+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 6 İlkİlk 1234 ... SonSon
Bulunan 11 den 20 - Toplam 52

Yüksek Puan Alan arkadaşlardan Kitap önerileri..

ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Forumunda Yüksek Puan Alan arkadaşlardan Kitap önerileri.. Konusunu İncelemektesiniz

hiç çalışmadan 75 aldım olur mu bu...


 1. #11
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Nerden
  uzay :)
  Mesaj
  140
  hiç çalışmadan 75 aldım olur mu bu

 2. #12
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Mesaj
  104
  sözelin mantık bölümü için ortak görüş neredeyse aynı isa güleç diye bir hocamızın seti var çok tavsiye ediliyor ben de izledim videoları çok güzel açıklıyor sürekli takip eden biri mantık sorularını çok rahat çözer zaten setnde videolu anlatım var çıkmş tüm mantık soruları açıklanmış. ama genel olarak konu anlatımı için hangisi iyi tm bilmiyorum

  - - - Güncellendi - - -

  tabiki herkesn görüşü bizim için değerli çlşmadan 75 çalşarak 85 e bedel))

  - - - Güncellendi - - -

  podof dostum çok sağol burdan da lütfen daha önce özelime msj yazan arkdşlar burda da paylaşırsa herkes fikir sahibi olur..

  - - - Güncellendi - - -

  bu arada bugün pegem.net ten bazı kitaplar için sipariş verdim çoğu indirime girmiş soru örneği görmek için özellikle bazıları seçtim uzman kariyerin 3 kitaplı seti vrdı ayrıca 2-3 tane daha yayıneviydi sanırım yaprak test soru tüplerini incelersem o yayınevinin kalitesini anlarım 3-4 güne elime geçerse inceleyip burda görüşlerimi paylaşacağım inşallah arkdşlar..

 3. #13
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  385
  İndirim dediniz de kitap alacak arkadaşlara duyurulur idefix.com da 23 hazirana kadar çok cici indirimler var, ales kitaplarının da çoğu %25 indirimde. 50 tl üzerine kargo bedava. Reklam gibi olu ama ben bunu "işe yarar bilgi" klasmanında değerlendiriyorum
  (Ben bu konuda biraz şanslıyım ne zaman topluca kitaba ihtiyacım olsa bu site indirim yapıyor )
  Cashmere bunu beğendi.

 4. #14
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Son alesim 78, yüksek değil ama ben de İhtiyaç'ın Soru Külçesi'ni ve çıkmış soruları konularına göre fasikül fasikül ayırdığı setini tavsiye ederim soru bankası olarak. Ben konu anlatımı çalışmayıp sadece soru çözmeye odaklandığımdan konu anlatımlarını bilmiyorum maalesef. Sözel mantık için de İsa Güleç'i kesinlikle tavsiye ederim, iki sınavdır yapamadığım mantık sorularını bu sınavda doğru yaptım sayesinde.
  Hilmi hoca bunu beğendi.

 5. #15
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Mesaj
  186
  Pek yüksek sayılmaz ama 83 aldım (EA), Yediiklim çıkmış soruları çözdüm sadece. Sayısalını. Sözel hiç çözmedim ama sözel 1 iyiydi.

 6. #16
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  99
  Sayısal puanı :90
  Sınavdan bir hafta önce son 3 yılın soru tiplerine göz gezdirip,değişik gelen yabancı olduğum soru tiplerini inceledim.Yaptığım sadece bu oldu. Çıkmış soruları ve çözümlerini incelemeniz yeterlidir. Soru çözümlerinden sözel mantık sorularına nasıl yaklaşacağınızı da zaten görüyorsunuz.
  Hilmi hoca bunu beğendi.

 7. #17
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  62
  84.5 aldım. biraz tavsiyede bulunuyum ki önceki iki sınavdır 81 küsürde kalıyordum. Bu sınavda sadece 1 mat yaptım ve 84.5 yaptım.
  Sözelciler için konuşuyorum.
  1. Sözel 1 ve Sözel 2 yi halletmeden asla mat yapmayın yani alın geçen alesi çözün en az sözellerden 6 yanlışınızdan fazla yanlıs varsa ise mat ile uğraşma!!!!
  2. yediiklimin konu anlatımlı kitabını tavsiye etmem mantıkda birsürü hata var ve aynı durum yargı içinde geçerli.
  3. deneme çözün ama hangi yayınevi? pagem kolay, yargı orta halli, güvender sınava en yakın olanlardan ama geçen alesde baskı yapmadılar hemen tükenmişti, tasarının kendi denemelerine katıldım orda ne aldıysam sınavdada onu aldım yani isabetli. data yayınlarının mantık hariç soruları kaliteli. not : tüm bu çıkarımlar ales sözel için geçerlidir.
  4. Ales sınavı sadece bilgi ölçme amaçlı değildir. kendinize dikkat testleri yapın internetten araştırın çıkar biraz okuma yapın ama roman filan değil bu şairli filan ağır metinler, bol bol kendinize dua edin bu sizin konsantrasyonunuzu artıracaktır.
  benden bu kadar.
  mavikupa ve paintbrush bunu beğendiler.

 8. #18
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Mesaj
  129
  Sözel: 93.96

  konu anlatımı için yedi iklim yayınlarını öneriyorum. deneme seti olarak da pegem yayınlarının sözel adaylar için olan setini alıp çözdüm. özellikle pegem yayınlarını öneriyorum. bir de son 5 yılın çıkmış sorularını iki kez süre tutarak çözdüm. sözelin yanı sıra matematik sorularına da mutlaka bakmanızı öneririm. ben sınavda 21 tane çözdüm ve nereden baksanız 4-5 puan gibi bir getirisi oldu bana.
  Serpiloz ve paintbrush bunu beğendiler.

 9. #19
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  506
  Sözel: 88

  Geçen sene son 5 yılın sorularını çözüp girmiştim, özel bir kaynaktan çalışmadım. Özellikle matematiğe çalıştım denemelerde say1den 30-40 net yapabiliyordum ama sınavda zaman yetmediğinden 7 tane yapabildim. Öypyi kazanamasaydım kesinlikle hızlı okuma kursuna gidecektim. Kaynaktan önce mutlaka halledilmesi gereken konu bu.

 10. #20
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Mesaj
  104
  podof benm dediğim site indirimi daha çok yüzde 45-50 civarı bayağı iyi pegemnet ayrıca 75-100 tl arası kargo yarı yarıya 100tl ve üzeri alşverşte ücretsiz..sizin dediğinz siteye girdim sınav hazırlık kitapları bölümü göremedm.. kitaplarım gelmiş sanırım yarın inceleyip yorumları paylaşırım inşallah..

  - - - Güncellendi - - -

  sidneh.. evet hocam soru külçesi iyi diyorlar.. ayrıca sözel mantık konusunda galiba netlik var isa güleç 1 numara sanırm..

  - - - Güncellendi - - -

  nathan.. yeddiklik genelde tavsiye ediliyor ama 2011 yorumlarına baktım eleştirenler de olmş 2013 basımları iyi herhalde..

  - - - Güncellendi - - -

  nathan.. yeddiklim sözel-1 iyi dediğiniz yani ösym standartlarında mıydı soru kalitesi?

  - - - Güncellendi - - -

  gemic.. tabiki en önemlisi çıkmış soruları çözmek ama bu bazıları için tek başına yeterli olmayabiliyor. mesela kitap okuma alşkanlığı fazla olan biri sadece çıkmş soruları çözse belki yeterli gelir ama alşkanlık yoksa bol bol soru çözmesi gerek hatta kitap okuma alşkanlığı bile varsa yine çok soru çözmede fayda var pratikleştirir çok zaman kaybını önler

  - - - Güncellendi - - -

  runha.. tavsiyeleriniz güzel işte görüyorsunuz yayınevleri çok farklılık gösterebiliyor sözelde iyi olan bile kendi içinde mantık kötü olabiliyor bayağı karmaşık bir durum olduğu için netleşmesi anlamnda bu başlığı açtık. dediğiniz gib i ilk önce sözelciler için tabiki sözel soruları önmli ama işte kimi var çok hızlı çözer sayısala vakt yettirir çok net yapar kimi de boğuşarak zar zor sadece sözeli yetiştirir işte adayların bu konuda hızlanması için tavsiyelere uymak gerekiyor yayınevlerini soruyoruz ki kaliteli yayından bol bol soru çözmeli pratik kazanmalı aksi takdirde sınav eziyete dönüşür.. ikincisi dediğinz gibi bol bol deneme çözmek lazım ama bence bu en son yapılacak iş yani önce konu eksikleri soru çözme yöntemleri iyice öğrenilmeli sonra yaprak test-soru bankası en son iki-üç ay da bol bol deneme.. ama tabi bence en güzeli zor deneme çözmek zoru çözen sınavda çok sıkıntı çekmez ilk başt basit bir kaç deneme çözülebilir ama sonra srekli zor deneme.

  - - - Güncellendi - - -

  translatör.. haklısn sayısal çok rahat çözülebiliyor yani biraz altyapısı olan bir sözelci 20 tane bile çok rht yapar ama işte esas sorun süre zaten bizim amacımız da sözel nasıl hızlı ve doğru çözeriz de zamanı artırıp sayısalı çözeriz.. çünkü ben sınavda sözeli zor bitrdim 2 sayısal çözdm sınavdan sonra sorulara baktım 20 üzeri soru çözdm. işte o sürede sınavda bunu halletmek için sözelde tam ustalaşmak hgerekiyor konu eksikliği giderilmeli acil sonra sürekli soru.. ama arada kitap da okunursa iyi gider sanırım..

  - - - Güncellendi - - -

  oldboy.. çok önemli bi konuya daha değindiniz: hızlı okuma. en önemli noktalardan biri yani iyi bir okuyucu olmak da yetmiyor hızlı okumak lazım.. ben bi set almştım bi ara çok faydası oluyor ama fazla çlşamamştım.. aslında hızlı okuma her alan için geçerli sonuçta sürekli okumak isteyen biri hızlı okumayı halletmeli sadece sınavlar için değil. hem çok kitap okumak için hem çok gazete, dergi, haber, ansiklopedi vs her türlü okuma eylemi için müthiş bir avantaj olşturur ayrıca insan hızlı okuyunca artık okuduklarından zevk de alıyor bıkmıyor. bununla ilgili net ten bir arştırma yptım bi site var ama reklama girer http://www.hizlioku.web.tr/ burda örnek videolar var ilgilenmek isteyenler bakabilir.. 28 günde okuma hııznda ciddi artş olduğu söyleniyor ben inanıyorum çünkü buna benzer göz alştırma programları denedm hissettm kendimde ama çok az çalşmştım pişman oldum alesten sonra..

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Ales Kitap Önerileri
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı forum içinde, yazan Ömür
  Cevap: 180
  Son Mesaj: 30-11-2017, 11:39
 2. Ales kitap önerisi? özellikle mantık sorularının çözümünü gösteren önerebilceğiniz bir kitap var mı??
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı forum içinde, yazan 34marmara
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 04-06-2017, 00:39
 3. Cevap: 5
  Son Mesaj: 21-07-2012, 11:02
 4. öyp de alan değiştirenlerin ales puan türü
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan hodja
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 19-04-2012, 17:19
 5. YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ İlgili alan mezunu olmak ve alanında en az 10 yıl tecrübesi olmak. KPDS veya ÜDS den en az 70 puan almış olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 22-07-2011, 17:51

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git