reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 56 - Toplam 78 İlkİlk ... 646545556575866 ... SonSon
Bulunan 826 den 840 - Toplam 1166

2013-2014 Güz Dönemi ÖYP Lisansüstü Merkezi Atamaları

ÖYP Hakkında Genel Bilgiler Forumunda 2013-2014 Güz Dönemi ÖYP Lisansüstü Merkezi Atamaları Konusunu İncelemektesiniz

terkenhatun Demiş ki: Eğitim bilgileri ekranında sınav bilgilerini nasıl silebilirim.Sil butonu çalışmıyor.Lisans bilgilerimi yanlış girmişim ...

 1. #826
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  205
  Alıntı terkenhatun Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Eğitim bilgileri ekranında sınav bilgilerini nasıl silebilirim.Sil butonu çalışmıyor.Lisans bilgilerimi yanlış girmişim ama onu guncelleyebilmek için öncelikle sınav bilgilerinizi silmelisiniz deniyor ancak silemiyorum..
  Öncelikle eğitim Bilgileri ekraninda cikan onayı kaldır sekmesini tıklayınız

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı smsk Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Az önce YÖK çağrı merkeziyle konuştum 2013 yds sonbahar puanları pazartesi 11.00'den sonra sisteme eklenecekmiş.
  İnşallah sonrasında sistem gitmezse bir işe yarayacak puanlar ama bakalım. ..
  terkenhatun bunu beğendi.

 2. #827
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  03-2013
  Mesaj
  41
  [QUOTE=cnc;213737]Öncelikle eğitim Bilgileri ekraninda cikan onayı kaldır sekmesini tıklayınız

  - - - Güncellendi - - -


  İnşallah sonrasında sistem gitmezse bir işe yarayacak puanlar ama bakalım. ..[/QUOT

  İnşallah bir sorun çıkmaz da girebiliriz, puanları kullanmak ve tercih için atandığımız okulun bir işlem yapmasına gerek yok sanırım dimi hocam.

 3. #828
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  205
  Yok hocam tercihte ancak okulunuza bildirmelisiniz bir dilekce ile aldiginiz puani

 4. #829
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  03-2013
  Mesaj
  17
  Alıntı fthikz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Translator Hocam merhaba tekrardan, konuştunuz mu kendi üniversitenizle, alan dışı tercih yapma konusunda nasıl bir cevap aldınız, diğer üniversiteler nasıl yaklaşıyor duruma? Bir de alan dışı tercih yapacak mısınız, yaptık diyelim ve bir şekilde oldu gitmezsek bunun herhangi bir cezai uygulaması var mı, puan kesme vb. gibi, bu konuda bir bilginiz var mı? Mersin i tercih etmeyi düşünüyormusnuz?

  - - - Güncellendi - - -

  Vahdet Hocam yardımcı olursanız cok sevinirim zira tercihlerde son saatlere girmiş bulunmktayız. Atandığımız anabilimdalı dışındaki benzer bir bölümü tercih yaptık, örneğin Mütercim tercümanlık anabilimdalı yerine ingilizce öğretmenliği gibi yakın böçlümler, sonuçlar açıklandığında bu programlara sistemde yerleşömeye hak kaanma durumumuz varmıdır, tabiki daha sonra ilgili üniversitelerin ve yök ün onyını almak kaydıyla? Birde böyle tercih yapıp yl için yerleşme hakkı kazanırsak kendi anabilimdalımızda yada başka bir anabilim dalında ama yerleşme hakkı kazanmamıza rağmen gitmessek bunun herhangi bir yasal cezai uygulaması varmıdır? Rica etsem bu konuda yardımcı olurmsunz? Çok teşekkürler
  Arkadaşlar forumdan günlerdir takip ediyorum yökün psikolojiden şu andaki yerleşmiş kadroları göz önünde bulundurmadan kontenjan açması gerçekten sinir bozucu fakat alan değiştirip tercih yapmak gibi sunulan çözüm de bence haksızlık çünkü yerleşinken yaptığımız tercihleri eğilimlerimizi tamamen anlamsız hale getiriyor.
  ayrıca bu çözümün yaratacağı diğer bir soruna dikkat çekmek istiyorum: devam etmeyeceğinizi düşündüğünüz ve sadece "açıkta kalma" kaygısıyla alan dışı tercih yapmanız, kontenjanların dolmasına neden olarak gerçekten bu alanda devam etmeyi düşünenlerin mağdur edecektir. sizden ricam bu durumu da göz önünde bulundurmanız ve hassas davranmanız.
  bu kontenjan haksızlığının başka türlü bir çözümü olmalı, toplu bir şekilde yöke şikayetlerimiz dikkate alınır diye düşünüyorum.
  abdullahkucuk bunu beğendi.

 5. #830
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  03-2013
  Mesaj
  41
  Alıntı cnc Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Yok hocam tercihte ancak okulunuza bildirmelisiniz bir dilekce ile aldiginiz puani
  Teşekkür ederim hocam.

 6. #831
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  851
  Alıntı esind Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Acillll!!! merhabalar hocam kadromu olduğu üniversitenin yüksek lisans pogramı merkezi atamada görünüyor. Programda şu an tezde olan öğrenciler var ancak yeni öğrenci alımına eleman eksikliğinden dolayı zin verilmiyordu. Dolayısıyla tam olarak aktif bir program mı bilemiyorum. Enstitü bana tercih yapamazsınız gibi bir şey söylemedi YÖK'ü aradım üniversiteye bağlı bir durumdur dedi. Şu an ben tercih yaptığımda kazanırsam bana bu program kapalı deme gibi bir durumları olabilir mi. Ne yapmalıyım bilmiyorum.
  tercih yapmanıza gerek yok, sizi direk kaydetmeleri lazım.
  2012/2 ÖYP Araştırma Görevlisi

 7. #832
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  7
  Teşekküer ederim hocam cevabınız için ama işin aslı üniversitenin ben söyleyene kadar haberi bile yoktu. şimdi ben tercih yapar ve kazanırsam bana sonra bu program kapalı demelerinden ve hakkımın yanmasından korkuyorum

 8. #833
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  7
  Merhaba arkadaşlar,

  Bu yılki atamada Sinema ve Televizyon bölümüne araş. gör. olarak atandım. Ancak sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. Bürokratik işleyiş hakkında çok fazla malumatım olmadığı için yardımınıza ihtiyacım var. Bir fikri olanlar yardımcı olursa çok makbule geçer.

  Benim müşkülüm şu: Ben 2011 senesinde Anadolu Üni. Sinema-Televizyon'da yüksek lisansa başlamıştım. Bir sene bilimsel hazırlık okutcaz dediler. Tamam dedim. Derken bazı imkansızlıklar sonucu derslere devam edemedim. Enstitüde kaydım var, öğrenci olarak görünüyorum (pasif öğrenci) ama hiç ders almadım. Şimdi bu sene 2013 atamalarında yerleştim. İlan şartlarından biri "Halihazırda yüksek lisans yapıyor olmak" idi. Neyse ben yerleştiğim üniversiteye evraklarımı verdim. Oradaki işlemler devam ediyor. Fakat sorunlu kısım şu: Anadolu Üniversitesi'ndeki koordinatör bana şunu diyor: "Sen 2011 girişli olduğun için 4 yarıyıl kaybın var. Eğer 35. maddeyle görevlendirme isteyip bize gelirsen, 1 sene içinde bilimsel hazırlık derslerini, yüksek lisans derslerini ve tezini vermek zorundasın. Onun yerine YÖK'ün açtığı kontenjanlara başvur, sıfırdan başla." Ben lisansüstü tercihlere başvurursam başka bir üniversitede başvurabiliyor muyum? Sonuçta yerleştiğim üniversitenin şartlarından birisi "halihazırda yüksek lisans yapıyor olmak"tı. Yeniden başlamama izin verirler mi?

  Arkadaşlar, bu YÖK'ün yüksek lisansı 6 yarıyıl içinde bitirme zarureti şartı atanma tarihinden itibaren başlamıyor mu? Ben Anadolu'ya görevlendirme istesem 1 sene içinde bütün bunları nasıl yapayım? Bunu uzatamaz mıyım? Bununla ilgili emsal var mıdır? Eğer gözümü karartım görevlendirmeyi istersem ve bir sene içinde ödeneğim kesilir mi? Bu imzalanan senetleri geri ödeme yükümlülüğü sadece kendimiz vazgeçersek mi ortaya çıkıyor yoksa yüksek lisanstan başarısız olursak da ödüyor muyuz?

  Bu sene öğretmen olarak da atanmam %100 gibi. Öğretmenliğe gönülsüz olsam da orada bürokratik pürüz yok gibi. Akademisyenliği ise çok istiyorum ama her şey muğlak, hiçbir şey kesin değil. O yüzden çok kararsızım. Bir yol gösterin. Şimdiden teşekkürler.

 9. #834
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  ÖYP'ye Atanmadan Önce Devam Eden Yüksek Lisans Eğitim Hakkında

  Hocam aynı soruyu birden fazla yerde sormayın lütfen.

 10. #835
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2013
  Mesaj
  27
  selamlar, bir sorum olacaktı. dicle üniversitesi eczacılık fakültesi farmakoloji abd.'ye atandım. yök sadece marmara üniversitesinde 2 kişilik kadro açmış. halbuki sadece bu sene 4 kişi aldı bu abd'ye: süleyman demirel'e 2, ktü'ye 1, ve dicle'ye 1 kişi. e geçen seneden insanlar da varsa bu sene açıkta mı kalıcaz yani? bu kadro çok az değil mi?
  translator ve abdullahkucuk bunu beğendiler.

 11. #836
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  7
  Kusura bakmayın, nasıl silebilirim mesajı?

 12. #837
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Mesaj
  31
  merhaba ben Tokat üniversitesi Gastronomi bölümüne 2013 temmuz atamaları ile yerleştim. Fakat Yök bu sene ÖYP den gastronomiye kadro açtığı halde yüksek lisansta kontenjan vermemiş. Üniversitem aracılığı ile YÖK ile görüştüm bana Turizm İşletmeciliğinden tercih yapmamı çünkü 2. dönemde de Gastronomiden yüksek lisans açmayacaklarını söylediler. Lisansım Turizm Rehberliği. Yalnız Gastronomi bölümüne ÖYP puanımda Ales sözeli kullanarak başvurdum.Turizm İşletmeciliği ise Ales EA ile alıyor normalde. Benimse Ales EA punanım 62 Ales Sözel puanım ise 86. Bu durumda EA Ales le sanırım tercih yapamıyorum, çünkü 70 in altında... Moderatörlerden Vahdet Hoca ile telefonda konuştum. Ve Öyp puanım ales sözel ile tercih yapacağımı ve eşit ağırlık puanımın da tercih ettiğim üniversitenin yüksek lisans asgari koşullarını sağlamasının yeterli olacağını söyledi. Normalde turizm işletmeciliği bölümleri yüksek lisansta öğrenci alırken asgari EA 55 istiyor. Ben de bu şartı sağlıyorum. Fakat tercih ettiğim üniversite kayıt yapmaya gittiğimde sorun çıkarır mı? Ya da ÖYP merkezi atama sistemi ÖYP ales Eşit Ağarlık kullandım diye benim turizm işletmeciliği tercihlerimi geçersiz sayabilir mi? Normalde bizim üniversitelerin Turist Rehberliği mezunları da ( benim gibi) Ales Sözel puanı ile atanıp Turist Rehberliğinde de yüksek lisans olmadığı için Turizm İşletmeciliğinin yüksek lisans programlarına EA ile başvuruyorlar ama kimsenin bugüne kadar puanının EA dan 65 in üzerinde olduğunu hatırlamıyorum ve üniversiteler bunu kabul ediyorlar. Aynı sistem benim içinde gastronomide geçerli olabilir mi? Tercihlere bir gün kaldı ve benim kafam çok karışık yardımcı olursanız sevinirim, nasıl hareket edeceğimi bilmiyorum.

 13. #838
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  5
  merhaba ben trakya universitesi keşan yusuf çapraz uygulamali bilimler yüksek okulu işletme bilgi yönetimini kazandim.
  sorum şu ki bölümümün türkiyede yüksek lisansini yada doktorasini veren hiç bir yer yok. ayrıca bölümüm işletmenin alt dali olarak görülmüyor.trakya universitesinin işletme bölümünde yüksek lisans yapmak istediğimi söylediğimde (yuksek ve doktora imkani var) hocalarimda olumlu konuştu.

  şimdi bu yapmak istediğim bölüm değişikliğine giriyor değilmi yök fazla kabul etmiyor diye duydum bölüm değişikliklerini fakat ilerki tercihlerdede pek açılmıycak gibi gözüküyor kendi bölümüm. üniversitemde işletme bölümünde yüksek lisans için başlama ve ileri tercihlerde bölümüm açılsın diye yök'e yazabileceğim dilekçeden başka ne yapabilirim.teşekkur ederim yardimlariniz icin.

 14. #839
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  4
  Hocam merhabalar, ben yök'te kendi üniversitemle ilgillenen bayan ile görüşme fırsatını zor da olsa yakaladım, o da benim için öyp ile ilgilenen şefiyle bir görüşme yaptığını söyledi. bölüm dışı tercih yapma konusunu direkt onla konuştum; ve ilk tercihte böyle birşey yaparsak ve yerleştiğimiz takdirde dönem içinde problem yaşayabileceğimizi söyledi. ben bu sebepten ötürü alan dışı tercih yapmayacağım. ama ikinci tercih döneminde şansımızı deneyebileceğimi söydiler. tabi ben bunu sizin kafanızı bulandırmak için söylemiyorum, ama işimizi garantiye almamız lazım. bir de mersindeki bölümde, araştırdığım kadarıyla, ingilizce mütersim-tercümanlıkla alakası yokmuş. ben mecburen ocak aynı bekliycem. inşallah hakkımızda hayırlısı olur.
  Alıntı translator Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  işte hocam ben de direkt üniversiteye topu attıkları için emin olamadım. sonradan 'biz öyle bir şeyin garantisini vermedik ki' demelerinden çekiniyorum. boşuna ümitlenmektense bir sonraki kontenjanları beklemek daha iyi olur diye karar verdim. ocak ayında da kontenjan olmazsa başka bir çözüm yolu bulmak gerekecek artık.
  fthikz bunu beğendi.

 15. #840
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  09-2011
  Nerden
  Konya
  Mesaj
  76
  Merhaba. Dil eğitiminde iken Yds'den yeterli puanı aldım. Önceden başladığım y.lisansa bireysel başvuru yapmak yerine aynı okulun lisansüstü tercihlerine başvurmam sorun oluşturur mu?


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Marmara Üniversitesi 2013-2014 Güz Dönemi Lisansüstü Eğitimi İlanı
  Yüksek Lisans ve Doktora İlanları 2013-2014 Güz Dönemi forum içinde, yazan runha
  Cevap: 786
  Son Mesaj: 03-06-2016, 14:09
 2. Ege Üniversitesi 2013-2014 Güz Dönemi Lisansüstü Eğitim İlanı
  Yüksek Lisans ve Doktora İlanları 2013-2014 Güz Dönemi forum içinde, yazan runha
  Cevap: 39
  Son Mesaj: 09-01-2014, 13:12
 3. Niğde Üniversitesi 2013-2014 Güz Dönemi Lisansüstü Eğitimi İlanı
  Yüksek Lisans ve Doktora İlanları 2013-2014 Güz Dönemi forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 43
  Son Mesaj: 24-08-2013, 14:49
 4. Çankaya Üniversitesi 2013-2014 Güz Dönemi Lisansüstü Eğitim İlanı
  Yüksek Lisans ve Doktora İlanları 2013-2014 Güz Dönemi forum içinde, yazan muleta
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 29-07-2013, 08:31
 5. Kastamonu Üniversitesi 2013-2014 Güz Dönemi Lisansüstü Eğitimi İlanı
  Yüksek Lisans ve Doktora İlanları 2013-2014 Güz Dönemi forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 10-07-2013, 13:02

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git