reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 9 - Toplam 18 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
Bulunan 121 den 135 - Toplam 259

KPDS ve ÜDS Kaldırıldı Yerine YDS Geldi!

YDS - Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı Forumunda KPDS ve ÜDS Kaldırıldı Yerine YDS Geldi! Konusunu İncelemektesiniz

Ar-Gör Demiş ki: Hocam, eskiden kpds 'den ingilizce dişindaki başka dillerin sinavlarina girebiliyorduk.. Bu yeni ...

 1. #121
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  16.870
  Alıntı Ar-Gör Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam, eskiden kpds'den ingilizce dişindaki başka dillerin sinavlarina girebiliyorduk.. Bu yeni sistemle ingilizce dişindaki dillerin sinavi nasil olacak?? Yoksa diğer diller kaldirildi mi??
  Hayır ÖYP'de tüm diller kabul edilecek yine bu sınavda da tüm diller var zaten.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 2. #122
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2012
  Mesaj
  8
  Alıntı Engineer- Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Geçmiş sınavlar iptal diye bir şey olamaz. Geçerliliği devam eder diye düşünüyorum.
  İnşallah hocam inşallah.. Doğru düzgün bir açıklama da yapılmamış ki. Tek bildikleri insanların kafasını karıştırıp strese sokmak.

 3. #123
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  14
  Alıntı satriani Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Canım Türkiyem ve onun çok sevgili ve sempatik, bir o kadar da bize güven veren sevgili yöneticileri. inanın sizleri çok seviyoruz.Bir günde degistiriyorsunuz ya herseyi o zaman cok tatlı oluyorsunuz.
  Katılıyorum. Yanaklarınız al al, gözleriniz ışıl ışıl görünüyor buradan. Aman diyim, dikkat edin )))
  sudenur bunu beğendi.

 4. #124
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  5

  cevap lütfen :)

  Alıntı exclusive82 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  aranızda hukukçu varsa ben şunu merak ediyorum ve cevaplarsa sevinirim.bugunden önce öypyi kazananların elinde 2 kpds ve 2 üds sınavı vardı.bu şartlar altında öypye başvuruları yapıldı ve senetler vs. imzalandı belki sınav hakkının 2 olduğunu bilseler bazı arkadaslar öyp kaydını yaptırmayacaklardı.hukukta yasa ya da kanun değişse bile lehine işleme gibi bir durum vardı sanırım.yeni sınav sistemi ve sınav sayısının azaltılması öypli arkadasların şuan aleyhine bir durum gibi görünüyor.bu durumda dava açılıp eski öyplilere kalan sınav hakları geri verilebilir mi acaba?
  arkadaşın sorusuna ilave olarak:
  öyp kursuna başlamış ve son kpds den 50 yi geçmiş kişiler bu puanlarını süreyi 2 yıla uzatmak için kullanabilecekler değilmi. çünkü henüz bu aldıgımız puanı kurumumuza gönderip güncelleme yapmamıştık da?

 5. #125
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Bir günde değişiklik sorun değil ama altı dolu mu? Sınav içeriği ne olacak? Eski puanlar nasıl değerlendirilecek? Kaç yılda bir yenilemek zorunda kalacağız? Eski sistemden ve sınavlardan farkı ve geçerliliği ne olacak? Akademik camiada kullanılacak dil ile tazminat için kullanılacak dili nasıl ayırt edecekler? Bunların cevapları olmadan yine gün kurtarıldı. Yaptık oldu. 2010 da ÖYP çıktı diyerek Cari alımlı yaparak en az 500 torpilliyi ÖYP ile 33/a kapsamına aldırdıkları gibi. Burası Türkiye ve KERVAN YOLDA DİZİLİR mantığı beni gerçekten çok üzüyor. Şu an biri not bırakıp intihar etse ne olacak? Belki uç nokta ama olabilir. Olasılıkları düşünen yok. Ama tehdit tadında Nisanda yapılacak olan sınava girmenizi öneririz diyebiliyorlar. Umarım evlatları da bu sıkıntıları misli ile çeker. Kısaca sonuçlarıyla, metod ve yöntemleriyle, sıfıra yakın soru ile açıklansa, değişiklik yapıldı dense ne olur? 2013 Ocak yerine 2013 şubatta duyursalar ama 0 soru işareti olsa daha sağlıklı olmaz mı? Ya da biz gerçekten boş mu bakıyoruz bu olaylara?...
  Son düzenleyen aDNA, 05-01-2013 saat 23:17.
  cnc ve Cashmere bunu beğendiler.

 6. #126
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Vahdet hocam biz bu ülkede, akıllarda hiç soru bırakmadan yapılan açıklamaları hiç göremeyeceğiz bence.
  aDNA ve Cashmere bunu beğendiler.

 7. #127
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  16.870
  Alıntı Vahdet Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Burası Türkiye ve KERVAN YOLDA DÜZÜLÜR mantığı
  DİZİLİR değil mi hocam o bakıyorum kervanı düzdün
  aDNA bunu beğendi.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 8. #128
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Ben de "düzülür" diye biliyorum Nazmi hocam.

 9. #129
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  16.870
  Vahdet hocama takılıyorumben ama o yorum yapmadı )
  aDNA bunu beğendi.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 10. #130
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Kendimi çok ortaya atlamış hissettim şu an, susuyorum.

 11. #131
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Vahdet hocama takılıyorumben ama o yorum yapmadı )
  Yok Hocam dizilir diye değiştirdim. Düzülür esası ama biraz kaba Ama cidden bu yarım yapılan işlerden canım sıkılıyor. Ülkem güzel de insanları...
  Nazmi bunu beğendi.

 12. #132
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  335
  Bu ülkede bilinmeyen, birçoklarının hiç bir zaman öğrenemeyeceği bir gerçek var.

  Bu ülkede sınav denen şey birçok genç için hayatının geri kalanıdır. Şu kadarını söyleyim, dünyanın hiç bir yerinde sırf devlet memuru olmak için Milyonlarca Üniversite mezunu gencin sınava girdiği bir ülke yoktur. Bunu sadece kpss için düşünmeyin, bu foruma giren, bu başlıkları okuyan gerek akademisyen olma sevdalısı, gerekse hayatta umduğunu bulamayıp bu yolda şansını denemek isteyen her kim varsa, bu insanların hayatlarındaki en büyük hedeflerini gerçekleştirmesi için karşılarındaki en büyük engeldir yine sınav.

  Bir sınav sadece bir sınav değildir! Dediğim gibi hayatın geri kalanıdır. Ama birileri bunu görmüyor ki Allahın her günü bir sınavın sistemini değiştirip duruyor. Hemde öyle bir değiştiriyor ki insanlara sıkıntıdan başka hiç bir şey vermiyor. Hadi diyelim ki KPDS,ÜDS gerksizdi, daha gerekli olan bir sınav getirildi (!) Allahın her senesi değişen Liseye giriş sınavları, Allahın her senesi değişen üniversiteye giriş sınavları, Allahın her senesi değişen lisansüstü eğitim sınavları niye?

  Bütün hayatı sınavda aldığı 0.1 puan farklarla altüst olan, bir sürü insan var. Bu öypde sadece 0.1, 0.2 puan farkları yüzünden hayallerini ertelemek zorunda kalan arkadaşlarım var. İnsanlar bir sınavdan düzgün sonuç alabilmek için gençliğinin en güzel günlerini, beş parasız evine kapanıp, kolusunun, komşusunun, alayına aldırmadan ders çalışarak harcıyorlar. Babalarından harçlık aldıkları için kendilerini ve morallerini yıpratarak geçiriyorlar. Yaşadıkları her türlü olumsuzluğa rağmen, kimi memur olmak için, kimi daha iyi bir okulda okuyabilmek için, kimiyse akademisyen olma idealleriyle bir sınavdan alabilecekleri en yüksek puanı almak için uğraşıp didiniyor. Bu insanların hayatlarıyla, kaderleriyle, onurlarıyla, sırf bir şeyleri değiştirdik demek için oynanuyanlar, bunun ne kadar büyük bir vebal olduğunun farkında mı?

  12 Eylüle darbe diyorlar ya. Hani tvde yaptıkları bir açıklamayla kimseye hiç bir şey söyletmeden yönetimi ele geçirdiler ya. Hani halkın ne dediğinin, demokrasinin bir anlamı kalmamıştı ya. Kimbilir kaç binlerce insana işkence edilip, onurlarıyla oynanmıştı ya. İşte biz o günlere geriye bakıp kara günler diyoruz ya hani? Peki ben soruyorum bu adamların yaptığının onlardan ne farkı var?

  Bir gün iş çıkışı kırtasiyeden bilmem ne kadar para verip ÜDS kitabı alıyorum, çünkü akademisyen olmak için başka şansım yok. İşimden zaman ayırıp çalışacağım diye, cebimdeki tüm parayı ideallerim uğruna ÜDS kitaplarına veriyorum. Ve aynı gün adamın biri çıkıyor diyor ki: ÜDS diye bir sınav vardı ya biz onu kaldırdık.

  Şimdi ben bu adama birşey desem, beni istikrarı bozmakla suçlayacaklar, bağırsam çağırsam, marjinallikle, anarşistlikle suçlayacaklar. Hem söylediğim hiç bir şeyin anlamı olmayacak sadece suç işlemiş (!) olacağım. Olan yine bana olacak.

  Söyleyeceğim çok fazla şey var, bir türlü ifade edemem, etsemde yanlış anlaşılır diye hiç söz açmıyorum. Şimdilik buğz ediyorum, ama bu böyle devam ederse cinnet geçirip çok kötü şeyler yapabilirim.
  aperian, gul_89, Cashmere ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

 13. #133
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  70
  Alıntı eMRe5832 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Şimdi benim anlamadıgım mesele şu: ben gecen alımlarda yerleştim su an dil kursundayım ve ne yazıkki 50yi geçemedik hala. üds ve kpds için 2 şansımız varken bu tek şansa düşürüldü ve girecegimiz sınav ile ilgili ne yazik ki öngörümüz olmayacak. Eger ki ben 50 yi geçemessem bu sınavda kurs bittikten sonra kadromun oldugu unvye döner 4 ay çalısır 1 seneyi doldurdugum için atılır ve senetin bedeli benden istenir mi. :S

  benim 7. sayfada attığım mesaj da tam senin durumundaki öyplilerle ilgiliydi.çok şükür ben bu sene geçemesem bile 50 üstü puanım olduğu için bir sene daha hakkım var ama sen ve senin durumundakiler ne olacak.sen öyp kayıt yaptırırken ve senetleri imzalarken senede 4 sınav hakkın vardı bu riski aldın.belki 2 sınav hakkın olduğunu bilseydin ya da bu yeni değişiklikten sonra öypyi kazansaydın göreve başlamaktan vazgeçecektin.bu durumda mağdursun ve kanunların senin yanında olması gerekmez mi?bence bu konuyu avukat tanıdığı olan arkadaslar bir zahmet öğrensinler ve burda paylaşıp bizleri de bilgilendirsinler lütfen.sonuçta kanun değişse bile katilin ya da hırsızın vs.. lehine işlerken bizim aleyhimize işlemez herhalde...

 14. #134
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  205
  Benim korkum writing veya speaking gibi birşey eklemeleri,şuan öyp hazırlık sınıflarında kpds/ üds mantığına yönelik dersler görüyoruz, ve eğer sınav formatı değişirse bizim hazırlıklarımız eksik olacak ve bi kısmı boşa gidecek, gerçi çoktan seçmeli denilmiş ancak umarım toefl gibi bir formatta yapmazlar..
  muratkmn bunu beğendi.

 15. #135
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  210
  biraz alakasız bir konunun altına yazıyorum ama bir sorum olacak, bahar döneminde yüksek lisansı kazanıp kaydımı bahar dönemi için dondursam, yazın ÖYP 2013 başvurularında "yüksek lisans yapıyor olmak" şartını sağlar mıyım?


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Harçlar Yüksek Lisans ve Doktora Eğitiminde Kaldırıldı!
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan azraeltr
  Cevap: 164
  Son Mesaj: 21-08-2016, 10:17
 2. Sonunda aklımız başımıza geldi.tübitak'tan dev adım!
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 05-01-2013, 23:10
 3. IELTS Notunun KPDS Yerine Kullanılması
  IELTS - International English Language Testing System forum içinde, yazan bayan yanı
  Cevap: 44
  Son Mesaj: 06-12-2012, 17:45
 4. ÜDS Sonuçlarınız Nasıl Geldi? Puanlarınız da Düşüş Var mı?
  YDS / Yabancı Dil Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan aperian
  Cevap: 33
  Son Mesaj: 04-11-2012, 09:20
 5. Tezsiz Yüksek Lisans İçin ALES Şartı Kaldırıldı
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan söğütlü 61
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 14-09-2012, 17:20

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git