+ Konuyu Cevapla
Sayfa 6 - Toplam 12 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
Bulunan 51 den 60 - Toplam 115

ÖYP Başarısızlık Durumu

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda ÖYP Başarısızlık Durumu Konusunu İncelemektesiniz

bu konuda şuanda herhangi bir adım atılıyor mu? ortada çok büyük bir haksızlık var... başarısızlık ...


 1. #51
  Akademik Forum
  Misafir
  bu konuda şuanda herhangi bir adım atılıyor mu?

  ortada çok büyük bir haksızlık var... başarısızlık durumunda senet tahsili ihtimali bile ileriye dönük psikolojisi ciddi manada sarsılmış akademisyen adaylarının doğmasına sebep olabilecek bir düzenleme.

  akademik zam güzel geldi evet ama bana sorarsanız bir 35. madde mağduru olarak zamdan ziyade öncelikle şu düzenlemenin kaldırılmasını isterdim
  mtht_akgn bunu beğendi.

 2. #52
  Editör
  Üyelik Tarihi
  10-2014
  Mesaj
  589
  Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  bu konuda şuanda herhangi bir adım atılıyor mu?

  ortada çok büyük bir haksızlık var... başarısızlık durumunda senet tahsili ihtimali bile ileriye dönük psikolojisi ciddi manada sarsılmış akademisyen adaylarının doğmasına sebep olabilecek bir düzenleme.

  akademik zam güzel geldi evet ama bana sorarsanız bir 35. madde mağduru olarak zamdan ziyade öncelikle şu düzenlemenin kaldırılmasını isterdim
  Atandığım yerde eğitim olduğundan senet falan imzalamadım, zorunlu hizmetim falan da olmayacak fakat bu konu nedense beni de çok rahatsız ediyor.

  Benimle ilgisi olmasa da atandığı yerde eğitim almayan ÖYP'lilere uygulanan bu ağır şartlarbenim de canımı çok sıkıyor. Bu açıdan yasal sınırlar çerçevesinde her türlü desteğe hazırım.
  mtht_akgn bunu beğendi.
  2013 Temmuz ÖYP Araştırma Görevlisi, 2015 Kasım TÜBİTAK Doktora Bursiyeri

  Reviewer @ Journal of Intelligent Manufacturing (Springer), Journal of Manufacturing Systems (Elsevier), International Journal of Production Economics (Elsevier)

 3. #53
  Akademik Forum
  Misafir
  Bu konu, atandığı yerde eğitim gören öyp'lileri de ilgilendiriyor. Kısacası bütün öyp'lileri ilgilendiriyor. Senet yapanların da yapmayanların da zaman aşımı durumunda okul ile ilişkileri kesiliyor, kadro yanıyor. Senet imzalayanlar işlerini kaybettikleri yetmezmiş gibi bir de ağır tazminatlarla uğraşırken diğerleri (atandıkları yerde doktora yapanlar) ise sadece işini kaybetmiş oluyor. Her halükarda doktorayı 6 yılda tamamlayamayanlar işten atılıyor. Normal (cari) 33/a kadrosu gibi değil yani. Bir nevi koşullu 33/a kadrosu gibi. Zamanında bitir ve kadron devam etsin deniyor, yoksa 50/d gibi seni işten atarım deniyor. Kısacası öyp kadroları gerçek 33/a kadroları değildir, 50/d ile 33/a kadroları arasında kalan ve her ikisinin de özelliklerini biraz taşıyan geçiş kadrolarıdır. Nedense pek çok öyp'li bunun farkında değil, nasıl olsa 33a (daimi) kadro diye rahat hissediyor millet kendisini ama ortada rahat bir durum yok ki, öyp kadroları gerçek 33/a kadroları değil malesef bu yönetmelikle belirlenmiş. Ama öyp'nin avantajlı yönlerini de bizlere artık sunmuyorlar, yurtdışı eğitim hakkını kullanamıyoruz, ödenekler gelmiyor, ofis malzemesi laboratuvar malzemesi alamıyoruz, akademik seyahat yapamıyoruz, normal 33a kadrosunda olmayan avantajları bizler de kullanamıyoruz yani normal 33/a'dan farkımız kalmıyor, bu yüzden de ben normal sürede bitiremeyip işten atılırsam dava açacağım benim normal 33/a kadrosundan farkım yok diyeceğim: ne ödenek verdiniz ne bişey.. Yönetmeliklerde yazan sözlerin hiçbiri tutulmadı, beni işten atamazsınız diyerek normal 33a'lılar gibi eğitim süresi kısıtlaması olmadan işime devam edebilmek için hakkımı mahkemede arayacağım (ben de atandığım yerde eğitim almaktayım senet yapmadım ama hepimiz ipin ucundayız).
  vlemincx ve mtht_akgn bunu beğendiler.

 4. #54
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Mesaj
  120
  Gündemimizdeki en önemli konunun bu olması gerekiyor.Adam yüksek lisans veya doktorayı bitiremediği için zaten en büyük cezayı kendine kesmiş oluyor.Böyle bir durumda bir de aldığın paraları ver demek haksızlıktır.
  mtht_akgn bunu beğendi.

 5. #55
  Akademik Forum
  Misafir
  nedense akademik zam dan sonra tek sorun 50 d imiş gibi bir hava estiriliyor.

  bu 35. madde ve beraberinde getirdiği zorunluluklarıya ortada çok büyük bir hukuk katliamı var,

  tamam her türlü hakkımızı sonuna dek kovalayalım ama akademik camiada bir adım atılacaksa ÖNCELİKLİ OLARAK bu konuda bir adım atılması gerekiyor.
  edimvar ve mtht_akgn bunu beğendiler.

 6. #56
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Nerden
  cosmos
  Mesaj
  226
  YLSY ile yurtdışına gidenlerden de başarısızlık durumunda senet talep ediliyor çünkü adam burslu statüde gidiyor. her ne kadar psikolojik baskı yaratsa da...hadi bu anlaşılır bir durum

  yurticinde 50d li olanlar da senet imzalamayan OYP li ler de her hangi bir yaptırıma maruz kalmadan, rahat kafayla, istifa da edebiliyor, başarısızlık durumunda ne olurum derdini de yaşamıyor.

  senet imzalayanlar ise işini kaybetmek yetmezmiş gibi bir de astonomik rakkamlarla uğraşacak?

  niye... ben burslu öğrenci miyim ? 50d den ya da diğer öyp lilerden ne farkım var...

  hal böyleyken ilk sırada olması gereken konu hukuken de ahlaken de vicdanen de açık ara SENET meselesidir...

  sonuna kadar katılıyorum
  mtht_akgn ve Ink Bottle bunu beğendiler.
  h'aykırı'yorum

 7. #57
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  16
  Merhaba, ben 2 senedir ÖYP araştırma görevlisiyim. Tezli yüksek lisans öğrencisiyim. 4. yarıyılın sonuna geldim. Şu anda tek dersten kaldım. O da zorunlu ders. Hocayla yıldızım barışmıyor. Kadın notu da zaten kıra kıra kuşa çeviriyor. Konuşuyorum ediyorum kar etmiyor. Bugün insaf ederse not düzeltme şansı var. ama eğer yapmazsa, başıma neler gelecek? 45 binlik senede imza atmış durumdayım. İşimden olup senet mi ödeyeceğim. Yoksa komple bu dünyadan geçip gideyim mi bana ne dersiniz?

 8. #58
  as712
  Misafir
  Zorunlu dersi baska bir yerde alma imkaniniz yok mu acaba\ Bolum baskaniniz ve danismaninizla konusun belki resmi olmasa da tezinize baslatirlar seneye dersi ve tezi beraber alip ayni anda bitirmenize izin verirler//

 9. #59
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  16
  Bölüm başkanımla şimdi konuştum. YÖK'ün ve bizim okulun enstitünün öyp yönetmeliğinin çıktısını al getir. Danışmanınla Pzt günü inceleyelim dedi. Çünkü YÖK 4. yarıyılın sonunda hem ilişiği kesmek hem de kefalet senedini ödetmekten bahsediyor. Ne olacak bu işin sonu bilmiyorum. Keşke kendi kurumuma dönüp tezimi orda yapsam. Dersi de başka bir yerden alabilsem.

  Aksi gibi de okulda herkes izinde...Bi beni dersten bırakan hoca var. Bir de dersin diğer hocası var. O da yapacak bir şeyim yok diyor. Danışmanım desen o kadınla aynı ortama bile girmiyorlar konuşmayı geçtim.
  Son düzenleyen okyanuss, 06-02-2015 saat 12:48.

 10. #60
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  04-2015
  Mesaj
  2
  merhaba ben öyp yle yıllardır bir dava mücadelesi sürdüren eski bir ar. gör. üm. doktora yeterlilikten kalmam gerekçesiyle programdan ilişkimi kesip senedi önüme koydular ve o günden beri davam devam ediyor. bu süre içerisinde çok yıprandım.yakınlarda yine mahkemem var.ben o maaşı alın terimle hizmetimin karşılığında aldım ve iki katının geri ödenmesiyle yıllardır karşı karşıyayım.öyp benim hayatla imtihanım oldu,kendimle imtihanım oldu inandığım herşeyle imtihanım oldu.elinizde bu yıl içerisinde sonuçlanan bir dava varsa lütfen bu forumda paylaşın çünkü insanlar çok zor durumda. insanların hayatları ipotek altında ve kimse durumun ciddiyetinin farkında değil. maaşların iki katının geri ödenmesi demek bir aileyi değil pek çok aileyi yıkabilir. sonuçlanmayan davalarda ömür törpüsü gibi...o yüzden lütfen kimse elinin altında mahkeme kararı varsa esirgemesin.Bugün bana yarın sana...
  edimvar ve mtht_akgn bunu beğendiler.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. ALES'te Tespit Edilmek İstenen Nedir? ve Başarısızlık Sebepleri Nelerdir?
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan nehir
  Cevap: 9
  Son Mesaj: 04-02-2016, 11:05
 2. Dil Eğitimden Sonra Başarısızlık
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan murat fırat
  Cevap: 33
  Son Mesaj: 23-11-2013, 19:06
 3. Başarısızlık halinde Öyp ödeneklerinin geri ödemesi var mı?
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Execution
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 17-02-2013, 20:11
 4. ÖYP ve Akademik Başarısızlık
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan monopol
  Cevap: 11
  Son Mesaj: 07-11-2011, 10:21
 5. öyp -başarısızlık -tazminat
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan MERVE.SK
  Cevap: 12
  Son Mesaj: 15-04-2011, 18:00

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git