+ Konuyu Cevapla
Sayfa 14 - Toplam 26 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon
Bulunan 131 den 140 - Toplam 259

KPDS ve ÜDS Kaldırıldı Yerine YDS Geldi!

YDS - Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı Forumunda KPDS ve ÜDS Kaldırıldı Yerine YDS Geldi! Konusunu İncelemektesiniz

Nazmi Demiş ki: Vahdet hocama takılıyorumben ama o yorum yapmadı ) Yok Hocam dizilir diye ...


 1. #131
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Vahdet hocama takılıyorumben ama o yorum yapmadı )
  Yok Hocam dizilir diye değiştirdim. Düzülür esası ama biraz kaba Ama cidden bu yarım yapılan işlerden canım sıkılıyor. Ülkem güzel de insanları...
  Nazmi bunu beğendi.

 2. #132
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  335
  Bu ülkede bilinmeyen, birçoklarının hiç bir zaman öğrenemeyeceği bir gerçek var.

  Bu ülkede sınav denen şey birçok genç için hayatının geri kalanıdır. Şu kadarını söyleyim, dünyanın hiç bir yerinde sırf devlet memuru olmak için Milyonlarca Üniversite mezunu gencin sınava girdiği bir ülke yoktur. Bunu sadece kpss için düşünmeyin, bu foruma giren, bu başlıkları okuyan gerek akademisyen olma sevdalısı, gerekse hayatta umduğunu bulamayıp bu yolda şansını denemek isteyen her kim varsa, bu insanların hayatlarındaki en büyük hedeflerini gerçekleştirmesi için karşılarındaki en büyük engeldir yine sınav.

  Bir sınav sadece bir sınav değildir! Dediğim gibi hayatın geri kalanıdır. Ama birileri bunu görmüyor ki Allahın her günü bir sınavın sistemini değiştirip duruyor. Hemde öyle bir değiştiriyor ki insanlara sıkıntıdan başka hiç bir şey vermiyor. Hadi diyelim ki KPDS,ÜDS gerksizdi, daha gerekli olan bir sınav getirildi (!) Allahın her senesi değişen Liseye giriş sınavları, Allahın her senesi değişen üniversiteye giriş sınavları, Allahın her senesi değişen lisansüstü eğitim sınavları niye?

  Bütün hayatı sınavda aldığı 0.1 puan farklarla altüst olan, bir sürü insan var. Bu öypde sadece 0.1, 0.2 puan farkları yüzünden hayallerini ertelemek zorunda kalan arkadaşlarım var. İnsanlar bir sınavdan düzgün sonuç alabilmek için gençliğinin en güzel günlerini, beş parasız evine kapanıp, kolusunun, komşusunun, alayına aldırmadan ders çalışarak harcıyorlar. Babalarından harçlık aldıkları için kendilerini ve morallerini yıpratarak geçiriyorlar. Yaşadıkları her türlü olumsuzluğa rağmen, kimi memur olmak için, kimi daha iyi bir okulda okuyabilmek için, kimiyse akademisyen olma idealleriyle bir sınavdan alabilecekleri en yüksek puanı almak için uğraşıp didiniyor. Bu insanların hayatlarıyla, kaderleriyle, onurlarıyla, sırf bir şeyleri değiştirdik demek için oynanuyanlar, bunun ne kadar büyük bir vebal olduğunun farkında mı?

  12 Eylüle darbe diyorlar ya. Hani tvde yaptıkları bir açıklamayla kimseye hiç bir şey söyletmeden yönetimi ele geçirdiler ya. Hani halkın ne dediğinin, demokrasinin bir anlamı kalmamıştı ya. Kimbilir kaç binlerce insana işkence edilip, onurlarıyla oynanmıştı ya. İşte biz o günlere geriye bakıp kara günler diyoruz ya hani? Peki ben soruyorum bu adamların yaptığının onlardan ne farkı var?

  Bir gün iş çıkışı kırtasiyeden bilmem ne kadar para verip ÜDS kitabı alıyorum, çünkü akademisyen olmak için başka şansım yok. İşimden zaman ayırıp çalışacağım diye, cebimdeki tüm parayı ideallerim uğruna ÜDS kitaplarına veriyorum. Ve aynı gün adamın biri çıkıyor diyor ki: ÜDS diye bir sınav vardı ya biz onu kaldırdık.

  Şimdi ben bu adama birşey desem, beni istikrarı bozmakla suçlayacaklar, bağırsam çağırsam, marjinallikle, anarşistlikle suçlayacaklar. Hem söylediğim hiç bir şeyin anlamı olmayacak sadece suç işlemiş (!) olacağım. Olan yine bana olacak.

  Söyleyeceğim çok fazla şey var, bir türlü ifade edemem, etsemde yanlış anlaşılır diye hiç söz açmıyorum. Şimdilik buğz ediyorum, ama bu böyle devam ederse cinnet geçirip çok kötü şeyler yapabilirim.
  aperian, gul_89, Cashmere ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

 3. #133
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  70
  Alıntı eMRe5832 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Şimdi benim anlamadıgım mesele şu: ben gecen alımlarda yerleştim su an dil kursundayım ve ne yazıkki 50yi geçemedik hala. üds ve kpds için 2 şansımız varken bu tek şansa düşürüldü ve girecegimiz sınav ile ilgili ne yazik ki öngörümüz olmayacak. Eger ki ben 50 yi geçemessem bu sınavda kurs bittikten sonra kadromun oldugu unvye döner 4 ay çalısır 1 seneyi doldurdugum için atılır ve senetin bedeli benden istenir mi. :S

  benim 7. sayfada attığım mesaj da tam senin durumundaki öyplilerle ilgiliydi.çok şükür ben bu sene geçemesem bile 50 üstü puanım olduğu için bir sene daha hakkım var ama sen ve senin durumundakiler ne olacak.sen öyp kayıt yaptırırken ve senetleri imzalarken senede 4 sınav hakkın vardı bu riski aldın.belki 2 sınav hakkın olduğunu bilseydin ya da bu yeni değişiklikten sonra öypyi kazansaydın göreve başlamaktan vazgeçecektin.bu durumda mağdursun ve kanunların senin yanında olması gerekmez mi?bence bu konuyu avukat tanıdığı olan arkadaslar bir zahmet öğrensinler ve burda paylaşıp bizleri de bilgilendirsinler lütfen.sonuçta kanun değişse bile katilin ya da hırsızın vs.. lehine işlerken bizim aleyhimize işlemez herhalde...

 4. #134
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  205
  Benim korkum writing veya speaking gibi birşey eklemeleri,şuan öyp hazırlık sınıflarında kpds/ üds mantığına yönelik dersler görüyoruz, ve eğer sınav formatı değişirse bizim hazırlıklarımız eksik olacak ve bi kısmı boşa gidecek, gerçi çoktan seçmeli denilmiş ancak umarım toefl gibi bir formatta yapmazlar..
  muratkmn bunu beğendi.

 5. #135
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  210
  biraz alakasız bir konunun altına yazıyorum ama bir sorum olacak, bahar döneminde yüksek lisansı kazanıp kaydımı bahar dönemi için dondursam, yazın ÖYP 2013 başvurularında "yüksek lisans yapıyor olmak" şartını sağlar mıyım?

 6. #136
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  17.053
  Alıntı everest Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  biraz alakasız bir konunun altına yazıyorum ama bir sorum olacak, bahar döneminde yüksek lisansı kazanıp kaydımı bahar dönemi için dondursam, yazın ÖYP 2013 başvurularında "yüksek lisans yapıyor olmak" şartını sağlar mıyım?
  Dondurmazsanız sağlarsınız dondurmayın zaten ne gerek var. Süreden düşülmüyor.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 7. #137
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  210
  ama derslere ve sınavlara gidemeyeceğim

 8. #138
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  136
  YÖK artık ! diyesim var...
  umarım hayrımıza olur.
  Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde.
  -Ziya Paşa-

 9. #139
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  2
  7 nisanda farsça sınavı var peki ?

 10. #140
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  11-2012
  Mesaj
  24
  Bu sene ciddi olarak ilk defa dil sınavlarına çalıştım ve istediğim puanı 3 aşağı 5 yukarı aldım. Ales'i yükselteyim diye çalışırken bu haber patladı ve işin ilginci şöyle bir açıklama var:

  ''Bu nedenle, 2013 yılından itibaren ÖSYM tarafından yapılan KPSS, TUS, DUS gibi sınav ve yerleştirme işlemleri ile ÜDS ve KPDS sonuçlarını kullanan diğer kamu ve özel kurum ve kuruluşların sınav ve yerleştirme işlemlerine katılacak adayların, yabancı dil yeterliğinin belirlenmesi için 7 Nisan 2013 tarihinde yapılması planlanan YDS'ye katılmaları yararlarına olacaktır.''

  Bu Temmuz alımlarında tekrar ÖYP'ye başvurmayı düşünüyordum. Şimdi 1 günde böyle önemli bir karar çıkarsa, yarın ÖYP'de sadece 2013 YDS puanları geçerli olacak denebilir mi? Yararlarına olacaktır ifadesini göz önüne alarak tekrar dil mi çalışmalıyım? 2012'de alınan puanlar kaç sene geçerli olacak?

  Neden bunları açıklanmıyor? Sadece basit bir" yararlarına olacaktır" ifadesi var???

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Harçlar Yüksek Lisans ve Doktora Eğitiminde Kaldırıldı!
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan azraeltr
  Cevap: 166
  Son Mesaj: 07-09-2017, 17:33
 2. Sonunda aklımız başımıza geldi.tübitak'tan dev adım!
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 05-01-2013, 23:10
 3. IELTS Notunun KPDS Yerine Kullanılması
  IELTS - International English Language Testing System forum içinde, yazan bayan yanı
  Cevap: 44
  Son Mesaj: 06-12-2012, 17:45
 4. ÜDS Sonuçlarınız Nasıl Geldi? Puanlarınız da Düşüş Var mı?
  YDS / Yabancı Dil Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan aperian
  Cevap: 33
  Son Mesaj: 04-11-2012, 09:20
 5. Tezsiz Yüksek Lisans İçin ALES Şartı Kaldırıldı
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan söğütlü 61
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 14-09-2012, 18:20

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git