Alıntı Dakkar Demiş ki: Mesajı Görüntüle
YÖK ile yaptığım görüşmede Ordu Üniversitesi'yle ilgili aynı soruyu kendilerine yönelttim. İlanda herhangi bir koşulda Anasanat Dalı belirtiliyorsa, o anasanat dalından mezun olmuş olmanız gerekiyor denildi. Bu bağlamda özel şartın bir bağlayıcılığı olmuyor. Atama işleminde nihai karar merci ilgili fakülte olduğundan, atanmaya hak kazansanız bile atama işleminiz gerçekleştirilmeye biliyor. Şahsen "Halk Oyunları Anasanat Dalının" bizi kabul ederek, atamamızı tamamlayacağını hiç zannetmiyorum. "Ben size bir halk oyunu gösterisi betimlerim veya canlandırırım." dediğimizde kabul ederlerse orası ayrı.

Pamukkale Üniversitesi'nin ilanında Anasanat dalı belirtilmemiş. Bu sebeple aynı durum söz konusu değil. Bunu da sorup teyit ettim. "Hak iddia edebilirsiniz herhangi bir olumsuz gelişmede." denildi.

Adıyaman Üniversitesin'de ise yukarıda belirttiğim Konservatuvar, Güzel Sanatlar Fakültesi ayrımı devreye giriyor. Bu sebeple bu ilana ancak konservatuvar mezunları başvuru yapabiliyor. Özel şartlarda "İlgili fakültelerin" ibaresi geçmediğinden bu ilana Konservatuvarların Sahne Sanatları Bölümünden mezun arkadaşlar başvuru yapabiliyor. Bu ayrım sebebiyle 2011 yılında atanmaya hak kazanmama karşın, atama işlemim gerçekleştirilmemişti. Size tavsiyem kafanızdaki soru işaretlerini gidermek adına Adıyaman Üniversitesini aramanız.

Kendi tercihlerimde Adıyaman ve Tunceli Üniversitelerini yazmayacağım için bu üniversitelerle görüşme yapmadım. Yinede verdiğim bilgileri teyit edeceklerini düşünüyorum.

Yanlış tercih yüzünden kimsenin mağdur olmaması adına bu paylaşımları yapmak benim için bir onur ve sevinç kaynağıdır.Saygılarımla.

acaba tekrar acarlar mı?