reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 6 İlkİlk 1234 ... SonSon
Bulunan 16 den 30 - Toplam 79

Araştırma Görevlisi Alımında Usulsüzlük

Araştırma Görevlisi Forumunda Araştırma Görevlisi Alımında Usulsüzlük Konusunu İncelemektesiniz

Mrb arkadaşlar. Ben Sakarya Üniversitesi' nin açmış olduğu araştırma görevlisi kadrosuna başvurdum. Başvuru süresi bittikten ...


 1. #16
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  20
  Mrb arkadaşlar. Ben Sakarya Üniversitesi' nin açmış olduğu araştırma görevlisi kadrosuna başvurdum. Başvuru süresi bittikten bikaç gün sonra bana bir telefon geldi. Telefondaki kişi başvurduğum bölümdeki bir araştırma görevlisi olduğunu, ilk 4 te olduğumu fakat onların istedikleri kişinin ilk 4 e giremeyip onun girebilmesi için benim çekilmemi istediklerini söyledi. Aynı şekilde bölümden bir yardımcı doçentin benim danışmanımı aradığını, ona da benim çekilmemi rica ettiğini söyledi. Ben zaten çekilmeyecektim ama danışmanım bana bu konuda bir şey söylemediği için onu aramak üzere telefonu kapattım. (Bu arada arayan kişi beni kendi cep numarasından aramıştı.) Hocam kendisinin de bahsedilen hoca tarafından arandığını, geri çekilmememi söyledi. Ben daha sonra arayan kişiyi geri aradım fakat numaramı engellemiş olacak ki her seferinde çalmadan arama sonlandırıldı dedi. Daha sonra üniversitenin sitesine girip tüm bayan araştırma görevlilerini aramaya karar verdim ve ilk aradığım kişi adımı söyleyince şuan kendisi burda değil fakat sizinle konusurken ben de yanındaydım bana da söyleyebilirsiniz dedi ve ben çekilmeyeceğimi söyledim. Bu arada bu konuşmayı kayda aldım. Bugün ön değerlendirme sonuçları açıklandı ve ben kendimi ilk 4 te göremedim. Hatta 7. sıradayım. Dekanı vs. aradım ama ulaşamadım aradığım hiçkimseye. En sonunda bölümdeki bi yard. doç. ulaştım ve durumu anlattım, yöke kayıtlarla birlikte şikayet dilekçesi yazacağımdan bahsettim,hiçbi şey söylemeden dinledi ve aradığım araştırma görevlisine ulaşacağını söyleyerek kapattı telefonu. Benimle birlikte diğer 3 kişi de mağdur maalesef. Beni mülakatta da eleyebilirlerdi bu çok normal ama bu kadar kişinin hakkına girilmesinin bedelini ödemelerini istiyorum elimde kayıt da varken. Bu durumda başka ne yapmam gerek bana yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca arkadaşlar ben bir konuda daha bilgi almak istiyorum, şuan y.lisans tez aşamasındayım fakat anabilim dalımı değiştirmem şuan için mümkün müdür?

 2. #17
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Hocam peki sizin puanlarinizi yanlis mi yazmislar, yani ilk 4te olmaniz gerekirken 7. siraya mi dustunuz?

 3. #18
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  20
  Bi yanlışlık yok hocam. Ben de onu anlamadım işte amaçları neydi, madem ilk 4 te değildim niçin danışmanıma kadar ulaşıldı. Keşke biraz vicdanlı olsalardı. Biraz önce bu sitede bi arkadaşla görüştüm,aynı bölümdeyiz ve aynı kadroya başvurmuşuz o 1. olarak kabul edilmiş, dün onu da aramışlar gelmeyin, bizim adayımız belli diye. Hatta onun danışmanını da aramışlar. Sağolsun o da destek verecek şikayet konusunda. İnşallah hak yerini bulur, en azından bundan sonrası için bi şeylerin yolsuzluk yapılmadan adil bi şekilde yapılmasını sağlayabiliriz.

 4. #19
  ch.accepted
  Misafir
  Şöyle haberler okuyunca kendimi tutamıyorum sinir krizine giriyorum istemsiz olarak.

  "ilk 4 te olduğumu fakat onların istedikleri kişinin ilk 4 e giremeyip onun girebilmesi için benim çekilmemi istediklerini söyledi."

  Bu ne demek arkadaş ya. Madem her şey göstermelik boşa ilk 4 falan belirlenmesin millet belge göndermeye kargo parası falan vermesin, mülakata gitmesin üç beş kuruşu cebinde kalsın. O adam da köfteci dükkanına kimi çırak olarak alıyorsa alsın!
  Hilmi hoca ve ?!? bunu beğendiler.

 5. #20
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  04-2012
  Mesaj
  108
  YAHU NELER OLUYOR YA. Bunlar bukadar mı çömez bukadar mı ilim terbiyesinden uzak kişiler ya. arayıp gelme ne demek yaw.
  Hilmi hoca bunu beğendi.

 6. #21
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  1.379
  insancıklar demek bile fazla bunlara ama başka sözüde bu forumun seviyesi kaldırmaz!!

 7. #22
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  20
  Evet hocam aynen bu şekilde oldu. En kısa zamanda suç duyurusunda bulunacağım, yöke şikayet dilekçesi yazacağım. Başvuran herkesin emeğini hiçe saydılar çünkü. Biz o kadar emek veriyoruz dil için, ales için madem öğrencileri de çok çalışsaymıs kadro da ona açılmışken, geri çekin başvurunuzu ne demek. Hiç utanma da kalmamış artık. Elbet bi şekilde çıkacaktır yaptıkları.

 8. #23
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Size geri çekin diyebilmişler. Evrağı almadık o yüzden ilk 4 e giremediniz deniyor. Burası TR. Bu torpil olayı bitmez kolay kolay. İltimas cihan imparatorluğunun sonunu getirdi. 100 yaşına ermemiş güzel ülkemi ne hale getirecektir...
  Hilmi hoca bunu beğendi.

 9. #24
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Mesaj
  17
  Alıntı nestor Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  iki önceki mesajınızda 4. üyenin kazanacağını söylemişsiniz, bu mesajınızda da ilk iki sırayı yaftalıyorsunuz. Bu durumda size göre en masum aday 3. sıradaki mi? Bu yeni moda çıktı gerçekten cari alımda bir şekilde elenenler usulsüzlük var diye atılıyor ortaya. Sözüm meclisten dışarı, kusura da bakmayın ama böyle bir ülkede önünüze çıkarabilecek tüm engelleri göz önüne alıp ona göre başvuru evraklarınızı hazırlamanız sizin sorumluluğunuzda. Bunları sizi incitmek için değil, bu konularda başı yanmış, yana yana öğrenmiş bir insan olarak yazıyorum sakın yanlış anlamayın. Tekrar geçmiş olsun, bir dahaki başvurunuz için tecrübe kazanmış sayın kendinizi..
  o mesajda "tahminime göre" ibaresi dikkatinizden kaçtı sanırım. yazılı sınavın yapılacağı gün başvurumla ilgili bilgi almak için ilanı açan bölüme gittiğimde bölüm başkanı "kendine güveniyorsan mahkemeye git" diyerek kendine olan özgüvenini belirtti. benim neden sıralamaya giremediğimi bir saat beklememe rağmen açıklayamadılar, yarın seni arayarak bildiririz dediler. yaklaşık bir saat sonra danışman hocam bölüm başkanını aradı, ona belgemin eski tarihli olduğu için alınmadığımı söyledi. hocam net bir soru sordu:
  -Hocam adayınız var mı?
  -Evet.
  yani kimseyi durduk yere yaftaladığım falan yok. belirttiğim gibi belgelerimde eksiklik yoktu, eski tarihli belge varmış. yeni tarihli olması gerektiğiyle ilgili bir ibare de yoktu.

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı neslyhn Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  merhaba hocam,
  Çalıştığım üniversitede de buna benzer elenme durumları oldu ama ilana başvurunun olabilmesi için şartları aynen sağlıyor olabilmeniz lazım. Örneğin; bizim enstitü de yeni tarihli öğrenci belgesi istedi ve eski tarihli öğrenci belgesiyle başvuran adayların başvurularını geçersiz saymamız söylendi enstitü müdürlüğünden. Sizin de böyle olmuş olabilir mi acaba?
  bunun için istenen belgeler kısmında "yeni tarihli öğrenci belgesi" ibaresi olması gerekmez mi? böyle bir uyarı yapılmadığı halde bu sebepten elenmek haksız gelmişti bana. elenen diğer kişiler de belki benzer sebeplerden elenmişlerdir, kim bilir.

 10. #25
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  3
  Arkadaşlar bende bir örnek vereyim, olayı ben yaşamadım ama yurdum gerçeklerini herkes bilsin diye yazıyorum. inönü üniversitesinde hemşireliğin bir dalına araştırma görevlisi alımı olacaktı. o bölümde yükseklisans yapan arkadaşlara ilgili bölümün hocası gelip diyor ki bu alıma hiçbiriniz başvuru yapmayacaksınız. bizim adayımız belli. eğer başvuru yaparsanız yükseklisansınızı yakarım...tabiki hiçkimse başvuru yapmadı. yani şartlar ne kadar açık belirtilmiş olursa osun torpilli biri varsa şansınız yok demektir. çünkü burası türkiye...
  Sözüm Ki Tek Sana Geçmez, Celladımsın Ey Zaman!

 11. #26
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Alıntı ŞEHRAZAD Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar bende bir örnek vereyim, olayı ben yaşamadım ama yurdum gerçeklerini herkes bilsin diye yazıyorum. inönü üniversitesinde hemşireliğin bir dalına araştırma görevlisi alımı olacaktı. o bölümde yükseklisans yapan arkadaşlara ilgili bölümün hocası gelip diyor ki bu alıma hiçbiriniz başvuru yapmayacaksınız. bizim adayımız belli. eğer başvuru yaparsanız yükseklisansınızı yakarım...tabiki hiçkimse başvuru yapmadı. yani şartlar ne kadar açık belirtilmiş olursa osun torpilli biri varsa şansınız yok demektir. çünkü burası türkiye...
  Ben de başvurumu yaparım, benden iyi ise girsin kazansın derdim evraklarımı verirdim ( 3 kadroda bu işi aynen yaptım filmsel sınavlar eş dost alındı orası ayrı) kimsede bir şeyimi yakamadı. Hakkımı yedirmem arkadaş. Başvurumu yaparım aldıkları kişi de ömür boyu benim karşımda boynu bükük gezer. TR küçük akademik camia daha küçük. 20 yıl sonra bile ona üstten bakarım. O kadroyu o şekilde alan arkadaşlarımın bay haline Bu dünyada hakkını yediği kişiden çekeceği eziyeti bıraktım ahirette nasıl hesap verecek sırat köprüsünde bizlere binek lazım arkadaşlar. Onlar da bu kişiler Bu durumda ben olsam o hemşirelikte başvurumu yapardım. YL 'nı bitirmeyecek adam daha Memlekette doğmadı derdim. Başarılı isem bana Allah'tan başka mani gelemez. Burası Muz Cumhuriyeti değil. O hocanın çiftliği de değil. Ama işte herkeste cesaret yok. 2 dudak arası olmuş 4 generalin yapmış olduğu vesayet anayasasında!

 12. #27
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  11-2012
  Mesaj
  693
  Bilim (!) yuvalarına böyle şeylerin sıçramış olduğunu görmek gerçekten üzüntü verici. Evrakları kargoyla gönderenlere evraklarınız gelmedi, tam teslim edenlere eksik belge/eski tarih dediklerini yine bir şekilde hazmediyor insan; ama arayıp pişkin pişkin sınava gelmeyin, başvurunuzu geri çekin ne demek yahu! Sizin yapacağınız bilimsel çalışma batsın. Böyleleri yüzünden mesleğimden soğuyorum.

  Funda hanım,

  Elinizde kanıt varsa (ki var olduğunu söylemişsiniz) ve danışmanınız da şahitlik ederse, lütfen şikayet edin. Zaten sizin dışınızda en az bir kişiyi daha aramışlar. O arkadaşımız da şikayetçi olsun. Böyle insanların bir şekilde temizlenmesi gerekiyor.
  Bir kırmızı gül dalı eğilmiş üstüne...

 13. #28
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Alıntı ran Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Bilim (!) yuvalarına böyle şeylerin sıçramış olduğunu görmek gerçekten üzüntü verici. Evrakları kargoyla gönderenlere evraklarınız gelmedi, tam teslim edenlere eksik belge/eski tarih dediklerini yine bir şekilde hazmediyor insan; ama arayıp pişkin pişkin sınava gelmeyin, başvurunuzu geri çekin ne demek yahu! Sizin yapacağınız bilimsel çalışma batsın. Böyleleri yüzünden mesleğimden soğuyorum.

  Funda hanım,

  Elinizde kanıt varsa (ki var olduğunu söylemişsiniz) ve danışmanınız da şahitlik ederse, lütfen şikayet edin. Zaten sizin dışınızda en az bir kişiyi daha aramışlar. O arkadaşımız da şikayetçi olsun. Böyle insanların bir şekilde temizlenmesi gerekiyor.
  Şahitlik? Ben bırakın gerçeği söylemeyi emekliliği gelmiş hocaCIK ın yalancı şahitlik ettiğini gördüm. Bizdeki sorun ETİK. Din ahlakını geçtim toplumsal ahlaktan yoksunuz. Telefondaki şahitlikte bu arada maalesef Hakimi etkilemez. Maddi delil olmadan ( ABD de olduğu gibi jüri olAmadığından ) hakim siz haklısınız demez.
  ran bunu beğendi.

 14. #29
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  20
  Hocam şahitlik eder mi bilmiyorum ama bana ''Şikayetçi ol, hakkını ara.'' demesinden yola çıkarak şahitlik edeceğini ümit ediyorum, umarım yanılmam. Aradıkları diğer arkadaşla da görüştüm, o da şikayetçi olacak. Elimdeki kaydın işe yarayacağını düşünüyorum açıkcası. ''Geri çekilmeyecek misiniz? Hocanızla konuştunuz mu? (Hocamın ismini vererek)'' vs. diye çok net konuşma var. Telefon kayıtlarını da çıkartacağım. Sonuçta ben oradaki kimseyi tanımam etmem, kendileri aradılar başta. Umarım hak yerini bulur.

 15. #30
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Alıntı -funda- Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam şahitlik eder mi bilmiyorum ama bana ''Şikayetçi ol, hakkını ara.'' demesinden yola çıkarak şahitlik edeceğini ümit ediyorum, umarım yanılmam. Aradıkları diğer arkadaşla da görüştüm, o da şikayetçi olacak. Elimdeki kaydın işe yarayacağını düşünüyorum açıkcası. ''Geri çekilmeyecek misiniz? Hocanızla konuştunuz mu? (Hocamın ismini vererek)'' vs. diye çok net konuşma var. Telefon kayıtlarını da çıkartacağım. Sonuçta ben oradaki kimseyi tanımam etmem, kendileri aradılar başta. Umarım hak yerini bulur.
  Çetin bir yoldur bizim gibi gelişmekte olan toplumlarda HAK aramak. Her aşamada bu kız bana karşı geldi canını yakmalıyım diyecekler. Hele ki bu olay ortaya çıktığında ( dediğiniz gibi bariz bir şekilde yapılmışsa ) kaybedeceği itibar nedeniyle son nefesine kadar sizin işlerinizde zorluk çıkaracaktır. Kolay gelsin. Yardıma ihtiyaç duyarsanız her daim yanınızdayım. Hak aramak isteyen herkesin yanında olduğum gibi...

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Araştırma Görevlisi Alımında Hangi ALES Puanı Kullanılır?
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 51
  Son Mesaj: 17-01-2017, 23:10
 2. Atatürk Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımında Usulsüzlük
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan ersato
  Cevap: 39
  Son Mesaj: 18-02-2016, 11:45
 3. Araştırma Görevlisi Alımında Yüksek Lisans Yapıyor Olmak Şartı
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan ata49
  Cevap: 9
  Son Mesaj: 14-01-2016, 23:51
 4. Akdeniz üniversitesi Akademik Personel Alımında Usulsüzlük(belgeleriyle)
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan Mefk
  Cevap: 56
  Son Mesaj: 10-09-2013, 12:17
 5. Araştırma Görevlisi Alımında Giriş Sınavı Sorularını Kimler Sorar?
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan rekuye
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 10-06-2013, 20:53

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git