Sayfa 32 - Toplam 78 İlkİlk ... 22303132333442 ... SonSon
Bulunan 311 den 320 - Toplam 778

Sonuç Olarak Zam Var mı ? Yok mu ?

Genel Güncel Olaylar Forumunda Sonuç Olarak Zam Var mı ? Yok mu ? Konusunu İncelemektesiniz

xkare Demiş ki: Üniversitelerimiz bizleri hala akademisyen olarak görmedikleri için maaşlarımız belki de bu durumdadır. ...


 1. #311
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Mesaj
  94
  Alıntı xkare Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Üniversitelerimiz bizleri hala akademisyen olarak görmedikleri için maaşlarımız belki de bu durumdadır. Benim üniversitemde bölüm başkanım bana sekreterlik işleri veriyor, bu hocaya araş. gör. maaşı artsın mı diye sorsak ne der sizce ? Emeğimizin hakkını tam almak istiyorsak önce iş tanımımız doğru düzgün yazılmalı çizilmeli. Bu nedenle maaşlarımıza belki bir iyileştirme yapılacaktır ama bu akademisyen kalitesini arttırmaya tek başına yeterli olmayacaktır.

  benim de yukarıda söylemek istediğim buydu tam olarak . bu zihniyette olan kişilerin "genç akademisyenlik!!" dönemi zorluklarını yaşamadan , hükümet ya da birilerinin adamı olarak yukarıdan direk bu koltuklara yerleştirildikleri için, kendilerini o bölgenin padişahı ilan etmiş durumundalar. Tekrar söylüyorum bu bir genelleme değildir ama ben bu arkadaşın anlatmaya çalıştığı durumlarla o kadar çok karşılaştım ki. Yurtdışındaki birilerinin Türk okullarında çalışıp da , adı yabancı özde sallamasyon universitelerde göstermelik master ve doktora programlarını bitirerek, şu an yeni kurulan birçok üniversiteye tepeden inme gelen o kadar çok kişi var ki. Daha bunları bana konuşturtmayın burada.

  Altta bir arkadaş yazmış %40 hakkımız diye , bunu söyleyen bir kişi bizim hakkımızı savunmayanların ekmeğine yağ sürmekle birlikte , hükümetin de zam yapmamak ya da zam oranını aşağıda tutmak düşüncesine istemeden de olsa yardımcı olmaktadır.
  Basit bir hesapla %40 zam demek araştırma görevlisine 880 TL , profesöre ise 1920 TL zam demektir : ) Bunun da mümkünatı yoktur ve bize yapılması gereken iyileştirmenin hükümet üzerindeki maddi yükünü de ağırlaştıracak bir öneridir. Bu öneri %20 de anlaşalım denip de yine ucu araştırma görevlilerine dokunacak bir yere doğru gidecek yanlış bir hamledir.

  Bence tıpkı bu sene tüm memurlara yapıldığı gibi, tüm akademisyenlere kademe ünvan ayırt etmeksizin maaş miktarına göre yapılacak % zam şeklinde değil, herkese 800-1000 TL arası bir miktar belirlenip bu şekilde bir iyileştirme yapılması yoluna gidilmelidir. Hem de bunun maaşlar arası uçurumun da azaltılmasına katkısı olacaktır.
  %40 zam olduğunda 3100 TL - 6600 TL olacak uçurum, 1000 TL lik bir iyileştirmede 3250TL -5800 TL ye gerileyecektir.
  Assoc.Prof. ve Emre Aslan bunu beğendiler.

 2. #312
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Kademeli bir artış olmalı. Ek derslere yapılan zam bizlere etki etmez, yüzdelik yapılacak zam en az bize fayda sağlar. O yüzden kademeli olarak yapılması gereken bir zammı dile getirmeliyiz. Sadece bizlere değil ancak kademeli olarak hemen herkese yarayacak bir zam oranı belirlenmeli...
  makrizi ve the end bunu beğendiler.

 3. #313
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Nerden
  Rize
  Mesaj
  316
  Zam konusunda beni umutlandıran tek şey yaklaşan seçimler. Maalesef canım ülkemde zamlar seçim propagandası olarak kullanılıyor.

 4. #314
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  392
  Alıntı Vahdet Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam yetkililerin Akademik konularda okuduğu ve takip ettiği tek Akademik Forumuz. Bence takip ediliyordur...
  inşallah.. maaş allah

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı Scene_34 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar Medyada haber aynen aşağıdaki gibi, bu hükümet bizimle dalga geçiyor..Eğitim birinci öncelikmiş. Bilim adamları sefalete mahkum etmek birinci öncelik heralde..

  AB'ye örnek olacak bir adım attık"

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Le Meridien Otel'de OECD Eğitim Bakanları Gayriresmi Toplantısı'na katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle: Biz eğitimi önceliklerimiz arasında birinci sıraya yerleştirdik. Bu konudaki tüm çabaları destekliyoruz. Hükümet anlayışımızın 4 temel taşı var. Birincisi eğitim, ikincisi sağlık, üçüncüsü adalet, dördüncüsü emniyettir.....
  burdaki eğitimden maksat anaokulu eğitimi üstadım.. temel sağlam olsun. gerisi önemli değil. benim hocam işini bilir

 5. #315
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  04-2013
  Mesaj
  281
  Öncelikle yapılması gereken en kısa sürede Araştırma Görevlileri'nin yaşadığı maddi sıkıntıların çözülmesidir. Çünkü Türkiye'de üzerinde hem maddi hem de manevi anlamda bu kadar çok yük olan, psikolojik sorunlar yaşayan ancak sesini dahi çıkaramayan başka bir çalışma grubu yok diyebiliriz. En azından ilk aşamada maddi anlamda Araştırma Görevlileri'nin bir miktar nefes alabilmesi gerekiyor.

  Bunun ardından acilen üniversiteleri kapsayan ve tüm akademik ünvanları etkileyecek geniş çaplı bir yenilenme gerekiyor. Ders ücretleri, görev tanımları, maaş sıkıntıları, performans kontrolü, ulusal ve uluslararası destekler, teşvik imkanları vb. Bunları halletmeden ülke olarak büyümemiz, ortaya koyduğumuz hedeflerimize ulaşabilmemiz malesef mümkün değildir. Araştırma Görevlisi başta olmak üzere tüm akademisyenlerin özlük hakları ve diğer sıkıntıları çözüldükten sonra gerçekleştirilecek bir yenilenme paketiyle eminim ki ülkemiz bilimsel anlamda şaha kalkacaktır.
  makrizi ve xkare bunu beğendiler.

 6. #316
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  70
  Akademik Personelin Mali ve Sosyal Haklarına İlişkin Çalıştay Gerçekleştirdik | Eğitim Bir Sen
  Arkadaşlar seversiniz sevmezsiniz önemli değil ama şu sayfayı ziyaret edip bir yorumda bulunabilir mi herkes? en azından takip ettiğimizi hissetsinler. Malum bizim büyük hocalarımız bizi düşünmüyor sessiz kalıyor. biz bir şekilde konuyu takip ettiğimizi böyle gösterelim.

 7. #317
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  11-2012
  Mesaj
  668
  Alıntı akkademi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Akademik Personelin Mali ve Sosyal Haklarına İlişkin Çalıştay Gerçekleştirdik | Eğitim Bir Sen
  Arkadaşlar seversiniz sevmezsiniz önemli değil ama şu sayfayı ziyaret edip bir yorumda bulunabilir mi herkes? en azından takip ettiğimizi hissetsinler. Malum bizim büyük hocalarımız bizi düşünmüyor sessiz kalıyor. biz bir şekilde konuyu takip ettiğimizi böyle gösterelim.
  Arkadaşlar gündoğdunun fotosunda önundeki o seta raporu... ilk sayfada bi kaç tablosu var ınş ona bnzer bi istekleri olur.

 8. #318
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  02-2013
  Mesaj
  500
  Gündoğdu nun isteği belli hocam. Toplu sözleşme görüşmelerindeki 368 lira. Eğer bunun üzerinde bir kazanım olursa ki sanmıyorum sendikaya ve Gündoğdu ya rağmen olacaktır. Toplu Sözleşmedeki tavrını bir hatırlayın.
  fallenangel ve Cemal bunu beğendiler.

 9. #319
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  65
  şu memur -sen kenara çekilse bence hem agustosta daha yuksek zam alınacaktı, hem şuan için bizim zam daha yuksek gelir. anlamış değlim nasıl bir sendikacılık yapıyolar, hukumetin verdigini ısrar ustune ısrar geri bıraktırdı adamlar
  makrizi bunu beğendi.

 10. #320
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  231
  memur-sen'i anlamayacak bir şey yok, sarı sendika dediğin böyle olur. iktidar kim olursa onunla iyi geçinir, çalışanın hakkını korumaz vb.

  adamların devletin verdiği zammın altında bir zamma imza atarak matematik bilgilerini göstermiş olduğunu da hatırlatmak isterim.

  bu maaşla bilim olmaz noktasında değiliz, bu maaşla asgari yaşam giderleri karşılanmaz noktasındayız. aileden 3-5 bi şey yoksa rutubetli evlerde oturmak zorundayız ki kiramız daha az olsun, aylık akbil peşinde koşarız ki ulaşım masrafımız az olsun.
  Cemal bunu beğendi.

Benzer Konular

 1. TOEFL Sonuç Belgesi
  ÖYP Dil Puanı forum içinde, yazan ch.accepted
  Cevap: 11
  Son Mesaj: 02-11-2014, 01:04
 2. ÖYP 2012 Sonuç Belgesi Alamıyorum
  ÖYP Tercih Rehberi ve Yardımı forum içinde, yazan fashiontecture
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 13-01-2013, 21:22
 3. ALES-ÜDS Sonuç Belgeleri Neden ÖSYM onaylı olarak elimeze ulaşmıyor?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan meyva
  Cevap: 14
  Son Mesaj: 03-08-2012, 04:05
 4. Mecburi hizmeti araş.gör. olarak mı yoksa yard.doç.olarak mı yapıcaz?
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan denizzznehir
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 25-06-2011, 15:20
 5. Öyp Sonuç Listeleri Açıklandı
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan Fuigo
  Cevap: 25
  Son Mesaj: 12-01-2011, 02:24

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git