Sayfa 50 - Toplam 78 İlkİlk ... 40484950515260 ... SonSon
Bulunan 491 den 500 - Toplam 778

Sonuç Olarak Zam Var mı ? Yok mu ?

Genel Güncel Olaylar Forumunda Sonuç Olarak Zam Var mı ? Yok mu ? Konusunu İncelemektesiniz

bahahaha uzaktan yetmedi şimdi yanımıza gelip birebir ağzımıza bal çalacaklar...


 1. #491
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  184
  bahahaha uzaktan yetmedi şimdi yanımıza gelip birebir ağzımıza bal çalacaklar

 2. #492
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  11-2012
  Mesaj
  668
  Alıntı mafatu Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Bugün Eğitim Bir-Sen'in üniversite temsilcisi akademisyenleri sırayla arayarak yılbaşına kadar 800 ile 1100 TL arasında bir iyileştirmenin olacağını ve müsait olduğumuz bir zaman bizlerden imza toplamaya geleceklerini söyledi.

  En iyi ihtimalle 1100 TL bile olsa Araştırma Görevlisi maaşı 3400 TL'ye çıkıyor. Biz her platformda, her fırsatta 4000 TL taban talebimizi dillendirmeliyiz.
  hocam bnde buna bnzer bi çaşlışma içinde olduklarının duyumunu almıştım demek 800-1100 tl arası 1100 olsa idare eder belki ama 4012 hakkaniyete uygun olanıdır.... hakkımızı aramanın zamanı......

  - - - Güncellendi - - -

  ARKADAŞLAR BİRLİK OLALIM KAMUOYU LAZIM BİZE BİZİM MAAŞLARIMIZ HAKKINDA HABERLERİN MEDYADA EKSİK OLMAMASI LAZIM.......
  TANIDIK ARKADAŞ KIM VARSA SÖYLEYELİM NİTELİKLİ YERLERDE MAAŞLAARIMIZ HAKKINDA DAHADA YAZILARIN ARTMASI LAZIM...

  BİRLİK ŞART...

 3. #493
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  363
  Arkadaşlar küçük miktarların peşine düşmeyin sizin hakkınız 4.012 liradır. Bunlar hesaplanmış rakamlardır. Bana bu yeter bana şu yeter göreceli konuşmayın. Sonuçta doğuda 3200 lira alan araş. gör.ler yüzünden bu sıkıntıyı çekmekteyiz.

  Anlayamadığım; yahu siz fakültelere kafası en iyi çalışan, çalışkan öğrencileri istihtam etmelisiniz ki bilim üretsin, nesiller yetiştirsin. Ama o parlak beyinler de maalesef bu rakamlara fakülteye gelmez! Okulda sınavına çalışmaya üşenen adam hoca olduğunda makale mi yazar? Kendini kurtaracak kadar yayın yapar, öğretmen mantığında da ders anlatır geçer. Bu da uzun vadede vatana-millete zarardır. Sonra da her yıl, "Dünya'nın en iyi 1000 üniversitesi arasında 2 bilemedin 3 Türk üniversitesi" Sonuçta o sıralamalar yayın kalitesine göre sıralanıyor, her ile bir üniversite sayısı ile değil. Bıraktım sıralamayı, mezun olan çocuklar da eksik yetişecek. Dersine gelmeyip, asistanını sokan sorumsuz memur zihniyetli hocalar yetişecek. Ayıptır yahu...

  Yanlış anlaşılmasın ama 10 yıl sonra buralar için sonuç : Üniversite Hocası = Atanamayan Lise Öğretmeni.


  not: gerçi atanamayan lise öğretmenlerim de gelmez ki. gidip polis oluyorlar. 2700.
  globalerol ve asli_physics bunu beğendiler.

 4. #494
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Mesaj
  24
  Merhaba. Foruma yeni denk geldim. İlgiyle yazılanların bir çoğunu okudum. Çünkü doktorasını yapan bir araştırma görevlisi olarak sorunum aynı. Peşinen niye gündemi değiştiriyorsun diyenlerden özür dilerim. Fakat biraz önce okuduğum birkaç yorum beni üzdü ve bunu paylaşmak istedim. Bazı arkadaşlarımız "doğudaki üniversitelerdeki arş.gör. arkadaşların keyfi yerinde" şeklinde cümleler kurmuşlar. Sebep 3000 lira alıyor olmamızmış. Kanaatimce arkadaşımız, doğudaki araştırma görevlilerinin bir çoğunun batıda yüksek lisans, doktora yapmak zorunda olduğunu gözden kaçırmış. Marmara Üniversitesi lisans mezunuyum. Meb bursuyla Amerika'da master yaptım. Marmara Üniversitesinden muvafakat alarak memleketim olan Erzurum'da Atatürk Üniversitesinde göreve başladım. Yakın zamanda, İstanbul Üniversite'sinin doktora programına yerleştim. 5 haftadır her hafta İstanbul'a git gel yapıyorum. Bir gidişim, uçak(154x2=308) ve sair masraflarla en az 400'ü buluyor. Bu ay maaşımın yarıdan fazlası yollara gitti. Utanıyorum söylemeye ama babama ve abime parafly kredi kartı aldırttım(küsüratları kaldıran bir kampanyası sebebiyle). Böylelikle 8 bileti daha ucuza getirebileceğim. Ayrıca 3000 değil 2670 lira alıyorum geliştirme ödeneğiyle birlikte .Fakültemizdeki 20 araştırma görevlisinden 12 si benim gibi sürekli git gel yapıyor. Belki arkadaş 35.madde görevlendirilmesi ne güne duruyor diyecek ama bildiğiniz üzere 35'e bizim fakültede dahil bir çok fakülte izin vermiyor. Zaten bizimle ayakta duran fakülte 35'e izin verilse göçer, o da işin başka bir boyutu.

  - - - Güncellendi - - -

  Peki burada usul ne onu sizinle paylaşayım arkadaşlar. Yüksek lisans ve doktora ders aşamalarında tüketici kredisi kullanıyorsunuz, tez aşamalarında da o krediyi kapatmaya çalışıyorsunuz. İkinci hatta üçüncü kredisini kullananlar var. Ben de bayram kredilerini kaçırmadım elbette ve siftahı yaptım. Sözü uzattım, özür dilerim ama inanın geliştirme ödeneği verilen bir çok yerde de her şey dışarıdan göründüğü gibi gülistanlık değil. Umarım layıkıyla bir zam alırız da hepimizin yüzü birazcık olsun güler. Ve artık yalnızca işimizi layıkıyla yapmaya odaklanabiliriz...
  erdek, hburakk, asli_physics ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

 5. #495
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Nerden
  Kilis
  Mesaj
  27
  Forumu uzun zamandan beri takip ediyorum, zam olması gerektiğine inanıyorum. Ancak biz akademisyenlerin birkaç konuda anlaşması lazım. Burada birbirimizin aldığı ek ücretleri mevzu-bahis etmek yerine asistanlara, öğretim görevlilerine, okutmanlara, hatta gelecek açısından baktığımızda profesörlere kadar insanların hak ettiği ücreti alması konusunda mutabık kalmamız lazım. Öncelikle ek ders alan biri olarak konuşuyorum. Bakınız sevgili araştırma görevlisi meslektaşlarım hakkınız yeniyor ve siz haklısınız ancak ben ve benim gibiler ek ders ücreti alırken fazladan mesai yapıyoruz. Hatta bilimden uzaklaştığımız kendimizi öğretmen gibi hissettiğimiz zamanlar da olmuyor değil. Bu nedenle maaş hesaplamasına ek dersi koyarak bir yere varamazsınız. Ayrıca bir çok hoca da ek ders almıyor. Ayrıca ödeneğin nispeten (300-400) fazla olduğu yerde çalışıyorum ama doktora yaptığım yer ile çalıştığım yer arasındaki mesafe 737 km. dolayısı ile aldığım geliştirme ödeneğinin 2 katı kadarını doktora yapmak için harcıyorum ( kitap vb araştırma ihtiyaçları hariç). Suriyedeki savaş sebebiyle ev kiralarının % 200 arttığı bir yerdeyim, arkadaşım İstanbul'da ev kirası 750 lira verirken ben ödeneğin fazla olduğu yerde 800 lira kirada oturuyorum. Bu durumda kim karlı çıktı Batı'da çalışan arkadaş mı? Bence artık bu geliştirme ödeneği yok ek ders gibi ek konuları bir kenara bırakıp hakedilen maaş konusunda tartışmalar yapsak daha doğru olacak. Bol maaşlı günler diliyorum...

 6. #496
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Alıntı ser0can Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  hocam eğer yanlış hatırlamıyorsam geçenlerde belki %5 belki %40 ama zam kesin olacak demiştiniz. hatta geçen hafta yada bu hafta salı belirgin ipuçları ortaya çıkacak demiştiriniz. şimdi ise zam olacak olsa bangır bangır bagırırlardı diyorsunuz. Yada nazmi hocamı dedi bunu? biriniz dedi ama
  Dogru hatirliyorsunuz ancak bugun Bakan in konusmamasi benim duyduklarimin bildiklermin otesi oldu. Sorun su bence: bizim bakanimiz bizim de bakanimiz hissini vermiyor. Ogretmenlerin ozluk hakki tayin ve maaslarindan baska 3 akademisyenlerle ilgili demecini okuyaniniz oldu mu? Kademeli artis ve en az Myo sekreter maasina yaklastirmayi istiyorlarDI. Ancak maasima yansimadigi muddetce duysamda gorsemde bu konuda zam bilgisi yazmayacagim. Kirginligim size yansimasin. Biz manav degiliz, bizde diliyoruz ancak bu kdr da aciz birakilarak bu is yapilmamali. Inanin bizim kdr hirpalanmis ve zorlanan kamu calisani yok!
  the end bunu beğendi.

 7. #497
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  25
  ben de zam olacağına inanmayanlardanım başbakan akademisyenlere kızgın çünkü. böyle bir ülke işte. devlette akademisyene iş çok.. şimdi seçimler geliyor beşeri bilimlerden birçok hocamız propagandalara yardımcı olacaktır, mühendislikte, idari de falan olanlar zaten kesin bir projeye bir yerinden giriyor, yılda bir kere 6000 lira bile alsalar, ki çok daha fazladır bu rakam, aylık 500 lira yapar, diğer rakamları geçtim böyle bir zam bile benim görüşüme göre şu an için bir hayal. e yani durum böyleyken niye zam yapsın ki akademisyene. hocalarımız parayla susturulmuşken. belli bir dünya görüşüne inanan arkadaşlar bu yüzden cezalandırıldıklarını düşünüp motive olabiliyordur ki zaten bir kişi bile birşey dememiş bu konuda ama benim gibi siyasetten nefret eden oy bile kullanmayan hala da kullanmayı düşünmüyorum insanlara çok koyuyor bu durum, yazmak zorunda hissediyorum, böyle bir haksızlığa uğramak... ne için? bugün bir hocama yüzde 40 zam yapacaklarmış dedim, öğretmenlere verdikleri 75 liraya mı yüzde 40 zam diye sordu haklı olarak, o kadar umutsuz vaka bu zam işi. zaten o öğretmenlere verdikleri zammı verirlerse bizim burda tartıcı çocuklar var onlara dağıtacam her ay sözüm var, kuruşuna dokunmam..

 8. #498
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  549
  projeden ayda 500 tl almak çok mudur yani 1000tl alsınlar arkadaşlar. Sen Türkiye çapında araştırma yapacaksın ya da laba kapanacaksın 1 sene 2 sene sürecek projeden para almayacaksın evet tabi başka meslek gurupları mesai ücreti arttırılsın derken biz proje yapsam da geçinsem mi diyeceğiz. Geçinebilecek maaş herkesin hakkıdır. Üstüne gelen ek ders, proje, burs senin daha fazla çalışıyor olmanın karşılığıdır.
  makrizi bunu beğendi.

 9. #499
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  05-2012
  Mesaj
  42
  burada herkes birbirini motive etmeye çalışırken, birbirinin moralini bozuyor bunun farkında değil.

  konuyu başından beri takip ediyorum 3000 tl diyenler, 4000 tl diyenler var, sadece gülüyorum. yazmak istemedim şimdiye kadar ama umut kırmak istemedim. dayanamadım artık. bu ülkede bir kesime yüzde 50-75 zam yapılsa yer yerinden oynar. hükümet alacağı oydan fazlasını kaybeder. tüm kamu kurumlarında millet solitare oynamayı ve birbirinin kuyusunu kazmayı öğrenmişken boşa beklentiye giriyoruz.

  2225 tl maaşla nasıl geçinilir ya da ek gelir kaynakları nasıl yaratılır onları konuşsak daha faydalı olur.
  aDNA bunu beğendi.

 10. #500
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  549
  herkes birbirinin moralini bozuyor diyen birinin bu yazıyı yazması, akademisyen olan birinin neredeyse en düşük memur maaşını kabullanıp ek iş napılabilir demesi çok ironik! ek iş ile ilgili bir başlık var oradan devam edebilirsiniz.
  fallenangel bunu beğendi.

Benzer Konular

 1. TOEFL Sonuç Belgesi
  ÖYP Dil Puanı forum içinde, yazan ch.accepted
  Cevap: 11
  Son Mesaj: 02-11-2014, 01:04
 2. ÖYP 2012 Sonuç Belgesi Alamıyorum
  ÖYP Tercih Rehberi ve Yardımı forum içinde, yazan fashiontecture
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 13-01-2013, 21:22
 3. ALES-ÜDS Sonuç Belgeleri Neden ÖSYM onaylı olarak elimeze ulaşmıyor?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan meyva
  Cevap: 14
  Son Mesaj: 03-08-2012, 04:05
 4. Mecburi hizmeti araş.gör. olarak mı yoksa yard.doç.olarak mı yapıcaz?
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan denizzznehir
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 25-06-2011, 15:20
 5. Öyp Sonuç Listeleri Açıklandı
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan Fuigo
  Cevap: 25
  Son Mesaj: 12-01-2011, 02:24

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git