Sayfa 7 - Toplam 78 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon
Bulunan 61 den 70 - Toplam 778

Sonuç Olarak Zam Var mı ? Yok mu ?

Genel Güncel Olaylar Forumunda Sonuç Olarak Zam Var mı ? Yok mu ? Konusunu İncelemektesiniz

o forumda ben de yazıyordum. myo sekreteri olan vatandaşın yazdıklarını gördüm hemen cevapla butonuna bastım. ...


 1. #61
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  549
  o forumda ben de yazıyordum. myo sekreteri olan vatandaşın yazdıklarını gördüm hemen cevapla butonuna bastım. bekledim bekledim... birincisi ne söylesem anlayabilecek duyarlılıkta ya da seviyede değildi; ikincisi savunacak ne diyebilirdim ki!!!!

 2. #62
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  362
  adam haklı, kötü bir şey dememiş olanı söylemiş.

  yaptığımız iş "meslek" olmaktan çıktı, başka bir boyuta doğru ilerliyor. emin olun insanlar artık meslek değil başka amaçlarla gelmeye başladı, şimdi ne olduğunu söylemeyeyim burada.

 3. #63
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  199
  Alıntı globalerol Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  memurlar.net akademik personel forumundan alıntıdır.... ( ibretlik paylaşım)

  - hee bu arada myo sekreteriyim, 2 yılllık mezunum aldığım maaş, 3157 tl, siz dr.siniz aldığınız para ne kadar.

  -MYO sekreteri, ikimizin kulvarları farklı, sen ömrünün sonuna kadr sekreter olarak kalacaksın, biz Allah izin verirse profesör olacağız o zamn sekretere de ihtiyacımız olacak tabii! Tahrik etme bizi istemediğimiz sözler söylemeyelim şimdi olduğu gibi!

  -hadi oldun prof., ne olcak aldığın para yine belli. Bana bir zam seni yine katlayacağım. oku oku sonuç ne ,hep fiyasko. ömür geçip gitmiş , prof oldun yaş geldi 50 , o yaştan sonra , diş kesmez, bel tutmaz. para adama gençken lazım.

  -Akademisyen arkadaşlar aslında söylenen sözler her nekadar acı olsada gerçek. Arkadaşım Doç. eşi ise fakülte sekreteri, fakülte sekreteri olan eşi Doç olana eşi ile aynı maaşı alıyor :=) Fakülte sekreteri olan Lise mezunu. Adalet adaleeeeeeeeeeeet diye haykıran vatandaşıma soruyorum; sizce Adalet bunun neresinde? Uzmanlar, Araştırma görevlileri ek ders bile almıyor çıplak maaş :2.250, Enstitü Sekreteri, Fakülte Sekreteri, bizi neredeyse ikiye katlıyor. Doktora yapmayacağım çünkü soğudum artık akademisyenlere yapılan adaletsizlik böyle düşünmeme neden oluyor.

  dahada devam ediyor neyse durumumuz bu arkadaşlar milletin maskarası olmaktan başka bişey olduğumuz yok...

  Saygılarımla.
  Sıfır kişilik...
  Bu fakülte bilmem ne sekreterleri ne ile göreve alınıyorlar bilen var mı merak ediyorum doğrusu? KPSS vs ile değil de torpille giriyorlarsa hiç konuşmasınlar. Maaşımı iyi görüyordum ben ama bazen cidden elimde 200-300 lira kalıyor haliyle yine kredi kartı kullanıyorum. Çok şükür borçları ödüyoruz, çok şükür borcumuzu ödeyecek paramız var lakin adalet diye bir şeyin olması gerek yine de.
  Tek maaşla evli olup ev geçindiren ya da ailesine yardım etme durumunda olanlara Allah kolaylık versin, tez zamanda inşallah doğru dürüst iyileştirme yapılır, zam demiyorum iyileştirme.

 4. #64
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  1.629
  adaletin ırzına geçilen bir ülkede bunlar çok normal !!!
  hasan0688 bunu beğendi.
  Hayat hayal kırıklıklarıyla doludur, tabi akademisyenler için...

 5. #65
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  138
  Alıntı erdek Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  katılıyorum size, 500 kira + 200 zaruri fatura + 400 taksit borcumla elimde 1000 lira ancak kalıyor. kredi kartı borcumu da düşünce 200 lira ya kalıyor ya da diğer aya tekrar fazladan kredi kartı borcu. Dediğiniz gibi baba evinde oturup asgari ücretle geçinmek çok daha mantıklı.

  Buna bir çözüm getirilmeli artık. Her ayın 15'inde başımdan aşağı kaynar sular döklüyor. Bırakın akademik harcamayı, artık öğle yemeğinden kısmaya başladık. Sıktık diyelim ama hiç mi başıma iş gelmeyecek, hiç mi evim üstüm başım hasar almayacak. Allah korusun bir kaza bela hastalık durumunda yandık. Doğru ya kredi çeker bi ömür bankalara veririz aldığımız 3 kuruşu. Ewy.


  Okuldaki tekniker daha iyi maaş alıyor. Ayıp be vallahi ayıp. Ne hale düşürdünüz bu mesleği böyle.
  Siz ne diyorsunuz arkadaşlar ben istanbulda 1000 liraya 2+1 düzgün kiralık ev bulamıyorum. Siz sıkıntı yaşıyorsanız biz ne yapcaz

 6. #66
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  549
  haklısın hocam da durumumuzu anlattık şehir ayırt etmeden içimizi döktük buyrun siz de anlatın durumunuzu... 1000 tl olunca ev arkadaşı şart oluyor malesef

 7. #67
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2013
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  107
  Üniversite hocalarının maaş isyanı!

  Prof. Dr. Derviş Yılmaz, üniversite hocalarının maaşlarının iyileştirilmesini istedi. Yılmaz'a göre en düşük maaş 4 bin lira olmalı.

  Üniversite personelinin özellikle de öğretim elemanı sınıfının maaşları enflasyon karşısına eriyor. Kamuda önlisans mezunu bir çalışanın maaşı, üniversitede doktoralı bir araştırma görevlisinin maaşını geçti. SETA'nın araştırmasına göre de Türk akademisyenlerin maaşları Güney Afrikalı meslektaşlarından bile geri.

  Ücret dağılımındaki dengesizlik, özellikle akademisyen maaşlarında uçuruma dönüşen bir hal aldı. Bilim İnsanları Dayanışma Derneği (BİDDER) Genel Sekreteri Prof. Dr. Derviş Yılmaz, yeni akademik yılda üniversitelerdeki ücret adaletsizliğinin giderilmesini istedi. Son 10 yılda öğretim üyesi maaşlarında kamuda çalışan emsallerine göre büyük bir gerileme yaşandığını bildiren Prof. Dr. Yılmaz, “Ülkemiz üniversite açma konusunda yaptığı atılımı maalesef akademisyenlerin özlük haklarını düzeltme konusunda yapamadı.” dedi.

  Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nın (SETA) hazırladığı rapora göre Türk akademisyenlerin aldıkları ücretler itibariyle Nijerya, Hindistan, Malezya, Güney Afrika, Brezilya ve Arjantinli meslektaşlarının gerisinde bulunduğuna dikkat çeken Derviş Yılmaz, üniversitedeki en düşük akademisyen maaşı 4 bin lira olması gerektiğini aksi tadirde beyin göçünün engellenemeyeceğini söyledi.

  "ÜNİVERSİTELER CAZİBESİNİ YİTİRDİ"

  Açıklamasında Ekonomik anlamda son 10 yılda, öğretim üyelerinin maaşlarında büyük bir gerileme yaşandığını anlatan Yılmaz, üniversite personelinin en büyük beklentisinin maaşlar konusundaki iyileşme olduğunu kaydetti. Akademisyenliğin artık tercih edilen bir meslek olmak çıktığını söyleyen Yılmaz, 10 yıllık bir araştırma görevlisinin 2 bin lira civarında maaş aldığını, yardımcı doçent maaşının ise 2 bin 700 lira olduğunu ifade etti. Dünya ile rekabet için maaşlarda iyileştirmenin şart olduğunu kaydeden Yılmaz, bu maaşlarla beyin göçünün engellenemeyeceğini ifade etti.

  "REEL ARTIŞ YÜZDE 6"

  2002-2013 döneminde öğretim üyeleri ile hâkim, avukat, mühendis, doktor ve şube müdürü gibi diğer devlet memurlarının maaşları arasındaki farkın akademisyenler aley*hine daraldığını söyleyen Yılmaz, söz konusu dönemde diğer kamu çalışanlarının ortalama maaşı, reel olarak yüzde 61 artarken, öğretim üyelerinin maaşı ortalama olarak sadece yüzde 6’lık bir artış olduğunu ifade etti. Kamuda, araştırmacı veya uzman sıfatına sahip memurun, üniversitede aynı ünvana sahip akademisyenden iki kat fazla maaş aldığını söyleyen Derviş bu konuda YÖK, sendikalar ve rektörlere büyük görevlen düştüğünü ve sorunun hükümet nezdinde yüksek sesle dile getirilmesi gerektiğini kaydetti.

  Kaynak: Üniversite hocalarının maaş isyanı! haberi

 8. #68
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  385
  Bu iş para için yapılmaz. Bari mesleki tatmin olsun diyorum. Okulda adam gibi olanlar sunan üniversite sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. İlk bilmemkaça gireceksiniz ki buralara yerleşin yani. Bu noktada iş çok daha acıklı bir hal alıyor. Cücük kadar maaşa eşek gibi hizmet vermek için 2 yıl işsiz kadro beklemek! Ha girdim ha giricem bu sefer olacak diye yıllar geçirip, sonunda pes edip akademisyenine zerre değer vermeyen, araştırma için olanak sunmayan, adam gibi bir kütüphansi bile olmayan bir apartman üniversitesinde bulmak kendini.. en korktuğum şey budur.
  turabe bunu beğendi.

 9. #69
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  11-2012
  Mesaj
  668
  Yeni bir yazi daha akademisyen maaslari hakkinda laff cok icraat yok hergun biraz daha umudumu kaybediyorum...

 10. #70
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  ANKARA
  Mesaj
  845
  Hocam akademisyenler neden ses çıkarmıyor? Sorgulanması gereken bu! Herkeste bir korku, neden korktuklarını da anlayabilmiş değilim hala. "Aman sisteme ses çıkarmayalım, sonra bize sorun çıkartırlar." Sanki böyle yaşamak başlı başına bir sorun değilmiş gibi. İnternet başında Avrupa Amerika kültürü ile ilgili tez yazan var daha ne olsun?!! Tezimle ilgili masrafları karşılayamıyorum ben ya!
  hasan0688 bunu beğendi.
  " Kimin himmeti milleti ise, o tek başına bir millettir." B.S.N.

Sayfa 7 - Toplam 78 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon

Benzer Konular

 1. TOEFL Sonuç Belgesi
  ÖYP Dil Puanı forum içinde, yazan ch.accepted
  Cevap: 11
  Son Mesaj: 02-11-2014, 01:04
 2. ÖYP 2012 Sonuç Belgesi Alamıyorum
  ÖYP Tercih Rehberi ve Yardımı forum içinde, yazan fashiontecture
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 13-01-2013, 21:22
 3. ALES-ÜDS Sonuç Belgeleri Neden ÖSYM onaylı olarak elimeze ulaşmıyor?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan meyva
  Cevap: 14
  Son Mesaj: 03-08-2012, 04:05
 4. Mecburi hizmeti araş.gör. olarak mı yoksa yard.doç.olarak mı yapıcaz?
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan denizzznehir
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 25-06-2011, 15:20
 5. Öyp Sonuç Listeleri Açıklandı
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan Fuigo
  Cevap: 25
  Son Mesaj: 12-01-2011, 02:24

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git