+ Konuyu Cevapla
Sayfa 4 - Toplam 5 İlkİlk ... 2345 SonSon
Bulunan 31 den 40 - Toplam 49
Ağaç Şeklinde Aç8Beğeni

İstanbul Üniversitesi Yabancı Dil Sınavı

Yüksek Lisans Eğitimi Forumunda İstanbul Üniversitesi Yabancı Dil Sınavı Konusunu İncelemektesiniz

arkadaşlar ben yds ye girmedim yuksek lısans on kayıt yaptırırken yabancı dıl bilgisi ekle diyorum ...


 1. #31
  16505098374
  Misafir

  Yardımm.. :/

  arkadaşlar ben yds ye girmedim yuksek lısans on kayıt yaptırırken yabancı dıl bilgisi ekle diyorum ama i.ü nin yabancı dil sınavını göremiyorum kayıt başka yerden mi yapılıyo acaba yoksa benim giriş hakkım mı yok çünkü tezli istiyorum yabancı dili yazmayınca kayıtta karşıma saglık bilimleri falan çıkmıyo ve doğru yaptığıma da eminim nasıl yapmalıyım bilen var mı ?

 2. #32
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2013
  Nerden
  istanbul
  Mesaj
  26
  Alıntı 16505098374 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  arkadaşlar ben yds ye girmedim yuksek lısans on kayıt yaptırırken yabancı dıl bilgisi ekle diyorum ama i.ü nin yabancı dil sınavını göremiyorum kayıt başka yerden mi yapılıyo acaba yoksa benim giriş hakkım mı yok çünkü tezli istiyorum yabancı dili yazmayınca kayıtta karşıma saglık bilimleri falan çıkmıyo ve doğru yaptığıma da eminim nasıl yapmalıyım bilen var mı ?
  Merhaba,

  yabancı dil bilgisi ekle dediğiniz zaman karşınıza YDS,TOEFL ve diğer yabancı dillerdeki sınavlar seçeneklerinin altında İÜ İNG İÜ ALMANCA vs şeklinde çıkıyor İstanbul'un sınavı gözünüzden kaçmış olabilir tekrar bir bakın listeye isterseniz. Hakkınız yok gibi birşey söz konusu değil tezliler de endişelenmeyin

 3. #33
  Akademik Forum
  Misafir

  Question yabancı dil sınavı

  merhaba arkadaşlar ben bu dönem iü. başvuru yaptım bende üni.nin yaptığı dil sınavına girmek zorundayım üniye email attım bana yazdıkları cevap sınavımıza girmelisiniz ve en düşük 30 puan almanız gerekir ben şehir dışındayım ne yazık ki soruları alacak imkanım yok elinde sorular olan varsa bana email yoluyla gönderebilir mi?

 4. #34
  Akademik Forum
  Misafir
  Enteresan birşey gözüme çarptı şuradan İndir 2013 2014 xlsx enstitülerin yl programlarına giren kişilerin hangi puanlarla giriş yaptıklarına ulaşmak mümkün. İu dil sınavıyla giriş yapan bir kişi dahi göremedim. Sonumuz hayrolsun.

 5. #35
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2014
  Mesaj
  3
  arkadaşlar bende istanbul üniversitesinde yüksek lisansa başvurdum ingilizce sınavına gircem ama nelere çalışmamız gerekiyo bilen varsa yardımcı olabilir mi

 6. #36
  TuncayCeylan
  Misafir
  Bu tarz sınavlarda paragraf, yani reading passage çalışılmasını şiddetle öneririm, 5 ağustosa birşey kalmadı ha gayret

 7. #37
  Akademik Forum
  Misafir

  yabancı dil snavı

  Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  merhaba arkadaşlar ben bu dönem iü. başvuru yaptım bende üni.nin yaptığı dil sınavına girmek zorundayım üniye email attım bana yazdıkları cevap sınavımıza girmelisiniz ve en düşük 30 puan almanız gerekir ben şehir dışındayım ne yazık ki soruları alacak imkanım yok elinde sorular olan varsa bana email yoluyla gönderebilir mi?

  Geçme notu 50 diye biliyordum. 30 puan olduğuna emin msiniz acaba?

 8. #38
  Akademik Forum
  Misafir

  Exclamation Yardım :(

  Arkadaşlar şehir dısında olanlar için eline bu sorular gecmiş olan varsa paylasırlarsa cook ıyı olucakk

 9. #39
  Akademik Forum
  Misafir

  Thumbs up Istanbul üniversitesi

  Süleymaniye Cad. No:7/A (Yeşim Eczane’sinin yanı) Süleymaniye/İSTANBUL Tel : 0212 519 30 58..
  Arkadaşlar merhaba,
  Kendim bizzat aradım, bu kırtasiye de bulunuyormuş. Bilginiz olsun.Fiyatı 3 tl imiş. Bu arada hazırlık sınavları her kampüsün farklı tarihli. Mühendislik fakültesi 10 eylülde. Yabancı dil bölümüne girerseniz orda görebilirsiniz. İyi Günler.

 10. #40
  Akademik Forum
  Misafir
  Başlamadan uzun bir yazı olacağını belirtiyim. Bu dönem bu yabancı dil sınavına girdim ve sizlerle tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle sınav 80 sorudan oluşuyor ve 150 dakika süre veriliyor. Ösym’nin yaptığı sınavlar gibi düzen ve ciddiyet beklemeyin. Ne sınav zamanında başlıyor ne de sınav görevlileri tam olarak konuya hakimler. ( Yani benim girdiğim sınıfta durum buydu. ) Ciddi bir ortam olacak gibi bir düşünceyle giderseniz karşılaşacaklarınız sizin sinirlerinizi bozabilir. Üniversite bütünleme sınavı gibi bir ortam vardı. Sınava giren herkes 40 soru yapsam bana yeter diye muhabbet ediyor. Adaylar bilmedikleri soruları nasıl kodlarız da cevaplarımız doğru olur bunun tartışmasını yapıyorlar.

  Öncelikle Süleymaniye’de bulunan fotokopicilerden Yüksek Lisans Yabancı Dil Sınav Sorularını bulun. Hepsinde var zaten. Ben Özen Fotokopi’den aldım. Ancak alacağınız bu sınav sorularının hepsi gireceğiniz sınavla ilgili değil içinde Asistanlık Sınavı, Muafiyet Sınavı, Hazırlık Sınavları soruları da var. Sizin işinize yarayacak olan testler 3-4 tane. ( Yani gireceğiniz sınavın geçmiş yıl soruları. Hangileri olduklarını başlıklarından anlarsınız. ) Bu fotokopileri muhakkak edinin sorular aynı düzeyde gelecek diye değil, bu tarz sorular geleceği için, soru tarzına aşina olmanız önemli.

  Bu Yüksek Lisans Yabancı Dil Sınavı düzeyi, YDS’den biraz daha düşük. Bazı sorular lise İngilizcesi ile yapılabilecekken bazı sorularda YDS’de gelen sorulardan da ağır olabiliyor.

  Şimdi sınav tecrübelerime geleyim. YDS sınavından kelime bilgisi ile 35-40 puan arası alan biri biraz pratik yaparak bu sınavı geçebilir. Özellikle belirtiyorum bilgisiyle alanlar diye çünkü birçok arkadaşım bu puanları YDS’de sallayarak aldılar ama Üniversite sınavı onlar için hezimetle sonuçlandı. ( İngilizce sınavlarında bilmeden işaretleyerek, her zaman aynı puanları tutturamazsınız. )

  Çıkan Soru Türlerine biraz değiniyim. ( Herkese aynı sorular soruluyor, enstitüler arası bir fark yok, sadece kopya çekilmesini önlemek amacıyla 2 kitapçık türü var. ) 80 Sorunun içerisinde; İlk 17 soruda bir cümle veriliyor, cümlede boş bırakılan yere hangi kelimenin geleceği soruluyor. 17 sorudan sonra gelen 5 soruda bir paragraf veriliyor ve bu paragrafta 5 tane boşluk var, aynı şekilde boşluğa gelecek kelimeler bulunacak. Bu kelimeler daha çok by,in,on,at vd. Sonrasında gelen 5 soruda gene aynı bir paragraf ve 5 boşluk, boşluklara gelecek kelimeler bulunacak. Yani 10 tane soru 2 tane paragrafta boşlukları doldurmak şeklinde geliyor. Türkçe – İngilizce ve İngilizce – Türkçe çeviri soruları var. Yani Türkçe bir cümle veriyor, şıklardan onun İngilizcesini bulmaya çalışıyoruz. Türkçe – İngilizce 5 tane, İngilizce – Türkçe 5 tane. Sınavı geçmek istiyorsanız bu 10 soruyu kesinlikle kaçırmamanız gerekir. Bu soruların düzeyleri YDS’den düşük, sadece biraz dikkatli olmanız gerekiyor. Bu arada şunu belirteyim benim girdiğim sınavda gelen bir Türkçe – İngilizce sorusu birebir geçmiş yıl KPDS sınavından alınmıştı. Sınava girmeden 1-2 gün önce soruyu çözmüştüm, sınavda da soru noktası virgülüne aynı geldi. ( O yüzden zamanınız varsa, geçmiş yıl KPDS, ÜDS ve YDS sınav sorularına göz gezdirin. ) Diyalog soruları var.

  Başka bir tür sorular verilen cümleyi en uygun şekilde tamamlayan ifadeyi bulun. Yanlış hatırlamıyorsam bundan da 5 tane soru geldi. Ve bu sorulardan biri de aynı şekilde geçmiş yıl KPDS sınavından alınmıştı. 3-4 tane soru sorularda boş bırakılan yere parçanın anlam bütünlüğünü sağlamak için getirilecek cümleyi bulunuz şeklindeydi. Paragraf sorularını söylememe gerek yok sanırım. Her paragraf altında o paragrafla ilgili 3 soru geldi. 6-7 tanede anlam bakımından hangi cümlenin parçaya uymadığını bulunuz soruları vardı. ( Bu soruların düzeyi YDS’nin üzerinde, şimdiye kadar tüm YDS’lere girmiş biri olarak söylüyorum. Bu sorular YDS’de çok kolay gelir, ama üniversite sınavında o kadar kolay gelmedi. Yani parçadaki cümleler arasında sırıtan cümlelere yer vermemişler. YDS’de genelde bir cümle muhakkak sırıtır. ) Hatırladığım soru türleri bunlar…

  Bazı Yüksek Lisans bölümlerinde bu sınavı geçmeniz girmeniz için yeterli oluyor. Çünkü başvuran adaylardan sınavı geçenler ancak açılan kontenjanı tamamlayabiliyor. Şöyle söyleyeyim benim başvurduğum bölümde kontenjan 30 kişiydi. Yabancı Dil Sınavını 32 kişi geçebilmişti. Mülakata gelen kişi sayısı ise 24 kişiydi.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. İstanbul Üniversitesi Dil Sınavı Hakkında Bilgisi Olan Var mı ?
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan mynet
  Cevap: 14
  Son Mesaj: 15-01-2014, 11:31
 2. İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yabancı Dil Sınavı
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan halya
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 25-06-2013, 23:31
 3. Marmara Üniversitesi Lisansüstü Yabancı Dil Sınavı
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan grasyas
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 21-06-2013, 08:13
 4. İstanbul Üniversitesi Dil Sınavı Sonuçları
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan almohad
  Cevap: 8
  Son Mesaj: 13-08-2012, 13:49
 5. İstanbul Teknik Üniversitesi'nin Toeic Dil Sınavı Kararı Hakkında
  KPDS - Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı forum içinde, yazan enginboztepe
  Cevap: 9
  Son Mesaj: 07-06-2012, 00:15

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git