reklam
Sayfa 37 - Toplam 52 İlkİlk ... 27353637383947 ... SonSon
Bulunan 541 den 555 - Toplam 778

Sonuç Olarak Zam Var mı ? Yok mu ?

Genel Güncel Olaylar Forumunda Sonuç Olarak Zam Var mı ? Yok mu ? Konusunu İncelemektesiniz

http://www.yok.gov.tr/documents/1027...2-a1c585ba2034...

 1. #541
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Nerden
  Kilis
  Mesaj
  27

 2. #542
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  190
  Bayramdan sonrasi yada en gec 2014 basi zam olacagi yönünde beklenti var. Daha dogrusu vardi. Ama son günlerde bi umutsuzluk çöktü üzerimize. Arkadaslar Maliyeden Yökten yada zamla ilgili çalisma yapan vesaire kurumlardan hiç mi duyum almadik. Sonuçtan bunun bi ön çalismasi var. Adamlar bi gecede rakamlari belirleyip ertesi güne zam yapmiyolarki.
  Neden hiç bi bilgi alamiyoruz bu konuda.

 3. #543
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  04-2013
  Mesaj
  281
  Bugün sabah 06.00'da uyandım, 07.15'te evden çıktım ve geri geldiğimde saat 21.56 olmuştu. Yarın sabah yine şekilde kalkacağım. Okumam gereken makaleler yığınla bekliyor. Akademik işlerimizin hiçbiri verimli şekilde yürümüyor. Daha doğru bende verimli çalışacak, şevkle çalışacak ruh hali yok. Daha şimdiden 11'inde yatacak maaştan (2308 TL) geriye ne kalacak onu düşünüyorum ve kasım ayı maaşını hesaplıyorum. Allahtan bu dönem doktora için dışarıdan ders almıyorum da geçen dönem her hafta İstanbul'a gidip gelmem sonucunda aylık 400-500 TL'ye varan masraftan kurtuldum. Bu dönem de ihtiyacım olmasına rağmen şehir dışından ders almaya cesaret edemedim.

  Benim böyle bir hayatım varken tekniysen olan memur saat olarak benim çalıştığımın yarısı kadar çalışmıyorken benden daha çok maaş alıyor. Memurun sırtındaki yük ile benim sırtımdaki yük kıyaslanamaz bile. Ben nasıl ve de en önemlisi neden motive olayım ki? Ne üreteyim, nasıl katkı sağlayayım? Bu kadar benliğimle çalışırrken teşvik edilmeden, takdir edilmeden nasıl çalışayım ki?

  Bizi bu hale getiren tüm yetkililer nasıl bu kadar vurdumduymaz olabiliyorlar anlamak mümkün değil malesef.
  Son düzenleyen mafatu, 09-10-2013 saat 22:45. Sebep: İmla hataları
  turabe, pentatlon, meryem_seyda ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

 4. #544
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  549
  bu gece genç bak??ta binali y?ld?r?m var. belki bizimle ilgisi yok ama bence https://twitter.com/gencbakiskanald adresine sorular?m?z? yöneltelim

  - - - Güncellendi - - -

  http://www.haberler.com/hanefi-bosta...161923-haberi/

 5. #545
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  51
  Eğer değer verilmezse kim akademisyen olmak ister ki? 2014'te haklarımızı uygun hale getirmezlerse istifa edeceğim. Mühendis olarak dışarıda alacağım maaşın yarısına neden çalışayım?
  turabe ve the end bunu beğendiler.

 6. #546
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  347
  Herkes taslak 1 aylık ekonomisini yazabilir mi? Yani şu formülü doğrulamak için

  yol+kitap+kira+fatura+zaruri masraflar+akademik harcamalar+açlık sınırı > 2228 TL  Genç Akademisyenler Aç.
  Ortada bir hak var o da 4012 TL, Çok Değil Hakkımızı İstiyoruz.
  turabe, relaxy, fallenangel ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

 7. #547
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2010
  Mesaj
  150
  Mantıklı insanların seçmeyeceği bir iş olmaya başladı. Maaşlar böyle devam ederse fırsatını bulan kaçacaktır üniversiteden. Sekreterle bilgisayar işletmeni ile neredeyse aynı maaşı aldıktan sonra neden kafa patlatsın bu insanlar. Umarım artık farkına varırlar durumun vehametinin.
  erdek bunu beğendi.

 8. #548
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  184
  nazmi hoca başlarda sürekli yazıyordu bu bölümde. hatta bu zamana kadarki zam muhabbetlerinde kesin konuşmadıgını ama bu seferki zam muhabbetinin farklı olduğundan emin olabilirsiniz demişti. ancak kaç gündür hiç yorum yapmadı. yoğunluktanmı yoksa...?

 9. #549
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  199
  Alıntı Emre Aslan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Eğer değer verilmezse kim akademisyen olmak ister ki? 2014'te haklarımızı uygun hale getirmezlerse istifa edeceğim. Mühendis olarak dışarıda alacağım maaşın yarısına neden çalışayım?
  Mühendissiniz ve atanma durumunuz yüksekse, cidden burada olduğunuza şaşırdım hocam. Çünkü bir derse çalışmak, onunla ilgili zamanı gelince makale vs yazmak gerçekten azim ister, istek ister. Tebrik ederim sizi.
  erdek bunu beğendi.

 10. #550
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  117
  Arkadaşlar aslında hükümetin akademisyenlere karşı yürüttüğü bir itibarsızlaştırma politikasıdır. Bunun başka bir anlamı yok. AKP iktidara geldiğinden beri karşı güç olarak neyi görüyorsa onu yok etmeye ya da hizaya getirmeye çalıştı. Asker, Sermaye, vs. Bu yüzden bu hükümetten bize bişey çıkmaz. Adamların bilim diye bir derdi yok. Dertleri malı götürmek ve koltuk. Onlar bunu yaparken biz ne yapıyoruz, hiç birşey. Allah için sayımız 100.000 bine yaklaştı. Kızılayda 5 kişi çıkıp bir eylem bile yapamadı. Yani zam yapmak lazım.. demek yeterli değil. Snedika ile hükümet arasında görüşme var deniliyor. Ancak görüşmeyi yapanlar akademisyenler değil öğretmenler. Onlar bizi ne kadar anlayabilir ya da hakkımızı savunabilir. Yakında Obama'da Beyaz Saraydan Türkiye'de akademisyenlere zam yapmak lazım diye demeç verebilir.(Gerçi ona da bir mektup yazıp konuya değinmesini isteyeceğim). Bence tek yol eylem yapmak ya da sendika kurmak aslında sendika kurmak zor değil. Ankaradaki arkadaşlar buna öncülük edebilir. Bu artık bir onur meselesi, var olma meselesi. Ya adam gibi hakkımızı alırız ya da yok oluruz..Geri kalan hayatımızı sıradan bir devlet memuru gibi sürdürürüz.

  - - - Güncellendi - - -

  Arkadaşlar internet üzerinden "Akademisyenlere Zam Yapılıncaya kadar bilim üretmeyeceğim" diye bir imza Kampanyası açalım. Bari..
  erdek, asli_physics ve akkademi bunu beğendiler.

 11. #551
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  549
  600tl kira(yalnız yaşıyorum bizim evde de çalışma hayatımız olduğu için biriyle yaşamamız zorlaşıyor)+elektrik su 60 tl (kış ayında klima ile ısınıyor ev soğuk aylarda 150tl elektrik)+50 tl telefon+ 55 tl internet +çalışan bayanız 100 tl kuaför+ giyim ayakkabı 150 tl olsun+200 tl kyk ödemesi+ malesef s.g.r.a 200tl+şehir dışı 200tl(alan dışı tez için farklı bir üni ayda 1 kez konaklama+yol) = ortalama 1600 diyelim kalanla da yemek falan yiyiyorum işte...üninin açılış kokteyline taksiyle gittim içime oturdu, sosyal hayat sinema,tiyatro henüz bu şehirde tanışmış değilim kendileriyle...
  akademiye girmeden önce alan dışı tübitak bursiyeriydim ve özel ders veriyordum daha iyi kazanıyordum. hep istediğim şeyi yaptım 3 yıl bekledim akademisyen olabilmek için. Ben öğretmen kökenli olduğum için bir şekilde sindirilebilir bir maaş, ancak neredeyse diğer tüm alanlarda özel sektör iyi elemanı gerçekten şımartabiliyor sadece maaş anlamında değil. Özellikle mühendis arkadaşlarımız bu farkın altında çok sıkıntı çekiyordur eminim.
  Bu mesleği işim olsun diye yapanlardan çok, istediği için yapanlar doldursun akademileri,,,umarım...

  - - - Güncellendi - - -

  Alanımda yeniyim ve hakim değilim tam olarak, ancak sendikalaşma ile ilgili olarak bir araştırma yapayım bugün.hocalarımdan da fikir alırım. Eğer sendikalaşma yolunda daha önce çalışması olan varsa paylaşırsa, bazı adımları atlarız.
  erdek, akkademi, the end ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

 12. #552
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  04-2013
  Mesaj
  281
  Eylül 2013 Maaşım: 2308 TL

  Ev kirası: 450 TL
  Aidat: 30 TL
  Ev telefonu: 23 TL
  Cep telefonu: 35 TL
  İnternet: 59 TL
  Elektrik: 45 TL
  Doğalgaz: 100 TL
  Su: 50 TL
  Aylık otobüs kartı: 100 TL
  Aylık yemek fişi: 50 TL
  Taksit: 250 TL
  Öğrenim kredisi: 400 TL
  Tüketici kredisi: 300 TL
  TOPLAM GİDER: 1892 TL

  Yukarıdaki harcamalara şehir dışından ders almak için harcadığım yol harcamaları dahil değil. Aslında hala geçen dönem ki şehir dışı yolculukların ücretini ödüyorum. 4 ayda yaklaşık 1500 TL otobüs bileti almak için para harcamıştım.

  Geçen ayki maaşımdam elime kalan 416 TL. Hergün harcayabileceğim en yüksek miktar 13,86 TL. Kişisel bakım masrafları, kırtasiye masrafları, aile ziyaretleri vs hiçbirşey yok bu harcamalarda henüz. Tabiki şehir dışına çıkmayacağım, herhangi bir sosyal aktivitede bulunmayacağım ama buna rağmen derslere gireceğim, uygulama yaptıracağım, öğrencilere danışmanlık yapıp onları hayata hazırlayıp yönlendireceğim bunların üstüne bir de bilimsel ve akademik çalışmalar ile ülkemin gelişimine katkı sağlayacağım. Evlenip, aile kurmak mı? Hayalinde ötesinde malesef...

  Yetkililer rüya görmeye bizler de susmaya devam edelim.
  turabe ve erdek bunu beğendiler.

 13. #553
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  117
  Arkadaşlar sendika kurmak zor değil 7 kişi lazım. Ankarada bir ofis yeter.
  Sendika Kurma
  Turk vatandasi, medeni haklari kullanmaya ehil, sendikalarin kurulacagi is kolunda fiilen calisan, kamu hizmetlerinden men edilmemis, Turkce okur-yazar ve belirli suclardan hukum giymemis en az 7 kisi sendika kurabilir. Kurucular hazirladiklari sendikanin ic orgutlenisini ve calismasini duzenleyen tuzugu sendika merkezinin bulunacagi ilin valiligine makbuz karsiliginda oteki gerekli belgelerle birlikte teslim eder. Kurucularin sendikanin kurulacagi iskolunda fiilen calisir olduklarini kanitlayan belgeler, sabika kayitlari ve kendileri-esleri-cocuklariyla ilgili noterden onayli mal bildirimleri bunlar arasindadir. Tuzukle diger belgelerin valilige verilmesiyle birlikte sendika tuzel kisilik kazanir.

 14. #554
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  04-2013
  Mesaj
  281
  Biraz önce ihtiyacım olan bir kitabı internetten satın alayım dedim. Fiyatı tam tamına 97 $ ! Şimdi ben bunu alsam ay sonuna kadar elimde kalan 416 TL'nin yarısını bu kitaba versem nasıl yaşayacağım? Bu kitabı almazsam kendimi nasıl geliştireceğim?

  Yetkililer bizi ekonomik olarak refaha eriştirdikten sonra bütçeden bizlere ayrılan paranın kat kat fazlasının geri bu ülke ekonomisine döneceğini bilmiyor mu? Kafamız ve cebimiz rahat olmadan, hergün bir sonraki ayı düşünmekten nasıl yaratıcı olalım bilim üretip ülkeyi 2023 vizyonuna hazırlayalım ki?
  turabe ve erdek bunu beğendiler.

 15. #555
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  43
  Vahdet Hocam, bu konu ile ilgili olarak bir gün belirleyip buradan tüm arkadaşlarımıza duyurup BİMER'e bir mail atsak, şikayet ve istek maili olarak, herkes sorunlarını dile getirse ya da ortak bir metin oluşturup, içeriğinde tüm sıkıntıların açık ve öz bir şekilde ifade edildiği bir metin hazırlayıp herkes o metni gönderse. Böyle bir şey deneyebilir miyiz?


       

Benzer Konular

 1. TOEFL Sonuç Belgesi
  ÖYP Dil Puanı forum içinde, yazan ch.accepted
  Cevap: 11
  Son Mesaj: 02-11-2014, 01:04
 2. ÖYP 2012 Sonuç Belgesi Alamıyorum
  ÖYP Tercih Rehberi ve Yardımı forum içinde, yazan fashiontecture
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 13-01-2013, 21:22
 3. ALES-ÜDS Sonuç Belgeleri Neden ÖSYM onaylı olarak elimeze ulaşmıyor?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan meyva
  Cevap: 14
  Son Mesaj: 03-08-2012, 03:05
 4. Mecburi hizmeti araş.gör. olarak mı yoksa yard.doç.olarak mı yapıcaz?
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan denizzznehir
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 25-06-2011, 14:20
 5. Öyp Sonuç Listeleri Açıklandı
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan Fuigo
  Cevap: 25
  Son Mesaj: 12-01-2011, 02:24

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git