+ Konuyu Cevapla
Sayfa 13 - Toplam 25 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
Bulunan 121 den 130 - Toplam 250

ÖYP Yüksek Lisans Azami Süresi

ÖYP 2014- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Forumunda ÖYP Yüksek Lisans Azami Süresi Konusunu İncelemektesiniz

henuz tebligi tebellug etmedim. bu süreci raporla atlatip tezi verirsem cozum olur mu?...


 1. #121
  Akademik Forum
  Misafir
  henuz tebligi tebellug etmedim. bu süreci raporla atlatip tezi verirsem cozum olur mu?

 2. #122
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  02-2014
  Mesaj
  2
  Arkadaşlar burada yazılanları okuduktan sonra bende kendi durumumla ilgili yazma durumu hissettim.Birçok soruya cevap olabilir.Bende öyp ekim 2013 döneminde yüksek lisans yapıyor olmak şartlı bir kadroyu yüksek lisansımın 6. dönemindeyken kazandım. Tezimi 6. döneminde bitiremediğimden atamam iptal oldu. Bu durumda şunu söylemek istiyorum.İnsiyatif birazda üniversitede isterse iptal etmeyebilir.Benimkinde üniversite istemedi atama iptal edildi. Şu an mahkemede davam devam ediyor.Mahkeme yürütmeyi durdurma istemime red kararı verdi. Esas karar nasıl olacak bilmiyorum ama bu durumda olabilecek arkadaşlara şunu söyleyeyim yeni usul ve esaslarda bu durumda olanların durumu zor.Eğer tabii üniversite insiyatif kullanmazsa

 3. #123
  Akademik Forum
  Misafir
  Hocam Merhaba
  Doktora için 6 yıllık (12 dönemlik) maksimum süre hangi durumlarda uzatılabilir? YÖK araştırma bursu ile yurtdışına gidilen 1 yıllık süre 6 yıllık süreye ekleniyor mu? Enstitü, 1 yıl izinli olduğumuz için azami mezuniyet yılımızı 1 yıllık izin süresini ekleyerek 1 yıl uzatıyor? YÖK yada kadromuzun olduğu üniversitenin bu sürece müdahalesi olabilir mi?

 4. #124
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  43
  Sevgii arkadaşlar, sayın Hocalarım,

  Daha önce çeşitli konularda yazdım öyp süreci ile ilgili elinizden geldiğiniz kadar cevap verenler oldu. Lakin bu öyp ne menem bir süreçmiş bir sorun bitmeden başka bir sorun ile karşılaştım. Yine bir konu hakkında bir kaç sorum olacak, eğer cevap verebilen olursa ya da bir yol gösteren müteşkkir kalırım.


  Öncelikle durumu izah edeyim kısaca: 2013 temmuz öyp döneminde atandım, ancak o dönemde anabilimdalımda lisansüstü eğitim acılmadığı için hiç bir yerde mecburen ocak 2014 dönemindeki lisanustu tercihlerini bekledim, bu süre zarfında işe de başladım. Tabi askerlik tecil sürem bitti o dönem ve bakaya durumuna düştüm mecburen, neyse ocak döneminde ilanmlar acıld yüksek lisans için, tercih yaptımö kazandım ve askerlik belgesi oşlmadan bir şkilde kayıt da yaptırdım yüksek lisansa başladım, tabi bu durumda bakaya durumundayım, derslere başladım, bilimsel hazırlık koydular( kendi anabilim dalında bilimsel hazırlık okuyan nadir insanlardanım) o dersleri alırken dönem sonlarına doğru mecburen askere gitmek zorunda kaldım işimi ve çok iyi bir üniversitede yuksek lisans hakkımı kaybetmemk için, bu esnada 35. madde görevlendirmem henüz yapılmamıştı ve geçici görevlndirme (39) ile oradaydım. İşten üniversiteml ile görüşerek ücretsiz izne ayrıldım askerlik bitene kadar, dönem sonu olduğu için mecburen 2 dönem de yuksek lisansımı dondurmak için dilekçe yazdım ve kabul edildi. Bu esnada askere gitttim, hgeldim, işe başlamak için tekrar dilekçe yazdım ve başladım. Görevlendirme işlerine kaldığım yerden devam etmeye koyuldum. Ancak tam da bu esnada yüksek lisansa başlayıp dondurduğum üniversitemdeki bölüm baskanı ile görüştüm. Ben normla şartlar altında 2015 şubat döneminde derslere başlamam lazımdı, o zamana kadar dondurdum. Amsa bölüm baskanı tek kişi için ders acamayacaklarını, derslere baslamak için 2016 eylül dönemine kadar beklemm gerektiğini, bunun duışında baska yapacakları bir şey olmadığını söyledi. 2015 eylül ve 2016 şubat dönemlerinde de ise kendi lisans mezunu olduğum alandan bilimsel hazırlık vereceklermiş boş kalmamayım diye. Şimdi soru kısmına gelecek olursak?

  1- Ben zaten 2014 girişliyim, yani yüksek lisans kaydımın baslangıcı 2014, bahsettiğim üniversite beni 2016 eylül dönminde başlatacaklarını soyluyorlar, ayrıca bu universitede dersler dört dönemden erken bitmiyor, en erken dört dönem yani, we zaten bir sene de tez sürse 3 sene, bir de bilimsel hazırlık filan derken benim süre 3 değil beş sene filan oluyor. Kısaca 2014 bir sene askerlik 2015, bir sene bilimsel hazırlık 2016, 2016 eylülden 2018 eyl
  üle kadar dersler, 2018 eylülden sonra da 1 sene tez dersek 2019. Uzadıkça uzuyor .

  Şimdi bu bilimsel hazırlık, askerlik bu 3 sene ye dahil mi? Dahil değilse bile üniversite beni 2016 ya kadar derslere baslatmıyor ve bu sebepten yine uzuyor. Bu ileride sorun olur mu, zamanında bitirmemiş gibi mi değerlendirilirim?



  2- Ayrıca üniversitenin böyle bir hkkı var mı, yani bu kladar gec baslatmak gibi?

  Daha çok soru var ama bunlara umarım yardımcı olacak birisi çıkar.
  2013 Model ÖYP Mağduru

 5. #125
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  43
  ÖYP de üniversite tarafından zorunlu olarak verilen bilimsel hazırlık (1 sene) yüksek lisansı tamamlamak için verilen 3 yıla dahil mi, yani bilimsel hazırlık süreden sayılıyor mu? Yönetmelikte bununla ilgili açık bir bilgi yok maalesef. Kaldı ki benim yüksek lisansa başladığım üniversitede dersler de 2 sene yani toplam 4 yarıyıl çoğu yerin aksine. Bu sebeplerden dolayı ek süre talebi edile bilir mi?
  2013 Model ÖYP Mağduru

 6. #126
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2014
  Mesaj
  1
  bu sorunun cevabını ben de merak etmekteyim. kendi anabilim dalımda yüksek lisans yapmama rağmen 3 adet bilimsel hazırlık dersi verildi. yüksek ve bilimsel hazırlık derslerini aynı süreçte alıcam ve bu 3 ders yarı dönem uzatıyor YLyi,ve anladığım kadarı ile bu ünide 3 sene de bitmesi çok güç, yökü aradım düzgün bir bilgilendirme sağlayamadılar. bilimsel hazırlık dersleri 3 seneye dahil mi? istifa aşamasındayım. cevap verilirse çok sevineceğim.
  fthikz bunu beğendi.

 7. #127
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  17.053
  Alıntı ftmgns Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  bu sorunun cevabını ben de merak etmekteyim. kendi anabilim dalımda yüksek lisans yapmama rağmen 3 adet bilimsel hazırlık dersi verildi. yüksek ve bilimsel hazırlık derslerini aynı süreçte alıcam ve bu 3 ders yarı dönem uzatıyor YLyi,ve anladığım kadarı ile bu ünide 3 sene de bitmesi çok güç, yökü aradım düzgün bir bilgilendirme sağlayamadılar. bilimsel hazırlık dersleri 3 seneye dahil mi? istifa aşamasındayım. cevap verilirse çok sevineceğim.
  Bilimsel hazırlık bu süreler içinde değerlendirilmez.
  fthikz bunu beğendi.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 8. #128
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  43
  Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Bilimsel hazırlık bu süreler içinde değerlendirilmez.
  Peki Hocam bunun belirli bir süresi var mı, yani bir yarıyıl ya da iki yarıyıl diye? Yani bunlara dair usul ve esaslarda hiç bir bilgi yok. Bu nedenlerden dolayı istifa aşamasındayım zamanında bitmeyecek diye. YÖK ten muhattap bulmak da imkansız, son çare gidip görüşeceğim önünde eylem yapacağım. O noktaya geldim artık.
  2013 Model ÖYP Mağduru

 9. #129
  Akademik Forum
  Misafir
  Nazmi hocam ve diğer arkadaşlar 2012 eylülde atanmıştım,eğer tezim bitmezse 2015 ağustos'da mı yoksa 2015 eylül'de mi ilişik kesiliyor lütfen cevap..

 10. #130
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2015
  Mesaj
  1
  hocam iyi günler.

  ben temmuz döneminde öyp ye başvuru yapmak istiyorum. aynı zamanda yüksek lisans 4. dönem öğrencisiyim. yüksek lisans için belirtilen azami 6 dönem sınırlaması öyp ye başladığım tarihemi yoksa yüksek lisansa kayıt tarihine göremi belirlenir?

  eğer yüksek lisansa başladığım tarih ise 6 . dönem bitiminde mezun olamamam durumunda öyp ile ilişiğim kesilirmi?





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. ÖYP İçin Doktora Azami Süresi
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan aykan
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 16-06-2013, 19:24
 2. doktora azami sure
  Doktora Eğitimi forum içinde, yazan aykan
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 14-06-2013, 15:00
 3. Yüksek Lisans Azami Süre Askerlik Tecili
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan netra
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 03-11-2012, 11:03
 4. Doktora da azami öğrencilik süresi ve doktora sonrası askerlik
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan must82
  Cevap: 12
  Son Mesaj: 24-08-2012, 17:03
 5. Atanma süresi ve çağrılma süresi karmaşası !!!
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan realbabbitt
  Cevap: 56
  Son Mesaj: 05-08-2011, 12:15

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git