+ Konuyu Cevapla
Sayfa 5 - Toplam 8 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
Bulunan 41 den 50 - Toplam 80

2013 YLSY Temmuz Ayında Yapılacak...

YLSY - 2013 Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Bursu Forumunda 2013 YLSY Temmuz Ayında Yapılacak... Konusunu İncelemektesiniz

80,12 lisans ortalamam ales ea:92 say:90,3 bölüm BÖTE Böte, eğitim fakültesi bölümleri, uzmanlık kadrolarına başvuru ...


 1. #41
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Mesaj
  227
  80,12 lisans ortalamam
  ales ea:92 say:90,3 bölüm BÖTE
  Böte, eğitim fakültesi bölümleri, uzmanlık kadrolarına başvuru yapmak istiyorum şansım nedir? Kars üniversitesi son alımda 87-88 bandına inmişti sanırım

 2. #42
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  02-2012
  Mesaj
  8
  Arkadaşlar temmuzun başında tercihlerin yapılacağı söylenmişti. Kontenjanlar açıklanmadı hala, bilgisi olan var mı?

 3. #43
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  335
  Alıntı İSMAİL Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar temmuzun başında tercihlerin yapılacağı söylenmişti. Kontenjanlar açıklanmadı hala, bilgisi olan var mı?
  Geçen sene temmuzun 17sinde başladı tercihler. Duyuruyu haziran sonu temmuz başı gibi ÖSYM yapabilir.
  hikmetselim bunu beğendi.

 4. #44
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  647
  geçen sene ne bekledikti?!

 5. #45
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2013
  Mesaj
  17
  Alıntı edius Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Kolay kolay çözüleceğini sanmıyorum. Ben geçen sene bu bursla ilgili araştırma yaparken bu bursla Amerika'a gitmiş bir kaç kişiyle muhabbet ettim, kızın birisi resmen ağlıyordu, hayatımda bu kadar parasızlık çekmedim, rezilliğin adına burs diyorlar, tam buraya alışacağımız zamanda geri çağırıyorlar falan diyordu. dinlediklerimden çıkardığım sonuç bu manzaranın önümüzdeki senelerde de yaşanacağını düşündürüyor.

  Ben açık açık söylüyorum arkadaşlar, bu bursla yurt dışına gidince el bebek gül bebek yaşamayacaksınız. O yüzden tatlı tatlı rüyalar kurduğunuz kadar olabilecek aksilikleri de düşünün. Özellikle akademisyenlik sevdası olmayıp sadece yurtdışına gidebilmek veya daha iyi şartlar elde etmek için bu bursu kazanmak isteyen arkadaşları uyarıyorum. En ufak bir başarısızlık size ödemeniz gereken yüklü bir senet bırakıyor. Ayrıca burslarınız zamanında yatmayabiliyor.
  Birde bizde bürokrasi ağır işler, bir sıkıntıyla karşılaştığınız zaman kimse sıkıntınızı anlamaz.

  Yine bu bursla yurtdışına gidenlerden biri anlatıyor, meb okula gerekli ödemeyi yapmadığı için alması gereken dersleri alamamış, o yüzden başarı ortalaması çok düşmüş, bürokratik yazışmalarla derdini anlatmaya çalışıyormuş ama kimse anlamıyormuş. Sonra ne oldu bilmiyorum. Ama karşınıza böyle saçma sapan şeyler fazlasıyla çıkacak ve siz derslerinizden, hayatın zorlayıcı unsurlarından çok bunları düşüneceksiniz. o yüzden attığınız adımları dikkatli atmanızı tavsiye ederim.
  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Benim YLSy ile ilgili (tabii bu sene alım olursa) şu şekilde planım var:

  *İngilterede bir okula gidip 1-2 yıl okumak. (İngilterede master 1 yıl)
  *Daha sonrasında 1-2 yıl veya mümkünse daha uzun süre ingilterede çalışmak. (İngiltere master sonrası 1-2 yıl çalışma izni veriyor.)
  *Devlete olan borcumu bu çalıştığım sürede kazandığım parayla ödemek. (Muhtemelen doğuda yeni açılan bir üniyi kazanacağımı düşünüyor. Geçen yıllardaki puan durumuna göre. Ayrıca akademisyenlik de düşünmüyorum)


  Sizin deneyimlerinize göre bu mantıklı mı yoksa sadece iyimser bi hayal mi? Şimdiden teşekkürler.
  hikmetselim bunu beğendi.

 6. #46
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  335
  Alıntı alphagut Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Benim YLSy ile ilgili (tabii bu sene alım olursa) şu şekilde planım var:

  *İngilterede bir okula gidip 1-2 yıl okumak. (İngilterede master 1 yıl)
  *Daha sonrasında 1-2 yıl veya mümkünse daha uzun süre ingilterede çalışmak. (İngiltere master sonrası 1-2 yıl çalışma izni veriyor.)
  *Devlete olan borcumu bu çalıştığım sürede kazandığım parayla ödemek. (Muhtemelen doğuda yeni açılan bir üniyi kazanacağımı düşünüyor. Geçen yıllardaki puan durumuna göre. Ayrıca akademisyenlik de düşünmüyorum)  Sizin deneyimlerinize göre bu mantıklı mı yoksa sadece iyimser bi hayal mi? Şimdiden teşekkürler.
  Hocam öncelikle şunu söyleyeyim bu sorunuza en etkin cevabı oraya giden insanlar verebilirler. Ben kazananlarla yaptığım görüşmelerden çıkardığım sonuçlara göre konuşuyorum.

  bildiğim kadarıyla şu şekilde cevap verebilirim.
  Birincisi: Siz burdan giderken bir sözleşme imzalıyorsunuz. Ve bu sözleşmeye göre sizden en az 6-7 yıllık eğitiminize tekabül edecek bir rakamın altına imza atmanızı isteyecekler. Bu rakam öyle ufak tefek bir rakam olmadığı için birçokları sözleşme safhasına geldiği zaman bu işten vaz geçiyor. Ayrıca siz 1-2 seneden sonra parasını almasanız bile ödemek durumunda kalabilirsiniz.

  ikincisi: sizin ingilteredeki eğitiminiz başarısız olursa siz yine bu sözleşmedeki masrafları karşılamak durumunda kalırsınız. Okulu bitirdiğiniz zamanda direk görevinize başlamanız gerekmektedir. Eğer orada kalırsanız size ödeme yapmanız için müddet tanımazlar.

  üçüncüsü: Meb her sene yurt dışında kalanları en aza indirmek için her türlü yolu deniyor, bu yüzden lehinize olabilecek her türlü durumu aleyhinize çevirebilir. Çünkü sizin gibi bir çok kişinin düşüncesi 1-2 sene sonra ben yolumu bulunca bi daha gelmem olduğundan, meb bu durumun oluşmaması için elinden ne geliyorsa yapıyor, şartları ağırlaştırıyor. Yani elinden adam kaçsın istemiyor. Bu önlemler normal amaçlarla oraya giden bir çok bursiyer içinde sıkıntı oluştursa bile meb bu konuda hiç bir şekilde geri adım atmıyor.

  dördüncüsü: devlete olan borcunuzu ingilterede ne iş yaparak ödeyeceksiniz? Bunun hesabını iyi yaparak gitmenizi tavsiye ederim. Çünkü öyle öğretim kredisi gibi esnek ödenen bir durum yok ortada.
  hikmetselim bunu beğendi.

 7. #47
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  18

  Spor Yöneticiliği

  Arkadaşlar Spor Yöneticiliği mezunuyum, YLSY'den bizim bölümle ilgili atama oldu mu ya da yapıyor mu? Teşekkürler..

 8. #48
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Nerden
  Texas
  Mesaj
  64
  iyi günler 1 temmuza az kaldı ama hala ses seda yok heralde klavuzun açıklanması yine ay ortasını bulacak gibi . bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?

 9. #49
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2013
  Mesaj
  6
  Bu kadar da karamsar düşünmemek gerek sanırım. Bürokratik işler hep sabrı zorlayıcı cinsten olmuştur. Bir vize alma aşaması dahi oldukça zorlayacaktır. Taa ordan itibaren başlayacak bir sinir harbi olacaktır illaki. Hangi iş kolay ki? Burs mevzusunda ise diğer ülkeleri cok iyi bilmiyorum ama İspanya'yı esas alarak konuşacağım. Verilen burs 990€. İspanya'nın orta halli bir sehrinde 500 € erasmus bursumla (alkol,sigara kullanmayan) ben pek alâ yaşamış ustune bir de 4 ulke gezmiştim. Gidilecek ulke madrid, BCN dahi olsa 990 € nun yeteceğini düsünüyor, en azından ağlatacak cinsten perişan bırakacağını zannetmiyorum. Diger ulkelerde de aşaği yukari boyledir diye tahmin ediyorum. Son olarak da sevdiğim bir sözle bitireyim:
  İç ol zehri ki bal olsun sonunda
  Sonu zehr olan balı neylersin?
  La Edri

  Hepimiz için hayırlısı dileğiyle...

  """Edius nickli arkadasin yazdiklarina istinaden yazmistim ama telden yazdigimdan alinti yapamadim"""
  hikmetselim bunu beğendi.

 10. #50
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  02-2012
  Mesaj
  10
  Arkadaşlar merhaba. Bir sorum olacaktı yanıtlarsanız sevinirim.. Lisans not ortalamam yeterli olmadığından YLSY ye başvuramamıştım. Şimdi Türkiye'de yüksek lisans yapıyorum. Acaba yüksek lisans bitiminden sonra YLSY ye sadece doktora için başvurabiliyor muyum? 2012 nin kılavuzuna baktım, lisans veya yüksek lisans not ortalaması diyor ama istenilen belgeler arasında hem lisans hem de yüksek lisans not dökümü isteniyor.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Muğla Üniversitesi ve Dokuz Eylül üniversitesi 2013 temmuz ÖYP METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ
  ÖYP 2013- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan metalurjistt
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 15-07-2013, 01:21
 2. YLSY Programı Çerçevesinde 2012 Yılında da Alım Yapılacak mı?
  YLSY - 2012 Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Bursu forum içinde, yazan akademis
  Cevap: 241
  Son Mesaj: 09-07-2012, 15:32
 3. Temmuz Ayında Boş Kalan Kadroların Ek Yerleştirme İlanında Olmaması
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan yorgunsavaşçı
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 22-12-2011, 13:38

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git