Sayfa 3 - Toplam 4 İlkİlk 1234 SonSon
Bulunan 21 den 30 - Toplam 35

Akademik Ortamda Mobbinge ve Kadroda Haksızlığa Uğrayanların Paylaşımları

Mobbing ve Çözümleri Forumunda Akademik Ortamda Mobbinge ve Kadroda Haksızlığa Uğrayanların Paylaşımları Konusunu İncelemektesiniz

bu tür mağduriyetler için elinizden geleni yapıyor olmanız çok büyük bir gayret. tebrik ediyorum. Allah ...


 1. #21
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  392
  bu tür mağduriyetler için elinizden geleni yapıyor olmanız çok büyük bir gayret. tebrik ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Haksızlık karşısında susmamak şiarımız olmalı...
  Zalimlerin eline düşmekten Mevlam korusun.
  aDNA, Podof ve ftmftm bunu beğendiler.

 2. #22
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Alıntı makrizi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  bu tür mağduriyetler için elinizden geleni yapıyor olmanız çok büyük bir gayret. tebrik ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Haksızlık karşısında susmamak şiarımız olmalı...
  Zalimlerin eline düşmekten Mevlam korusun.
  Hocam bunlar maduriyet değil, kişisel ego tatmini, enaniyet, hırs, çapulculuk vs vs. Dilediğinizi söyleyin. Ama yılmadan savaşmak lazım. Ben de böyle bir haksızlığa maruz kaldım ve sadece Allah'a sığındım. Sizler de önce ondan dileyin isteyin ama ben de bizler de Vesile olalım. Daha çabuk ve etkin çözümler üretebilelim. Allah razı olsun demeniz yeterli
  makrizi ve Podof bunu beğendiler.

 3. #23
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Mesaj
  66
  2012/2 atamasıyla uşak üniversitesine atandım. Fakülte dekanı (aynı zamanda rektör yardımcısı) senato olarak karar aldıklarını öyp kapsamındaki araştırma görevlilerini doktora ve yüksek lisans süresi boyunca 39. madde ile geçici görevlendirmeyle yollayacaklarını belirtti. Fakat 39. madde ile en fazla 1 yıl görevlendirme alabiliyoruz. Bu konuda ne yapabilirm?

 4. #24
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Hocam diğer başlıkta da söylemiştim, senatonun böyle bir karar almaya hakkı yok, yönetmelikte 35 ile gideceğiniz açıkça yazıyor.

  "Yabancı Dil Sınav puanı 65 ve üzeri olan ÖYP araştırma görevlileri, YÖK tarafından yerleştirildikleri ÖYP lisansüstü programlarına kayıt yaptırdıktan sonra, YÖK Yürütme Kurulu kararı ile 2547 sayılı Kanunun 35. maddesi uyarınca ilgili yükseköğretim kurumlarında görevlendirilirler."

  Dekanınıza bunu gösterin ve sizi sadece 39 ile görevlendiremeyeceğini belirtin. 35. madde dilekçenizi de verin, size cevap vermek zorundalar. Olumsuz cevap verirlerse ya da geciktirirlerse YÖK'e başvurun.
  Roboelektronik bunu beğendi.

 5. #25
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Alıntı excess Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Vahdet hocam, böyle bir konuya el attığınız ve sorumluluk gösterdiğiniz için ben kendi adıma çok teşekkür ederim. Aslında hepimiz bir yanlış içerisindeyiz, bencilce davranıyoruz tek derdimiz bir yere kapak atalım da sonrası ne olursa olsun diye düşünuyoruz. Ben son ÖYP ile atandım ve şükür bölümle alakalı şimdilik bir problemim yok fakat öyle durumlar ve olaylar duyuyorum ki ne aklım ne mantığım alıyor. İnsanları bu mesleği yapamaz hale getiriyorlar. Bende hangi konu hakkında yardımcı olabilirim bilmıyorum ama yardımcı olabileceğim bir konu olursa bende bu iş de varım forumdan duyurulur. Sevgiler
  Yardımcı olunacak konular birikti. İlk olarak artık Mobbing olayının vurgulanması ve Akademik camiada özellikle Mobbinge uğrayanların Farkındalıklarının artması çok önemli. Çünkü Mobbingin son aşaması gelindiğinde Mobberin zulmü de en şiddetli halini almış oluyor. Öyle hikayeler var ki; bunu yapan bir Hoca(CIK) ol(A)maz diyorsunuz.

 6. #26
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Arkadaşlar artık Forumumuzla Mobbingle Mücadele Derneği ortak çalışma kararı almıştır. Bundan sonra Mobbing konularında daha hızlı ve doğru adımlar atacağız. Lütfen sorununuzu bizlerle paylaşın. Unutmayın ki arkadaşlar sizin acınız bir başka arkadaşımın acısı olmayabilir. Bu da birlikte HUKUK çerçevesinde atacağımız adımlara bağlı. Hepinizden bu konuda hassasiyet bekliyoruz.
  kaamos bunu beğendi.

 7. #27
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  04-2013
  Mesaj
  12
  MErhabalar, yaşadığım olayın mobbing olduğunu hocalarımız başka bir başlık alında belirttiler. 33a lı bir arş. grv. olarak atanmayı istememe rağmen çalıştığım kurum tarafından inatla ısrarla ve ivedilikle 35. madde ile gönderilmeme ilişkin işlemleri (yasa zorunlu yapacaktır dememesine rağmen) yönetim kurulundan dün çıkarttı. Tamamen ailevi pekçok sıkıntım olmasına rağmen Türkiye'nin en iyi mühendislik eğitimi veren üniversitelerden birinde doktora ders aşamamı 2 hafta içinde de sonlandırıyorum inşallah. 2 sene önce 35. madde ile atanmayı benim istememe rağmen başvurmamam konusunda ikna eden kurumum, şimdi sen kaçak iş yaptın senelerdir artık yeter diye kaçak ilan etmeye başladı. Her hafta 800 km yol +parasal sıkıntı+ aldığım eğitimi zorluğu+ stresten geçirdiğim 3 önemli rahatsızlık bunların hepsi, o diplomayı almak için hocalarımın bana git-gel hakkı tanımalarından dolayı katlanmak zorunda kaldığım zorluklardı. İyi bir akademisyen olmak için o üniversiteye git-gel hakkım tanındığı sürece yok ben istemiyorum kolayı seçeceğim diyemezdim. Ama denseydi ki "gün gelir seni yarı yolda bırakırız 35le gitmeni isteriz" o zaman gerçekten doktoraya o üniversitede başlamazdım. YL eğitimi de yeter derdim. Yaşadığım rahatsızlıkların üstüne bir de iş stresi çekmemin benim idamım olacağını bile bile asla kabul etmezdim. Ve gün geldi yaşadığım psikolojik sıkıntılarımın azalacağı umuduyla hayat arkadaşımla evlenmeye karar verdik. MAsraflar ve emeklerimiz halen sürüyor 2013 ağustos ayında evlenebilmek için.. Ama şimdi hakkımda 35. madde başlattılar. Gerçekten yıkıldım.. Hatta iki gün önce bir de ciddi masraflı bir araba kazası yaptım.. ama sayın yüksek okulu amirim olsun kızım ne olacak bak rektörlükten de cıktı kararın sesini çıkartma bakalım ne olacak diye saçma sapan açıklamalarla oyalamaya çalışıyor beni. KArar 10 gün içinde hem yüksekokuldan hem rektörlükten onayı aldı çıktı. Pek çok yetkili hocayla konuştum. Ama kimi kime şikayet ediyorsun durumu oldu... Doktorası, üniversitesi herşeyden soğudum.. Onların da var çocukları diye sonlandırarak mobbing başlığı altında ben de yaşadığımı aktarmış oldum. Öneriniz varsa şimdiden teşekkür ederim..
  aDNA bunu beğendi.

 8. #28
  Niënor
  Misafir
  Hocam ya öncelikle Allah yardımcınız olsun. Umarım yapılabilecek bir şey vardır ama şu üniversite ortamlarında mobbing çok ya
  Bazen soruyorum kendime iyi mi ettim öğretmenliği bırakarak diye ama hocam aynı durumlar yaşamasın diye okumamız lazım.
  ftmftm bunu beğendi.

 9. #29
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  647
  siz 35e başvurdunuz mu? yani sizin imzanızla, adınızla bölüm başkanlığı yoluyla dekanlığa-rektörlüğe-yök'e giden bi dilekçe var mı? yoksa yalnızca geçenlerde çıkan "zorunlu" belgesini mi baz aldılar?

 10. #30
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  04-2013
  Mesaj
  12
  Alıntı kaamos Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  siz 35e başvurdunuz mu? yani sizin imzanızla, adınızla bölüm başkanlığı yoluyla dekanlığa-rektörlüğe-yök'e giden bi dilekçe var mı? yoksa yalnızca geçenlerde çıkan "zorunlu" belgesini mi baz aldılar?
  Hocam ben hiçbir yere başvurmadım, aksine 2 hafta sonra derslerim bitiyor ve yıllık iznimle gidiyorum, şeklinde açıklamalarımı yaptım, lütfen görevlendirmemi talep etmeyin yökten lütfen yapmayın diye yalvartır gibi oradan oraya koşturuldum.. En sonunda yıkıl karşımızdan şeklinde yanıt aldım.. Sen sesini çıkartma büyüklerimiz daha iyi bilir şeklinde teselliler dinledim..

  Eski 35. maddedeki tahsis edilebilir ifadesini kullanarak gönderdiklerini ve gitmeye mecbur olduğumu bunu anlamanın çok da zor olamayacağını o kadar okuduğumu ama yine de bir yazıyı anlayamadığım gibi gibi... yorumlar duydum..

  - - - Güncellendi - - -

  35. maddeye esasen ilgili kişinin kadrosunun sizin universitenize alınmasını... şeklinde eğitim aldığım universiteye ve ayrıca da yök e yazdıklarını biliyorum.. kulağa gerçekten mantıksız geliyor farkındayım ama işlerin usulunce işlemediğini gördükçe kanım donuk bir şekilde sürecimin ne yana savrulacağını izliyorum.

Benzer Konular

 1. Mobbinge Son Kampanyası
  Mobbing ve Çözümleri forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 30-10-2012, 17:18
 2. Atandığınız kadroda yüksek/doktora yapmak
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan neseliispanak
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 07-08-2011, 16:29
 3. ÜDS 2011 Bahar Dönemi Cevap Kağıtları Elektronik Ortamda Yayınlanmıştır
  ÜDS - Üniversiteler Arası Kurul Yabancı Dil Sınavı forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 22-04-2011, 11:26
 4. ÖSYM Artık Elektronik Ortamda Cevap Kağıtlarını Yayınlıyor!
  Güncel Eğitim Haberleri forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 8
  Son Mesaj: 10-03-2011, 15:31
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 05-02-2011, 12:00

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git