+ Konuyu Cevapla
Sayfa 69 - Toplam 117 İlkİlk ... 1959676869707179 ... SonSon
Bulunan 681 den 690 - Toplam 1166

2013-2014 Güz Dönemi ÖYP Lisansüstü Merkezi Atamaları

ÖYP Hakkında Genel Bilgiler Forumunda 2013-2014 Güz Dönemi ÖYP Lisansüstü Merkezi Atamaları Konusunu İncelemektesiniz

papirus Demiş ki: Vahdet Hocam yardımınıza ihtiyacımız var. Biz yaklaşık 5 kişilik 27 Temmuz IELTS ...


 1. #681
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Alıntı papirus Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Vahdet Hocam yardımınıza ihtiyacımız var. Biz yaklaşık 5 kişilik 27 Temmuz IELTS sınavına girmiş adaylar olarak ösym ye açılan yürütmeyi durdurma kararlarına dayanarak tercih yapmak istediğimizi yök e bildirdik. Yök de bize daha önce haberimiz olsaydı değiştirirdik ama şuandan sonra bizim yapabilecek bir şeyimiz yok dedi. Biz de ne yapalım peki tercih yapalım mı dedik siz bilirsiniz dedi, okulunuza kabul ettirirseniz olur dedi. Bizim bu tercihleri yapabilmemiz için tercih ekranında 23 temmuz ve öncesi seçeneğini işaretlememiz gerekiyor yani aslında yök e göre yanlış beyana düşmüş oluyoruz. Bu yanlış beyanın bağlayıcılığı nedir bir yaptırımı var mı? Bir de okuldan kabulü alamadık diyelim 1 hakkımız yanmış olacak mı?
  Mahkeme kararı hem YÖK'ün hem de ilgili Üniv.'nin kararlarının üstündedir. Sehven hayatı yapan YÖK bu da normal. Ama ilgili Üniv. eğer ben kabul etmiyorum derse mahkeme kararını karşı çıkmış olur ve suç işlemiş olur. O nedenle siz hak ettiğiniz gibi tercih yapın.Başarılar.
  papirus bunu beğendi.

 2. #682
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  3
  Hocam bende aynı sıkıntıdayım. Bugün bölüm başkanlığına dilekçe yazdım farklı bir anabilim dalında doktora yapabilmek için.Oradan dekanlığa, oradan rektörlüğe falan derken ne zaman onay çıkar bilmiyorum. Tercihlerinde yarın son günü. Çoğu kişi birşey bilmiyor ve anlatamıyorsunuz derdinizi.
  Bushae ve translator bunu beğendiler.

 3. #683
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  199
  Alıntı Vahdet Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Adamlar istemiyorsa sorun neden sadece YÖK'ün olsun. Kontenjan yazıları mart nisan gibi yollanıp talepler toplanıp duyuruluyor. Az önce yazdım YÖK'ün tek sorunu ÖYP'li Araş. Gör. lileri açılacak olan kontenjanların 35. mad. gereği olduğu ve geri dönüleceği yönünde olmalı. Ayrıca bu Hocalar Yl-Dr eğitimi vermeleri için Ünvan-Özlük hakkı vs. almıyorlar mı? O zaman YÖK tepeden verecek kadroları kimse GIK diyemeyecek. Demek ki ileri Demokrasi bizlere olmuyor... Eşi dostu ...da olsa dr eğitimine nasıl aldıklarını bilmesem eyvallah çekerim. HocaCIK ların insafına değil YÖK'ün adaletine ihtiyacımız var...Yürütme Kurulu en geç Şubat alımlarında bu sorunu çözmeli. Olmadı bir rapor hazırlayıp yollayalım. Mağduriyetler üzerine kurulu bir Akademik düzen 2023 vizyonuna da uymaz!
  Hocam gerçekten yazılmalı bu rapor.Nasıl yaparlar böyle bir şey hocam? YÖK büyük üni.lere laf geçirtemiyorsa ne diye açtı bu programı? Translator hocam edebiyata geçip orada eğitimi tamamlayıp dönse, çeviride alan bilgisi eksik olacak hocam.
  Anlamıyorum hocam, hem eğitim vermiyor hem kadro açıyor.
  Bu terste bir işlik var o kesin...
  aDNA, Choose, fthikz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

 4. #684
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  02-2013
  Mesaj
  57
  hocam ielts puanımı okul yok e göndermiyormuş... Böylelikle şu dönem hiç tercih yapmazsam halen 2 yıl olan 65 i geçme süresinden kullanabilirmiyim...
  dr.feyza bunu beğendi.

 5. #685
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  78
  ben sisteme hiç giremiyorum şu an girebilen var mı?

 6. #686
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Mesaj
  129
  sorun yok hocam sistemde
  Alıntı soozecage Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  ben sisteme hiç giremiyorum şu an girebilen var mı?
  - - - Güncellendi - - -

  boğaziçi, hacettepe ve istanbulda mütercim tercümanlık alanından hem yl hem doktora var. ve benim bildiğim en azından 3 kişi atandığımız halde açıkta kaldık. nerede boğaziçi? nerede hacettepe? her şeyi geçtim, diğer iki kişi okutmanlık görevinden istifa edip öyp'ye geçmişler. peki ocak ayında da bu 'büyük' üniversitelere kontenjan açılmazsa ne olacak? sorun kimde bilmiyorum, artık benim de kafam karıştı, ama tek bildiğim öyp'yi layıkıyla yürütemiyorlar. nokta.

  Alıntı the end Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam gerçekten yazılmalı bu rapor.Nasıl yaparlar böyle bir şey hocam? YÖK büyük üni.lere laf geçirtemiyorsa ne diye açtı bu programı? Translator hocam edebiyata geçip orada eğitimi tamamlayıp dönse, çeviride alan bilgisi eksik olacak hocam.
  Anlamıyorum hocam, hem eğitim vermiyor hem kadro açıyor.
  Bu terste bir işlik var o kesin...
  Choose, fthikz ve the end bunu beğendiler.

 7. #687
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Mesaj
  126
  Alıntı katharsis Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  hocam ielts puanımı okul yok e göndermiyormuş... Böylelikle şu dönem hiç tercih yapmazsam halen 2 yıl olan 65 i geçme süresinden kullanabilirmiyim...
  hocam bunu bende çok merak ediyorum:/ ben okulumada göndermedim puanımı.

 8. #688
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Mesaj
  16
  Hocam iyi günler benim bir sorum olacak atandığım üniversitede bölümüm ile ilgili yüksek lisans programı var ve ben orda başlamak istiyorum yine de tercih yapacakmıyım ben şimdi dil eğitimindeyim

 9. #689
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  11
  Merhaba,

  Öncelikle herkese iyi çalışmalar diliyorum. İlgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bir sorum olacaktı, gerçekten zor durumdayım ve yök ü aradım onlar da ancak 1 gün sonra sorunun yanıtını verebileceklerini ifade ettiler. Yazık bu kuruma ne ki ne yazık. Bu konuda kesin bilgiye ihtiyacım var. Ben Niğde Üniversitesine Mütercim-Tercümanlık bölümüne yerleştim temmuz ayında yapılan yerleştirme sonuclarına göre. Temmuz ayının sonuna doğru yerleştirme sonuçları açıklandı. Daha sonra ben 8-10 ağustos gibi Hacettepe Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık bölümüne kesin kaydımı yaptırdım. Şu anda Niğde Üniversitesine atamam henüz gerçekleşmedi. Yani yerleştirildikten sonra, atamadan önce bölümüme kesin kaydımı yaptırdım, söz konusu bölüm ÖYP kapsamında bir bölüm. Sorularımsa şunlar: 1) Şu anda herhangi bir işlem yapmam gerekiyor mu? 2) Tercih dönemi içerisindeyiz, ben tercih yapmak zorunda mıyım ? (GERÇİ BİZİM BÖLÜME YÖK KADRO VERMEMİŞ TERCİH İŞLEMİ İÇİN) 3) Yoksa zaten bölümüm belli olduğu için atamamın ardından herhangi bir tercih yapmış olma zorunluluğum olmaksızın direkt olarak görevlendirmem mi yapılacak? Ayrıca Hacettepe ben bu sene kadro vermedim, sen de gelemezsin deme hakkına sahip mi bana? Ben normal yüksek lisansına mülakat vs. sonucunda kabul edilmiştim Hacettepeye. 3. sorumdaki durumun geçerli olmasını gerektiğini düşünüyorum. Yani atama işleminden önce kesin kaydımı yaptırdığım için herhangi bir sorun olmaması gerektiğini düşünüyorum Bunun için dayanağımsa ÖYP kılavuzu ve ÖYP usul ve esaslarında geçen aşağıdaki maddeler:

  (18) ÖYP kapsamında atandım, ancak daha önce başka bir yükseköğretim
  kurumunda lisansüstü eğitime devam ediyordum. Şimdi ne olacak?
  ÖYP kapsamında atanmış olup, atanma tarihinden önce YÖK Yürütme Kurulunca
  belirlenen lisansüstü eğitim kontenjanları dışında başka bir yükseköğretim kurumu ve/veya
  bölümde lisansüstü eğitime başlamış araştırma görevlilerine aynı yerde lisansüstü eğitim
  yaptırmak isteyen yükseköğretim kurumlarının kontenjan talepleri, YÖK Yürütme Kurulunca
  bireysel olarak değerlendirilir.
  (19) Atanmadan önce devam edilen lisansüstü eğitim programı YÖK’ün uygun
  bulduğu programlardan biriyse?
  YÖK’ün uygun bulduğu programlardan birinde lisansüstü eğitim yapan araştırma
  görevlileri bu yükseköğretim kurumuna tahsis edilen lisansüstü eğitim kontenjanları dışında
  tutulur.
  Yükseköğretim kurumunun bu durumdaki araştırma görevlileri için kontenjan talep
  etmesine gerek yoktur.
  Araştırma görevlisinin kadrosunun bulunduğu üniversite, Başkanlığımıza 2547 sayılı
  Kanun’un 35. maddesi uyarınca görevlendirme teklif eder.


  (7) ÖYP kapsamında atanmış olup, atanma tarihinden sonra YÖK Yürütme Kurulunca belirlenen lisansüstü eğitim kontenjanları dışında başka bir yükseköğretim kurumu ve/veya bölümde lisansüstü eğitime başlamış araştırma görevlilerine aynı yerde lisansüstü eğitim yaptırmak isteyen yükseköğretim kurumlarının kontenjan talepleri değerlendirmeye alınmaz. (BEN ATAMADAN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIĞIM İÇİN BU DURUM BENDE GEÇERLİ DEĞİL, DEĞİL Mİ?)

  Çok sağolun.
  fthikz ve translator bunu beğendiler.

 10. #690
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Mesaj
  129
  ben de tercümanlıktan adanaya atanmıştım ama önceden bir yl programına kayıt olmadığım için ortada kaldım. siz iyi ki de girmişsiniz hocam önceden.

  Alıntı mbaydere Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Merhaba,

  Öncelikle herkese iyi çalışmalar diliyorum. İlgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bir sorum olacaktı, gerçekten zor durumdayım ve yök ü aradım onlar da ancak 1 gün sonra sorunun yanıtını verebileceklerini ifade ettiler. Yazık bu kuruma ne ki ne yazık. Bu konuda kesin bilgiye ihtiyacım var. Ben Niğde Üniversitesine Mütercim-Tercümanlık bölümüne yerleştim temmuz ayında yapılan yerleştirme sonuclarına göre. Temmuz ayının sonuna doğru yerleştirme sonuçları açıklandı. Daha sonra ben 8-10 ağustos gibi Hacettepe Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık bölümüne kesin kaydımı yaptırdım. Şu anda Niğde Üniversitesine atamam henüz gerçekleşmedi. Yani yerleştirildikten sonra, atamadan önce bölümüme kesin kaydımı yaptırdım, söz konusu bölüm ÖYP kapsamında bir bölüm. Sorularımsa şunlar: 1) Şu anda herhangi bir işlem yapmam gerekiyor mu? 2) Tercih dönemi içerisindeyiz, ben tercih yapmak zorunda mıyım ? (GERÇİ BİZİM BÖLÜME YÖK KADRO VERMEMİŞ TERCİH İŞLEMİ İÇİN) 3) Yoksa zaten bölümüm belli olduğu için atamamın ardından herhangi bir tercih yapmış olma zorunluluğum olmaksızın direkt olarak görevlendirmem mi yapılacak? Ayrıca Hacettepe ben bu sene kadro vermedim, sen de gelemezsin deme hakkına sahip mi bana? Ben normal yüksek lisansına mülakat vs. sonucunda kabul edilmiştim Hacettepeye. 3. sorumdaki durumun geçerli olmasını gerektiğini düşünüyorum. Yani atama işleminden önce kesin kaydımı yaptırdığım için herhangi bir sorun olmaması gerektiğini düşünüyorum Bunun için dayanağımsa ÖYP kılavuzu ve ÖYP usul ve esaslarında geçen aşağıdaki maddeler:

  (18) ÖYP kapsamında atandım, ancak daha önce başka bir yükseköğretim
  kurumunda lisansüstü eğitime devam ediyordum. Şimdi ne olacak?
  ÖYP kapsamında atanmış olup, atanma tarihinden önce YÖK Yürütme Kurulunca
  belirlenen lisansüstü eğitim kontenjanları dışında başka bir yükseköğretim kurumu ve/veya
  bölümde lisansüstü eğitime başlamış araştırma görevlilerine aynı yerde lisansüstü eğitim
  yaptırmak isteyen yükseköğretim kurumlarının kontenjan talepleri, YÖK Yürütme Kurulunca
  bireysel olarak değerlendirilir.
  (19) Atanmadan önce devam edilen lisansüstü eğitim programı YÖK’ün uygun
  bulduğu programlardan biriyse?
  YÖK’ün uygun bulduğu programlardan birinde lisansüstü eğitim yapan araştırma
  görevlileri bu yükseköğretim kurumuna tahsis edilen lisansüstü eğitim kontenjanları dışında
  tutulur.
  Yükseköğretim kurumunun bu durumdaki araştırma görevlileri için kontenjan talep
  etmesine gerek yoktur.
  Araştırma görevlisinin kadrosunun bulunduğu üniversite, Başkanlığımıza 2547 sayılı
  Kanun’un 35. maddesi uyarınca görevlendirme teklif eder.


  (7) ÖYP kapsamında atanmış olup, atanma tarihinden sonra YÖK Yürütme Kurulunca belirlenen lisansüstü eğitim kontenjanları dışında başka bir yükseköğretim kurumu ve/veya bölümde lisansüstü eğitime başlamış araştırma görevlilerine aynı yerde lisansüstü eğitim yaptırmak isteyen yükseköğretim kurumlarının kontenjan talepleri değerlendirmeye alınmaz. (BEN ATAMADAN ÖNCE KESİN KAYIT YAPTIĞIM İÇİN BU DURUM BENDE GEÇERLİ DEĞİL, DEĞİL Mİ?)

  Çok sağolun.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Marmara Üniversitesi 2013-2014 Güz Dönemi Lisansüstü Eğitimi İlanı
  Yüksek Lisans ve Doktora İlanları 2013-2014 Güz Dönemi forum içinde, yazan runha
  Cevap: 786
  Son Mesaj: 03-06-2016, 15:09
 2. Ege Üniversitesi 2013-2014 Güz Dönemi Lisansüstü Eğitim İlanı
  Yüksek Lisans ve Doktora İlanları 2013-2014 Güz Dönemi forum içinde, yazan runha
  Cevap: 39
  Son Mesaj: 09-01-2014, 13:12
 3. Niğde Üniversitesi 2013-2014 Güz Dönemi Lisansüstü Eğitimi İlanı
  Yüksek Lisans ve Doktora İlanları 2013-2014 Güz Dönemi forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 43
  Son Mesaj: 24-08-2013, 15:49
 4. Çankaya Üniversitesi 2013-2014 Güz Dönemi Lisansüstü Eğitim İlanı
  Yüksek Lisans ve Doktora İlanları 2013-2014 Güz Dönemi forum içinde, yazan muleta
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 29-07-2013, 09:31
 5. Kastamonu Üniversitesi 2013-2014 Güz Dönemi Lisansüstü Eğitimi İlanı
  Yüksek Lisans ve Doktora İlanları 2013-2014 Güz Dönemi forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 10-07-2013, 14:02

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git