor kaldı ki bilgisini öğrencilere yansıtsın. (ayrıca üds lerden geçenlerin ingilizcelerini gayet iyi biliyoruz burada akademisyenlerin durumunu ifade ederken kullanılan dilde sorun var ama çevir kazı yanmasın kimse evet burda biraz abartmışız diyemiyor
  dnmzyildirim bunu beğendi.

 6. #26
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  361
  Hocam o zaman ol. Gelip bu forumu kurcalıyorsanız, ben yıkılmış bir hayal görürüm durumunuzda. Burası master yapanlar başlığı değil. Maddi durumlarımızı irdelediğimiz başlık? Buyurun öyp orda, kasımda ek yerleştirmeler yapılır. Hoşgelin. (ielts'in yeni dönem yds'lerden daha kolay olduğunu biliyorum, ales içinse 80 puanla 92 puan arasında ki fark zaten esas olan. iyi yetmiyor çok iyi olmak gerek bazen. ve hiç biri cehaleti ölçmez elbette ama bi şekilde sıralandırılmamız gerekiyor.)

  Ayrıca kusura bakmayın kızgınlıkla yazıdığınızda belki sizde de oluyordur, devrik cümleler. Ama sizden umudum var hocam, siz ve sizin gibiler üniversitelere gelirse her şey çok daha güzel olacaktır ? Maaşsız da çalışırsınız hem, kira yol yemek aileniz karşılar, nasılsa evden yüzlerce km uzakta her gün yatıyoruz. Tek derdimiz acaba bugün hangi yönümüze yatmak. Sol kol uyuşuyor da.

  Biz artık fakültelerde lise mezunu memurlardan daha değersiz hale getirilmişiz, canımız yanıyor, siz olamadığınız mesleğin hakedişlerini kötüyorsunuz. Forumlarda dk'larca en düzgün cümlelerle akademisyenlerle nasıl zıtlaşırım diye kafa yoracağınıza, bence işinize bakın.

  Çok da güzel dile getirmiş başlığı açan arkadaş, giderek bu sert tavrımız artacaktır konu için. Bize en son çare meydanlar olacaktır, çünkü öğretmiyorum deyip çekilemeyiz. Şimdilik bize yakışan, sözlü yazılı şikayetlerimizi dile getirmektir.

  Saygılar, iyi çalışmalar.
  haritacı bunu beğendi.

 7. #27
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  15
  [QUOTE=erdek;213539]Hocam o zaman ol. Gelip bu forumu kurcalıyorsanız, ben yıkılmış bir hayal gördümdurumunuzda. Buyurun öyp orda, kasımda ek yerleştirmeler yapılır. Hoşgelin.

  Ayrıca pardon bir dahaki sefere referans da veririm yazdıklarıma. Ama kızgınlıkla yazıdığımı da belirtirim. Sizden umudum var hocam, siz ve sizin gibiler üniversitelere gelirse her şey çok daha güzel olacaktır di mi ? forumlar hep temiz.. Maaşsız da çalışırsınız hem, kira yol yemek aileniz karşılar nasılsa evden yüzlerce km uzakta her gün yatıyoruz. Neyse.
  İnsanların burada canı yanıyor, siz olamadığınız mesleğin hakedişlerini kötüyorsunuz. Bence işinize bakın.

  Yine de saygılar.[/QUO

  ergen forumunda mıyım acaba? akademisyenler var burada dimi? cevap veremeyince şahsa hakarete geçmeye başlıyorsunuz nasıl bir kişilikte olduğumu nereden biliyorsunuz? madem bizim gibiler üniversiteye gelmeyecekse sizin oralarda işiniz ne? asıl sizler gibiler yüzünden üniversiteler bu halde! sokaktaki adamdan farklı olduğunuzu iddia ediyorsunuz ama farkınızı ne biliminizle ne de karakterinizle ortaya koyabiliyorsunuz. sizinle aynı düşüncede olmayan insanlarla düzgün bir şekilde tartışamıyorsunuz üniversitelerimiz bu zihniyetleri aşamamış hocalarla dolu öğretim görevlisiyim dediğin anda beklenti yükseliyor karşı tarafta ama biz okullarda günlerdeki teyzelerden farklı olamayan birbirinin kuyusunu kazmaya çalışan insanlara, bir bilim insanının bir başka bilim insanının çalışmasını küçümsemisine şahit olduk bu insanlar mı sefalet içinde yaşıyor ve daha fazlasını hak ediyor? burada birkaç kişi tepki gösterdiğimiz konu bu durumun abartılması oldu ama eleştiriye tahammülü olmayan hocalarımız! olayı şahsileştirmeye başladılar kim olduğumuzu niteliklerimizi bilmeden

 8. #28
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  361
  öff wonderwall.. vaktim yok yarıştıramıyorum. he en çok siz biliyorsunuz he. tamam

 9. #29
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  15
  son düzeltmenizi yeni gördüm bence gerçekten bi kompleks var sizde ielts in daha kolay olması gibi bir durum mu var yoksa yapılan yds karşısında ielts eşdeğerliğinin düşürülmesi mi var? reading, writing, listening, speaking bölümleri olan sınavlar bunlar neden bir insanla farklı düşündüğünüzde o kişiyi kötülemeye çalışıyorsunuz?

  Ayrıca sizden tavsiye alacak değilim ben zaten işimi gayet düzgün yapıyorum bunu kendinize dert etmeyin keşke herkesin düzgün cümleler kurabilme yetisi olsa.

  iyi çalışmalar

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı erdek Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  öff wonderwall.. vaktim yok yarıştıramıyorum. he en çok sen biliyorsun he. tamam
  sen diye hitap ettiğimi hiç hatırlamıyorum. benim için bildiğim gerçekleri tekrardan görme fırsatı oldu tavrınız. eminim vaktiniz olmadığından verecek cevabınız yoktur ben de makalem için çalışırken çok bol vakit buluyorum o yüzden cevaplayabiliyorum

 10. #30
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  361
  hayır sabahtan beri kahvaltı yapmadan başka bir fakültenin yetersiz kaldığı sınav için gözetmenlik yaptım (karşılıksız) karnım çok aç yemek yiyeceğim. kolay gelsin.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Öğretim Görevlisiyken Başka Yerde Kadroyu Kazanında Süreç Nasıl Olur?
  Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan History of Art
  Cevap: 9
  Son Mesaj: 09-12-2013, 14:38
 2. ÖYPyi kazandığımız üniversite VS yl yaptığımız üniversite
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan pinar
  Cevap: 23
  Son Mesaj: 10-01-2013, 16:18
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj: 26-11-2012, 13:02
 4. Atandığım Üniversite ve YL+Doktora yapacağım Üniversite
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan _akademik_
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 08-11-2012, 21:38
 5. ÖYP Özel Üniversite
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan scorpion86
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 11-08-2012, 14:50

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git