+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 3 İlkİlk 123 SonSon
Bulunan 11 den 20 - Toplam 30
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

35. madde ile görevlendirme(senet+zorunlu hizmet) mi yoksa atandıgım üniversitede mi çalışma?

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda 35. madde ile görevlendirme(senet+zorunlu hizmet) mi yoksa atandıgım üniversitede mi çalışma? Konusunu İncelemektesiniz

1. ÖYPli olduğunuzdan normal lisansüstü öğrencisi süreçlerine dahil olmuyorsunuz, öyle olsa lisansüstü kabulleri bittikten sonra ...


 1. #11
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  1. ÖYPli olduğunuzdan normal lisansüstü öğrencisi süreçlerine dahil olmuyorsunuz, öyle olsa lisansüstü kabulleri bittikten sonra lisansüstüne öğrenci almazlardı. Bunu en net YÖK cevaplayabilir sanırım, bence bu konuda YÖK'e görüş sorun, onlar da beklemelisiniz derse bekleyeceksiniz mecburen.

  2. Müracaat eder geçiş yaparsınız ancak bir aksilik olur da geçemezseniz son hakkınızı da kaybetmiş olursunuz.

  3. Bildirmeniz derslere gitmeye izin almak ya da 39/35. madde sürecini başlatabilmeniz için gerekli.

  4. ÖYPli olduğunuzdan herhangi bir sınava girmenize gerek yok diye biliyorum.

  5. Eğer bu dönemi görevlendirme almadan geçirirseniz ÖYP kapsamında sayılmaz, yl bitirme sürenizden bir dönem eksilmiş olur. Yatay geçiş yapamazsanız sıfırdan başlayabilirsiniz okul kabul ederse, yl şartlı girdiğinizden okul kabul etmeyebilir, o yüzden başlayamazsınız denmiştir. 35. madde ile görevlendirme de isteyebilirsiniz.

  6. Şu an 35 dilekçesi vermeniz sadece 2 dönem riskinden kurtulmanızı sağlar, bu konuda kararı verecek olan sizsiniz.

 2. #12
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Nerden
  Konya
  Mesaj
  84
  Alıntı kaamos Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  hocam atandığınız anabilim dalı'nda b ünv.de yl var mı yok mu?
  var doktora da var

  - - - Güncellendi - - -

  sidneh hocam yoku aradım cevap vermiyorlar üniversiteden sorumlu kisiler. daha sonra deneyecegim. bir sabah erken saatlerde gorusme lutfetmislerdi. gene denerim. şuan fikrim daha net. burada kalmak istiyorum. bu durumda yatay gecis icin tekrar görüsecegim. kabul etmezlerse gelecek dönemi bekleyecegim. insaallah sorun olmaz. zaten olsa da 35. madde ile görevlendirme de isteyebilirsiniz. demissiniz. onu degerlendiririm. şuan Eğer bu dönemi görevlendirme almadan geçirirseniz ÖYP kapsamında sayılmaz, yl bitirme sürenizden bir dönem eksilmiş olur. ) noktası karıstırdı biraz. bunu netleştirmeliyim. eger öyle ise 39. madde ile grev alsam illah görev aldıgım uni demi olmalıyım bilmiyorum. ya da zaten aynı bölüm aynı abd de yaptıgımdan yatay gecis yapınca direkt bu 2 ders dönemim öyp kapsamında degerlendirilir mi acaba.

  şimdi biraz daha net. ek acıklamalarınız olursa beklemedeyim kaamos sidneh. çok tesekkür ediyorum. sıkıntılarınızı allah gidersin

 3. #13
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  647
  yatay geçiş yaptığınızda ders dönemi - tez dönemi, hangi aşamadaysanız artık, sıfırdan başlamaz; yani yl süreniz en baştan 3 yıl gibi olmaz, ne kadar vaktiniz kalmışsa o sürede yl bitmek zorunda.
  39 isterseniz 39la görev aldığınız yerde derslere girmekten sorumlu olursunuz, atandığınız yerde kalmazsınız.
  35e başvurabilirsiniz, ama atandığınız yerde yl olduğu için muhtemelen kabul edilmeyecektir.
  öypliler enstitünün kendi belirlediği akademik takvimden bağımsız kayıtlanır. yatay geçiş için enstitünüze bi sonraki dönemi beklemeyeceğinizi kanıtlamalısınız.

 4. #14
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Nerden
  Konya
  Mesaj
  84
  merhaba. tamam ancak

  39. la y.l yaptıgım uniye görev alırsam tamam derslere girmek zorunda oluyorum, peki hafta ici tüm gün de orada olmamı isterler mi yoksa derslere girmek yeterli olu gerisine karışmazlar mı?

  yatay gecisde sonraki dönemi beklemeyecegimi nasıl kanıtlarım? sorun tam olarak burada.

  bir de dün konu hakkında en net bilgiye sahip olarak görünen enstitu sekreteri ile görüstüm. öncelikle yapmam gereken öyp atamasından önce baslayıp devam eden y.l. öyp kapsamına aldırmam gerektigini söyledi. bunun icin şuan görev yaptıgım ça akkale üniversitesi öyp koordinatorlugune y.l ögrenci belgemle birlikte bir dilekce vermem gerektigi bu dilekcenin yoke gidecegini söyledi. ancak bir arkadas bu dilekceyi y.l yaptıgım uni necmettin erbakan öyp koordinatorlugune vermem gerektigini söyluyor. sekreterin verdigi bilgi dogrumu tamamıyle?

 5. #15
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  39la sadece öğrencisiniz, derslerden gerisine karışmazlar.

  Yatay geçiş sürecini sadece YÖK kanıtlayabilir, normalde bildiğim ÖYPliler normal lisansüstü süreçlerine dahil değildir, ayrı muamele görürler.

  Dilekçeyi Çanakkale'ye vereceksiniz, Çanakkale benim bu personelim Necmettin Erbakan'da yüksek yapıyor, ben de kabul ediyorum diye YÖK'e bildirecek.

 6. #16
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Nerden
  Konya
  Mesaj
  84
  teşekkür ediyorum. sizden başka bizi gören yok zaten işte bunun için birden fazla yerde yazmıştım. bir gören daha olur diye burada bekledim cevap göremeyince. bu işler gerçekten can sıkıcı çetrefilli imiş. biraz da kafa karışıklıgındandir. her neyse kusura bakmayın. madem cevap buradan geliyor buradan devam

  ayrıca burada sormadıgım hususları da sormustum. diger mesajları kaldırdım ancak hatırladıgım kadarı ile:

  39. madde ile gecici görevlendirme ile haftanın 2-3 günü alınan araştırma izni aynı şey mi?

  gibi. Biliyorsanız bu sorunun cevabını alabilirim.

  birde

  39. madde ile görevlendirme dilekcesi versem ne kadar zamanda neticelenir? dün arkadasım görevlendirme izni dilekcesini verdiginde haftada 2 gün izin almıstı. arastırma izni eşittir 39. madde ile görevlendirme ise durum aynıdır herhalde.

  39 ile görevlendirilmekteki amacım y.l derslerine ayda bir kaç kez gidip gelmek onun dısında evde calısmak. sıkıntı olur mu?

  39 ile görevlendirilsek herhangi bir kaybımız olur mu? maas, öyp bütcesinden bize sözde ayrıcalacak olan ödenek vs. birde bu ödenek icin ne zaman muracaat etmek uygun olur?

  bekliyorum cevaplarınızı. sukranlarımı sunarak.

 7. #17
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Hayır, 39. madde ile araştırma izni aynı şey değil. Araştırma izninde 2-3 gün eğitim üniversitenizde kalıp diğer günlerde atandığınız üniversiteye dönmeniz gerek.

  39. madde genelde çabuk çıkar ama tam süresini bilmiyorum.

  39 ile dediğinizde bir sıkıntı çıkmaz, dersinizin olmadığı günler evde olabilirsiniz. 39'dayken ödeneği kullanamazsınız, maaşta değişiklik olmaz.

 8. #18
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Nerden
  Konya
  Mesaj
  84
  peki, bildigim kadarıla 39 la görevlendirmede senet zorunlu hizmet vs olmuyor. bu durumda ifade ettiginiz gibi tek sorun bu ödenegi kullanamama. ödenegi tez döneminde kullanmayı dusunsem yani 39 la görevlendirme isteyip bu dönemi 2. ders dönemini tamamlasam daha sonra ödenek meselesine baksam?

  üni zaten esnek gördügüm kadarıyla ne zaman gelip ne zaman gittigimize karısmıyorlar. hocalar da genel itibariyle y.l yaptıgın icin baska yerde, gereken kolaylıgı gösteririz diyorlar. Bu durumda arastırma izni ya da 39 la görevlendirme talep edeyim mi? hangisi uygun olur ya da y.l dersleri zaten 2 hafta da bir o da hafta sonları idi hic ses etmeden bu şekilde gidip geleyim mi?

  son olarak gelecek donem y.l. yatay geçiş yapacagım şuan görevli oldugum uniye. buradaki fakulte sekreteri yatay geçiş yapabilmem için diger ögrencilerin tasıması gereken sartları tasımam gerektigini söyledi tüm dersleri geçmiş olmam ve minimum krediyi saglamam gibi. öyp liler icin de böylemidir? bu durumda saglayamasam benim icin öyp kapsamında y.la başlaa hakkının 2 döneminde oldugumdan tek secenek 35. madde ile y.l. yaptıgım üniye o vakit görevlendirme almaktan başka secenek kalmamış oluyor ilişik kesilmemesi icin degil mi? ya da sıfırdan burada y.l.a başlamak. Fakulte sekreteri bölye demisti. ancak yada alanında y.l yapıyor olmak kaydıyla öyp ye atandıgım icin herhalde sıfırdan başlama hakkımda olmuyor. ancak sekreter bunu bilmiyor. sizce durum nedir?

  cevabınızı bekliyorum. başka sormayacagım simdilik. tesekkürler.

 9. #19
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  3.817
  Alıntı ebuyusuf Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  peki, bildigim kadarıla 39 la görevlendirmede senet zorunlu hizmet vs olmuyor. bu durumda ifade ettiginiz gibi tek sorun bu ödenegi kullanamama. ödenegi tez döneminde kullanmayı dusunsem?

  bir de, üni zaten esnek gördügüm kadarıyla ne zaman gelip ne zaman gittigimize karısmıyorlar. hocalar da genel itibariyle y.l yaptıgın icin baska yerde gereken kolaylıgı gösteririz diyorlar. Bu durumda arastırma izni ya da 39 la görevlendirme talep edeyim mi? hangisi uygun olur ya da y.l dersleri zaten 2 hafta da bir o da hafta sonları idi hic ses etmeden bu şekilde devam mı edeyim?

  cevabınızı bekliyorum. başka sormayacagım simdilik. tesekkürler.
  39. Maddeyi istemek daha mantıklı bence ama karar sizin.

 10. #20
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Nerden
  Konya
  Mesaj
  84
  duzeltme yapıyordum cevaplamıssınız. son kısmı da cevaplarsanız...

  yeni bir durum eklemistim

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. 39. Madde ve Zorunlu Hizmet
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan seven58
  Cevap: 26
  Son Mesaj: 11-09-2016, 20:58
 2. Cevap: 50
  Son Mesaj: 22-01-2016, 22:59
 3. 35. Madde ile Görevlendirilme - Zorunlu Hizmet
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan sinanoglu
  Cevap: 24
  Son Mesaj: 01-01-2015, 20:48
 4. Madde 35'te senet yapılması gerektiğini söyleyen madde nerede?
  ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Mr December
  Cevap: 25
  Son Mesaj: 22-08-2014, 12:01
 5. Cevap: 1
  Son Mesaj: 25-07-2011, 19:39

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git