reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 10 - Toplam 22 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
Bulunan 91 den 100 - Toplam 220

ÖYP'lilerin Eş Durumu Nasıl Olur?

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda ÖYP'lilerin Eş Durumu Nasıl Olur? Konusunu İncelemektesiniz

psk.zlm Demiş ki: bir de son su sorunun cevabı net ıse ogrenebılır mıyım ? yuksegım ...


  1. #91
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    9
    Alıntı psk.zlm Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bir de son su sorunun cevabı net ıse ogrenebılır mıyım ? yuksegım konusu net degıl biliyorum, egıtım kontenjanları acıklanınca belkı netlesecek egıtım tercıhınde yoksa suan yuksek yaptıgım yer yıne de yokle baglantı kurulup orada kalmam saglanabılır mı bılmıyorum; ama yenıden yerlestıgımde bır unıversıteye bu alımlarda..sonradan bır ey oldu gıdemeyecegım öğrnegın..temmuzdaatanmıs oldugum yer de elımden gıtmıs mı oluyor? bu da mı ınsıyatıflerıne baglı yoksa baska yere yerlessem bıle gıdıp kayıtlanmadıkca, ıstıfa edıp dıger yerden ya da 35.maddeyı ıptal ettırmedıgım muddetce eskı yere devam edılıyo mu?
    Nazmi Bey, bir bilginiz varsa yanıtlayabilir misiniz?

  2. #92
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    12-2012
    Mesaj
    26
    Arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı.. Eşim Meb'de öğretmen ben ise Öyp ile atanmış durumdayım. Kadrom Antalya Akdeniz Üniversitesinde ama dil eğitimi için Ankara'da 6 ay bulunacağım. Ağustos atamalarında da eşimin tayinini Antalya'ya aldırmak istiyoruz ancak ağustosa kadar benim dil eğitimi sebebiyle görevlendirmem söz konusu olacak bu sebeple herhangi bir sıkıntı olur mu yoksa Antalya'ya eşimin tayinini sağlayabilir miyiz? Şimdiden teşekkürler...

  3. #93
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    5.063
    Alıntı leventoz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı.. Eşim Meb'de öğretmen ben ise Öyp ile atanmış durumdayım. Kadrom Antalya Akdeniz Üniversitesinde ama dil eğitimi için Ankara'da 6 ay bulunacağım. Ağustos atamalarında da eşimin tayinini Antalya'ya aldırmak istiyoruz ancak ağustosa kadar benim dil eğitimi sebebiyle görevlendirmem söz konusu olacak bu sebeple herhangi bir sıkıntı olur mu yoksa Antalya'ya eşimin tayinini sağlayabilir miyiz? Şimdiden teşekkürler...
    Ankaraya geçici görevlendirme ile geleceksiniz. Kadronuz akdenizde olacak. Yapabileceğinizi sanıyorum.

    PS: Dil eğitimi için Ankara'ya gelmek yerine akdenizde kalın. Oradaki sadece dil için ayrılmış ayrı bir merkez.
    leventoz bunu beğendi.

  4. #94
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    12-2012
    Mesaj
    26
    Meb'in geçen seneki özüre bağlı atamalara ilişkin kılavuzunda, eşi geçici görevli olanlar tayin isteyemezler şeklinde açıklama var. Hatta kılavuzun 3.8 maddesinde, akdenizde de olduğumda yine geçici görevlendirme durumu doğmayacak mıdır yine sınırlama içerisinde olur muyum.Net bilgiyi nerden öğrenebilirim Mr.December? Şimdiden teşekkür ederim ilginiz için.

  5. #95
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Face'de de cevapladığım gibi 39. madde ile görevlendirilmiş olmanız MEB'i ilgilendirmiyor çünkü kadro aktarımı yok.
    Mr December ve leventoz bunu beğendiler.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  6. #96
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    12-2012
    Mesaj
    26
    Tamamdır hocam, teşekkürler tekrardan

  7. #97
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    02-2013
    Mesaj
    3
    Arkadaşlar benim de bu durumla ilgili bir sorum olacak. Ben cari usulle bir üniversitede araştırma görevlisiyim, nişanlım ise öyp li bir araştırma görevlisi. Nişanlımın ilk atandığı üniversite benim görev yaptığım üniversite. yani lisans üstü eğitimini tamamladıktan sonra benim görev yaptığım üniversiteye dönecek. fakat lisans üstü eğitimine bu yıl başladı. Önümüzde daha yıllar var ve bu süre boyunca ayrı şehirlerde kalmak zorundayız gibi görünüyor, Benim sorum nişanlımın lisans üstü eğitimini tamamlarken bağlı olduğumuz üniversiteye dönemez mi? yani en azından doktora ders yılından sonra dönmesi mümkün değilmi? Sonuçta zaten doktora bitiminde dönecek. Bağlı olduğum üniversite benim eğitimim için görevlendirme vermiyor. Git-Gel yaparak eğitimimi tamamlamaya çalışıyorum. Nişanlım içinde doktora tez döneminde o şekilde bir durum söz konusu olamaz mı? Bunun bir yolu var mı? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim ve inşallah iyi cevaplar verirsiniz

  8. #98
    Ordinaryüs Profesör Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    5.055
    Doktora tez döneminde yapabilir ancak ondan önce dönemez maalesef.

  9. #99
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    02-2013
    Mesaj
    3
    Alıntı sidneh Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Doktora tez döneminde yapabilir ancak ondan önce dönemez maalesef.
    Yani bağlı olduğumuz üniversite çağırırsa doktora için görevlendirildiği üniversite geriye gönderir mi? Eğer böylese bile bu bizim için büyük birşey. en azından 2+4 olarak düşünürsek eğitim süresini 3 yıl sonra geriye dönebilir.

  10. #100
    Ordinaryüs Profesör Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    5.055
    Evet, danışmanı izin verirse gönderir, danışmanını ikna etmelisiniz.





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Yüksek Lisans ve Doktora Yapmakta Olan ÖYP'lilerin Hukuki Durumu
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan meyyal
    Cevap: 118
    Son Mesaj: 17-06-2012, 00:37
  2. Dolaylı atıf nasıl olur?
    Tez Bilgi Bankası forum içinde, yazan hasantalha
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 03-12-2011, 22:47
  3. atandığı üniversiteden ayrılmama durumu olur mu?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan simya
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 23-08-2011, 13:44
  4. Cevap: 4
    Son Mesaj: 24-07-2011, 21:49
  5. Bu Yılki ÖYP Puanları Nasıl Olur?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan HÜLYA
    Cevap: 40
    Son Mesaj: 04-06-2011, 21:30

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git