+ Konuyu Cevapla
Sayfa 6 - Toplam 47 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
Bulunan 51 den 60 - Toplam 461

Başka İlde Lisansüstü Yapan Araştırma görevlilerine Zorunlu 35. Madde Dayatması

Araştırma Görevlisi Forumunda Başka İlde Lisansüstü Yapan Araştırma görevlilerine Zorunlu 35. Madde Dayatması Konusunu İncelemektesiniz

Roboelektronik Demiş ki: Hocam, doktora tez aşamasında 35. madde görevlendirilmesini dekanlık nasıl engelleyebiliyor, yani bunun ...


 1. #51
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Alıntı Roboelektronik Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam, doktora tez aşamasında 35. madde görevlendirilmesini dekanlık nasıl engelleyebiliyor, yani bunun herhangi bir resmi prosedürü veya dayanağı var mı, alakanız için şimdiden teşekkür ederim.
  Resmi dayanağı kesinlikle yok. Fakat Doktora Tez aşamasında iken gitmek hem ÖYP li arkadaşların zorunlu hizmet sürelerinden düşmesi hem de Üniv. nin iş yükünü sizlerle azaltması bakımından mantıklı olduğu için alışıla geldi. YÖK bu konuda inisiyatif kullanan Üniv. lere de yaptırımda bulanmadı. Bulunduysa da elimize ulaşan bilgi yok. Ama doktora ders aşaması da, yüksek lisans ders aşaması da Yürütme Kurulu Kararı ile git- gel yapılmaması konusu koruma altına alındı.

 2. #52
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  04-2013
  Mesaj
  1
  alın arkadaşlar yazı...-20130416_113623.jpg
  Nazmi, aDNA, Oldboy ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

 3. 16-04-2013, 11:54

  Misafir


 4. #53
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  28
  Alıntı Oldboy Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  35.madde ile atananalar doktora tez aşamasına girdikten sonra üniversitelerine geri dönebiliyorlar hocam.
  hocam bu bılgıyle ılgı net bır bılgınız varmı dogrumu acaba bıldıgınız detayları paylasabılırmısınız?

 5. #54
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  ÖYP Usul ve Esasları'nda mevcut.

  " Dersleri başarı ile tamamlayarak tez aşamasına geçen ÖYP araştırma görevlileri, tez danışmanının olumlu görüşü ve YÖK Yürütme Kurulu kararı ile atandıkları yükseköğretim kurumunda tez çalışmalarını yürütebilirler."

  Aynı maddeyle görevlendirme olduğundan cari alımlar için de geçerli.
  aDNA ve papirus bunu beğendiler.

 6. #55
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  17.053
  Alıntı wildthing Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  alın arkadaşlar yazı...Resmin gerçek boyutunu görmek için tıklayın. 

Resmin Adı:	20130416_113623.jpg 
Görüntülenme:	112 
Büyüklüğü:	158,0 KB 
ID:	2008
  Teşekkürler hocam.
  aDNA bunu beğendi.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 7. #56
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  42
  Alıntı _tarihci Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Merhaba,
  Bu karar yüksek lisans yaparken başka üniversiteye atanıp orada tekrar yüksek lisansa başlayanları da kapsıyor mu? benim şu anda iki ayrı üniversitede yüksek lisans kaydım var. Bu durumda ben atandığım yerde mi kalacağım, yoksa eski üniversiteme mi döneceğim?
  Ben de aynı durumdayım. Devam etmekte olan bir YL eğitimim varken ÖYP ile atandım ve atandığım kurumda 2. bir YL eğitimne başladım. Şu an iki üniversiteye de kaydım var. Alınan karar bizi de etkiliyor mu etkilemiyor mu, bu konuda net bir bilgi var mı?

 8. #57
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Hocam ÖYP için değişen bir şey yok, ondan zaten görevlendirme zorunlu idi. Bu durum sadece cari alımla girenleri etkiliyor.

 9. #58
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  04-2013
  Mesaj
  150
  Alıntı Vahdet Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Artık Akademikpersonel.org ve Mobbingle Mücadele Derneği birlikte çalışmaktadır. Ben derneğin(MOBBİNGDER) İletişim Koordinatörlüğünü yürüteceğim yeni dönemde. Siz ve sizin durumunuzda olanlar irtibata geçerlerse gerekli adımları atarız. Artık bu konuda bir Farkındalık oluşturulmalı. YÖK Yürütme Kurulu Kararını ezenler sonuçlarına da katlanmalı...
  Vahdet hocam tamam çok güzel diyorsun... Bizlere de yardımcı olun lütfen... Ben kesinlikle gitmek istemiyorum!!!.... Mobbing ise bu mobbingin dibi. Askere alır gibi zorla bir insan gönderilebilir mi? Evli barklı insanları ne yapacağız benim gibi? Ayrıca zorla 35. madde ile gönderip, üstüne bir de senet imzalattırmak bildiğiniz tefeciliğe döküyor işi. Kafaya silah dayamak yerine kanunla yapıyorsun bu işi.İsteyen arkadaşların elbette önü kesilmesin, kabul ediyorum ama bir o kadar da mağdur olanlar için çok rica ediyorum kanuni birşeyler bulunsun. Evli bir insan için, onca borç harç içindeyken bir de kaldırıp başka bir şehirde ev kurmak ne demektir. Bu kararı verenler bunu neden düşünmüyor. Nasıl geçineceğiz? Dilencilik mi yapacağız? Yoksa ek iş mi tutacağız (sanki izin veriliyomuş gibi) ? Lütfen biri bana ne olacağını ve bu kararı verenlerin " ya kardeşim bak sana şu şu şu kolaylıkları sağlıyoruz" demelerini istiyorum. Kalk git demek çok kolay. Yani olay ya lisanüstü yapma, öyle kal... Ya da evlenme, yaşın 40 küsür olsun, onca senet sepetin altına gir, bu borcu bilen hocaların her türlü ayak işini yaparak MOBBİNG'in Allah'ını çek, açta açıkta kal demeye geliyor!!!! Bu karar kesinlikle detay düşünülmeden, bir çalıştay yapılmadan, hırsla verilmiş bir karardır. Amaç mağdur arkadaşları kurtarmaksa "isteğe göre" der ve onları kurtarırsın. Zorunlu dediğinde askeriye'den farkın kalmıyor. O zaman ben şunu sorarım. Ben seneti neden zorla imzalıyorum, bana yatacak yer versin, istihkak versin, yemek versin. Askerliğini asteğmen olarak yapmış biri olarak oradaki durum buydu. Maaşın vardı, görevleri yapıyordun ama aynı zamanda ucuzundan yatacak yer veriyordu, ucuzundan yemeğini veriyordu ve sen zorunlu diye devam ediyordun. O zaman bu koşullar olsun. Sen kalk git ama biz karışmayız demek koca devletin diyeceği birşey değildir! Dememelidir! Lütfen birşeyler yapılsın. Hatta tek yapılacak şey o maddeye isteğe bağlı kısmını eklemek.

  Araştırma görevlilerinin aynı ilde veya farklı bir ilde bir başka üniversitede lisansüstü öğrenim görmeleri, VE KİŞİNİN TALEP ETMESİ DURUMUNDA kadrolarının geçici olarak lisansüstü öğrenim gördükleri üniversitelere 2547 sayılı Kanun'un 35. maddesi uyarınca zorunlu olarak tahsis edilmesi, Yürütme Kurulu'nun 13.03.2013 tarihli toplantısında karar verilmiştir.
  Bilgilerinizi ve gereğini saygılarımla arz ederim.

  Madde bu şekilde olduğu anda sorun yok. Herkes kendi işine gücüne bakar. Gitmek isteyenin üstündeki baskı kalkar, gitmek istemeyenin de hayatı kararmaz. Evi dağılmaz.

  Bu cendereden kurtuluş nedir? fikri olan var mı?

  Bu yök'ün fax numarası imiş, dilekçeler çoğalırsa belki bir düzeltme yaparlar. Haydi mağdur arkadaşlar, boş durmayalım.. Evlerimiz dağılmasın...(Fax no :03122988195)
  aDNA ve aciftcibasi bunu beğendiler.

 10. #59
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Eğer yine de sizi zorlarlarsa hemen bir dava açar onu da EMSAL yaparız. Elimizden gelen en hızlı ve mantıklı çözüm bu. Ama ben Yürütme Kurulu Kararı üzerine iş yapacaklarını sanmam. Yaparlarsa bu YÖK ün pasifliği olur ki, bunu Üniv. ler göze alamaz. Her Üniv. personel alımı ve diğer idari işlemler için YÖK'e muhtaç. Siz olsanız bu durumda YÖK e özellikle taze Yürütme Kurulu Kararına hayır diyebilir misiniz?

 11. #60
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  04-2013
  Mesaj
  150
  Hocam zaten lafım üniversitelere değil, elbette YÖk'ün kararına karşı birşey yapmaları da beklenemez. Benim mantığımın almadığı konu şu; eğer binlerce kişinin hayatını, bakın üstüne basarak söylüyorum "hayatını" etkileyecek bir karar veriliyorsa çok yönlü düşünmeyi ve kararı detaylı bir süzgeçten geçirmeyi gerektirir. Ben şunu kabul ederim; araş. gör.lerin tamamı 22-24 yaş arası bir gruptadır ya da kanunla bu gruba sokarsın, herhangi bir şekilde evlenmeleri yasaktır, hiçbir şekilde aile bağları olmayan psikolojik bir komüniteye bağlıdırlar, hiçbir borç altına girme durumları yoktur, sadece salt robot gibi bireylerdir, o zaman istediğini yap... İstersen aya gönder, istersen fezaya çıkar, istersen yerin dibinde çalıştır. O adama hiçbir şey koymaz, evi sırtındadır.. Ha orası olmuş, ha burası... Hadi bu dediğim extreme bir durum. Tamam gençlere yardım edilsin, evet bu bir gerçek, yok diyende yalan söyler. Tüm üniversitelerde çalışan bazı hocalar, sırf tipini beğenmedi diye, sırf siyasi görüşü tutmadı diye, sırf hayata başka bakıyor hatta onları da geçtim, bizlerin tanımında "diğer işleri yapar" diye çok manalı bir cümle var ya, sırf ona dayanarak araş. gör'lere yıktıkları ve sesimizi çıkartamadığımız kişisel işleri yarım kalacak, bize yıktıkları araştırma ve bilim dışında kalan her türlü sekretarya, getir götür işleri başlarına kalacak diye amir yetkilerini kullanarak çoğu gitmek isteyen arkadaşa mobbing uyguluyor ve geleceklerini karartıyorlar. Bu arkadaşların Allah yardımcısı olsun. Eğer Büyüklerimiz bu arkadaşlara yardım ediyorlarsa, kabul elbette etsinler. Büyüklüğe de bu yakışır. Gitmek isteyen alır bavulunu, koşullar neyse gider. Peki ya diğer kalanlar.. Ben sırf AKADEMİSYEN olmak için Doğu üniversitesine geldiysem, burada zar zor bir düzen kurduysam, buradaki insanların dışardan geleni kabul etmeyen yapısını kırmak için 4 senedir uğraşıyorsam, yaşım 30 un üzerindeyse ve evliysem.... Ve bu insana zorla eşinden ayrıl, git başka yere, borcun dibini gör, senet imzala, aç kal, öl deniyorsa, bu bana batar arkadaş. Bu benim hayatımı karartır arkadaş! Ben mali olarak gitmeye hazır değilim ki!! O zaman doktoradan kaydımı mı sildireyim? İstifa mı edeyim akademisyenlikten?. Bu madde ilk çıkarken" ya gitmek isteyenlerin üzerinden hoca baskısını kaldıralım dışında nasıl bir düşünce oldu da, askerlik gibi zorunluluk geldi.?" Büyüklerimizin birşeyleri anlamaları ya da durumu analiz edebilmeleri için büyük tepkilere, yazılara, mitinglere, davalara gerek yok. 10 dakkasını ayırıp internete girmesi ile herşeyin analizini yapabilir. Kararın etkilerini çok rahat görebiirler. Dava açsam ne olacak vahdet hocam, bu seferde mimlenme korkusu ile yaşayacağım. Ne olacak bilmiyorum valla.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. YÖK'ün 35. Madde Dayatması
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan Altan
  Cevap: 95
  Son Mesaj: 21-08-2015, 11:47
 2. Araştırma Görevlilerine Ait 2547 Sayılı Kanunun 33. Maddesi
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 45
  Son Mesaj: 24-11-2014, 09:47
 3. bu yıl tercih yapan kamucular ve zorunlu hizmet
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan hopeless
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 06-08-2012, 15:01
 4. Cevap: 1
  Son Mesaj: 04-10-2011, 19:38
 5. Araştırma Görevlilerine Bir Soru Sormak İstiyorum
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan hedo5
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 29-06-2011, 13:06

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git