reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 4 İlkİlk 1234 SonSon
Bulunan 11 den 20 - Toplam 31

Eşi Öğretmen Olan Akademik Personelin Eş Durumu Tayini ?

Uzman Forumunda Eşi Öğretmen Olan Akademik Personelin Eş Durumu Tayini ? Konusunu İncelemektesiniz

kaamos Demiş ki: öğretmen eş uzman eşin yanına gelir. doğu-batı ayrımı yok. çok teşekkkürler...


  1. #11
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    05-2013
    Mesaj
    23
    Alıntı kaamos Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    öğretmen eş uzman eşin yanına gelir. doğu-batı ayrımı yok.
    çok teşekkkürler
    kaamos bunu beğendi.

  2. #12
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2012
    Mesaj
    40
    ben ekimdeki öyp yi kazandım. öyp yüksek lisans alımları ocak sonu şubat başı gibi olacakmış. şubatta eş durumu tayinleri var (eşim öğretmen), kadromun o üniversiteye gitmesi de yaklaşık 2 ayı buluyormuş. sorum kadromun üniversiteye gitmeden önce yani gecici görevlendirmedeyken meb eş durumu tayini isteyebilir miyiz?

    - - - Güncellendi - - -

    Alıntı havaci kou Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ben ekimdeki öyp yi kazandım. öyp yüksek lisans alımları ocak sonu şubat başı gibi olacakmış. şubatta eş durumu tayinleri var (eşim öğretmen), kadromun o üniversiteye gitmesi de yaklaşık 2 ayı buluyormuş. sorum kadromun üniversiteye gitmeden önce yani gecici görevlendirmedeyken meb eş durumu tayini isteyebilir miyiz?
    Nazmi hocam yardımlarınız bekliyorum

  3. #13
    Araştırma Görevlisi
    Üyelik Tarihi
    06-2011
    Mesaj
    797
    O üniversiteye atamanızın yapıldığı yazısı elinizde ise sorun yok. Çünkü başvuruda 2 şey istenir ya orada çalıştığınıza dair görev yeri belgesi ya da orada çalışacağınıza dair atama kararnamesi. Başka hiç bir belge kabul edilmez. Sizin il milli eğitim kabul etse dahi yukarıdan geri döner.

  4. #14
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2012
    Mesaj
    40
    Alıntı merzer Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    O üniversiteye atamanızın yapıldığı yazısı elinizde ise sorun yok. Çünkü başvuruda 2 şey istenir ya orada çalıştığınıza dair görev yeri belgesi ya da orada çalışacağınıza dair atama kararnamesi. Başka hiç bir belge kabul edilmez. Sizin il milli eğitim kabul etse dahi yukarıdan geri döner.
    hocam 39. madde ile atamam yapılırsa şubat meb eş durumu tayinlerinde başvuru yapabilir miyiz?

  5. #15
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı havaci kou Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hocam 39. madde ile atamam yapılırsa şubat meb eş durumu tayinlerinde başvuru yapabilir miyiz?
    Hayır yapamazsınız.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  6. #16
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Nerden
    A, A
    Mesaj
    13
    iyi günler merhaba,
    ben bir üniversitede iki yıldan beri araştırma görevlisi olarak çalışmaktayım. haziran ayında nikah yapmayı düşünüyorum. ayrıca kadromun bulunduğu üniversiteden başka bir üniversiteye geçmek istiyorum. eşim adaylığı kalkmış bir öğretmen. benim merak ettiğim konu örneğin ben ağustos eş durumu tayinleri esnasında başka bir üniversitedeki kadromu yeni almış olursam, nikahlı eşimin, yeni kadro aldığım üniversitenin olduğu şehre, eş durumundan atanmasında bir sakınca olur mu?
    teşekkürler

  7. #17
    Akademik Forum
    Misafir
    Milli eğitim bakanlığı eş durumundan tayin kontenjanı açar ve ayrıca bir madde koymaz ise bir sorun olmaz

  8. #18
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    07-2014
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    147
    Alıntı sophisticated85 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    iyi günler merhaba,
    ben bir üniversitede iki yıldan beri araştırma görevlisi olarak çalışmaktayım. haziran ayında nikah yapmayı düşünüyorum. ayrıca kadromun bulunduğu üniversiteden başka bir üniversiteye geçmek istiyorum. eşim adaylığı kalkmış bir öğretmen. benim merak ettiğim konu örneğin ben ağustos eş durumu tayinleri esnasında başka bir üniversitedeki kadromu yeni almış olursam, nikahlı eşimin, yeni kadro aldığım üniversitenin olduğu şehre, eş durumundan atanmasında bir sakınca olur mu?
    teşekkürler
    Eğer çalıştığınız kurum devlet üniversitesiyse, sorun olmaz. Ama sigortalı çalışanlar için 3 yıl gibi bir bekleme söz konusu olacağından bahsediyor taslakta. Aksi halde bir yonetmelik çıkmazsa, eşiniz yanınıza tayin isteyebilir.
    1 yıl 365 dündür.

  9. #19
    Akademik Forum
    Misafir

    Eş durumu

    Peki Hocam ben emekli askeri personelim.eşim öğretim görevlisi...bulunduğumuz şehir dışında benim emeklilikte yaşamak istediğim yere tayin edilecekmi? Saygılar..

  10. #20
    Araştırma Görevlisi
    Üyelik Tarihi
    11-2012
    Mesaj
    570
    Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Peki Hocam ben emekli askeri personelim.eşim öğretim görevlisi...bulunduğumuz şehir dışında benim emeklilikte yaşamak istediğim yere tayin edilecekmi? Saygılar..

    Akademik personelin tayin hakkı yoktur,siz emekli değil çalışıyor olsanız da durum değişmez





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Araştırma Görevliliğinde Eş Durumu Tayini
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan Calculus06
    Cevap: 18
    Son Mesaj: 15-06-2015, 18:04
  2. MEB Eş Durumu ve Yüksek Lisans Özür Tayini
    ÖYP Yönetmelikleri forum içinde, yazan maliyemuz
    Cevap: 14
    Son Mesaj: 28-12-2012, 13:25
  3. Akademik personelin özlük haklarına ilişkin SORU ÖNERGESİ
    Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan VeK
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 21-12-2012, 17:14
  4. öğretmenin ÖYP'li eş özrü tayini benzer durumda olan ya da bilgisi olan var mı?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan yevu
    Cevap: 6
    Son Mesaj: 18-12-2011, 13:50
  5. akademik personelin ales gecerliliği
    ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan aylinnn
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 13-04-2011, 02:12

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git