Sayfa 15 - Toplam 32 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon
Bulunan 141 den 150 - Toplam 315

Akademik Personele Zam (Yeni Haber)

Genel Güncel Olaylar Forumunda Akademik Personele Zam (Yeni Haber) Konusunu İncelemektesiniz

Sonbahara az kaldı sabredin biraz daha......


 1. #141
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  10
  Sonbahara az kaldı sabredin biraz daha...

 2. #142
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2013
  Mesaj
  66
  Bende bir devlet üniversitesinde öğretim görevlisiyim. Geçen gün farklı meslek gruplarında çalışan ve eğitim düzeyi farklı (ilkokul - lise - vb) bir arkadaş topluluğunda maaşlardan konu açıldı bana ne kadar maaş aldığımı sordular. Bende 2180 TL dedim. Bir kısmı inanmadı. Gerçekten bu kadar alıyoruz deyince sağlık memuru bir arkadaşımdan şöyle bir cevap aldım. Şunu da belirtmek isterim ki çocukluk arkadaşım olduğu için çok yakından tanıyorum. Sağlık meslek lisesini ite kaka bitirdi ve Kpss den hasbel kader 65-70 civarı bir puanla ataması yapıldı. Ben daha o zamanlar üniversite 2. sınıftaydım.

  - Gerçekten bu kadar mı maaş alıyorsunuz?
  - Evet.
  - EE biz de o kadar alıyoruz zaten. O kadar okudun da ne oldu gibisinden laflar etti.

  Bir tanesi de herhalde ne kadar maaş aldığımız biliyormuş onunda ettiği laf şu..
  - He ya bizde bunları birşey sanıyorduk..

  Ben 2008 Bilgisayar Mühendisliği mezunu 2009 yılında göreve başlamış bir öğretim görevlisiyim. 30 yaşındayım. Yüksek lisans bitmek üzere arkasından doktoraya başlamayı düşünüyordum. Ama artık pek düşünmüyorum. Yükseklisans bitince devletin başka bir kurumuna geçiş yapabilir miyim diye şimdiden araştırmaya başladım..

  Yök başkanımıza çok fazla diyecek birşey yok. Elinden geleni yaptığı kanaatimdeyim ama hükümetin bu akademik personele ne garezi varsa, her zaman bu zam olayını geçiştiriyor. Çok fazla da umudum kalmadı zaten zam alacağımızdan. Allah hepimizin hakkında hayırlısını versin...
  shockhan, hburakk, mhmtygt33 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

 3. #143
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  05-2012
  Mesaj
  235
  aynen katılıyorum hocam. meslek itibarını her geçen gün kaybediyor. ne alaka demeyin bakın işte vatandaş bizde bunları bişey zannediyorduk diyorsa bitmişsiniz demektir. onca eziyet sonra muamele bu. yazık cok yazık. ben de başka alternatif bakmak üzereyim hayırlısı bakalım. sonra ne oluyor akademisyenlerimize desinler. neden bırakıyor desinler. o kadar üniversite açtık ama hoca bulamıyoruz desinler. buyrun bakalım.

  - - - Güncellendi - - -

  Meclis’e gönderilen yeni Tamgün Yasası ile görev sırasında sağlık personeline şiddet ve sözlü tacizde bulunanlar “kamu görevlisini kasten yaralamak” suçundan tutuklanacak. Ruhsatsız ilaç içinse 5 yıla kadar hapis cezası verilecek.

  Tamgün Yasası olarak bilinen Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı Meclis’e sunuldu. Tasarıyla getirilen yenilikler şöyle:

  -Ruhsatsız İlaç: 5 yıla kadar hapis cezası verilecek.
  Vodafone İş Ortağım, M2M teknolojisi ile %20’ ye varan yakıt tasarrufu sağlanıyor.
  -Eczane Açma Değişiyor: Puan hesaplanmasındaki çarpma işlemi, toplama işlemi şeklinde değiştiriliyor.
  -Ek ödemeler artacak: Mesai saatleri dışında çalışan profesör, doçent ve eğitim görevlilerine yapılacak ek ödeme oranı artırılıyor.
  -GATA doktorları: Silahlı kuvvetlerin sağlık hizmetleri, ulusal sağlık mevzuatında yer alan hizmet standartlarına göre yürütülecek.
  -Organ nakli: Organ ve doku alınması, taşınması, saklanması Sağlık Bakanlığı’nca yetkilendirilmiş gerekli uzman personel ve donanıma sahip kurumlarca yapılacak.
  -Kadavra ithal edilebilecek: Kadavra yurtdışından da temin edilebilecek.
  -Döner sermaye kapsamı genişledi: Öğretim üyesi, öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi ile üniversite yöneticilerine de ek ödeme verilecek.
  -Yetkisiz sağlık hizmetine hapis cezası: Ruhsatsız hizmeti verenlere, 3 yıla kadar hapis ve yüz bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılacak.
  -Devlet hizmetinden muaf olacaklar: Yurtdışında çalışan ve okuyanlar devlet hizmetinden muaf tutuluyor.
  -Gemi hastane kiralanacak: Gemi hastane kiralamaları, 2023 yılına kadar 15 yıl süre ile yapılabilecek.
  -Doktora şiddete ceza: Kasten yaralama, tutuklama nedeni sayılacak. -Askeri doktorlar: Askeri personel vakıf üniversitelerinde çalışamayacak.
  -Profesörlere sözleşme: Profesör ve doçentler sözleşmeli çalışabilecek.
  -Sünnetçi yasağı: Sünnet ameliyatını sadece tabipler yapacak.
  -İşyeri hekimleri: Hekimler Aylık 30 saatten fazla olmamak şartıyla işyeri hekimliği yapabilecek.

  BİŞEYLER YAPILMASI İÇİN TIP AKADEMİSYENİ OLAMAK GEREKİYOR .

 4. #144
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  02-2013
  Mesaj
  500
  Meclis 10 gün sonra tatil 1 ekime kadar. Birşey beklemeyin. Alan alıyor arkadaş. Bak tüm sağlıkçıların mesailerine yüzde 50 zam yaptılar. Kim duydu. Bu hükümet gitmeden bize zam mam yok. Artık kesinleşti.
  shockhan ve Erdogan bunu beğendiler.

 5. #145
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  ANKARA
  Mesaj
  845
  Hiçbir adım atmamışken muhalefet partileri gibi yerli yersiz hükumete yüklenmenin ne manası var? Zam talebi için ne yapıldı ki vermedi vermez deniyor? Çetinsaya bu konuya değindiğinde söyler misiniz hiç destek buldu mu? Kaç tane rektör kaç tane prof çıkıp da "Ya evet bize zam yapılsın." dedi. En azından araştırma görevlilerin içinde bulunduğu durum gündeme getirildi? Kim bize sahip çıkıyor, özlük haklarımızın iyileştirilmesi için uğraşıyor ki? Hoş, pek çoğunun aldığımız maaştan haberi bile yok. Ben bölüm başkanımıza söylediğimde "Gerçekten o kadar mı alıyosunuz?" diyerek hayretler içinde kalmıştı. Prensip : Ağlamayan çocuğa süt vermezler. Evet meclis tatile girecek ama açılır açılmaz bu meseleyi onların gündemine getirmek bizim elimizde. İstenirse %100 zam hayal değil. Eşit işe eşit ücret kapsamında maaşlarında iyileştirme yapılanlar bizden daha mı fazla iş yapıyor, daha mı nitelikli olduğu için 3500-4000 aralığında maaş alıyor?
  relaxy bunu beğendi.
  " Kimin himmeti milleti ise, o tek başına bir millettir." B.S.N.

 6. #146
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2013
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  107
  Arkadaşlar,
  "Akademik personelin kendi durumunun iyileştirilmesi için adım atması" gibi bir söylem de nedir Allahaşkına? Ağlayıp sızlama, dilenci pozisyonunda "yetkili" kapılarda yatıp kalkmak mı? "Devlet"in kendi kurum ve kuruluşlarından haberi yok mu da "yönetim" ve "yöneticiler"i eleştirmek yerine kendimizde suç bulacakmışız? İyileştirilme yapılan meslek grupları birkaç bin taklanın sonunda mı bu lufta mazhar oldular? Herkes, her şeyin farkında; orktadaki durum, bilinçli tercihlerin (politikaların) bir sonucu... Kimse kusuru akademisyenlerde aramasın! Çoğumuzun çalışma yoğunluğu da ortadayken, üstelik... Ayrıca, akademisyenlerin "devlet"i uzayda değil!

 7. #147
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  11-2012
  Mesaj
  668
  zam umıdı sonbahara kaldı....... ama sahsı kanaatım bıze 3-4 sene daha zam gelmez...... bu zamana kadarkı acıklamalar sadece bızım stresımızı almak ıcın yapılan acıklamalar... topluca bısey yapılmadıgı surece hıc bısey olmaz... zaten geldıgındede bız asgarı ucrete yakın bır ucret alıyo olacagız...

 8. #148
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  02-2013
  Mesaj
  500
  Alıntı trakya_forever Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Meclis 10 gün sonra tatil 1 ekime kadar. Birşey beklemeyin. Alan alıyor arkadaş. Bak tüm sağlıkçıların mesailerine yüzde 50 zam yaptılar. Kim duydu. Bu hükümet gitmeden bize zam mam yok. Artık kesinleşti.
  Sayın hocam nasıl bir adım atılacak? 666 KHK ile zam alan 450 bin memur ne gibi bir girişimde bulunmuş? Keza asker, polis, sağlıkçı ne gibi bir girişimde bulunmuşta zam almış? Bu devletin kurumları kime ne kadar maaş verdiğini bilmiyor mu? Kurumumuzun en yetkili kişisi her platformda göreve geldiğinden beri bunu dillendiriyor zaten. Bu yeterlidir. Sesimiz duyulmuşki, Başbakan Yardımcısı 8 ay önce farkındayız zam yapıcaz dedi. Tabi olmadı. Ne yapalım yürüyelim mi, eylem mi yapalım, greve mi gidelim? Karşımızdaki yöneticilerin kulakları tıkalı. Bizlere karşı kin ve nefret besliyorlar.
  11 Yıldır seyyanen zam alamayan bir tek eğitimciler kalmışken "yerli, yersiz" kime yüklenmemi istiyorsunuz hocam söyleyin de ona yükleneyim. Muhalefete mi, ergenokona, balyoza ya da faiz lobisine mi yükleneyim. Kim yönetiyor bu ülkeyi 11 yıldır? Maaş zamlarını kim veriyor?
  mhmtygt33 bunu beğendi.

 9. #149
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  138
  iyileştirme yapmak istemedikleri açık, öncelikle zihniyetin değişmesi gerek. biz öğretmen miyiz bilim insanı mı? onlar öğretmen olarak görüyorlar. sistem de bir şekilde ona yönelmiş. çoğu akademisyen bir yerden sonra öğretmenlik yapmaya başlıyor gerçeklerle yüzleşince. Ancak öyp ile birlikte bir kıpırdanma oldu diye düşündü herkes ve gerçekten bilim yapmak isteyen başarılı insanlar bu mesleği seçmeye başladı ama yanılmışız sanki zihniyet değişmemiş. maaş konusu açılınca, onların ek dersi var zaten diyebiliyorsa bir bakan orada bir sorun var demektir.
  Her alanda kendileri göreve geldikten sonra ekonominin gelişimini koz olarak öne süren bir hükumetten durduk yere zam beklemeyin. onları zam yapmaya zorlamak gerekir. Üniversite hastanelerindeki doktorlara ek mesai, isteyene bir şirkette çalışma hakkını nasıl verdiler bir düşünelim? Tam gün yasasıyla sadece tek bir yerde çalışma zorunluluğu gelince bütün prof doktorlar bu maaşa çalışmayız deyip istifa ettiler ve hükumet de geri adım atıp farklı bir formül buldu.
  yukarıda arkadaşın ağlamayan bebeğe mama vermezler sözü biraz garip kaçmış ama sanırım bunu demek istemiştir.

 10. #150
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  ANKARA
  Mesaj
  845
  Hayır hiçbir girişimde bulunmamışlar. Başbakan bakmış askerin polisin maaşı az(!) biraz daha verelim yetmez, demiş. Bakmış TRT personelinin üzerine giyecek kıyafeti yok, şu elemanlara yıllık 1000 tl kıyafet yardımı yapalım, demiş. Müfettişlerin uzmanlık almaları için 3 yıl çok fazla şunu 2 yıla indirelim, demiş. Ayrıca müfettişlerin aylık ortalama 5000ini bulan maaşlarına ek, bunlara her gittikleri yerde yurtdışı da dahil olmak üzere hiltonda konaklama imkanı tanıyalım demiş. Ama bunların hepsini emin olun kendisi söylemiş!
  Siz takip edin veya etmeyin bu hakların hepsi üst düzey yetkililerin görüşmeleri neticesinde elde edildi. Bize gelince maaşına iyileştirme yapılması gereken sadece araştırma görevlileridir. Ben nasıl ki yard. doç'un prof'un umurunda değilsem, onlar da benim umurumda değil. Halihazırda bizi yetiştirmesi gereken insanların bizi engellemek için neler yaptıklarını görünce, hiç değil. Zaten en düşük yard. doç'un maaşı ek derslerle 5000'in altına düşmez. Ya doğudadır iyileştirme vs vardır ya batıdadır ek olarak yaptığı şeyler vardır. Ayrıca şu birkaç yıla kadar daha doğrusu ÖYP gelene kadar kimlere, hangi örgüt veya siyasi parti mensuplarına kadroların nasıl dağıtıldığını da biliyoruz. Bu sebeple de 11 yıldan beri hükumet karşıtı her eylem, arkasında akademisyenler grubunun desteğini buldu. Bunları herkes görüyor. Asker bile bu kadar açıktan devlet karşıtlığı yapmadı. Her neyse, benim söyleceğim şey sürekli insanlara negatif enerji yüklemek yerine mevcut enerjimizi olumlu adımlar atmak için kullanmak. İhtiyacımız olan şey siyaset yapmak değil, hakkımızı aramak.

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı bourne Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  iyileştirme yapmak istemedikleri açık, öncelikle zihniyetin değişmesi gerek. biz öğretmen miyiz bilim insanı mı? onlar öğretmen olarak görüyorlar. sistem de bir şekilde ona yönelmiş. çoğu akademisyen bir yerden sonra öğretmenlik yapmaya başlıyor gerçeklerle yüzleşince. Ancak öyp ile birlikte bir kıpırdanma oldu diye düşündü herkes ve gerçekten bilim yapmak isteyen başarılı insanlar bu mesleği seçmeye başladı ama yanılmışız sanki zihniyet değişmemiş. maaş konusu açılınca, onların ek dersi var zaten diyebiliyorsa bir bakan orada bir sorun var demektir.
  Her alanda kendileri göreve geldikten sonra ekonominin gelişimini koz olarak öne süren bir hükumetten durduk yere zam beklemeyin. onları zam yapmaya zorlamak gerekir. Üniversite hastanelerindeki doktorlara ek mesai, isteyene bir şirkette çalışma hakkını nasıl verdiler bir düşünelim? Tam gün yasasıyla sadece tek bir yerde çalışma zorunluluğu gelince bütün prof doktorlar bu maaşa çalışmayız deyip istifa ettiler ve hükumet de geri adım atıp farklı bir formül buldu.
  yukarıda arkadaşın ağlamayan bebeğe mama vermezler sözü biraz garip kaçmış ama sanırım bunu demek istemiştir.
  Evet bunu demek istedim. HAK VERİLMEZ, ALINIR demek istedim.
  aDNA ve shockhan bunu beğendiler.
  " Kimin himmeti milleti ise, o tek başına bir millettir." B.S.N.

Benzer Konular

 1. Akademik Personele Zam Yok (Çetinsaya)
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan globalerol
  Cevap: 26
  Son Mesaj: 08-07-2013, 15:19
 2. Hükümetten Memurlara Çok Güzel 2 Haber!
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 22-04-2013, 11:27
 3. Askeri Personele Anne ve Babasından Dolayı Tayin Hakkı
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 22-04-2013, 00:26
 4. YÖK'ün yeni akademik ilan sayfasına ulaşılamıyor
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan handikap
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 16-01-2013, 21:14
 5. Cevap: 2
  Son Mesaj: 05-06-2011, 01:28

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git