reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12
Bulunan 16 den 30 - Toplam 30

35. madde ile görevlendirme(senet+zorunlu hizmet) mi yoksa atandıgım üniversitede mi çalışma?

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda 35. madde ile görevlendirme(senet+zorunlu hizmet) mi yoksa atandıgım üniversitede mi çalışma? Konusunu İncelemektesiniz

teşekkür ediyorum. sizden başka bizi gören yok zaten işte bunun için birden fazla yerde yazmıştım. ...

 1. #16
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Nerden
  Konya
  Mesaj
  84
  teşekkür ediyorum. sizden başka bizi gören yok zaten işte bunun için birden fazla yerde yazmıştım. bir gören daha olur diye burada bekledim cevap göremeyince. bu işler gerçekten can sıkıcı çetrefilli imiş. biraz da kafa karışıklıgındandir. her neyse kusura bakmayın. madem cevap buradan geliyor buradan devam

  ayrıca burada sormadıgım hususları da sormustum. diger mesajları kaldırdım ancak hatırladıgım kadarı ile:

  39. madde ile gecici görevlendirme ile haftanın 2-3 günü alınan araştırma izni aynı şey mi?

  gibi. Biliyorsanız bu sorunun cevabını alabilirim.

  birde

  39. madde ile görevlendirme dilekcesi versem ne kadar zamanda neticelenir? dün arkadasım görevlendirme izni dilekcesini verdiginde haftada 2 gün izin almıstı. arastırma izni eşittir 39. madde ile görevlendirme ise durum aynıdır herhalde.

  39 ile görevlendirilmekteki amacım y.l derslerine ayda bir kaç kez gidip gelmek onun dısında evde calısmak. sıkıntı olur mu?

  39 ile görevlendirilsek herhangi bir kaybımız olur mu? maas, öyp bütcesinden bize sözde ayrıcalacak olan ödenek vs. birde bu ödenek icin ne zaman muracaat etmek uygun olur?

  bekliyorum cevaplarınızı. sukranlarımı sunarak.

 2. #17
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Hayır, 39. madde ile araştırma izni aynı şey değil. Araştırma izninde 2-3 gün eğitim üniversitenizde kalıp diğer günlerde atandığınız üniversiteye dönmeniz gerek.

  39. madde genelde çabuk çıkar ama tam süresini bilmiyorum.

  39 ile dediğinizde bir sıkıntı çıkmaz, dersinizin olmadığı günler evde olabilirsiniz. 39'dayken ödeneği kullanamazsınız, maaşta değişiklik olmaz.

 3. #18
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Nerden
  Konya
  Mesaj
  84
  peki, bildigim kadarıla 39 la görevlendirmede senet zorunlu hizmet vs olmuyor. bu durumda ifade ettiginiz gibi tek sorun bu ödenegi kullanamama. ödenegi tez döneminde kullanmayı dusunsem yani 39 la görevlendirme isteyip bu dönemi 2. ders dönemini tamamlasam daha sonra ödenek meselesine baksam?

  üni zaten esnek gördügüm kadarıyla ne zaman gelip ne zaman gittigimize karısmıyorlar. hocalar da genel itibariyle y.l yaptıgın icin baska yerde, gereken kolaylıgı gösteririz diyorlar. Bu durumda arastırma izni ya da 39 la görevlendirme talep edeyim mi? hangisi uygun olur ya da y.l dersleri zaten 2 hafta da bir o da hafta sonları idi hic ses etmeden bu şekilde gidip geleyim mi?

  son olarak gelecek donem y.l. yatay geçiş yapacagım şuan görevli oldugum uniye. buradaki fakulte sekreteri yatay geçiş yapabilmem için diger ögrencilerin tasıması gereken sartları tasımam gerektigini söyledi tüm dersleri geçmiş olmam ve minimum krediyi saglamam gibi. öyp liler icin de böylemidir? bu durumda saglayamasam benim icin öyp kapsamında y.la başlaa hakkının 2 döneminde oldugumdan tek secenek 35. madde ile y.l. yaptıgım üniye o vakit görevlendirme almaktan başka secenek kalmamış oluyor ilişik kesilmemesi icin degil mi? ya da sıfırdan burada y.l.a başlamak. Fakulte sekreteri bölye demisti. ancak yada alanında y.l yapıyor olmak kaydıyla öyp ye atandıgım icin herhalde sıfırdan başlama hakkımda olmuyor. ancak sekreter bunu bilmiyor. sizce durum nedir?

  cevabınızı bekliyorum. başka sormayacagım simdilik. tesekkürler.

 4. #19
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  3.505
  Alıntı ebuyusuf Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  peki, bildigim kadarıla 39 la görevlendirmede senet zorunlu hizmet vs olmuyor. bu durumda ifade ettiginiz gibi tek sorun bu ödenegi kullanamama. ödenegi tez döneminde kullanmayı dusunsem?

  bir de, üni zaten esnek gördügüm kadarıyla ne zaman gelip ne zaman gittigimize karısmıyorlar. hocalar da genel itibariyle y.l yaptıgın icin baska yerde gereken kolaylıgı gösteririz diyorlar. Bu durumda arastırma izni ya da 39 la görevlendirme talep edeyim mi? hangisi uygun olur ya da y.l dersleri zaten 2 hafta da bir o da hafta sonları idi hic ses etmeden bu şekilde devam mı edeyim?

  cevabınızı bekliyorum. başka sormayacagım simdilik. tesekkürler.
  39. Maddeyi istemek daha mantıklı bence ama karar sizin.

 5. #20
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Nerden
  Konya
  Mesaj
  84
  duzeltme yapıyordum cevaplamıssınız. son kısmı da cevaplarsanız...

  yeni bir durum eklemistim

 6. #21
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  3.505
  Atandığınız tarihten itibaren iki dönem içinde görevlendirme almalısınız. Tez döneminde danışmanınızın da onayıyla atandığınız okula dönebilirsiniz, baştan başlamanıza gerek yok. 35. maddeyle görevlendirme alıp tez döneminde geçerseniz teziniz bitene kadar zorunlu göreviniz de biter.

 7. #22
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Ilisik kesilmemesi icin eylule kadar 35. madde islemlerini baslatmaniz ya da yatay gecis yapmis olmaniz gerekiyor. Bence siz 35. madde dilekcesini verin, boylece 2 donem konusu kapansin. Zaten onun sonuclanmasi eylulu bulur, kabul edilmezse de yatay gecis yaparsiniz olur biter.

 8. #23
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Nerden
  Konya
  Mesaj
  84
  ancak yök ten bir bayan ocak a kadar (şimdi ocakta atandık ya) geçiş ya da 35 görevlendirme olmalı demisti eylül degil. diger bir husus ben evimi buraya taşıdım canakkaleye. burada olmayı dusunuyorum. evli oldugum icin ilişik kesilme gibi bir riskle kesin olarak karşılaşmadan şehir degişikligi düşünemem zaten istemiyorum da. Ayrıca senet zorunlu hizmet bana hiç sıcak gelmiyor kefil bulmam da zor. Bu durumda:

  35. madde ile görevlendirme süreci bir kaç ay süruyor malum oldugu üzre. Görevlendirme dilekcesini eylülde vermem gerekse (yatay geçiş mümkün olmaması gibi nedenlerle) 2 dönem içinde geçiş süresini neticelenmesi aşacak olsa sorun olur mu? Yani diger bir deyişle dikkate alınan dilekce verme zamanı mı neticelenme zamanımı?

  şimdi 35 le görevlendirme istesem (hani yeni tasa bu haliyle gecerse senetliler sözde daha garantide olacak) ancak yasa senet imzalamayanların aleyhine bir durum teşkil etmeyecek şekilde şekillense dilekce verdikten sonra bu istegimizden vazgecebilir miyiz?

  şimdi sadece bu dönem rahat y.l derslerine devam etmek ve evde calışmak icin sadece 39 la geçici görev istesem devamında mutlaka 35 le görevlendirme isteme gibi bir zorunluluk yok degil mi? Yani 39 un ardından 35 gelmeli mi?

  Bu öyp de ne illet bir şey deşeledikçe abuk subuk şeyler püskürtüp duruyor. Arkadaşlar kusura bakmayın. Sıkıntı oluyorsa cevalamayabilirsiniz. Kırılmayız. Bu kadarı bile çoktan yeterli. Teşekkürler. Minnettarız. Yolunuz düşerse çanakkaleye bekleriz. Ağırlarız. Haberdar etmeniz yeter.

 9. #24
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Hocam ÖYP eşeleyince bir şeyler püskürtmüyor, siz gayet basit olan durumunuzu kendi kendinize karmaşıklaştırıyorsunuz.

  Bakın siz ocakta atandınız, bahar dönemi sizin lisansüstü eğitime başlamak için ilk hakkınız, güz dönemi de ikinci hakkınız. Eğer güz dönemi başladığında eğitime (ÖYP kapsamında) başlamamış olursanız işten çıkarılırsınız. Orada bahsedilen 1 yıl, bir takvim yılı değil, 2 dönem yani güz ve bahar. Güz dönemi de eylülde başladığından eylüle kadar görevlendirme almak ya da yatay geçiş yapmak zorundasınız dedim.

  Dikkate alınan 35. madde işlemlerini başlatmış olmanız, yani dilekçeyi verme zamanınız.

  35'le görevlendirme istedikten sonra vazgeçebilirsiniz tabii ama o da bir hayli uzun ve sıkıntılı bir süreç. Ve vazgeçtiğinizde Çanakkale'de eğitime devam etmelisiniz mutlaka.

  Eğer eğitiminize Necmettin Erbakan'da devam edecekseniz evet 35 istemek zorundasınız, 39la eğitiminize devam edemezsiniz.

  Sizin iki seçeneğiniz var, ya şimdi 35 dilekçesini verir 2 dönem derdinden kurtulur, tez döneminde de 35i iptal edip Çanakkale'ye dönersiniz ya da bir dönem görevlendirme almadan geçirir, ikinci dönemin başında yatay geçiş için başvurur, şartlar uymazsa 35 dilekçesini verirsiniz. Durumunuz bu kadar basit.
  Son düzenleyen sidneh, 03-03-2013 saat 14:01.
  Mr December bunu beğendi.

 10. #25
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Nerden
  Konya
  Mesaj
  84
  tamam. anladım. ancak erbakanda sadece bu dönem devam etmek istiyorum bu durumda bu dönemlik 39 alıp 39la devam edebilirim. kastettiginiz sürekli erbakanda 39 la devam edemeyecegim?

  simdi bekliyorum (bu arada 39la gecici görevlendirme alıp erbakandaki y.l a gidip gelir ve evde calısabilirim) eylülde yatay gecis yapıyorum sıkıntı olursa ( mesela onların yatay gecis sartlarını tasımama gibi) 35. madde dilekcesini eylülde verip erbakana geciyorum. Ancak burada aynı bölüm, abd bulundugundan dolayısıyla yüksek lisans yapma imkanım oldugundan ve 35 görevlendirme kurum insiyatifinde oldugundan gecisimi onaylamayabilirler. bu durumda sıfırdan burada canakkalede başlayabilirim? erbakandaki y.l a da devam edebilirim.

  dogru anlamışsam onaylamanız yeterli. degilse o noktaları duzeltmenizi rica ediyorum. gene de epey sey ögrendik sizden. cok tesekkür ediyorum kardesim.

 11. #26
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Evet, doğru anlamışsınız. Ancak Çanakkale'de sıfırdan başlamanız durumunda Erbakan'daki derslerinize gitmenize büyük ihtimalle izin vermezler, o durumda iki yüksek lisansı bir arada yürütebilmek size kalmış.

 12. #27
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Nerden
  Konya
  Mesaj
  84
  tesekkür ediyorum. ilgine. allah razı olsun... şimdilik bu kadar.

 13. #28
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Sizden de Allah razı olsun hocam, kolay gelsin.

 14. #29
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Nerden
  Konya
  Mesaj
  84
  Alıntı sidneh Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Sizden de Allah razı olsun hocam, kolay gelsin.
  sidneh hocam son durumu belirtmek istedim. yukarıda uzun uzun yazıstık. sonra ben yok ile görüstüm. uzun ugraslar neticesinde şimdi y.l. yatay gecisi kabul ettiler. tesekkürler tekrar.

 15. #30
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Sevindim hocam, doğrusu da buydu zaten.


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. 39. Madde ve Zorunlu Hizmet
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan seven58
  Cevap: 26
  Son Mesaj: 11-09-2016, 19:58
 2. Cevap: 50
  Son Mesaj: 22-01-2016, 22:59
 3. 35. Madde ile Görevlendirilme - Zorunlu Hizmet
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan sinanoglu
  Cevap: 24
  Son Mesaj: 01-01-2015, 20:48
 4. Madde 35'te senet yapılması gerektiğini söyleyen madde nerede?
  ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Mr December
  Cevap: 25
  Son Mesaj: 22-08-2014, 11:01
 5. Cevap: 1
  Son Mesaj: 25-07-2011, 18:39

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git