+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 8 İlkİlk 1234 ... SonSon
Bulunan 11 den 20 - Toplam 79

Araştırma Görevlisi Alımında Usulsüzlük

Araştırma Görevlisi Forumunda Araştırma Görevlisi Alımında Usulsüzlük Konusunu İncelemektesiniz

peki hocam bölüme katkılarınız neler olacak öz geçmişinizi yazınız bu nasıl bi bilim sorusu?...


 1. #11
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  04-2012
  Mesaj
  108
  peki hocam bölüme katkılarınız neler olacak öz geçmişinizi yazınız bu nasıl bi bilim sorusu?

 2. #12
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  O bilim sorusu değil, mülakat sorusu olmuş, mülakat yapamadığımızdan böyle değerlendirmek istedik diyip sıyrılırlar hocam.

 3. #13
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Minareyi çalan kılıfı hazırlar. Yaşadığınızı aynen yaşadım Allah sabır versin. Ülkemizin bitmişliği bu alımlarda görünebiliyor. Ne bu ve öncesindeki Hükümetler ne de bundan sonra gelecekler bu işin kökünü Ahlak ve Özendirme ile bitiremediği müddetçe bunların önüne geçemeyeceklerdir.

 4. #14
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  04-2013
  Mesaj
  126
  Alıntı _tarihci Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Sonuç gece yarısı açıklandı. İlk iki sıradaki arkadaşlar yedek ve asil olarak kazanmışlar. Bölüm hocaları amacına ulaştı ve kendi adaylarını kadroya aldılar.
  iki önceki mesajınızda 4. üyenin kazanacağını söylemişsiniz, bu mesajınızda da ilk iki sırayı yaftalıyorsunuz. Bu durumda size göre en masum aday 3. sıradaki mi? Bu yeni moda çıktı gerçekten cari alımda bir şekilde elenenler usulsüzlük var diye atılıyor ortaya. Sözüm meclisten dışarı, kusura da bakmayın ama böyle bir ülkede önünüze çıkarabilecek tüm engelleri göz önüne alıp ona göre başvuru evraklarınızı hazırlamanız sizin sorumluluğunuzda. Bunları sizi incitmek için değil, bu konularda başı yanmış, yana yana öğrenmiş bir insan olarak yazıyorum sakın yanlış anlamayın. Tekrar geçmiş olsun, bir dahaki başvurunuz için tecrübe kazanmış sayın kendinizi..
  neslyhn ve pepsiadam bunu beğendiler.

 5. #15
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  04-2012
  Mesaj
  38
  Alıntı _tarihci Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Merhabalar. Ankara'da bir üniversite araştırma görevlisi almak için 12 Aralık 2012 tarihinde ilana çıktı. Belgelerim eksik olmadan başvurumu yaptım. 28 Aralık 2012'de saat 20.00 (mesai saati dışında) sıralarında üniversitenin internet sayfasında ön değerlendirme sonuçları açıklandı. Listede yer alan adayların değerlendirme puanları (en yükseği 77) benim puanımdan (83) düşük olmasına rağmen bilim sınavına girecek ilk 4 kişi arasına giremediğimi gördüm. Üstelik ilk 4'e giremeyen adaylarla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Açıklamanın mesai saati bitiminde yapılması nedeniyle herhangi bir itiraz hakkı da kalmadı. Bilim sınavı da 31 Aralık'ta yapılacaktı. Bunun üzerine 31 Aralık'ta Bölüm başkanlığına giderek bu durumun sebebini sordum. Burada bana net bir açıklama yapamayıp, elenme sebebini daha sonra bildireceklerini söylediler. Hakkımı aramam için mahkemeye gitmemi tavsiye(!) ettiler. Belli ki mahkemede sonuç almak zor olacak. Daha sonra elenme sebebinin eski tarihli (Eylül tarihli) öğrenci belgesi olduğunu belirttiler. Söylediklerine göre ilanda 15 Aralık'tan sonra alınmış öğrenci belgesi istediklerini belirttiler. Fakat YÖK'te çıkan ilanda öğrenci belgesinin yeni tarihli olması gerektiği yönünde bir ibare yoktu. Üstelik ilan üniversitenin kendi sayfasında da yayınlanmadı. Bahsettiğim yerde büyük ihtimalle sonucu önceden belli bir bilim sınavı yapıldı. Bu durumda sedece ben değil başvuran diğer adaylar da mağdur oldu. Durumu BİMER'e ilettim. Bu durumda başka neler yapılabilir?
  merhaba hocam,
  Çalıştığım üniversitede de buna benzer elenme durumları oldu ama ilana başvurunun olabilmesi için şartları aynen sağlıyor olabilmeniz lazım. Örneğin; bizim enstitü de yeni tarihli öğrenci belgesi istedi ve eski tarihli öğrenci belgesiyle başvuran adayların başvurularını geçersiz saymamız söylendi enstitü müdürlüğünden. Sizin de böyle olmuş olabilir mi acaba?

 6. #16
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  20
  Mrb arkadaşlar. Ben Sakarya Üniversitesi' nin açmış olduğu araştırma görevlisi kadrosuna başvurdum. Başvuru süresi bittikten bikaç gün sonra bana bir telefon geldi. Telefondaki kişi başvurduğum bölümdeki bir araştırma görevlisi olduğunu, ilk 4 te olduğumu fakat onların istedikleri kişinin ilk 4 e giremeyip onun girebilmesi için benim çekilmemi istediklerini söyledi. Aynı şekilde bölümden bir yardımcı doçentin benim danışmanımı aradığını, ona da benim çekilmemi rica ettiğini söyledi. Ben zaten çekilmeyecektim ama danışmanım bana bu konuda bir şey söylemediği için onu aramak üzere telefonu kapattım. (Bu arada arayan kişi beni kendi cep numarasından aramıştı.) Hocam kendisinin de bahsedilen hoca tarafından arandığını, geri çekilmememi söyledi. Ben daha sonra arayan kişiyi geri aradım fakat numaramı engellemiş olacak ki her seferinde çalmadan arama sonlandırıldı dedi. Daha sonra üniversitenin sitesine girip tüm bayan araştırma görevlilerini aramaya karar verdim ve ilk aradığım kişi adımı söyleyince şuan kendisi burda değil fakat sizinle konusurken ben de yanındaydım bana da söyleyebilirsiniz dedi ve ben çekilmeyeceğimi söyledim. Bu arada bu konuşmayı kayda aldım. Bugün ön değerlendirme sonuçları açıklandı ve ben kendimi ilk 4 te göremedim. Hatta 7. sıradayım. Dekanı vs. aradım ama ulaşamadım aradığım hiçkimseye. En sonunda bölümdeki bi yard. doç. ulaştım ve durumu anlattım, yöke kayıtlarla birlikte şikayet dilekçesi yazacağımdan bahsettim,hiçbi şey söylemeden dinledi ve aradığım araştırma görevlisine ulaşacağını söyleyerek kapattı telefonu. Benimle birlikte diğer 3 kişi de mağdur maalesef. Beni mülakatta da eleyebilirlerdi bu çok normal ama bu kadar kişinin hakkına girilmesinin bedelini ödemelerini istiyorum elimde kayıt da varken. Bu durumda başka ne yapmam gerek bana yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca arkadaşlar ben bir konuda daha bilgi almak istiyorum, şuan y.lisans tez aşamasındayım fakat anabilim dalımı değiştirmem şuan için mümkün müdür?

 7. #17
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Hocam peki sizin puanlarinizi yanlis mi yazmislar, yani ilk 4te olmaniz gerekirken 7. siraya mi dustunuz?

 8. #18
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  20
  Bi yanlışlık yok hocam. Ben de onu anlamadım işte amaçları neydi, madem ilk 4 te değildim niçin danışmanıma kadar ulaşıldı. Keşke biraz vicdanlı olsalardı. Biraz önce bu sitede bi arkadaşla görüştüm,aynı bölümdeyiz ve aynı kadroya başvurmuşuz o 1. olarak kabul edilmiş, dün onu da aramışlar gelmeyin, bizim adayımız belli diye. Hatta onun danışmanını da aramışlar. Sağolsun o da destek verecek şikayet konusunda. İnşallah hak yerini bulur, en azından bundan sonrası için bi şeylerin yolsuzluk yapılmadan adil bi şekilde yapılmasını sağlayabiliriz.

 9. #19
  ch.accepted
  Misafir
  Şöyle haberler okuyunca kendimi tutamıyorum sinir krizine giriyorum istemsiz olarak.

  "ilk 4 te olduğumu fakat onların istedikleri kişinin ilk 4 e giremeyip onun girebilmesi için benim çekilmemi istediklerini söyledi."

  Bu ne demek arkadaş ya. Madem her şey göstermelik boşa ilk 4 falan belirlenmesin millet belge göndermeye kargo parası falan vermesin, mülakata gitmesin üç beş kuruşu cebinde kalsın. O adam da köfteci dükkanına kimi çırak olarak alıyorsa alsın!
  Hilmi hoca ve ?!? bunu beğendiler.

 10. #20
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  04-2012
  Mesaj
  108
  YAHU NELER OLUYOR YA. Bunlar bukadar mı çömez bukadar mı ilim terbiyesinden uzak kişiler ya. arayıp gelme ne demek yaw.
  Hilmi hoca bunu beğendi.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Araştırma Görevlisi Alımında Hangi ALES Puanı Kullanılır?
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 52
  Son Mesaj: 02-05-2017, 19:46
 2. Atatürk Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımında Usulsüzlük
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan ersato
  Cevap: 39
  Son Mesaj: 18-02-2016, 10:45
 3. Araştırma Görevlisi Alımında Yüksek Lisans Yapıyor Olmak Şartı
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan ata49
  Cevap: 9
  Son Mesaj: 14-01-2016, 22:51
 4. Akdeniz üniversitesi Akademik Personel Alımında Usulsüzlük(belgeleriyle)
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan Mefk
  Cevap: 56
  Son Mesaj: 10-09-2013, 12:17
 5. Araştırma Görevlisi Alımında Giriş Sınavı Sorularını Kimler Sorar?
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan rekuye
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 10-06-2013, 20:53

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git